Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-11-2010, 10:01   #41
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Je mi to opravdu moc líto, upřímnou soustrast. Jsem ráda, že byla Cherry u vás, měla hezký život.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 10:13   #42
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Děkuji moc všem za pomoc - CHERRY DNES BRZO RÁNO UMŘELA.
Snad jí bude v tom psím nebi dobře. Budeme na ni stále vzpomínat...v srdcích bude pořád s náma.
Myslím, že tam bude v dobré společnosti. Upřímnou soustrast
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 10:38   #43
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Upřímnou soustrast.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 11:10   #44
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Děkuji moc všem za pomoc - CHERRY DNES BRZO RÁNO UMŘELA.
Snad jí bude v tom psím nebi dobře. Budeme na ni stále vzpomínat...v srdcích bude pořád s náma.

Děkuji vám všem za pomoc a dodání síly v tomto strašném boji.
Je dobře, že to bylo tak rychlé samozřejmě to na smutku nic neubírá ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 11:12   #45
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

soucitim s vami...Myslim,ze byla usetrena velkeho trapeni a je dobre,ze jsi mohla byt v te chvili s ni... preju vam,at se s tim vyrovnate co nejdriv a co nejlip....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 12:12   #46
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

To je mi líto :-( Alespoň se dlouho netrápila a měla krásný dlouhý život...
Upřímnou soustrast
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 12:47   #47
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Je mi líto že jste tak rychle prohráli , ale asi to mělo být .. a odešla sama a v klidu.
My zatím bojujeme, ale už se mořím s tou myšlenkou ... že budu muset ...

Je to strašné , tak moc to bolí , nedokážu si představit mít jen jednoho psa - to musí být naprosto šílené !! mít pak pusto a prázdno

Drž se!
Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 13:09   #48
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

To je nám moc líto!! Drželi jsme palce Cherry, teď budeme držet vám, ať se s jejím odchodem co nejrychleji vyrovnáte!!
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 13:34   #49
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Moc vám všem děkuju. Bylo to tak rychlé...ještě před týdnem běhala po zahradě. Strašně to bolí, ale člověk se s tím musí nějak poprat. Už teď tu chybí, je tu tak prázdno....vždycky ležela u krbových kamen s náma, ikdyž měla venku kotec. S tátou jsme jí pochovali na zahradě...už je určitě v nebi.
Ríkám si proč v 21.století, když umíme lítat do vesmíru, neumíme se poprat s jednou hloupou nemocí. Snad jsem udělal maximum....pořád si říkám, proč jsme nedostali víc času, určitě bych něco vymyslela.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 14:02   #50
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Téhle zprávy jsem se celou dobu bála... Sama moc dobře vím, jaké to je, když Vám členové rodiny (čtyř i dvounozí) odcházejí na rakovinu
Držte se a zkuste se utěšit tím že to právě bylo tak rychlé (není nic horšího než se týdny či měsíce dívat, jak Vám blízká bytost schází před očima...)
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 15:20   #51
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Moc vám všem děkuju. Bylo to tak rychlé...ještě před týdnem běhala po zahradě. Strašně to bolí, ale člověk se s tím musí nějak poprat. Už teď tu chybí, je tu tak prázdno....vždycky ležela u krbových kamen s náma, ikdyž měla venku kotec. S tátou jsme jí pochovali na zahradě...už je určitě v nebi.
Ríkám si proč v 21.století, když umíme lítat do vesmíru, neumíme se poprat s jednou hloupou nemocí. Snad jsem udělal maximum....pořád si říkám, proč jsme nedostali víc času, určitě bych něco vymyslela.

Upřímnou soustrast - teď už je Cherry dobře, nic ji nebolí.

Nenapsal jsem sem dřív, protože jsem nechtěl psát negativní zprávy a taky není leukemie jako leukemie. Setkal jsem se s ní u svého prvního ČSV, Alana - taky to bylo hrozně rychlé. Přestal žrát, šli jsme na vyšetření na VFU, tam zjistili že má hrozně zvětšenou slezinu a dost i játra. Hned ho vzali na sál a slezinu mu vyndali a přitom zjistili, že má uzliny jak tenisáky. Po operaci se mu uvolnilo místo v břišní dutině, byl v pohodě, jedl a byl veselý, ale doktorka nám řekla, že je to leukemie a případná léčba závisí na tom, co ukáže histolka - některé druhy se dají za pomoci chemoterapie prý držet tak, že pes žije vcelku normální život, měsíce i roky. Vzali jsme si po operaci Alana domů a čekali na výsledky. Ty byly špatné - bez chemoterapie nám dala paní doktorka tak 2 - 3 týdny, s agresivní chemoterapií kdy by psovi bylo pořád jen špatně max. o měsíc déle. Doporučení znělo uspat dokud ho nic nebolí s tím, že bolesti se mu můžou vrátit klidně za den dva. Rozhodnutí to bylo šíleně těžké, moc horších dnů v životě jsem zatím neprožil. Tím horší, že Alánkovi bylo bez jednoho týdne teprve sedm měsíců...

Z bolesti z jeho ztráty mě dostala naše Lexinka, která mi svým rošťáctvím nedala čas zabývat se černými myšlenkami, ale ty skoro tři měsíce po smrti Alana než jsem si dovezl Lexinu domů byly hrozné. Je to víc než 12 let a když si na to vzpomenu, bolí to pořád. Říkal jsem si přesně to samé co Vy... ale jestli Vám to pomůže, netrapte se tím že nebylo víc času, je to svinská nemoc a na 99,9% byste stejně nevymysleli nic. Jak napsala Helena, někdy je lepší že to jde rychle.

Držte se a věřte, že nejlepším lékem na bolest ze ztráty psího kamaráda je (kromě času) pořídit si co nejdříve nového. Ten Vám nedovolí na to pořád myslet. Aspoň mě to tehdy hrozně pomohlo.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 15:24   #52
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Z bolesti z jeho ztráty mě dostala naše Lexinka, která mi svým rošťáctvím nedala čas zabývat se černými myšlenkami, ale ty skoro tři měsíce po smrti Alana než jsem si dovezl Lexinu domů byly hrozné. Je to víc než 12 let a když si na to vzpomenu, bolí to pořád. Říkal jsem si přesně to samé co Vy... ale jestli Vám to pomůže, netrapte se tím že nebylo víc času, je to svinská nemoc a na 99,9% byste stejně nevymysleli nic. Jak napsala Helena, někdy je lepší že to jde rychle.

Držte se a věřte, že nejlepším lékem na bolest ze ztráty psího kamaráda je (kromě času) pořídit si co nejdříve nového. Ten Vám nedovolí na to pořád myslet. Aspoň mě to tehdy hrozně pomohlo.

Karel
Tohle je tak přesný, že už ani víc být nemůže.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 15:33   #53
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

úpřimnou soustrast... hrozne moc jsme vam obema drzela palce, ale asi to melo takhle byt... ted uz je Cherry urcite dobre
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 30-11-2010, 19:28   #54
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Je mi to moc líto, držela jsem palce a doufala s vámi... upřímnou soustrast.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2010, 00:58   #55
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Upřímnou soustrast.....strašně sem doufala, že se z toho Cherry dostane. Pracuji na onkologii a vím, jak takové nemoci mají mnohdy strašný průběh. Můžeš být ráda, že se Cherry snad moc netrápila. Vím jak moc to bolí, taky nám umřel pejsek na rakovinu a i když mu bylo 12 let,nedokázala jsem udělat to rozhodnutí a nechat ho uspat.

A jak tu píšou ostatní, pořídit co nejdřív nového kamaráda.
Opravdu to pomůže...
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2010, 12:12   #56
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Marinette View Post
Děkuji moc všem za pomoc - CHERRY DNES BRZO RÁNO UMŘELA.
Snad jí bude v tom psím nebi dobře. Budeme na ni stále vzpomínat...v srdcích bude pořád s náma.

Děkuji vám všem za pomoc a dodání síly v tomto strašném boji.
Je mi to líto, ale je jí líp. Nic jí nebolí.
Já "mučila" Bartečka 3 měsíce chemo a cythostatiky. Udělala jsem z něj trosku, nakonec mi umřel sám, když jsem byla v práci. Je mi to do dneška líto, trápila jsem ho jenom protože jsem sobecká a nechtěla jsem připustit, že konec je lepší. Opět mám psa s rakovinou. je na podpůrných lécích , biopsii ani jinou rasantní léčbu nedovolím. zatím se už 10měsíců drží, nádor se přestal zvětšovat. Ale to je zázrak.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 01-12-2010, 14:39   #57
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Je škoda každé psí duše, která musí odejít, ale na druhé straně na ni čeká velmi dobrá společnost. Určitě tam bude spokojená. Udělali jste co jste mohli, jistě vám byla za tu snahu vděčná. Jednou to ale nastat muselo. Na rozdíl od jiných plemen mám u vlčáků neodbytný dojem, že oni prostě vědí, kdy mají odejít a jak to udělat. Většina těch, o kterých vím, odcházela na druhou stranu z kruhu smečky, ve spánku a svým způsobem se stihla rozloučit. Myslím, že takhle to měla i Cherry. Počkala, až se vrátíš, aby se mohla rozloučit a pak to trápení sama ukončila.

Souhlasím s Karlem a ostatními, že nejlepším lékem na bolest je pořídit si fofrem štěně. Vzpomínky zůstanou a smutek zaženou vylomeniny prcka. Za půl roku budete srovnávat, jak se liší ten nový od toho předchozího a podobně. Teď je čas štěňátek, tak otřete slzy a vyražte na návštěvy do vlčích doupat. Třeba budete Vánoce slavit už s novým šedým kožíškem.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 12:53   #58
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

Ještě jednou všem děkuju za podporu. Pořád se s tím srovnávám a bude to trvat asi dlouho. Ale moc mi tohle forum pomohlo. Zatím jsme se všichni dohodli, že dalšího psa ne...
Já teď hodně cestuju mezi Irskem a Čechama. A přeci jenom Cherry byla do 4 let každý týden na cvičáku a věnovala jsem jí hodně času...vracela mi to mnohonásobně zpět a byla úžasná.

Jedno vím však jistě, že můj další čtyřnohý parťák bude určitě Ceskoslovenský vlčák. Protože tohle zvíře vám neustále otevírá oči a vy vidíte svět úplně jinak a to je na tom to krásné a jedinečné. A asi těžko budu hledat jiné oči, které by měly tak upřímnou a velikou radost, když vás uvidí...což mi teď chybí.

Všem děkuju a přeju mnoho krásných dní s vlčími tlapkami.
Marinette jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org