Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-08-2005, 17:11   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

To, že je pes v domácím prostředí sebevědomý a chová se zcela jinak, než v prostředí cizím, je naprosto přirozené. Proto je často potřeba brát s rezervou majitele, kteří tvrdí, jak je jejich pes perfektní nebo jak skvěle poslouchá a cvičí. Pokud totiž majitel se psem cvičí pouze doma, neznamená to totiž vůbec nic. Skutečný obrázek o psu je možné si udělat až v cizím prostředí.
Socializace a výcvik není o tom, zvykat psa na různé situace doma. Socializace je především o tom aby pes poznal co nejvíce různých prostředí a různých situací bez podpory domácího prostředí. Vlčice také nevodí vlčatům do nory "návštěvy" ale nechá je především vylézt ven a poznávat svět mimo "domov".

Pavel

PS : Tyno, Tvůj hafík není, myslím, až tak strašný případ. V Žirovnici byl už 100% lepší .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2005, 21:54   #22
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

No, Pavle, on mi připadal spíše ale náladový. Jeden den se tvářil normálně, že hrdě šel skoro všude, ale druhý den zase, jako by na všechno zapomněl. Tak to nepravidelně střídal. Nesměl ale slyšet práskání biče a následovně štěkot psů. To usoudil, že se něco dějě a bylo po všem. Malých skupinek lidí se psy už se nebojí, spíše ho zajímají, ale zase zapomíná na poslušnost. Nechce se potom ani nechat chytnout. Až se vyblbne (k nelibosti pejskařů), tak se klidně vrátí.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2005, 23:51   #23
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Moje temperamentní fenka si nosí ocas nahoru skoro všude. Spíš mám s její dominancí problémy. Však i přesto máme jedno místo, které těžko snáší. Je to cvičák. Kdysi jí tam pokousala fena a od té doby se tam s ní jenom trápím. Prvních 10 minut nechce vůbec cvičit a táhne pryč. Jak se k ní přiblíží jiný pes, hned ho napadá. Prostě na cvičák už nechodíme a snažíme se cvičit doma.
Chtěla jsem tedy jen poradit...snažte se vyvarovat chybám, protože u tohoto plemene jsou vidět markantně. Já si do teď vyčítám, že jsem tomu nezabránila.
marinette
Marinette jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org