Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-12-2011, 21:57   #21
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
A jde vám to umýt? U nás teda, když se Dinouš vyválí v něčem tohoto typu, tak už to venku ani neřeším, jelikož jsem zjistila, že otíráním nebo studenou vodou to vůbec nemá cenu... zmizí sice hnědá barva, ale puch zůstane úplně stejný. Musím to vzít teplou vodou a třikrát šamponem a ještě počkat, až uschne, teprve pak to přestane smrdět. Asi si frajer vybírá kvalitní voňavky, nevím... Když měl období, kdy se vyválel za procházku aspoň ve dvou bobkách, tak jsem ho fakt sprchovala každý den... naštěstí ho to už přešlo a vyválí se jen sem tam občas. Jo a on si to nenanáší mezi lopatky, ale pod krk, takže se mu pak táhnou tím krásným bílým huňatým límcem až na kůži vetřené hnědé čáry od čumáku až po přední tlapy... to je podívaná
Naše chovatelka má výbornou zkušenost s mytím neodbytných smradů (lidská h., rybina, zdechliny) ženskou intimní hygienou, která má optimální pH pro odstranění těchhle darů...
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 22:01   #22
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Některý vystavovalet neřeší ani bodláky v srsti nebo ani předvedení psa na vrcholu línání
Jiný ho na výstavu připraví jak jen to nejlépe dokáže. Kdybys věděla, čeho jsou všeho lidé schopní ... hodně výstav už jsem odběhala ... Pokud používáme přrostředky povolené, což mytí bílých znaků dozajista je, nevidím žádný problém. Kdo chce jen česat ať jen češe, ale velké výstavy jsou skutečně o něčem jíném
Celé dětství jsem vystavovala svého pracovně vedeného koliáka, který nikdy nebyl chlupatá nepohyblivá koule, ale atletický osvalený pes s hlubokým hrudníkem. Asi právě od kolií jsem zvyklá na to, že pokud člověk investuje čas a peníze do výstavy, tak by měl psa připravit tak, aby ze své strany pro výsledek udělal maximum. Taky jsem viděla bělicí pudry u malamutů, z toho je mi špatně, zvlášť u přírodních plemen. Ale umýt břicho bych Shadymu mohla. :-)

Díky za názor, Danielo i ostatní, takhle jsem to nějak potřebovala vědět. :-)
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 28-12-2011, 22:25   #23
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Celé dětství jsem vystavovala svého pracovně vedeného koliáka, který nikdy nebyl chlupatá nepohyblivá koule, ale atletický osvalený pes s hlubokým hrudníkem. Asi právě od kolií jsem zvyklá na to, že pokud člověk investuje čas a peníze do výstavy, tak by měl psa připravit tak, aby ze své strany pro výsledek udělal maximum. Taky jsem viděla bělicí pudry u malamutů, z toho je mi špatně, zvlášť u přírodních plemen. Ale umýt břicho bych Shadymu mohla. :-)

Díky za názor, Danielo i ostatní, takhle jsem to nějak potřebovala vědět. :-)

Moje názory s mytím zní evidentně extrémně až extrémisticky ale já se výstavám opravdu věnuji a vím jaké divy se se psy někdy provádí aby byli skutečně NEJ Stačí jedna výstava v Itálii a člověk si připadá, že nastoupil s umouněným šmudlou ))))
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 13:01   #24
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Mimochodem, jedete někdo 7.1. do Brna? Neměli byste místo v autě pro 1osobu a 1 roční štěně, naprosto bezproblémové? Přispěla bych na benzín. Pojedu z Berouna...
My bohužel asi nepojedeme přes Prahu, ale přes Hradec a navíc máme místo v kufru jen na jednoho psa a i tak pojedeme asi tři lidi a možná i dva psi (drahá polovička to ještě neví a asi ho trefí, až se dozví, že mu jeden pes pojede na sedačkách), takže to asi nepůjde... ale kdyby se náhodou něco změnilo a jeli jsme přes Prahu, tak dám vědět, ale spíš asi ne.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 19:56   #25
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Některý vystavovalet neřeší ani předvedení psa na vrcholu línání.
Jako například my... čirý amatérismus. Ale ten rozdíl vidím až zpětně - první línání. Navíc jsme ještě vůbec netušili, co za pakárnu výstavy jsou:]

Jinak někteří vystavovatelé myjí a češou celý týden před výstavou, a slyšela jsem o pudrování, domalovávání očí, zastřihávání chlupů na bříše a ocasu... někdo výstav znalý mě jistě pro inspiraci ostatních může doplnit.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 21:17   #26
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Jako například my... čirý amatérismus. Ale ten rozdíl vidím až zpětně - první línání. Navíc jsme ještě vůbec netušili, co za pakárnu výstavy jsou:]

Jinak někteří vystavovatelé myjí a češou celý týden před výstavou, a slyšela jsem o pudrování, domalovávání očí, zastřihávání chlupů na bříše a ocasu... někdo výstav znalý mě jistě pro inspiraci ostatních může doplnit.
No vida, tak bychom mohli založit podtéma "jakou oční tužkou dolíčit čsv :-D
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 22:34   #27
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Jako například my... čirý amatérismus. Ale ten rozdíl vidím až zpětně - první línání. Navíc jsme ještě vůbec netušili, co za pakárnu výstavy jsou:]

Jinak někteří vystavovatelé myjí a češou celý týden před výstavou, a slyšela jsem o pudrování, domalovávání očí, zastřihávání chlupů na bříše a ocasu... někdo výstav znalý mě jistě pro inspiraci ostatních může doplnit.
No já jsem toho názoru, že u pěkného psa je základ úspěchu kvalitní kondice - tzn. ne tlustý a ne vychrtlý a ideální stav srsti. Plus ovladatelnost v kruhu. Víc není třeba.
Někteří majitelé jsou skutečně schopní dělat divy, aby byl jejich pes ten nej
P.S. Nemyslím, že by výstava byla pakárna.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 23:29   #28
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
No já jsem toho názoru, že u pěkného psa je základ úspěchu kvalitní kondice - tzn. ne tlustý a ne vychrtlý a ideální stav srsti. Plus ovladatelnost v kruhu. Víc není třeba.
Někteří majitelé jsou skutečně schopní dělat divy, aby byl jejich pes ten nej
P.S. Nemyslím, že by výstava byla pakárna.
Danielo,
ještě se vás zeptám na jednu věc: u většiny plemen je výstavní kondice v podstatě lehká nadváha (kromě labradorů, kde jde spíš o těžkou nadváhu). Jak je to u vlčáků? Můj pes je z běhání ve spřežení nasvalený a pružný, ale má tzv. sportovní kondici, tj. ani gram navíc. U plemen, které jsem vystavovala dříve, by byl označen za hubeného, ačkoli mu žebra nelezou, protože prostě výstavní kondice zahrnuje vrstvu tuku na bocích. Díky.

Jinak si myslím, že pokud se někdo výstavám věnuje, tak by byl hloupý, kdyby si psy nepřipravoval, samozřejmě přirozeně, ne chemií. Ale je pravda, že zrovna čs.vlčák má oblíbenější místa na světě, než je kobercem potažený výstavní kruh. Na druhou stranu, když je se svým pánem, tak může být rád kdekoli. :-)
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 00:49   #29
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Danielo,
ještě se vás zeptám na jednu věc: u většiny plemen je výstavní kondice v podstatě lehká nadváha (kromě labradorů, kde jde spíš o těžkou nadváhu). Jak je to u vlčáků? Můj pes je z běhání ve spřežení nasvalený a pružný, ale má tzv. sportovní kondici, tj. ani gram navíc. U plemen, které jsem vystavovala dříve, by byl označen za hubeného, ačkoli mu žebra nelezou, protože prostě výstavní kondice zahrnuje vrstvu tuku na bocích. Díky.

Jinak si myslím, že pokud se někdo výstavám věnuje, tak by byl hloupý, kdyby si psy nepřipravoval, samozřejmě přirozeně, ne chemií. Ale je pravda, že zrovna čs.vlčák má oblíbenější místa na světě, než je kobercem potažený výstavní kruh. Na druhou stranu, když je se svým pánem, tak může být rád kdekoli. :-)
Jestli je nasvalený, tak to je dobré... z Dinouše momentálně žebra docela lezou Byl trochu oplácaný, tak jsem mu ubrali krmnou dávku a nějak jsme to přepískli... zase jsme mu přidali, ale už to asi nedoženem U jiných plemen nevím, ale myslím, že zrovna u ČSV je lepší, když jsou trochu hubenější, než oplácaní

Já nevím, jak ostatní čévéčka, ale Dinga výstavy ohromě baví... jinak bychom tam ani nejezdili... sice trochu drahá zábava, no... ale potká tam spoustu kamarádů, sourozence... celý den si to tam užívá, jako málokde jinde Užívá si to i v kruhu, akorát trochu jinak, než bych si to představovala já Ale on je hrozný exhibicionista, takže ho to baví ve všech směrech
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 07:34   #30
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jak to tak ctu,tak me napadlo,ze bych mozna ze zvedavosti jednu vystavu,az bude v Praze samozrejme ,zkusit. Kondici ma arwen pravdepodobne vystavni.Neni tlusta,to ne,ale zadny hubenour. A poradne ucesat by potrebovala jako prase drbani.Ma ale zajimavou barvu,tak by me i zajimalo,co by rekl rozhodci.Ale muzou se vubec vystavovat psi s DKK?
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 11:51   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Danielo,
ještě se vás zeptám na jednu věc: u většiny plemen je výstavní kondice v podstatě lehká nadváha (kromě labradorů, kde jde spíš o těžkou nadváhu). Jak je to u vlčáků? Můj pes je z běhání ve spřežení nasvalený a pružný, ale má tzv. sportovní kondici, tj. ani gram navíc. U plemen, které jsem vystavovala dříve, by byl označen za hubeného, ačkoli mu žebra nelezou, protože prostě výstavní kondice zahrnuje vrstvu tuku na bocích. Díky.

Jinak si myslím, že pokud se někdo výstavám věnuje, tak by byl hloupý, kdyby si psy nepřipravoval, samozřejmě přirozeně, ne chemií. Ale je pravda, že zrovna čs.vlčák má oblíbenější místa na světě, než je kobercem potažený výstavní kruh. Na druhou stranu, když je se svým pánem, tak může být rád kdekoli. :-)
Názor na výstavní kondici čévéček je různý. Některý rozhodčí neřeší zda je pes vychrtlý nebo tlustý. Také hodně záleží na stavbě zvířete a na celkové síle kostry. Mohutná zvířata vypadají s každým dekem navíc hůře, kdežto jemným se nějaký ten tuk promine. Každopádně čsv nejvíce lichotí kondice kdy pes působí dojmem spíš hubenějším, svalnatým se vtaženým břichem. Takové zvíře se pohybuje úplně jiným způsobem než zvíře stejných kavalit avšak tlusté. Takže žebra by měla být lehce hmatalelná a pes by měl být dobře nasvalený. Pak působý lehkým a "pružným" dojmem.
Jasně že čsv raději běhají po lese, ale já jsem toho názoru, že výstava jednou za čas nikdy nikoho nezabila. Výstavy jsou často jediná šance jak si psa prohlédnout, zjistit jak se chová a případně přemýšlet o jeho využití pro chov. To samé platí o fenách. - Teď myslím samozřejmě chovatelsky
Na výstavách potkáte spoustu stejně postižených lidí a i když nechcete svého psa zrovna vystavit, můžete si přijít jen popovídat.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 11:52   #32
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
jAle muzou se vubec vystavovat psi s DKK?
Samozřejmě že ano
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 13:06   #33
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default

Někteří lidé to u svých pejsků opravdu řeší až moc. Myslím, že ČSV jsou prostě přírodňáci, takže pudrování srsti patří do baroka :-D.
Já čubu koupu jenom, když je z ní už opravdu hliněný vojáček, nebo když se v něčem vyválí, třeba jako dnes :-(. Ale máme to štěstí, že do vody se žene dobrovolně. Pokud nestihnu zavřít dveře do koupelny, je se mnou okamžitě ve vaně, nebo sprše.
Jinak já srst udržuju jen kartáčováním, vyřadila jsem po sobě kartáč s přírodními štětinami a tím to jde jedna radost. Srst má ale jinak nějakou samočistící, nebo co. Stačí jí nechat uschnout v kotci a za hoďku to všechno opadá samo. Taky jí přidáváme do jídla pivovarské kvasnice, ty mám pocit, že také konají své.
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 18:29   #34
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Julie, prosim nestrihaj a neprifarbuj

Suhlasim s tym ze CVcka su samocistiace, ale z vlastnej skusenosti viem aj to, ze ten prach sa im v srsti usadi a pri dotyku ostava na prstoch. To nieje zrovna dobra vizitka vystavovatela, ak sa rozhodca rozhodne vyskusat kvalitu srsti rucne...

Mam skusenost ze sprcha iba vodou (bez samponov) nerobi v kvalite srsti vyrazne zmeny, takze na odstranenie prachu by mohlo pomoct, na druhej strane za noc v kotci sa toho moze zas nieco nachytat, takze by som to este poistila vlhkou handrou pred vystavou. Na druhej strane s Freikou na take veci vacsinou aj tak zabudnem mysliet, som rada ked si spomeniem pribalit vystavny obojok a voditko nech nevyzerame jak burani...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 22:11   #35
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Julie, prosim nestrihaj a neprifarbuj

Suhlasim s tym ze CVcka su samocistiace, ale z vlastnej skusenosti viem aj to, ze ten prach sa im v srsti usadi a pri dotyku ostava na prstoch. To nieje zrovna dobra vizitka vystavovatela, ak sa rozhodca rozhodne vyskusat kvalitu srsti rucne...

Mam skusenost ze sprcha iba vodou (bez samponov) nerobi v kvalite srsti vyrazne zmeny, takze na odstranenie prachu by mohlo pomoct, na druhej strane za noc v kotci sa toho moze zas nieco nachytat, takze by som to este poistila vlhkou handrou pred vystavou. Na druhej strane s Freikou na take veci vacsinou aj tak zabudnem mysliet, som rada ked si spomeniem pribalit vystavny obojok a voditko nech nevyzerame jak burani...
Ahoj Sašo,
správně jsi odhadla, že pudrování a salónní péče je přesně můj styl

Asi ho trochu pročísnu a nebude-li mrznout, tak i opláchnu břicho, ale jinak ho nechám. Je to kotcoun, tak ho nebudu mučit. Co je nejlepší na předvedení, stahovák a nějaké měkké vodítko do ruky? Mám po koliích a belgičácích textilní výstavní vodítka, ale to by se asi rozlítlo na tisíc kousků okamžitě, během jednoho Shadyho skoku :-) Je to telátko.
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 22:47   #36
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja pouzivam kratku stahovaciu retiazku zapnutu na nestahovanie (najblizsie k sperku ako existuje) a tenke cierne nylonove voditko. Ale to ma len v kruhu lebo mam strach ze sa vrhne na nejaku suku a retiazku pretrhne. Takze uz sa mi stalo aj ze do zaverecneho kruhu nastupila s obycajnym obojkom a voditkom, lebo panicka je sklerotik.

Hlavne si to obaja uzite! Slusny obojok a lusne neroztrhane voditko je myslim uplne v poriadku.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 22:52   #37
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Ja pouzivam kratku stahovaciu retiazku zapnutu na nestahovanie (najblizsie k sperku ako existuje) a tenke cierne nylonove voditko. Ale to ma len v kruhu lebo mam strach ze sa vrhne na nejaku suku a retiazku pretrhne. Takze uz sa mi stalo aj ze do zaverecneho kruhu nastupila s obycajnym obojkom a voditkom, lebo panicka je sklerotik.

Hlavne si to obaja uzite! Slusny obojok a lusne neroztrhane voditko je myslim uplne v poriadku.
Děkujem a dáme vědět, jak jsme dopadli. To víš, že si to užiju! Nevystavovala jsem asi čtyři roky :-) A vy se na nás někdy přijeďte podívat, Shadow je kůň, bude se ti líbit.
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 22:53   #38
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Samozřejmě že ano
Pokud rozhodčí nemá rentgenové oči, tak dysplázku nepozná, dokud pes normálně chodí. :-)
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 07:03   #39
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
Pokud rozhodčí nemá rentgenové oči, tak dysplázku nepozná, dokud pes normálně chodí. :-)
ja jsem si nevim proc vsugerovala myslenku,ze na vystavy muzou jen zdravi a chovni jedinci.Pokud to neni treba voriskidada.Ale zkusila bych to jen jednou,nejsem ten typ,pes potrebuje dost vycesat a aspon by byla motivace to udelat.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 31-12-2011, 07:44   #40
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by juliana View Post
No vida, tak bychom mohli založit podtéma "jakou oční tužkou dolíčit čsv :-D
Jsem pro modrou třpytivou:]

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
P.S. Nemyslím, že by výstava byla pakárna.
Všimla jsem si;]

Navíc kdo chce líp udat štěňata, holt frčky z výstav potřebuje. Na té jedné výstavě, co jsem byla, jsem tímto bohužel viděla i zvířata, která se spíš tvářila, že by v tu chvíli byla radši kdekoliv jinde, než že by si ten šrumec užívala.

Pro chovatele jsou určitě výstavy nedocenitelné v poznávání jiných psů, jen je škoda, že k tomuto účelu nestačí svody a bonitace.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org