Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-06-2012, 14:47   #21
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

To lezy w kompetencjach gi ale chcialam zasugerowac ze zgode na przetwarzanie danych osobowych mozna wyrazic w formie elektroniczej, wiec latwo ja uzyskac od zainteresowanych. O ile jest potrzebna.


Czy do kluby tez beda mogly wstapic tylko osoby lubiane? Grzesiek nie?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 14:55   #22
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy do kluby tez beda mogly wstapic tylko osoby lubiane? Grzesiek nie?
Nie sądzę To raczej osoby nielubiane nie wstąpią do klubu, albo z niego wystąpią gdy Grześ do niego wstąpi
__________________


Last edited by Rona; 16-06-2012 at 14:57.
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 15:12   #23
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Wszystkie informacje masz w spamach na fejsbuku...
...
?
Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy do kluby tez beda mogly wstapic tylko osoby lubiane? Grzesiek nie?
""Są też tacy, którzy oficjalnie podali, że w klubie nie będą ze względu na obecność Grzegorza Stelmachowskiego.""
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 15:17   #24
Morandir
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 35
Default

Nie znam czlowieka, ale chetnie poznam - szczegolmie po takich rekomendacjach, na przekor

A powaznie mowiac to sami piszecie, ze struktura jest demokratyczna, celem jest powolanie klubu. Kto do niego przystapi to juz jego sprawa podobnie jak to, kiedy wystapi. Proponowalbym tez nie roztrzasac w tej chwili co, kto i kiedy zrobil bo atmosfera jest nadal napieta Przejdzmy do porzadku dziennego i procedujmy dalej. Na spotkaniu zalozycielskim.

GI czy KAW jest nie tylko od zbierania deklaracji. Klub powstajach bedzie mial jakies plany, bo konkretne osoby, ktore beda chcialy kandydowac do wladz klubu beda mialy jakies wizje. Teraz nie ale przed przygotowaniem walnego wyborczego byloby dobrze takie plany nakreslic i upublicznic.

Pytanie czy jesli np. 100 osob podpisze deklaracji a na spotkaniu zalozycielskim bedzie 78 i pol czlowieka (upowaznienia) to bedzie to wystarczajaca ilosc osob - czy tez 100 osob musi byc przez caly czas istnienia klubu?

Czy klub dziala w oparciu o ustawe "Prawo o stowarzyszeniach" czy ma odrebna osobowosc prawna czy jest czescia ZKWP i wtedy dziala w oparciu o statut i ew. jakis regulamin ZKWP?
Morandir jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 15:41   #25
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Jefta, mam do Ciebie osobistą prośbę /będąc jednocześnie członkiem GI/: czy mogłabyś podejść do ZKwP z obydwoma deklaracjami oraz pismem, w którym będzie zadane pytanie, czy te dwie deklaracje są na tyle podobne, że można je traktować jako dokumenty jednej treści? I złożyć to na >Dziennik<? Daj odpowiedź, to skonstruuje się odpowiednie pismo -pójście do siedziby Zarządu też "skróci drogę". A może Ktoś inny z Warszawy podejmie się tego zadania?
...
Osoby, które chcą kandydować do jakichś funkcji może niech same założą tematy do agitacji w odpowiednim czasie -jeśli teraz się to zacznie, będziemy tu mieć kampanię wyborczą która temat "rozmieni na drobne". Dla mnie ważna jest metoda "drobnych kroków", które będą precyzyjnie zamykać każdą kolejną decyzję/postanowienie, by nie było niedomówień.
Nie wiem, jak w grupie inicjatywnej KAW /nawet nie wiemy oficjalnie, kto w niej jest/, ale w przypadku GI nie wszyscy chcą kandydować do czegokolwiek, więc może zajmijmy się porozumieniem między obydwiema grupami i ustalmy jak wygląda kwestia deklaracji.

...
GI:
Margo- poza Warszawą
Sssmok -poza Warszawą
Lupusek -poza Warszawą
Trunksia&Witgor -poza Warszawą
DanielZ -poza Warszawą
Puchatek -poza Warszawą
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 15:54   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Pozwolę sobie przypomnieć niegdysiejsze słowa Daniela (do zastanowienia). Ponieważ w tej chwili, niejako z automatu, należymy do Klubu Psów Pasterskich Niepolskich (to ten klub organizuje nam klubówki) może najkrótsza droga jest właśnie do władz tego klubu? Siedzibę mają w Łodzi.
Nie wiem czy w przyszłości klub zechce się odciąć od dotychczasowych działań Klubu Psów Pasterskich Niepolskich, czy działać wespół-w zespół, ale chyba tam najłatwiej będzie otrzymać pomoc, odpowiedzi i wsparcie. Tym bardziej, że dotychczas klubowi przewodniczyła (nie wiem, czy to nie uległo zmianie) sędzina p.Jadwiga Niciewicz.


edit: ze strony ZKwP:
Klub Psów Pasterskich Niepolskich Jadwiga Niciewicz Oddział w Łodzi
91-855 Łódź, Al. Kościuszki 48
tel./fax 42-637-62-62,
42-637-66-00, 42-657-00-31
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 15:55   #27
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja mieszkam we Wroclawiu i niestety nie mam mozliwosci byc w dzien powszedni w wawie
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 16:23   #28
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie wiem czy w przyszłości klub zechce się odciąć od dotychczasowych działań Klubu Psów Pasterskich Niepolskich, czy działać wespół-w zespół, ale chyba tam najłatwiej będzie otrzymać pomoc, odpowiedzi i wsparcie.
Pomysł jest OK. Tak jak napisałam nie wiem, kto jest w gr.inicjatywnej ze strony KAW, to tym bardziej nie wiem czy Ktoś z KAW jest z Łodzi, więc pozostaje.... Daniel. Dobrze było by zebrać wszystkie pytania, które nas będą dotyczyć przy konstrukcji Klubu i wystąpić do KPPN z prośbą o odpowiedzi.
Jednak w kwestii pisma optowałabym za złożeniem go "na ręce" Zarządu Głównego -klub dzisiaj jest jutro go nie ma, lepiej na zimne dmuchać.
Jefta, sorry, zasugerowałam się lokalizacją pod nick-iem....

...
Ja wiem, że moja ostrożność może wydawać się śmieszna, ale pamiętam pewną ogólnokrajową aferę dot. Ustawy o radiofonii gdzie problemem był przecinek.....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 16:54   #29
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy macie juz odpowiedz z ZK ze deklaracje KAW sa nieprawidlowe? Czemu mialyby byc niewazne skoro zawieraja tylko chec wstapinia do klubu?
Jeszcze raz: deklaracje zawieraja dane osobowe. Dane osobowe (ich zbieranie, przekazywanie osobom trzecim i przetwarzanie) podlega pewnemu PRAWU. Nie prawu ZKwP, ale prawu z ustawy o ochronie danych osobowych. To, ze Ela powiedziala, ze moze dac dane osobowe GI nie oznacza, ze tak mozna robic. KAZDA osoba, ktorej dane zostana w ten sposob przekazane moze napisac prostest, ze ona myslala, ze klub robi Ela i jej ludzie, a nie "wrogi oboz Wolfdoga". Jedno pismo, a do odpowiedzialnosci PRAWNEJ zostaje pociagnieta cala GI. Jeden protest do ZKwP i pada caly pomysl klubu. Deklaracje bedzie trzeba zbierac na nowo, a wiem, ze w takich momentach (gdzie na deklaracjach ma sie osoby, ktore NIE CHCIALY robic danego klubu) spala taka rase czasem NA LATA. Pamietajcie, ze zebranie 100 osob nie oznacza AUTOMATYCZNEGO utworzenia klubu. Musi to byc jeszcze ZATWIERDZONE. A nikt nie zatwierdzi grupy, za ktora bedzie ciagnal sie SMRODEK, ze falszowala deklaracje (przez podawanie ZKwP danych osob, ktore w danym klubie byc nie chcialy).

To, ze do klubu chce wstapic Grzesiek spowodowalo, ze kilka osob rezygnuje. DOKLADNIE tak samo moze byc z KAW. Jak dotad jak widze jedynie JEDNA osoba z tych 40 porwierdzila swoja chec. A pamietajcie, ze wiekszosc tej 40 to nie wilczakowcy, ale wlasciciele innych ras, ktorzy pomagali ELI jako osobie. Niekoniecznie moga chciec godzic sie, aby ich glosy uzyte byly przez tych, z kim sie "scigali".

Jasne, ze 40 glosow to byloby duzo i mozna by bylo rejestrowac klub. Ale przymuszaniem do ich brania w ciemno, bo "jakos to bedzie" ryzykuje sie CALA IDEE KLUBU. Bo gdy jedna osoba nam to teraz zawali (a zlosliwych dusz jest kilka) to nie bedzie klubu mimo tego, ze udalo sie zebrac ludzi. I zawalimy sprawe moze na lata.
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by z Peronówki; 16-06-2012 at 16:56.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 18:22   #30
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

O danych osobowych juz pisalam. Zgodnie z prawem wystarczy mail albo formularz na stronie zezwalajacy na ich uzycie.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 19:09   #31
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Szukając rozwiązania odpowiadającego być może obu stronom...
Wydaje mi się, że może trzeba poszukać "złotego środka", czyli czy /hipotetycznie/ obie grupy inicjatywne mogą podpisać porozumienie o współpracy w celu utworzenia jednego klubu i dać na stronach klubowych druczek /do pobrania/ o danych osobowych do przetwarzania na potrzeby koalicji klubowej? Dziwna konstrukcja zdania, ale chyba zrozumiała....
Mam niejasne przeczucia, że albo:
a/pozostaje nam rozwiązać obie grupy inicjatywne i powołać nową, co spowoduje "całą zabawę"
w zbieranie deklaracji od nowa; a znając rzeczywistość wielu z nas nie będzie miało czasu na powtórkę i ucierpi na tym być może ilość deklaracji,
b/ od wszystkich chętnych z obu grup poprosić o zgodę na przetwarzanie danych w celu j.w.
Jest jeszcze jedna możliwość ale mało realna, czyli aby jedna ze "stron" na nowo wypełniła deklaracje "drugiej strony". Tak było by najprościej, ale chyba będzie najtrudniej.....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 20:23   #32
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
O danych osobowych juz pisalam. Zgodnie z prawem wystarczy mail albo formularz na stronie zezwalajacy na ich uzycie.
Prawo, prawem, ale z tym też nie jest tak do końca, mam do czynienia z przetwarzaniem danych osobowych i wiem, że e-mail potwierdzający nigdy nie stanowi podstawy do potwierdzenia wiarygodności tj. właściciela np. danego pisma konkretnie podpisu. Ale Polska, to Polska jednym wolno drugim nie, zleży kto akurat zajmie się akceptacją....
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012, 23:44   #33
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Czytam sobie posty i widzę iż spora grupa chce wycofać swe deklaracje z powodu Pana Grzesia. Tak sobie pomyślałem że dla dobra sprawy dobrze by było odwołać się do nie wiem sumienia? Grzesia i zasugerować mu wycofanie się w cień? dla dobra rasy na której przecież tak mu zależy, a później jak dorośnie (ponoć z wiekiem się mądrzeje) może się i do czegoś nada.
Apeluję do wszystkich coby nie wycofywali swych deklaracji, pamiętajcie jest walny zjazd na których wszystko się ustali, w nas jest siła im więcej nas będzie tym lepiej dla nas i naszych kochanych burków.
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 09:06   #34
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Jako że większość z GI nie wypowiedziała się jasno w sprawie połączenia sił proszę to uczynić i podliczymy za i przeciw ( no troszeczkę odwagi cywilnej) , a może się okazać że GI się rozsypie i trzeba będzie zacząć od początku
Jako członek GI nie wyrażam zgody na połączenie!!.(wyjaśnienia później )
Nic nie stoi na przeszkodzie aby powstały dwa kluby REGULAMIN KLUBU RASY (grupy ras) § 3

Last edited by DanielZ; 17-06-2012 at 09:09.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 09:39   #35
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Cytuje z FB ( siebie) :
"Lupusek - masz racje - mysle że trzeba wystapić do ludzi którzy podpisali deklaracje Kaw aby podpisali ta nowa deklaracje( o ile chcą dalej być w Klubie wilczaka).
Jak to zrobimy???? Mamy ich dane np. maile??? Mozna stworzyć list i dołączyć nowa deklarację i poprosić o wypełnienie i przesłanie. A jesli nie chca byc w klubie to aby przysłali taka odpowiedz.
Trochę to potrwa ale da sie zrobić! Tylko Daniel nie zgadza si ę na połaczenie. Ale chyba w przypadku weryfikacji deklaracji KAW i podesłania nowych deklaracji nie możemy mówić o połaczeniu???"
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 09:59   #36
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Cytuje z FB ( siebie) :
"Lupusek - masz racje - mysle że trzeba wystapić do ludzi którzy podpisali deklaracje Kaw aby podpisali ta nowa deklaracje( o ile chcą dalej być w Klubie wilczaka).
Jak to zrobimy???? Mamy ich dane np. maile??? Mozna stworzyć list i dołączyć nowa deklarację i poprosić o wypełnienie i przesłanie. A jesli nie chca byc w klubie to aby przysłali taka odpowiedz.
Trochę to potrwa ale da sie zrobić! Tylko Daniel nie zgadza si ę na połaczenie. Ale chyba w przypadku weryfikacji deklaracji KAW i podesłania nowych deklaracji nie możemy mówić o połaczeniu???"
Trochę mylisz pojęcie połączenia ze złożeniem podwójnej deklaracji.
Nigdzie nie jest zabronione złożenie deklaracji do dwóch GI .
Nigdzie nie jest zabronione przynależenie do dwóch Klubów Rasy o ile zostanie się do nich przyjętym i nie jest zabronione nie przystąpienie do żadnego powstającego Klubu i pozostanie w klubie psów pasterskich niepolskich ...
Jeszcze nie widzę na wd informacji od wszystkich członków GI a ty już piszesz że tylko ja się nie zgadzam.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 10:10   #37
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Trochę mylisz pojęcie połączenia ze złożeniem podwójnej deklaracji.
Nigdzie nie jest zabronione złożenie deklaracji do dwóch GI .
Nigdzie nie jest zabronione przynależenie do dwóch Klubów Rasy o ile zostanie się do nich przyjętym i nie jest zabronione nie przystąpienie do żadnego powstającego Klubu i pozostanie w klubie psów pasterskich niepolskich ...
Jeszcze nie widzę na wd informacji od wszystkich członków GI a ty już piszesz że tylko ja się nie zgadzam.
Tylko, Daniel sie nie zgadza - tak miało brzmieć
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 11:07   #38
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Powolutku....
Zaraz i ja się dołożę ze swoją opinią.... poprawiam "literówki"
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 11:10   #39
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ja tysz wrzuca swoje trzi grosze ino nakarmię młodzież i burki
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 11:26   #40
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

No to "jadąc" >odwagą cywilną< ustosunkuję się do kolejnych wypowiedzi.


1 -Trunksia&Witgor
Hanys, masz u mnie piwo /nawet zgrzewkę/! Fakt faktem: boję się Grześka jak jasna cholera, bo wyciągam naukę z własnych doświadczeń. A ponieważ na bazie tych doświadczeń często sobie wywróżam różne nieprzyjemności wiem, że Jego udział w Klubie /i umiejętność robienia za "tubę medialną"/ doprowadzi tylko wcześniejszych lub późniejszych wielkich smrodów: obecne podziały to pikuś przy tym, co nas czeka w Klubie w przyszłości. Ja zdeklarowałam jasno: chcę spylać jeśli On ma do Klubu przystąpić /nie jest nam "po drodze" mimo, że wstąpiłam do GI dla burych, nie dla stanowisk -władza śmierdzi/, ale właśnie Twoje słowa kilka dni temu doprowadziły do tego, że zostanę do momentu złożenia deklaracji w ZKwP. Czekałam wczoraj na Twój wpis, ale zasnęłyśmy zgodnie z Lelutą po ciężkim dniu i dzisiaj widzę "niusy". Twój wpis dał efekt: Grenio się nabzdyczył i droga do łączenia sił "stoi otworem".


2.Pozwolę sobie zacytować Margo z FB -wpis z nocy /jak transparentnie, to transparentnie/
""Dobra, ja sie poddaje.... Sluchajcie, MI TO RYBKA. Chcecie wrzucac wszystkie deklaracje do jednego wora liczac, ze "jakos to bedzie" to tak robcie. Ale beze mnie. I TO NIE JEST FOCH (deklaracji nie cofam), ale zimna kalkulacja. Moim celem nie bylo stawac okoniem, ale nie mam zamiaru podkladac sie dla jednego czy drugiego oszoloma (a deklaracji takich osob jest kilka), ktory predzej czy pozniej ze zwyklej wredoty pojdzie z tym do sadu. Chocby dlatego, ze malpia zlosliwosc to jego glowna cecha. Ja od tego umywam rece. Jesli reszta GI postanawia, ze bierzemy te deklaracje KAW bez sprawdzania, czy osoby te sie zgadzaja to OK - ja rezygnuje z GI (czyt. odpowiedzialności prawnej). Nie mam zamiaru stac na drode do "ogolnego szczescia". Ale jelenia z siebie zrobic nie dam.. ""


Na WD napisałam, że jestem za porządkiem przede wszystkim: papiery i kasa muszą się zgadzać -wchodzimy w rejony prawne, a to nie "przelewki". Wykazałam się chęcią pójścia na kompromisy, ale wszystko ma być zgodne z prawem /każdy "przecinek" ma być na swoim miejscu/. Ja również nie wejdę w cokolwiek, co może doprowadzić do rozwalenia roboty, która z takim trudem została osiągnięta. A poza tym w kwestiach prawnych moje nazwisko, to nie szmata. Uważam, że jeśli grupa od KAW chce tworzyć jeden klub z ludźmi, którzy powierzyli swoje deklaracje GI, to muszą sami "się wyjajić": ja nie będę tracić czasu na sprawdzanie czy ich deklaracje są OK czy nie. Jeśli są i mają na to papier z Zarządu ZKwP /potwierdzający też, że nie jest łamana Ustawa o ochronie danych/ -to w porządku. Jeśli się okaże że nie, to jest Ich decyzją, czy wypełnią "nasze" deklaracje czy nie. Dla mnie wystarczają liczby: mamy ponad 80 osób chętnych "na" Klub -jestem przekonana, że możemy do końca roku zebrać wymagane >naście< by samodzielnie, bez "kajania" zainicjować Klub. Szanuję pracę wykonaną przez zbierających deklarację i szanuję Tych którzy znaleźli czas by je wypełnić i wysłać -obecne działania mogą nas zmusić do rozpoczynania prac od nowa. Wielu z nas nie będzie się chciała znowu to robić i stracimy na ilości chętnych. Zaszliśmy bardzo daleko: mamy 4/5 wymaganych "głosów"... Czy jest sens i logika, by ryzykować tę ilość?


3.DanielZ
Ja na niedosyt odwagi cywilnej nie cierpię, więc odpowiem jasno /ale z małym wstępem/.
Mam do Ciebie Danielu mały żal, bo Witek wspiera duchowo, a Ty zapadłeś się pod ziemię /a pytałam o Ciebie "przez" Ludzi, Filutku, oj pytałam.../. Doszły mnie nawet słuchy, że do KAW wstąpiłeś, co jest prostą drogą do klubu "bursztynowego"... Ale wreszcie Cię wilcza natura przywołała "na Ojczyzny łono" i możemy porozmawiać po męsku przy świadkach. Niektórzy nie wiedzą "do dzisiaj", że klubów w rasie może być i 15 więc teraz jasno przedstawiłeś przepisy. Mnie jest "ganc", czy w naszej kochanej rasie będzie 1 czy 12,5 klubu. Bycie kilka lat na WD /z perturbacjami/ pokazało, że przekrój charakterów/postaw/opinii i metod hodowlanych na WD jest tak ogromny, że akces Tych Ludzi z Ich chęcią przystąpienia do Klubu daje mi gwarancję obiektywności w przyszłym klubie tworzonym przez GI. Wiadomo, że będą próby sił, naciski i rozszerzanie wpływów -tak jest wszędzie: i w partiach politycznych, w UE, w stowarzyszeniach i związkach /małżeńskich też/ i my w Klubie Rasy też się tego nie ustrzeżemy -nie ma szans. Ale ten "przekrój" będzie właśnie demokracją, która daje możliwość rozkładania sił i znalezienia >jednej wspólnej drogi<. Niestety przy ocenie członków zaangażowanych w KAW i Ich tworzenie Klubu nasuwa się wniosek o zawężonym gronie i jednomyślności w opiniach. To samo z siebie daje wrażenie silnej grupy optującej za jedną ideą wskazywaną przez p.Elżbietę Wojtko. Nie umniejszam Jej rangi, nie odbieram wiedzy i doświadczeń, wskazuje tylko że kojarzy mi się to z przeszłością i "jedynie słuszna drogą, jaką jest Partia"...
Danielu, chcesz publicznego oświadczenia? Proszę:
biorąc pod uwagę czas, jaki poświęciliśmy na zbieranie deklaracji oraz namawianie do Klubu /w tym czas dziesiątek Osób zaangażowanych dobrowolnie/


Jestem za tym, aby Grupa ze strony JW przepisała swoje deklaracje i złożyła je "na ręce" GI. Wilk syty i owca cała. Bez babrania się w sprawdzanie Ustawy, bez możliwości podważania czegokolwiek przez kogokolwiek /a to nas czeka/, bez tworzenia od nowa kolejnych spotkań Ludzi z różnych stron kraju na wystawach i wdzięczenia się do "kokietujących".



...
To co napisałam, jest do przeczytania i zrozumienia -nie będę po 10razy tłumaczyć się że nie jestem wielbłądem -wszystko napisane czytelnie i bez niedomówień.
...
To pisałam ja Bura...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org