Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-12-2010, 17:42   #1
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default Proč jste si pořídili ČV?

Tento týden další blbý dotaz z mé strany, ale nedá mi to :-)

Po rozhovoru s různými ČVkáři by mě zajímalo, proč jste si pořídili/máte ČV (resp. chováte ho), zda si ho chcete pořizovat i nadále a proč to všechno, když je to takový pes-potížista?

Předem říkám, že já bych už ČV vyměnila tak max za akity, asi jsem holt zaměřená na ty potížisty (že by profesionální deformace?:-D) A jejich povaha je podle mě úžasná. Ovšem, můj pes má rok a prý ta správná legrace teprve přijde
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2010, 20:40   #2
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Smile

U mě to bylo naopak,čv jsi našel a take pořidil mě.tak že odpověd znaš.a potižisté jsou jen v očích pro nezasvěcené,ten kdo je ma vzpomíná na zážitky v dobrém.aspon u mne to platí.a take zastavám nazor že smečka by se měla rozšiřovat,když jsou k tomu podmínky.Hynek
nanno jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2010, 23:32   #3
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Pre mna je fascinujuca prave ta ich vlastna hlava - mam rada psa ktory dokaze sam uvazovat a je cloveku partnerom. Sice z toho vyplyva ze by ich jeden obcas rozniesol v zuboch, ale ked sa to spocita tak klady prevazuju.

Kedysi pre mna bolo CVcko tiez vyborny partner do terenu, na sport, medzitym som zlenivela a kysnem v meste ale nastastie aj tu ten pes je partak. Takze CVcko by som nevymenila.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 08:47   #4
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Mňa fascinuje to, že je v ich krvi vlk. Pretože vlčia drzosť, dravosť a inteligencia, to bolo to, čo som hladala. Ospravedlňujem sa vopred, ale iné plemená mi prišli ako hlúpe... Samozrejme, klamala by som, keby poviem, že ma nelákal aj ich krásny zjav...
ČsV by som nevymenila za žiadne iné plemeno, aj keď mi pes narobil riadne problémy a prevrátil život na ruby, zobrala by som si ho zase. Iné plemeno, možno ešte saarloos, ma neláka. práve pre ich inteligenciu a to, že je to fakt skôr kamoš ako bežný "pri nohe choď" )
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 08:59   #5
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
Mňa fascinuje to, že je v ich krvi vlk. Pretože vlčia drzosť, dravosť a inteligencia, to bolo to, čo som hladala. Ospravedlňujem sa vopred, ale iné plemená mi prišli ako hlúpe... Samozrejme, klamala by som, keby poviem, že ma nelákal aj ich krásny zjav...
ČsV by som nevymenila za žiadne iné plemeno, aj keď mi pes narobil riadne problémy a prevrátil život na ruby, zobrala by som si ho zase. Iné plemeno, možno ešte saarloos, ma neláka. práve pre ich inteligenciu a to, že je to fakt skôr kamoš ako bežný "pri nohe choď" )
Přesně
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 09:40   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no u nas to bylo tak,ze kamaradka dela zachranarinu a ma boxerku.ted uz dve,ale tehda mela tu jednu se kterou dosahovala celkem velkych uspechu. No a bylo mi tak nejak pred tricitkou,kdy mi prisel pes jako dobry napad,ze bych takoveho spolecnika brala.V podstate me na tu myslenku navedla ona. O CV jsem predtim ani neslysela,ani je nikdy nazivo nevidela. Akorat jsem od ni slychala poznamky typu,ze na cvicaku cumej treba z niceho nic na kyticky apod Tak pak se mi snazila vnutit,v dobrem samozrejme,krizenku,kterou nekde nekdo nasel. Kdyz jsem rekla,ze jo a presvedcila tehdejsiho pritele,tak to nedopadlo,nicmene uz jsem byla na psa pripravena a chtela jsem ho.A pak to prislo Objevila jsem stranky,kde se o CV psalo,psi se mi libili a ani presne nevim,co me v popisu povahy tak uchvatilo.Mozna ta extremni vernost,ale uz fakt nevim. Cetla jsem wolfdoga a porad jsem zadny zivy CV nevidela. Pak jsem si vsimla,ze se narodili stenatka A vrhu Stripku snu,napsala jsem Jarce,jela se podivat na stenata pres pulku republiky a za 14 dni jsem si pro tu kulicku jela. Arwen je muj prvni pes,takze nemam s cim srovnavat,ale i kdyz me nekdy nervy stoji par let zivota,v zivote bych ji nevymenila a dalsi pes,pokud bude,tak bude jedine CV. Nedelaji nam zivot jednoduchym,ale o to bohatsim. A jsou nadherni a je tam opravdova laska...A stejne nemusu dodnes uverit,ze mam psa,protoze ani v detstvi jsem po nem nejak zvlast netouzila.

jo a kamaradka,kdyz zjistila,pro jake plemeno si jedu,tak se mnou normalne nemluvila a vynadala mi,ze se mi bude rvat a podobne veci.Na cvicak nechodime,takze nemusim poslouchat zadne chytre poznamky majitelu NOcek a malin.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 08:58   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Od mala si pamatuju, že jsme téměř vždy měli nějakého psa většinou křížence, více či méně dospělé často týrané/zkažené (mimo jinou zvěř). Pak jsme pár let žádného neměli, ani to nepřipadalo časově v úvahu. Postupně jsem si uvědomila, jak mi nějaký pes chybí, sitace se změnila a tak jsem začla o psovy vážně uvažovat. Vzpoměla jsem si na staré setkání s čsv (to jsem byla snad na I.stupni ZŠ), a rozmýšlela se, jestli si pořídit psa z útulku nebo štěně.
Tak jsem se začla pídit, cože je to čsv vlastně za psa, co se skrývá pod tím pěkným exteriérem. Jestli je to opravdu zvíře pro mne. Nechtěla jsem psa vlezdopr..., choulostivého, náročného na "údržbu". Ale naopak zvíře odolné, velikosti NO, inteligentní, do přírody, parťáka, člena rodiny.
ČSV tomu vcelku dobře odpovídalo, zaujala mne také jejich věčná hravost, komunikativnost. Navázala jsem kontakt s několika majiteli a chovateli, zjišťovala další a další informace, jela jsem se na mnoho čsv podívat, abych viděla naživo, cože bych to měla doma. Po návštěvě jedné ch.s., kde mi fena učarovala svou povahou, jsem byla rozhodnutá.
Ačkoliv mi Sofa, zejména jako malá, připravila nejednu pernou chvíli, neměnila bych.
ČSV vnímám podobně jako Janiz, která mi jednou napsala, že občas přemýšlí o jiném plemeni, ale pak si říká, jestli by jí jiné plemeno, než čsv stačilo.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 12:36   #8
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Tento týden další blbý dotaz z mé strany, ale nedá mi to :-)
Vůbec ne...často si tuto otázku sám kladu (

Měl jsem NO, křížence, kokra...a čsv, několik. Každé s jinou povahou, ale každé někdy na zabití... Nevím, jak to dělají, ale umí řádně vytočit. Člověk je musí milovat, být jimi uchvácený, takřka úplně slepě zblblý, jinak by je musel okamžitě dát pryč.
Přitahuje mě jejich paličatost, nespoutanost, podoba s divokým předkem. I když jsem měl čsv ultraplaché, jiné megakousavé, další maxiklidné a nevydrážditelné nebo teď nezklidnitelnou tsunami, pořád je tam to společné - mám je rád a nedám na ně dopustit, i když se mi na cvičáku smáli nebo jinde i vyhrožovali jejich likvidací.
Ale někdy to stojí pořádné nervy )
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 12:50   #9
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Dušan View Post
Vůbec ne...často si tuto otázku sám kladu (

Měl jsem NO, křížence, kokra...a čsv, několik. Každé s jinou povahou, ale každé někdy na zabití... Nevím, jak to dělají, ale umí řádně vytočit. Člověk je musí milovat, být jimi uchvácený, takřka úplně slepě zblblý, jinak by je musel okamžitě dát pryč.
Přitahuje mě jejich paličatost, nespoutanost, podoba s divokým předkem. I když jsem měl čsv ultraplaché, jiné megakousavé, další maxiklidné a nevydrážditelné nebo teď nezklidnitelnou tsunami, pořád je tam to společné - mám je rád a nedám na ně dopustit, i když se mi na cvičáku smáli nebo jinde i vyhrožovali jejich likvidací.
Ale někdy to stojí pořádné nervy )
ja mam prvni CV a hrozne by me zajimalo,jake by bylo to dalsi. Arwen budou v lednu tri a az ted mam pocit,ze si rozumime vic nez kdyz byla mladsi.A taky by me zajimalo,kdybych mela samce a ne fenu,jaky by ten vztah byl...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org