Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-07-2010, 17:07   #21
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Drummer View Post
Zajímá mne názor zkušených
Pokud bude pořád s vámi, je to fajn, ale nezapomeňte už od začátku štěndo učit na samotu. Já jsem mu v tomhle věku věnoval tolik času, že jsem z něj udělal závisláka, takže se teď jeho samostatný pobyt doma neobejde bez větší či menší míry vytí. Už to neni jako dřív, ale třeba po víkendu vydrží výt hodinu a půl po našem odchodu a znova začne hodinu před příchodem, během týdne se to zklidní, ale kvůli sousedům nejdem ani do kina, aby neřval večer.

Co se týká trápení:
Agyr vyrostl ve 2+kk 40m2, pak jsme šli do 85m2 3+1 a na poslední rok jeho života se vrátili do původního bytu. Jezdil jsem s nim na chatu s velkou zahradou a choval se tam jako v paneláku ... celej den chrněl na vybraných 5ti místech různě po zahradě, akorát ty místa byly od sebe 15m a ne 3m jako v bytě. Myslim že pes je adaptabilní a je mu celkem jedno, kde těch svejch 16 hodin denně prochrápe. ... samozřejmě, pohyb musí být
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 08:21   #22
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Pokud bude pořád s vámi, je to fajn, ale nezapomeňte už od začátku štěndo učit na samotu. Já jsem mu v tomhle věku věnoval tolik času, že jsem z něj udělal závisláka, takže se teď jeho samostatný pobyt doma neobejde bez větší či menší míry vytí. Už to neni jako dřív, ale třeba po víkendu vydrží výt hodinu a půl po našem odchodu a znova začne hodinu před příchodem, během týdne se to zklidní, ale kvůli sousedům nejdem ani do kina, aby neřval večer.

Co se týká trápení:
Agyr vyrostl ve 2+kk 40m2, pak jsme šli do 85m2 3+1 a na poslední rok jeho života se vrátili do původního bytu. Jezdil jsem s nim na chatu s velkou zahradou a choval se tam jako v paneláku ... celej den chrněl na vybraných 5ti místech různě po zahradě, akorát ty místa byly od sebe 15m a ne 3m jako v bytě. Myslim že pes je adaptabilní a je mu celkem jedno, kde těch svejch 16 hodin denně prochrápe. ... samozřejmě, pohyb musí být
Nemálo lidí má zažitou rovnici: velký pes=zahrada, malý pes=byt...ale ono to tak není. Záleží hlavně na tom, jak se budete štěndu věnovat. Sama teď sleduji, jak svou fenu šidím, když jsme na baráku s velkým pozemkem. Osobně si myslím, že se bude mít výrazně lépe velký pes v bytě než velký pes na zahradě. Důležité je, jestli když jste doma, může být pes s vámi atd., ne jestli máte 4ha zahradu, nebo byt 40m2.
A na samotu štěndo rozhodně zvykejte, pomalu, postupně, ale vytrvale. Také jsem to evidentně podcenila a mám nemalého závisláka.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 08:23   #23
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Drummer View Post
My máme doma měsíční mimčo. A neustále poslouchám jak toho psa budeme týrat , že je v bytě. A proč takový velký? Měli jsme si pořídit nějakého gaučáka apod. Někdy už jsem z toho tak mimo , že přemýšlím jestli vůči tomu psovi opravdu nedělám chybu.
Z toho si nic nedělejte..co já si toho vyslechla. Lepší je takové věci pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Jakékoli vysvětlování se z 99% míjelo účinkem.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 09:53   #24
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

náš pes - chovaný v byte, počas práce v externej voliére pri koňoch, je hotový gaučo, čoho dôkazom bola naša návšteva u mojej babky na dedine. (pes žil prvých 15mesiacov života len vonku u pôvodných majiteľov) Babka má veľký rodinný dom, záhradu, dvor. budúci rok, niekedy v apríli sa sťahujeme do rodinného domu (hádam sa podarí) a chceme ho pomaly na to pripraviť. psa sme pustili na dvore a chudák, nevedel, čo má robiť. po chvíľke sa oťukal, začal si ňuchať, ale akonáhle sme my chceli ísť dnu, šiel s nami. brali sme to v pohode, veď to bolo prvý krát. v noci spal s nami v dome. ráno som ho pustila na dvor a po 10 minútach šiel ku dverám a tam stál. CELÝ deň spal v dome, nechcel ísť von, ak som ho pustila von vyvenčiť, hneď ako niekto otvoril dvere dnu vbehol do domu a letel do obývačky a tam ľahol a spal.
takže moje pocity, tomu psovi je fakt jedno kde je, spí aj tak na pár miestach, vyvenčiť sme ho boli mimo dvor, to sa mu páčilo, ale nejak extra veľmi na dvore nechcel byť.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 10:51   #25
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

kdyz nekdy nahodou prijedeme k nekomu,kdo ma zahradu a sedime venku,tak tam arwen polehava,neco si malo cucha,ale urcite tam nelita a nezkouma,je ji to jedno a myslim si,ze by tam ani sama nechtela byt.v okamziku transportu dovnitr by se tam drala za nama. a kdybych mela barak a byla by v dobe nasi nepritomnosti na zahrade sama,tak to vidim tak,jakoze by si ji prozkoumala a za par dni by stejne nekde chrnela. a co je zajimave,ze na zahrade,kde je prvne se nechce vencit,rano me treba budila s tim,ze se ji chce a musela jsem s ni za branku.musi tam byt zvykla nejakou dobu.
a to jak lidi rikaj,ze pes ve meste,nejen v byte je tyrani,tak to se fakt smeju,protoze malokterej vesnickej pes toho za svuj zivot tolik zazije.ale nekterym lidem to proste nevysvetlite a furt si budou mlit svoje
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2010, 00:53   #26
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

A jak to máte s venčením? Uvažuji o stěhování do bytu s šedivkou a nevím, jak si to naplánovat, časově a tak. Tedy jak často a na jak dlouho přibližně. Co je na zahradě, chodí ven v pracovní dny jen na hodinu, nyní.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2010, 05:33   #27
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ahoj, můj hafan býval na zahradě a chodil jsem s ním pravidelně ven. Přiostřilo se to a chodil jsem s ním na hodinu ven a potom třeba na půl hodinky plus krčma.
Přestěhovali jsme se a je v bytě (baráčku) sám nebo s čubinou od přítelkyně a denně aspoň na hodinu ven, ale spíš víc a když jdu na 12h do práce, chodí se mnou... potom mu vůbec nevadí třeba půl dne odpočívat.
Zkrátka je jen na tobě kolik jí poskytneš aktivity.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 03-08-2010, 09:46   #28
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja by som povedala, ze to je velmi individualne. Zavisi od aktivity psiska. Frei napriklad, ked sme na navsteve kde byva vnutri, nepotrebuje viac ako dve prechadzky denne - rannu curaciu a poobedno-vecernu prebehavaciu. Ale aj ak ma len dve kratke tak je v pohode, a na druhy den je zas aktivnejsia na vybehavacej prechadzke. Ale ona ani doma na zahrade nejak extra nebeha, a cura tam malokedy - skovava si material na znacenie pocas prechadzky.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2010, 10:09   #29
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Někde jsem četla, že psi málo pijí, pokud jsou chovaní v bytě, aby neměli tak velkou potřebu močení...a tím se přizpůsobují počtu vycházek, které s ním majitel absolvuje. Nese to ale spoustu problémů - zdravotních myslím. Co si o tom myslíte?
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2010, 13:26   #30
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Někde jsem četla, že psi málo pijí, pokud jsou chovaní v bytě, aby neměli tak velkou potřebu močení...a tím se přizpůsobují počtu vycházek, které s ním majitel absolvuje. Nese to ale spoustu problémů - zdravotních myslím. Co si o tom myslíte?
Sofa je teď střídavě v bytě i v domě se zahradou. A nepřipadá mi, že by v bytě méně pila. V obou místech toho vypije celkem málo...
Zajímalo by mne, kolik majitelů čsv, kteří mají dům se zahradou, mají psa v době své nepřítomnosti volně na zahradě..a kolik z nich má psa v kotci.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2010, 13:32   #31
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

U nás je zatím pes volně na zahradě a jelikož má rád vodu, má k dispozici ne jen misku, ale rovnou celou vanu na cachtání :-)) Na noc je ale zavřený v kotci
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2010, 14:17   #32
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
U nás je zatím pes volně na zahradě a jelikož má rád vodu, má k dispozici ne jen misku, ale rovnou celou vanu na cachtání :-)) Na noc je ale zavřený v kotci
Souhlasím podle mě ideální řešení + u nás mohou holky přes den kdykoliv za námi do domu. Večer jsou uloženy v kotci a já mám jistotu, že se jim nic nestane, po ránu (brzy ráno) leží na boudách a hlídají kolemjdoucí
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2010, 14:27   #33
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Souhlasím podle mě ideální řešení + u nás mohou holky přes den kdykoliv za námi do domu. Večer jsou uloženy v kotci a já mám jistotu, že se jim nic nestane, po ránu (brzy ráno) leží na boudách a hlídají kolemjdoucí
jo to máme stejný, jen arya nevidí na lidi do ulice, ale její kotec je situovaný tak, aby ji do kotce nemohl nikdo nic hodit
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2010, 14:37   #34
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

U nás je problém, že z mnoha důvodů pes domů nesmí. Jasně, že tam jako malá byla a sem tam ji tam pustím, ale v podstatě většinou musí být venku. Když třeba prší, tak s ní jdu jen na vycházky a těžko s ní trávím v dešti celý den na zahradě, tak je chudák sama. V tomhle by to měla doma lepší, ale zase nemůžu jí dát víc jak 4 vycházky denně a pravdou je, že se moc neorientuji, kolik pije..ale pije určitě dost, má ráda vodu.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 01:05   #35
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já měl psa na zahradě, potom dost v kotci a teď je to v podstatě byťák. Nepozoruju, že by pití řešil někdy nějak jinak. Možná když byl na zahradě volně, tak v rámci pohybu pil trochu víc, ale když bylo vedro a převážně někde ležel, tak to bylo prakticky stejně. Byl teda zvyklej i v kotci, že pokud vyloženě nemusí, tak si tam nenadělá. Když ale venku běhá s jinejma psama, tak pije jak zjednanej...
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org