Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-09-2011, 14:08   #1
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default Boule na loktech

Máte někdo zkušenost s boulemi na loktech? Roční feně se to opakovaně objevuje, podle veterináře je to zánět. Předpokládám, že atb by to vyléčila...Díky za vaše názory. Míša
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 14:13   #2
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

My máme zkušenost u jednoho psa s tím, že to nic není a zmizí to samo. Našeho psa to teda nebolelo, nevím jak tvého.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 14:26   #3
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Je to fenka z mého loňského vrhu. Co jsem pochopila z emailů od majitele, nijak jí to v pohybu dřív neomezovalo (chodili na cvičák), v současné době nevím. Akorát mi je divné, že fenka už tak nějak ukončila růst a boule se objevují znovu. Přikládám její obrázek v osmi měsících.
Attached Images
File Type: jpg 23a.jpg (14.6 KB, 65 views)
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 14:45   #4
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Našemu psovi se to dělalo z ležení na tvrdém, ještě víc z ležení na tvrdém/chladném. Při změně tak, aby nelehával na studeném betonu se to samo ztratilo. Nemůže to mít taky od toho?
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 15:02   #5
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

Moje čuba to měla taky. Jeden veterinář řekl nechat být a neřešit, druhý nakázal okamžitě pohybový klid, vycházky jen v kroku na vodítku a ležet jen na měkkém, vůbec na ty boule nešmatlat a hlavně je ničím nemazat a nemasírovat, jinak operace atd. Takže byl klid, podkládala jsem jí dekama a polštářkama jak princeznu a po dvou týdnech na kontrole to bylo lepší. Další dva týdny směla už i klusat a teď zhruba po třech měsících je bez boulí. Podkládám jí preventivně pořád, nenechám jí ležet na dlažbě ani betonu, v tramvaji cestuje v sedu a je klid, i když lítá na cvičáku a skáče metrovku.
Nevim, jestli by to zmizelo i samo bez všech těch procedur, ale nechtěla jsem to zanedbat.
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 15:13   #6
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Díky všem. A doporučili vám veterináři nějakou speciální kloubní výživu?
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 15:16   #7
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Díky všem. A doporučili vám veterináři nějakou speciální kloubní výživu?
U nás zmizelo bez čehokoli, jen eliminace ležení na tvrdém. A nikdy dál žádné problémy s nohama ani běháním nebyli.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 08-09-2011, 15:19   #8
Saren
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Default

Žádnou extra výživu jsme neměli, podle veta to byl problém v tíhovém váčku a ne v kloubu, tudíž by na bouli neměla vliv.
Saren jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2011, 13:44   #9
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Tak jenom upřesnění od majitele - boule fenku prý bolí a někdy si je okusuje. Antibiotika zabírají, ale za čas se jí boule zase objeví.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 14:23   #10
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Nevím jestli je to stejné, ale ty tukové boule se objevují, hlavně u větších zvířat kolem jednoho roku, poměrně často. Někteří veterináři doporučují operaci jiní jsou umírněnější. Mvdr. Duchek mi to vysvětloval jako běžnou věc která je čistě estetický problém. Odstranit to nechávají především účastníci výstav. Je tam značné riziko infekce. U nás se to vyřešilo změnou povrchu(beton za kanape). Můj táta to u vlkodavů nechal operovat a výsledkem byly opakující se záněty i operace a ve finále i zchromení zvířete.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2011, 16:07   #11
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Děkuju všem za postřehy a zkušenosti. Majitelům to nechám přečíst. Fenka žije v bytě, takže ležení na betoně, studeném, apod. pravděpodobně nebude příčinou vzniku boulí. Ještě jim doporučím obrátit se na jiného veterináře, aby si poslechli jiný odborný názor. Výstavní ambice majitelé (zatím) nemají, takže řezání bych také neviděla jako primární řešení.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2011, 08:55   #12
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Ono se to neřeže. Většinou se používá taková strašná jehla kterou se tuk odsaje. Nemusí to být hned beton. Ona vyjde na stejno dlažba, parkety, tenký koberec, zkrátka jakýkoliv tvrdý povrch. Taky se to dá rozmasírovávat, ale bolet by to asi nemělo.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 14-09-2011, 09:17   #13
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Kdysi jsem se o tom bavila se známou od vlkodavů. Říkala, že nejvíc se to dělá během růstu a pokud to nebolí, tak nesahat. Pokud to bolí, asi bych vzala psíka k ortopedovi.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org