Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-08-2010, 11:23   #1
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default Kradení fotek wolfdogem

Opětovně mě nadzvedlo při nahlédnutí na tento server sprosté kradení fotek, otáčení fotek a ořezávání copyrightů !!!!!!!!!!! Co si to dovolujete ? Souhlas k uveřejnění mých fotek na WD dávám sporadicky a VŽDY s copyrightem - v inzerátu last minute na Belfedora ja MOJE FOTKA UKRADENÁ A BEZ COPYRIGHTU !!!!!!!!!!!!!!!!! Na jednu stranu se tu vždy oháníte řády a předpisy a přitom neustále KRADETE a porušujete zákony !!!!!!!!!!! Inzerát už není aktuální a tu fotku smažte okamžitě, souhlas k jejímu zveřejnění má jen Jiřina na svých stránkách !
__________________
Rocco


Last edited by rocco; 10-08-2010 at 11:31.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 18:44   #2
Pavel Závodník
Junior Member
 
Pavel Závodník's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Opava
Posts: 12
Unhappy Fotky

Taky jsem se po delší době podíval na profil mého psa a byla tam fotka, která je jen na mých stránkách, vzali si ji jen tak. Taky se me to nelíbí pokud zde chci nějakou fotku dát tak ji sem dám. Tu kterou si vzali jsem zde nedal jelikož mne nepřipadala dosti dobrá k vystavení a o otáčení a ořezávání už ani nemluvím.
Pavel Závodník jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 00:43   #3
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Holt wolfdog už nemá kromě databáze (občas už i dost děravé) a ukradených fotek a jednoho vševěda a všeuměla obdařeného financemi k chovu ČVček co nabídnout. Kéž by jednou byla ta databáze na klubových stránkách...
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 09:56   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jo, tak tyhle starosti bych chtěl mít. Předně říkám, že nevím kdo, kdy a jak použil jaké fotografie, ale tak trochu nechápu, o co jde ? Pokud by se jednalo o komerční využití, pak pochopím, že autor má nárok na honorář. Ale tady jde o propagaci a poskytnutí informací o konkrétních ČsV. Tak trochu je vidět, komu jde o nějaké osobní zášti a útoky a komu o psy. Tím nijak neomlouvám toho, kdo bez dovolení autora někde použije jeho fotky.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 17:34   #5
Pavel Závodník
Junior Member
 
Pavel Závodník's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Opava
Posts: 12
Default

Mně nevadí že si tu fotku někdo z Wolfdogu vzal, ale to že mne nikdo nedal vědět že jí chce, nebo že bych sem mněl dát nějakou novější. Proti nikomu nic nemám jen jsem zde napsal že se mne to nelíbí.
Pavel Závodník jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 17:45   #6
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Exclamation

Samozrejme ze autor ma plna prava ke svemu autorskemu dilu;
ma pravo povolit zverejneni (komu chce) - to je Copyright - pravo kopirovat(zobrazit)

pokud nekdo, kdo nema udelen Copyright a autorovo dilo zverejni - porusuje zakon

A myslite si, ze je dobre ohanet se propagaci a radoby dobrymi umysly ktere jsou NEZAKONNE???

narok na honorar za zverejneni neni vazan komercnosti nebo charitou
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 19:52   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Charles - nevím kde a kdo ty fotky vzal. ochybuji, že někdo z adminů neustále skenuje globálně web a hledá fotky, které by ukradl. Spíše to vidím tak, že nám fotky svých psů, které ovšem fotil někdo jiný, poslali jejich majitelé. Nejsme schpni prověřit, zda na fotku, kterou posílá k inzerátu, má autorská práva.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-08-2010, 22:00   #8
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Charles - nevím kde a kdo ty fotky vzal. ochybuji, že někdo z adminů neustále skenuje globálně web a hledá fotky, které by ukradl. Spíše to vidím tak, že nám fotky svých psů, které ovšem fotil někdo jiný, poslali jejich majitelé. Nejsme schpni prověřit, zda na fotku, kterou posílá k inzerátu, má autorská práva.

Nedělejte z nás "pitomce," prosím.
Několikrát jsem se snažila na toto téma s "administrátory" (beze jména) "wolfdogu" komunikovat. Margo odpovědnost za kradení fotek popřela a odkázala mne na "administrátory" jejichž jména mi odmítla uvést?!!
Pokud mám zájem o nějakou fotku, slušně o ní požádám, pokud toho nejsem schopna a ukradnu jí a ještě si dám tu práci s pozměněním či vymazáním celého copyrightu, nejsem administrátor, ale zloděj.
Mých fotek je zde nepřeberné množství! V mé galerii jsou z 99% opatřeny copyrightem a wolfdog.org nemá můj souhlas na uveřenění ani jedné fotky!
Jeden příklad z mnoha..kdo vymazal Monika Soukupová a proč??? pro mě to postrádá logiku...
http://www.wolfdogs.cz/gallery/displ...cat=-36&pos=74

Wolfdog uvádí :0)
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d10561.html
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2010, 10:28   #9
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

No původně jsem si říkala, že to budu řešit soukromou cestou (přes mail), ale je bohužel faktem, že poslední dobou (cca rok nebo déle?) je komunikace ze strany adminů wolfdogu tristní... Takže když už tady to vlákno je, dovolím si to napsat sem.

Mám s Margo nepsanou dohodu o možnosti užívání fotek - nevadí mi, když si admini wolfdogu stáhnou mé fotky z klubových stránek nebo odjinud a dají je sem do galerie (a Pavle, že to dělají, Tě mohu 100% ubezpečit! Byť jsou fotky přidány pod mým nickem - já jsem je sem fyzicky nedávala).
Co mi ale vadí a vadit bude a požaduji nápravu, tak jakékoli modifikace! Používám z 99% klasický fotografický formát 3:2 a trvám na tom, aby byl zachováván. Tento formát je součástí mého díla, stejně jako můj postproces a copyright. A tedy si nepřeji - a na tom trvám! - aby mé fotky kdokoli ořezával, měnil jejich rozlišení (mimo nezbytné tvorby náhledů) či je jinak upravoval. Tedy týká se to především databáze, kde jsou fotky nesmyslně opižlávány na paformáty, jako třeba zde
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d7988.html
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d26.html
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d9260.html
a takhle bych mohla vybírat dál a dál.

Hlavní slovo co se týká užitých fotek MUSÍ mít vždy autor! Neexistuje, aby si bez svolení někdo svévolně dovoloval měnit jeho dílo (jistě, když někdo pošle neupravenou fotku, kde je pes uprostřed zelené louky, chápu, že ji ořežete - je to zde ku prospěchu, ale mé fotky jsou upravené tak, jak si je přeji já, jako autor, a buď bude jejich podoba při užívání respektována, nebo bych pravděpodobně musela změnit názor na souhlas s jejich užíváním. Pevně věřím a doufám, že nastane varianta č. 1.

Druhé hlavní slovo by měl mít majitel psa - ten by měl mít právo určovat si, jaká fotka bude jeho psa prezentovat na veřejném serveru - hlavně foto v DB. To, že fotky do DB vybírají admini, se mi osobně ani trochu nelíbí (nezřídka jsou totiž vybrány fotky, které s propagací psa moc společného nemají - někdy dokonce spíš naopak ). Bohužel by to vyžadovalo něco jako možnost označit foto z galerie, kterou si majitel přeje dát jako ilustrační do DB - tedy novou funkci, ale věřím, že při troše chtění by to šlo.
A dále - každý majitel psa by měl mít právo požadovat stažení fotografie, svého psa, pokud má pocit, že ho ta fotka poškozuje (to platí i o mých fotkách - pokud se někdo domníváte, že nějaká má fotka někde uveřejněná Vašeho psa poškozuje, neváhejte se na mě obrátit).
Jsou fotky - momentky - které zachycují něco v nějakém kontextu, v nějakém momentu (a tak to má třeba majitel na svých stránkách i s patřičným komentářem) a když je to z toho vytrženo a dáno někam do galerie, udělá psovi nakonec službu medvědí. No a pak jsou samozřejmě i fotky nepovedené.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Holt wolfdog už nemá kromě databáze (občas už i dost děravé) a ukradených fotek a jednoho vševěda a všeuměla obdařeného financemi k chovu ČVček co nabídnout. Kéž by jednou byla ta databáze na klubových stránkách...
Ano, to by bylo super - osobně jsem se o zajištění DB pro klubové stránky snažila několik let. Bohužel - není to taková prča, jak by se mohlo zdát. Pro DB musí být napsané poměrně složité scripty, které navíc musí být integrovatelné do stávajícího redakčního systému.
Jako první DB pro Klub začal psát Przemek - bohužel, práci nedokončil. Následně se úkolu ujal Charlie, ale ani ten po několika letech mých urgencí a bombardování nevyplodil hotové dílo (a přitom odvedl kus velké práce, DB byla před spuštěním - bylo zapotřebí dořešit uživatelské a administrační rozhraní, doladit vzhled a aktualizovat data) - bohužel, kde nic, tu nic - Charlie opětovně zmizel z povrchu zemského - nereaguje na maily, nebere telefony...

Pokud by se napsání DB mělo zadat někomu komerčně, vyšlo by to na opravdu nechutné peníze
Ovšem pokud máte někdo tip na šikovného mladého programátora plného nadšení do psů (nejlépe ČSV ), tak sem s ním!

PS: Než někdo zkusí "chytře" napsat, že Klub DB měl za pana Valáška a Maláška a současné vedení Klub o DB "připravilo", tak bych ráda podotkla, že jak redakční systémy od obou pánů byly zastaralé a v praxi nepoužitelné, tak hlavně ona DB neobsahovala skoro žádná data (v porovnání s tou zde na WD) a hlavně svou úrovní byla někde v době kamenné. Tohle hořekování by bylo srovnatelné s tím, jako by někdo žehral na to, že je bez počítače, protože mu po rozvodu manželka před 10 lety odnesla čtyřiosmšestku...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2010, 11:33   #10
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Tak já se taky přidám, když jsem na začátku roku měla štěňata, objevil se tu inzerát s fotkou zcela bez mého vědomí a naprosto zbytečně, nevím, kdo a proč ho sem vložil, fotka osekaná a sebraná ze stránek. Ke štěňatům vkládám fotky, které obsahují popisky - jméno a období, kdy byla fotka pořízena. Fotky jsou oříznuté a upravené. Naprosto nechápu, proč u databázové fotky je to oříznuto ještě o další kus, takže tam zůstává torzo textu, to je opravdu reprezentativní
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2010, 12:28   #11
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Charles - nevím ...
nevedomost neomlouva
Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nejsme schpni prověřit, zda na fotku, kterou posílá k inzerátu, má autorská práva.
Ze nejste schopni overit autorska prava Vas neopravnuje autorska prava porusovat.

Ted, kdyz vite, ze AUTOR si nepreje zverejnovat JEHO fotografie na tomto webu, tak je urgentne odstranite. Nebo se mylim?

Preci wolfdog nebude porusovat autorsky zakon (platny ve VSECH civilizovanych zemich). Nebo ANO???
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2010, 14:48   #12
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Dovolila bych si také zvednout ruku, i moje fotky se už několikrát přistěhovaly samy od sebe na wolfdog, i pod mým uživatelským jménem.

Předesílám, že jsem wolfdogu velmi vděčná za tu spoustu fotek a informací z databáze, kterou jsem tu našla. Proto ráda přispěju tu a tam svýma fotkama k obecnému bohatství

Co se mi ale na "samovolném" přidávání někým z administrace dost nelíbí:
  • Ořezávání fotografií, zejména když se někdy nadřu s přidáváním copyrightu, který se tímto pak příhodně odstraní Říkejte mi ješita, ale i když nejsem extra šikovná, na některé fotky jsem pyšná.
  • Otáčení. Byla doba, kdy Rakša opravdu nevypadala z obou stran stejně (a tedy zaměnitelně), a i teď mi otáčení směru, kterým pes na fotce hledí, připadá v naprosté většině zbytečné, až matoucí.
Co bych uvítala: Možnost mazání fotek majitelem a vlastní výběr fotky do databáze, jak tu navrhuje Helena.

Ráda bych měla pocit, že své fotky tu mám pod kontrolou, často by stačilo se prostě jen zeptat.


Ke klubové databázi: nešlo by koupit od někoho už připravenou databázi? Např. http://www.breedmate.com/ , http://www.tenset.co.uk/pedserve/index.html,
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2010, 22:31   #13
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ale abych se vrátil k tématu fóra. Myslím, že ani Klub nebude pořadovat po majiteli psa, aby ke každé fotografii, kterou pošle, přikládal notářsky ověřené prohlášení, že na fotku má plná autorská práva. Prostě pokud někdo pošle fotku ke zveřejnění, na kterou práva nemá, odpovědnost nese on, nikoliv server, který ji zveřejnil.
Jinak na našem setkání v Późně se bude diskutovat o největších změnách v administraci Wolfdog. org od jeho založení, takže si stačí s sebou přivézt oznámky jak a co změnit a adminové k tomu jistě přihlédnou. Nejsme pánbůh, takže nejsme neomylní a bez chyb. A musím znovu posté upozornit, že nejsme výdělečný projekt a tedy všechny chyby a přehmaty děláme nikoliv proto, abychom se obohatili, ale protože chceme pomoci plemenu a jeho majitelům a chovatelům.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2010, 11:15   #14
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
(dokonce Klub tehdy koupil software pro řízení chovu, který se nikdy nepoužil a skončil na soukromém počítači Moniky Soukupové, Klubu dodnes k dispozici není).
.
15 let starý software, jak říkáš, byl dávno vrácen. K jakémukoliv využití je ale nepoužitelný a velmi zastaralý.


Ostatní "sladké" řeči jsi si klidně mohl ušetřit. Web je soukromý a děláte si jednoduše co chcete a prezentaci chápete po svém.
Za kradení, ořezávání a otáčení fotek nikdo nemůže a nikdo to z "bezejmenných administrátorů" vlastně nedělá a nikdo zato není zodpovědný. Jako vždy! :0))

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2010, 19:40   #15
Beruska
Junior Member
 
Beruska's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 47
Send a message via ICQ to Beruska Send a message via Skype™ to Beruska
Default

Pro adminy:
No,a kdyz uz neco kradu z necich webovych stranek, tak aspon kradu tak, aby to bylo v nejake kvalite...A ne aby potom na hlavni fotce psa v databazi byly rozmazany fleci-to me fakt hnulo zluci!!! A to jsem opravdu nikomu nic neposilala Myslim ze neni takovy problem, ze kdyz uz admini nevi co s casem a prohlizi webovky a stahujou fotky, zkontaktovat majitele webovek a pozadat jej o foto v lepsi kvalite... o vyberu fotek ani nemluve...
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d13097.html
http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d13099.html
Jsem zvedava,kde si ukradnete adresy a kontakty na majitele tech psiku Protoze s takovym pristupem vubec nemam chut cokoliv adminum posilat..
Beruska jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2010, 21:30   #16
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post

Druhé hlavní slovo by měl mít majitel psa - ten by měl mít právo určovat si, jaká fotka bude jeho psa prezentovat na veřejném serveru - hlavně foto v DB. To, že fotky do DB vybírají admini, se mi osobně ani trochu nelíbí (nezřídka jsou totiž vybrány fotky, které s propagací psa moc společného nemají - někdy dokonce spíš naopak ). Bohužel by to vyžadovalo něco jako možnost označit foto z galerie, kterou si majitel přeje dát jako ilustrační do DB - tedy novou funkci, ale věřím, že při troše chtění by to šlo.
A dále - každý majitel psa by měl mít právo požadovat stažení fotografie, svého psa, pokud má pocit, že ho ta fotka poškozuje (to platí i o mých fotkách - pokud se někdo domníváte, že nějaká má fotka někde uveřejněná Vašeho psa poškozuje, neváhejte se na mě obrátit).
Právě jsem zažádala o změnu hlavních ilustračních fotek dvou fen z mého chovu. Doufám že k tomu co nejdříve dojde. Také bych uvítala možnost měnit hlavní fotografii osobně. Udělala bych to hned a bez zatěžování admina.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2010, 22:34   #17
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Jenže jak to chceš udělat? Dát tu možnost majiteli nebo chovateli? Taky se mi hlavní fotka moc nelíbí, ale nenaděláš nic. Proto by bylo fajn, kdyby vznikla ta databáze na klubových stránkách. Tu bych považoval za stěžejní a tam bych klidně posílal fotky, které za něco stojí. Sem nějak nemám potřebu.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2010, 22:46   #18
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jenže jak to chceš udělat? Dát tu možnost majiteli nebo chovateli? Taky se mi hlavní fotka moc nelíbí, ale nenaděláš nic. Proto by bylo fajn, kdyby vznikla ta databáze na klubových stránkách. Tu bych považoval za stěžejní a tam bych klidně posílal fotky, které za něco stojí. Sem nějak nemám potřebu.
Jasně, ale ty nejsi chovatel. Každý, kdo chová se rád pochlubí svými odchovy na mezinárodním fóru. Tahle databáze je propojením obrázků čsv z celého světa a to ta naše - klubová, myslím nebude. Mimo to sem si chodí spoustu nových majitelů vybírat svého budoucího psa a mnoho jich vybírá právě podle fotek rodičů, polosourozemců, příbuzných... Z toho důvodu musí být fotky zde reprezentativní. Prostě pěkné fotky by měly být tady i na klubových stránkách a majitelé, nebo chovatelé by měli být ti hlavní, kteří o nich budou rozhodovat. Podle mě by měl mít poslední slovo majitel. Bez něj tady totiž nemusí být ani chovatel, ani celý wolfdog.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2010, 22:54   #19
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

O to mi jde... pokud by se to nastavilo tak, aby třeba chovatel navrhl a majitel odsouhlasil nebo vybral jinou tak OK. Ale to by ssebou muselo nést i propojení majitele se psem
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2010, 08:04   #20
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jenže jak to chceš udělat? Dát tu možnost majiteli nebo chovateli? Taky se mi hlavní fotka moc nelíbí, ale nenaděláš nic..
Ale naděláš, já píšu často žádost o změnu hlavní fotky, jak arya rostla, tak se mi průběžně měnila.

Mě spíše štve, jak se mé fotky přesouvají z profilu Aryi kdo ví kam. Pokud chci přeci přidat někomu fotku, tak mu ji tam dám. A ne že mi najednou zmizí fotky z profilu, protože je s aryou na fotce jiný pes a ten ji určo potřebuje víc. Kdyby se fotky dali dát ke 2 či více psům na fotce, tak by bylo po problému
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org