Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-12-2010, 17:42   #1
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default Proč jste si pořídili ČV?

Tento týden další blbý dotaz z mé strany, ale nedá mi to :-)

Po rozhovoru s různými ČVkáři by mě zajímalo, proč jste si pořídili/máte ČV (resp. chováte ho), zda si ho chcete pořizovat i nadále a proč to všechno, když je to takový pes-potížista?

Předem říkám, že já bych už ČV vyměnila tak max za akity, asi jsem holt zaměřená na ty potížisty (že by profesionální deformace?:-D) A jejich povaha je podle mě úžasná. Ovšem, můj pes má rok a prý ta správná legrace teprve přijde
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2010, 20:40   #2
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Smile

U mě to bylo naopak,čv jsi našel a take pořidil mě.tak že odpověd znaš.a potižisté jsou jen v očích pro nezasvěcené,ten kdo je ma vzpomíná na zážitky v dobrém.aspon u mne to platí.a take zastavám nazor že smečka by se měla rozšiřovat,když jsou k tomu podmínky.Hynek
nanno jest offline   Reply With Quote
Old 09-12-2010, 23:32   #3
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Pre mna je fascinujuca prave ta ich vlastna hlava - mam rada psa ktory dokaze sam uvazovat a je cloveku partnerom. Sice z toho vyplyva ze by ich jeden obcas rozniesol v zuboch, ale ked sa to spocita tak klady prevazuju.

Kedysi pre mna bolo CVcko tiez vyborny partner do terenu, na sport, medzitym som zlenivela a kysnem v meste ale nastastie aj tu ten pes je partak. Takze CVcko by som nevymenila.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 08:47   #4
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Mňa fascinuje to, že je v ich krvi vlk. Pretože vlčia drzosť, dravosť a inteligencia, to bolo to, čo som hladala. Ospravedlňujem sa vopred, ale iné plemená mi prišli ako hlúpe... Samozrejme, klamala by som, keby poviem, že ma nelákal aj ich krásny zjav...
ČsV by som nevymenila za žiadne iné plemeno, aj keď mi pes narobil riadne problémy a prevrátil život na ruby, zobrala by som si ho zase. Iné plemeno, možno ešte saarloos, ma neláka. práve pre ich inteligenciu a to, že je to fakt skôr kamoš ako bežný "pri nohe choď" )
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 08:58   #5
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Od mala si pamatuju, že jsme téměř vždy měli nějakého psa většinou křížence, více či méně dospělé často týrané/zkažené (mimo jinou zvěř). Pak jsme pár let žádného neměli, ani to nepřipadalo časově v úvahu. Postupně jsem si uvědomila, jak mi nějaký pes chybí, sitace se změnila a tak jsem začla o psovy vážně uvažovat. Vzpoměla jsem si na staré setkání s čsv (to jsem byla snad na I.stupni ZŠ), a rozmýšlela se, jestli si pořídit psa z útulku nebo štěně.
Tak jsem se začla pídit, cože je to čsv vlastně za psa, co se skrývá pod tím pěkným exteriérem. Jestli je to opravdu zvíře pro mne. Nechtěla jsem psa vlezdopr..., choulostivého, náročného na "údržbu". Ale naopak zvíře odolné, velikosti NO, inteligentní, do přírody, parťáka, člena rodiny.
ČSV tomu vcelku dobře odpovídalo, zaujala mne také jejich věčná hravost, komunikativnost. Navázala jsem kontakt s několika majiteli a chovateli, zjišťovala další a další informace, jela jsem se na mnoho čsv podívat, abych viděla naživo, cože bych to měla doma. Po návštěvě jedné ch.s., kde mi fena učarovala svou povahou, jsem byla rozhodnutá.
Ačkoliv mi Sofa, zejména jako malá, připravila nejednu pernou chvíli, neměnila bych.
ČSV vnímám podobně jako Janiz, která mi jednou napsala, že občas přemýšlí o jiném plemeni, ale pak si říká, jestli by jí jiné plemeno, než čsv stačilo.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 08:59   #6
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
Mňa fascinuje to, že je v ich krvi vlk. Pretože vlčia drzosť, dravosť a inteligencia, to bolo to, čo som hladala. Ospravedlňujem sa vopred, ale iné plemená mi prišli ako hlúpe... Samozrejme, klamala by som, keby poviem, že ma nelákal aj ich krásny zjav...
ČsV by som nevymenila za žiadne iné plemeno, aj keď mi pes narobil riadne problémy a prevrátil život na ruby, zobrala by som si ho zase. Iné plemeno, možno ešte saarloos, ma neláka. práve pre ich inteligenciu a to, že je to fakt skôr kamoš ako bežný "pri nohe choď" )
Přesně
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 09:40   #7
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no u nas to bylo tak,ze kamaradka dela zachranarinu a ma boxerku.ted uz dve,ale tehda mela tu jednu se kterou dosahovala celkem velkych uspechu. No a bylo mi tak nejak pred tricitkou,kdy mi prisel pes jako dobry napad,ze bych takoveho spolecnika brala.V podstate me na tu myslenku navedla ona. O CV jsem predtim ani neslysela,ani je nikdy nazivo nevidela. Akorat jsem od ni slychala poznamky typu,ze na cvicaku cumej treba z niceho nic na kyticky apod Tak pak se mi snazila vnutit,v dobrem samozrejme,krizenku,kterou nekde nekdo nasel. Kdyz jsem rekla,ze jo a presvedcila tehdejsiho pritele,tak to nedopadlo,nicmene uz jsem byla na psa pripravena a chtela jsem ho.A pak to prislo Objevila jsem stranky,kde se o CV psalo,psi se mi libili a ani presne nevim,co me v popisu povahy tak uchvatilo.Mozna ta extremni vernost,ale uz fakt nevim. Cetla jsem wolfdoga a porad jsem zadny zivy CV nevidela. Pak jsem si vsimla,ze se narodili stenatka A vrhu Stripku snu,napsala jsem Jarce,jela se podivat na stenata pres pulku republiky a za 14 dni jsem si pro tu kulicku jela. Arwen je muj prvni pes,takze nemam s cim srovnavat,ale i kdyz me nekdy nervy stoji par let zivota,v zivote bych ji nevymenila a dalsi pes,pokud bude,tak bude jedine CV. Nedelaji nam zivot jednoduchym,ale o to bohatsim. A jsou nadherni a je tam opravdova laska...A stejne nemusu dodnes uverit,ze mam psa,protoze ani v detstvi jsem po nem nejak zvlast netouzila.

jo a kamaradka,kdyz zjistila,pro jake plemeno si jedu,tak se mnou normalne nemluvila a vynadala mi,ze se mi bude rvat a podobne veci.Na cvicak nechodime,takze nemusim poslouchat zadne chytre poznamky majitelu NOcek a malin.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 12:11   #8
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Cože, tobě je přes třicet?Já myslela, že ti je tak dvacet dva
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 12:36   #9
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Tento týden další blbý dotaz z mé strany, ale nedá mi to :-)
Vůbec ne...často si tuto otázku sám kladu (

Měl jsem NO, křížence, kokra...a čsv, několik. Každé s jinou povahou, ale každé někdy na zabití... Nevím, jak to dělají, ale umí řádně vytočit. Člověk je musí milovat, být jimi uchvácený, takřka úplně slepě zblblý, jinak by je musel okamžitě dát pryč.
Přitahuje mě jejich paličatost, nespoutanost, podoba s divokým předkem. I když jsem měl čsv ultraplaché, jiné megakousavé, další maxiklidné a nevydrážditelné nebo teď nezklidnitelnou tsunami, pořád je tam to společné - mám je rád a nedám na ně dopustit, i když se mi na cvičáku smáli nebo jinde i vyhrožovali jejich likvidací.
Ale někdy to stojí pořádné nervy )
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 12:48   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Cože, tobě je přes třicet?Já myslela, že ti je tak dvacet dva
o diky,to potesi...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 12:50   #11
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Dušan View Post
Vůbec ne...často si tuto otázku sám kladu (

Měl jsem NO, křížence, kokra...a čsv, několik. Každé s jinou povahou, ale každé někdy na zabití... Nevím, jak to dělají, ale umí řádně vytočit. Člověk je musí milovat, být jimi uchvácený, takřka úplně slepě zblblý, jinak by je musel okamžitě dát pryč.
Přitahuje mě jejich paličatost, nespoutanost, podoba s divokým předkem. I když jsem měl čsv ultraplaché, jiné megakousavé, další maxiklidné a nevydrážditelné nebo teď nezklidnitelnou tsunami, pořád je tam to společné - mám je rád a nedám na ně dopustit, i když se mi na cvičáku smáli nebo jinde i vyhrožovali jejich likvidací.
Ale někdy to stojí pořádné nervy )
ja mam prvni CV a hrozne by me zajimalo,jake by bylo to dalsi. Arwen budou v lednu tri a az ted mam pocit,ze si rozumime vic nez kdyz byla mladsi.A taky by me zajimalo,kdybych mela samce a ne fenu,jaky by ten vztah byl...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 13:36   #12
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Na cvicak nechodime,takze nemusim poslouchat zadne chytre poznamky majitelu NOcek a malin.[/quote]

Ahoj, nevim jestli si cvičák zkoušela a odradili tě, nebo z principu necvičíš, ale pokud se povede najít dobrej cvičák, tak vřele doporučuju. Měli jsme štěstí-psi tam běhaji navolno, výborná socializace-na cvičáku se mi můj plašan vůbec nebojí lidí, což mimo cvičák teda bylo psycho (už je to o fous lepší, ale kontaktní k cizím teda zatim neni-pořád naježená koule). Cvičákem tim myslim žádnej dril, škrťáky, košíky, ale výbornou zkušenost mám obecně s agility cvičákama, který dělaji i poslušnost. Mojí bestii teda cvičák hrozně baví (jasně, při dlouhym pochodu u nohy je poněkud rozvernější, ale překážky a různý akce, který nejsou stereotypní sou fajn zábava-samozřejmostí je znuděnej xycht když musí čekat a koukat jak ostatní pejsi běhaji navolno při nácviku přivolání, než na ní dojde řada, občas se místo splnění povelu válí na zádech nebo na mě skáče..či hlasitě prostestuje), ale už se těšim až dohárá, že zas vyrazíme. Po chytrejch kecech maliňáků a NO ani stopa.

Last edited by Vlkodlak; 10-12-2010 at 13:38.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 14:33   #13
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Na cvicak nechodime,takze nemusim poslouchat zadne chytre poznamky majitelu NOcek a malin.
Ahoj, nevim jestli si cvičák zkoušela a odradili tě, nebo z principu necvičíš, ale pokud se povede najít dobrej cvičák, tak vřele doporučuju. quote]

s malym vlcatkem jsem chodila do steneci skolky na Hafbo a tam to bylo super. nebyli jsme tam mnohokrat,ale kdyz uz cvicak tak tam. Nevim proc,ale ja mam cvicaky tak nejak zafikovane prave ve stylu skrtak,rvani.....ja si furt rikam,ze bych s ni mohla nekam chodit,ale ja,kdyz se jedna o nejakou pravidelnost,tak je to problem,moc se nedokopu.Ale treba se to zmeni. Ani nevim,jestli by ji to nejak bavilo,prekazky delat nemuze a vrchol cirkusactvi je,ze umi podat pac.mozna ten coursing....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 15:26   #14
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

My jsme chodili na strašnej cvičák, paní cvičitelka tam klidně zbila psa, mně zase řekla, že s plachostí psa nic neudělám, protože to má v krvi a ještě mi vyčetla, proč jsem si raději nepořídila vlkošedýho NO. Přivolání se tam ani neučilo. Resp. paní si vzala na vodítko psa, páníček se postavil kousek před ně a když paní psa pustila, pes měl běžet k pánovi. Krom toho, že ne všichni psi pak běželi k páníkovi a museli se pak nahánět na cvičáku, speciálně moje závislačka z toho měla skoro smrt, že ji drží cizinec a já jdu pryč...

No takže jak jsme začali chodit, tak jsme rychle skončili a ted nevím, kam v Praze a zda už na to můj pes není starej.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 16:15   #15
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
My jsme chodili na strašnej cvičák, paní cvičitelka tam klidně zbila psa, mně zase řekla, že s plachostí psa nic neudělám, protože to má v krvi a ještě mi vyčetla, proč jsem si raději nepořídila vlkošedýho NO. Přivolání se tam ani neučilo. Resp. paní si vzala na vodítko psa, páníček se postavil kousek před ně a když paní psa pustila, pes měl běžet k pánovi. Krom toho, že ne všichni psi pak běželi k páníkovi a museli se pak nahánět na cvičáku, speciálně moje závislačka z toho měla skoro smrt, že ji drží cizinec a já jdu pryč...

No takže jak jsme začali chodit, tak jsme rychle skončili a ted nevím, kam v Praze a zda už na to můj pes není starej.
Boze, takovou snad nakopat. No nic. ME se osvedcil celkem cvicak v Hostivari, byli jsme tam jako stene. Nicmene ted bydlim zpet v Pribrami, takze chodime na cvicak do Bohutina a tam je to supr. Prekazky, pobihani se psama, hned vedle potok na koupani, zakldani vycvik, ale i vycvik loveckych psu, takze si Bizzy parkrat i mohla aportovat mrtvou kachnu nebo zajice. Ale to pak vetsinou vycvik koncil, nebot neaportovala, ale chtela ji sezrat Samozrejme se loveckemu vycviku nevenujeme, u CSV je to nesmysl. V remci loveckeho vycviku - kdy tam jsou labradori, my cvicime pravy opak. TO znamena nesmis, fuj, apod.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 16:27   #16
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Dobrej cvičák kde nemaj nic proti ČVčkům je kus od Skalky v Hostivari.... na cvičák neni nikdy pozdě. Samozřejmě, můžeš cvičit i sama, ale cvičák má tu výhodu, že Tě to donutí cviky dovádět do důsledku ... tj. když je lehni, tak to chvíli trvá, protože výcvikář obchází a vysvětluje atp. ... takže pesan musí chvilku vydržet vklidu a ne jako na procházce, kdy mu dáš "sedni" a hned se zase jde dál.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 17:59   #17
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default Hold Agyrovi, aneb jak to bylo u mne s ČSV

Když se naši rozvedli a otec se po 5 letech konečně odstěhoval, bylo mi asi 17 a začal jsem mámu umlouvat na psa. Po všemožných slibech že se budu starat výhradně já atd. jsem ji nakonec zlomil, ale měla 2 podmínky: 1) PP 2) Kolie nebo NO. Začal jsem sjíždět inzeráty v Annonci, ale byla blbá doba a moc toho nebylo, až jsem narazil na inzerci z Jižních Čech na 3,5 měs. stará štěňata, dvě fenky a pes. O psech jsem neměl skoro nic přečteno a o ČSV už vůbec ne, ale lákal mne tam ten vlk (aniž bych o vlcích co věděl) :-). Mámě jsem nic neřekl a jednoho dne vyrazil ráno pro štěndo. Věděl jsem, že chci psa, že chci aby byl velkej a měl jsem mladickou představu, že to bude hodnej mazel, statečnej, ostrej na povel a bude perfektně poslouchat. Teď když to píšu, srdečně se u toho řehtám a předpokládám, že vy taky. To co se od první chvíle klubalo z Agyra Irpruše, byl dokonalý opak výše popsaného, ale já jsem si prostě za každou cenu chtěl odvézt psa! I ta povaha Oh (dobrácký, méně dráždivý), která dávala šanci, že to bude aspoň ten mazel, nakonec zklamala, protože "dobrácký" není totéž co "mazlivý" - mazlení si nechal vždy bez řečí líbit, ale radost mu to myslim nikdy nedělalo. Byl to typ psa, kterýmu stačilo ležet bez kontaktu vedle mne a chodit se mnou do koupelny, na záchod atd.
Jeho mládí bylo těžké pro nás oba. Několik měsíců na mne skoro nereagoval, až jsem si říkal, jestli ho nemám vrátit do původní smečky. Byl plachý a vždycky se mi schoval někam do křoví a nechtěl ven, ale přitom vrtěl ocasem jako že mne rád vidí a abych se uklidnil. Já jsem byl zas postpubertální výrostek, vzteklý po otci a tak jsem mu dal často sežrat možná víc, než si navařil...když už jsem si pro něj musel několik metrů prolézt akátovým keřem. Zkrátka, udělal jsem z neznalosti spoustu kopanců a všechno se tady popsat nedá. Z Agyra se navíc stal rváč, takže jsem měl často perné chvilky, naštěstí se to týkalo jen psů nad cca 30 cm v kohoutku a ke psům o hodně starším než on měl vždy respekt. Přezevšechno mi byl na víc jak 13 let skvělým a především tolerantním parťákem a když odešel, bylo mi ... no, to se nedá popsat, kdo to zažil tak ví. A ačkoliv mi přijde ujetý, když si někdo doma vystavuje svoje vlastní fotky, jednu v pracovně mám ... s Agyrem, focenou z ruky obráceným foťákem, jako se fotěj puberťačky na Facebook.

Po Agoušovi jsem si chtěl dát chvíli pauzu ... prostě si chvilku užít život bez zodpovědnosti za psa. Poslední rok bylo vidět, že se Agyr pomalu loučí se světem a tak jednou i s partnerkou přišla řeč na to, jakého psa až už nebude. Celkem jsme se shodli na fence Vímarského ohaře, už kvůli případným budoucím potomkům atd. - nic jsem proti tomu neměl, mám tohle plemeno taky rád.

Když to ale přišlo, tak se už druhý den ve mně všechno otočilo a já se zeptal přítelkyně "Bude Ti moc vadit, když to bude zase ČSV a zase pes?". Odpověď byla smířlivá "Co mám s Tebou dělat, Ty si stejně jinýho psa nepořídíš a já chci abychom měli psa". Když jsem Agu pohřbil a vyházel většinu věcí po něm (převezl jsem ho z dovolené v Malé Fatře pohřbít na své oblíbené místo do Krkonoš a druhý den se vrátil na Slovensko), začal jsem bez uvažování hledat štěndo. Tehdy mne dovolená stála spoustu peněz na roamingu ... volání chovatelům, brouzdání po Wolfdogu, ale nemohl jsem si pomoct. Naneštěstí v srpnu zrovna bylo jediný volný štěně někde u Paříže - poslední zbylý pes z vrhu, který byl částečně zamluven. Skoro jsem pro něj chtěl jet, ale byl jsem před zahraničnímy vrhy z několika stran varován, že je třeba zvýšené pozornosti. Nakonec mi dobré duše poradily, abych kontaktoval Danu Matušincovou, která vypisuje krycí listy a ví o potenciálních štěňatech dřív a mimo veškerou inzerci.

Tak se taky stalo, skvěle jsme si popovídali a Dana mi doporučila rodiče resp chovatele. Cestou z dovolené jsme se stavili podívat na chovatele a potenciální mamku nového člena naší smečky. U chovatele jsme se dozvěděli, že krytí je nejisté, protože proběhlo na poslední chvíli a že nám dá vědět. Ránou pro nás bylo, že dotyčný neuznává sono a počet štěňat nahrubo kontroluje jeho veterinář jen pohmatem po určité době březosti. Dlouho jsme tedy nevěděli, jestli vůbec a kolik štěňat bude, zato jsme věděli, že už má nějaké zájemce. Byly to nervy, ale nakonec se zadařilo, a narodili se dva pejsci a fenečka. Do odběru jsme se na ně byli asi 2x podívat, potřetí jsme si jedno vzali. Už po první návštěvě bylo jasné, že si budeme moci vybrat jako první - pravděpodobně nás chovatel odhadl jako nejvhodnější i díky tomu, že už jsem 13 let s ČSV prožil. Před odběrem jsme se ještě byli podívat na tátu, za což patří dík jeho majiteli a ten nám také padnul do oka, takže jsme měli všechno info pohromadě.

A jak to dopadlo? Při každé návštěvě jsem se nejvíc těšil a tulil k tomu nejtmavšímu štěněti, ačkoliv jsem měl v plánu co nejsvětlejší. Chtěl jsem štěně evidentně zdravé, ale Dakoušovi nejdýl ze všech trvalo, než začal při plazení používat i zadní nohy a i při odběru mi přišel na zadek slabší než ostatní. Přestože jsem věděl, že nechci dominantní štěně a teoreticky jsem se vyzbrojil jak to otestovat (přidržení na zádech - pokud se štěně začne snažit za každou cenu z toho dostat, dá se očekávat jistá míra dominance), vybral jsem si to nejvíc vzpůrné. Ještě při odběru jsem hodinu seděl u chovatele v kuchyni a přemejšlel jestli nevzít pejska světlejšího, silnějšího a méně vzpůrného, ale nakonec to prostě nešlo ... Dakota mohl být prostě jen ten jeden. Po odběru a po čase i RTG u MVDr. Duchka jsem zjistil, že je vývojově OK, jen má hodně klenutá bedra (chrtí hřbet) což může při jeho hmotnosti a velikosti přinést v budoucnu problémy s páteří. Fakt mne nepotěšilo, když RTG viděl kolega Dr Duchka a zahlásil "tohle zvíře nebylo zrozeno k pohybu". Dnes tuhle hlášku nechápu. Je pravda, že Dakouš je netypicky díky tvaru páteře spíš sprinter než vytrvalec a překážky "přelétává" stylem "horská koza", tj. odraz všema čtyřma a dopad na všechny nebo v pořadí zadní-přední (výcvikář vždycky u překážky říkal "á náš aviatik"), ale to je přece taky pohyb. Strhává listí z bříz z výšky cca 2,5m a když jsem ho v roce uvázal k lampě - vyskočil, vodítko ho za krk strhlo zpět, takže se srovnal zhruba ve výšce 170 cm vodorovně a zádama dolu, chvíli padal a pak se jak kočka přetočil a dopadl na všechny 4. Zkrátka to vypadá, že teď žádný problém nemá a snad ani dlouho mít nebude

Teď jsou mu dva roky a až ve třech se definitivně uvidí co a jak, ale já už začínám mít pocit, že na psy mám prostě štěstí a děkuju za ten první inzerát před lety, který mne nasměroval k ČSV.

Vrátím-li se teď na začátek a zkusím jednoduše odpovědět na nadpis vlákna, bude to znít asi následovně.

"ČSV je pro mne jediným plemenem, který mne donutí uvažovat o vlastní smrti až jednou nebudu mít sílu takovýho parťáka zvládnout" je to prostě srdcovka.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 10-12-2010, 19:21   #18
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Já bych to nazvala láska na první pohled. Poprvé jsem viděla čsv cca v 9 letech v zoo. Měla ho tam nějaká ošetřovatelka a seděli vedle nás při obědě. Tehdy jsem si myslela, že to je vlk a paní ošetřovatelka mi ho dokonce nechala pohladit. No prostě zážitek.
A o 10let později jsem slavila narozky a potkala v místě oslavy Pavla s jeho Bartem z věrné smečky. Jeho žlutý oči a mazlivé chování mě učarovalo. O půl roku později mě vzal na výstavu, o týden později jsem jela na bonitaci a pak jsem s čsv trávila co nejvíc času to šlo. Jezdila po akcích a blíže je poznávala. Když mi ten samý Pavel (co mě k nim přivedl) volal, že Jiřinka má poslední volnou fenku, tak to bylo jasný. Jela jsem se na ní podívat, zamilovala se, takže jsem rovnou zaplatila zálohu a o 2 týdny později byla jen a jen má.
Sice mi občas zavaří, nervy vytočí na maximum, nebo mě rozpálí do ruda, přesto bych ji neměnila. A další pes bude rozhodně čsv. Jiné nechci,maximálně jako dalšího psa, ale vždy tu bude nějaký "vlk"
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 13-12-2010, 12:18   #19
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Včera mi Dakouš připomněl další důvod ... na ČSV se mi líbí, jak dokážou komunikovat.
Protože mne bolí záda, večer jsem si u televize dovolil roztáhnout gauč, který Dakouš většinu dne okupuje. V okamžiku kdy jsem si lehnul Dakouš na mne s rozběhem z cca 3 metrů skočil (naštěstí si dal pozor aby na mne nešlápnul ... nebo to byla spíš náhoda :-), začal se po mně válet, rvát mne za ruce a vrčel u toho jakoby mne chtěl zavraždit. Začal jsem se mu řehtat a čim víc jsem se smál, tim víc dorážel a vrčel ... evidentně se nemohl smířit s tim, že se mu vysmívá někdo v submisivní pozici ... po cca 5ti minutách jsme oba odpadli, lehnul si vedle mne a byl klid. Jen na okraj ... za celou tu dobu neobnažil zuby, pokud by se tak stalo, okamžitě by šel na záda a drsnou hru bych ukončil.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 13-12-2010, 14:46   #20
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

noooo, tak komunikovanie mimikou, rôznym skučaním, vrčaním je niekedy naozaj k popukaniu, hlavne keď cvičíme len tak, pomimo, aby si psisko zaslúžilo odmenu, tak zjavne sa mu už nechce, vála sa po zemi a labkami strká do nôh a rúk, že už stačí, jemu sa nechce a poďme sa hrať
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org