Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-02-2012, 09:28   #81
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Teď možná položím divnou otázku - ale copak jeden jediný admin ze země XY dostává všechny emaily ze všech zemí (musí jich být denně desítky), překládá si je do své řeči a pak údaje zadává do databáze? To je trošku nesmysl, že. Nepředpokládám, že my všichni, kteří údaje posíláme, je posíláme v angličtině...Čili bych to viděla tak, že všechny požadavky a nové údaje, které na server Wolfdogu přijdou s českou příponou (možná to není správný výraz, ale snad mi rozumíte), zpracuje nějaký český (slovenský) dobrovolník Pavel (Hynek, Vilém, Jarmila...) a zadá údaje do databáze. A to samé dobrovolník francouzštinář zpracovává příchozí francouzské emaily atd.
Třeba jsem úplně mimo. Byla to jen taková úvaha při pátečním ránu.
Ano, má to logiku. Bohužel to je slovo, které tady nejde přeložit tak, aby tomu v Africe, Brazílii, na Měsíci rozuměli. Prostě přestaňme dodávat info !!! WD byl vždycky dobrý zdroj informací - myslím databázi, fórum byly soukromé války. Teď je databáze snůška lží a vymyslů, očerńování chovatelů a chov.stanic a úspěšných psů. Někdo kdo plemeni nerozumí , nechápe rozdíl mezi SAV a F1 bude rozhodovat , co je a co není ČSV. Ale stanice, kde se použijí na 1 krytí dva otcové, adminovi nevadí.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 24-02-2012, 09:45   #82
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Talking

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
..... Někdo kdo plemeni nerozumí , nechápe rozdíl mezi SAV a F1 bude rozhodovat , co je a co není ČSV. Ale stanice, kde se použijí na 1 krytí dva otcové, adminovi nevadí.
Ano Jiřko, přesně tak! také mě to nedávno napadlo... že s tímto se nic nedělá !!! To nikomu nevadí, ale spekulovat kdo je čsv, kdo PDL a kdo CW... Ať jdou nějak. Mému psovi nebyl doplněn ani CAJC a BOJ - z výstavy v Brně (ačkoliv jsem to v r.2010 přidávala asi 5x). O DKK ani nemluvím posílala jsem výsledky štěňat u 3 se objevilo DKK i DLK ... u Aileen pouze DKK - na DLK mám poslat kopii vyšetření. DM jsem myslím, ani nepřidávala a u některých je. Berou si jen to co se hodí... Také už odmítám posílat jakékoliv informace ať si trhnou nohou. Pak bych se ještě mohla dozvědět, že když máme u koní borderky - křížím bordery s čévama Takže se radši už nezapojuji, ale je to škoda !! Nový majitel se sem podívá, jelikož skoro všichni máme na stránkách reklamu na wolfdog a dočte se toto... inzeráty jen na štěňata, která se hodí do krámu - i mě při krytí Crying wolfem, zmizel inzerát do 3 týdnů od vložení ... Ach jo.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 15:45   #83
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
zpracuje nějaký český (slovenský) dobrovolník Pavel (Hynek, Vilém, Jarmila...) a zadá údaje do databáze. A to samé dobrovolník francouzštinář zpracovává příchozí francouzské emaily atd.
I'm sorry but it seems that you do not understand that NOBODY want to make it. For the long time ALL moderators were ABLE to add show results, litters and "dogs in need" to the database. But NOBODY was doing it. Some people (breeders and owners) tried to help but soon later there were attacked that they abusing their "positions" and promoting their kennels and dogs. Because of it they gave up.

And it do not wonder me a lot since I see how users like Hanka are attacking everybody who is still prepared to help us (getting no money for their job).
Do you think that you will be able to find a person fro Czech Republic who will work FOR YOU (by adding results of your dogs and your litter advertising) and getting later as "thank you" only insults? Do you think someone will try do be Czech moderator to be later attacked on this forum? I really doubt.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 15:48   #84
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
nechápe rozdíl mezi SAV a F1 bude rozhodovat , co je a co není ČSV. Ale stanice, kde se použijí na 1 krytí dva otcové, adminovi nevadí.
Saarloos is cross of American Wolfdogs and GSD (+some other breeds). CsW are crosses of European Wolves and GSD from German lines. If you would like to say that Mutara have something comon with Czechoslovakian Wolfdogs than you shoudl veryfi your knowlgedge about the your breed.

Second: if you know a kennel which is cheating the pedigrees and using two fathers for one litter (one put in the papers and one fake) than just write it here or send me a private email.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 17:02   #85
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Moje oslední komunikace s hlavním adminem před delší dobou byla, že už ode mě má vše co chtěl (doplněné údaje o předchozích odchovech). Poté, co v roce 2011 získalo jedno moje štěně titul Světový vítěz, se nejprve objevily informace, že jeho matka je kříženec a když to "nějak nejde dokázat", tak zmizely kontakt u mého inzerátu, krátce na to i samotné inzeráty a nakonec jsem majitel, který nendodává výsledky. Dobře. Když nedodává, tak tedy opravdu nedodává. Konec. WD žije z našich údajů. Ale takhle má tedy smůlu, nebudu mu dělat hlupáka.
Poté, co se ukázalo, kdo je admin, kolik má ostatních nicků a co pod nimi píše za sprosťárny na cizojazyčých fórech, už nevěřím ani pozdrav. Natožpak nějaké kecy o adminovi z Afriky nebo co jsem to tu četla. To samé platí i o dalších minimálně dvou adminech. Jen pomluvy, lži, fabulace.
Škoda dobrých stránek.
I think it is pretty insolent of you to write such words. Especially that everybody can easily verify your words and to see that all you wrote here do not match the truth.
Your litters were banned before any "mixes wars" started here. More: your were banned from Wolfdog already several times before. The problem was our communication - every time you had the litters and you send the ads your were starting the mess on the English form that it takes to long till them appear. But after the puppies were sold there was no contact with you. I was sending many emails and I was waiting sometimes half(!) year
till I get anything from you. Usually I was able to complete the data first where you had new puppies for sale (and I was writing you that I will not post new ads till you will not give me the old missing information). Our so called "cooperation" finished when you send me several litters ads and you told you will not give old missig information.

It is true what you write - Wolfdog base on cooperation with owners and breeders. In this case it was YOU who broke the rule. Wolfdog is not a market place for selling the puppies but web page offering information about Wolfdogs. We will post any ads but only of kennels who help us to maintain this page. I think it is the fair case.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 17:08   #86
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Mohu mít prosbu, můžete psát česky?( sme na českém foru) aby sme zas něco špatně nepochopili? a SAW je původně sice americký vlk s NO , dnes to je aleuznané plemeno v rámci FCI, tzn že Mutay byli F1 z křížení vlka se psem. Nemůžete takovéhleho křížence nazývat jménem plemene. To je věc, kterou by odborníci měli vědět.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 17:21   #87
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Mohu mít prosbu, můžete psát česky?( sme na českém foru) aby sme zas něco špatně nepochopili? a SAW je původně sice americký vlk s NO , dnes to je aleuznané plemeno v rámci FCI, tzn že Mutay byli F1 z křížení vlka se psem. Nemůžete takovéhleho křížence nazývat jménem plemene. To je věc, kterou by odborníci měli vědět.
There is a goal to do this - it was exactly the suggestion of the Italian breeders. Mutaras is a cross similar to Saarloos Wolfhound (similar origin and look). But they were registered in Italy as Czechoslovakian Wolfdog what is wrong. Anyway they still can be re-registered - their owners can change their "breed" to Saarloos Wolfhond. I was asked to describe them as Saarloos to suggest their owners to register them by ENCI with the proper breed name.

Short: Mutara are similar cross to Saarlooos. They have 0% blood of CsW.
Italian Mutaras are Saarloos x CsW crosses - they can easily be registered as pure Saarloos because there are already Saarloos dogs in France and Holland which are such crosses. And they are accepted.
But they should be not registered as Czechoslovakian Wolfdogs because they re not CsW.
admin jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 18:36   #88
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Evidentně je OBROVSKEJ problem prohnat příspěvek alespoň přes google translator, když už se bavíme na ČESKÉM fóru ČESKO-slovenského plemene. S ČESKÝMI chovateli. S takovým přístupem...
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 25-02-2012, 20:43   #89
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Toto je soukromý server, tak si říkám, proč tolik energie vynakládat na rozčilování se, že jakýsi soukromý server, beroucí informace do databáze bůhví odkud, nefunguje, cenzuruje atd., proč se ta energie radši nevloží do klubového serveru. Nejsem IT tip, ale nechce se mi věřit, že by se mezi členy nenašel někdo ochotný ten klubový server trochu rozhýbat..
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2012, 11:38   #90
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Admin View Post
There is a goal to do this - it was exactly the suggestion of the Italian breeders. Mutaras is a cross similar to Saarloos Wolfhound (similar origin and look). But they were registered in Italy as Czechoslovakian Wolfdog what is wrong. Anyway they still can be re-registered - their owners can change their "breed" to Saarloos Wolfhond. I was asked to describe them as Saarloos to suggest their owners to register them by ENCI with the proper breed name.

Short: Mutara are similar cross to Saarlooos. They have 0% blood of CsW.
Italian Mutaras are Saarloos x CsW crosses - they can easily be registered as pure Saarloos because there are already Saarloos dogs in France and Holland which are such crosses. And they are accepted.
But they should be not registered as Czechoslovakian Wolfdogs because they re not CsW.
s tímhle souhlasím, neměli by být zapsány nebo bráni jako českoslovenští vlčáci, na tom se nás schodne víc. Už jen proto, že jsou z jiného podruhu vlka a z NO bez původu
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 27-02-2012, 21:10   #91
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Ahoj, mohl by prosím Admin, když už si vše ověřuje udělat to samé i u výsledků výstav? 5.2.2012 DUOCACIB Brno vyhrál třídu otevřenou s hodnocením V1 CAC Aschere Sirius Black Tajemný přelud....Ziggy Lee sice měl taky V1 CAC, ale v mezitřídě....Ještě dnes opíšu výsledky ze stránek ČMKU a zašlu meilem...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2012, 07:55   #92
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Ahoj, mohl by prosím Admin, když už si vše ověřuje udělat to samé i u výsledků výstav? 5.2.2012 DUOCACIB Brno vyhrál třídu otevřenou s hodnocením V1 CAC Aschere Sirius Black Tajemný přelud....Ziggy Lee sice měl taky V1 CAC, ale v mezitřídě....Ještě dnes opíšu výsledky ze stránek ČMKU a zašlu meilem...
Výsledky výstav prý už jdou zapisovat ručně, každý si tam prý může zaklikat tituly, které pes získal. Psalo se to na anglickém fóru, ale nevím, jak moc to funguje.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2012, 14:27   #93
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Výsledky výstav prý už jdou zapisovat ručně, každý si tam prý může zaklikat tituly, které pes získal. Psalo se to na anglickém fóru, ale nevím, jak moc to funguje.
Nejdou, jinak bych je už měla doplněný....zkoušela jsem to, přes databázi, kontakt i emailem. Myslela jsem že jeden z adminů je Margo, tak jsem psala i jí. Prostě stejně jako většina ostatních, žádné informace komu co posílat, tak jsem zkusila vše co mě napadlo. Už jsem to vzdala, tu výstavu jsem poslala ještě v noci a komplet, tak jsem zvědavá jak rychle to bude opraveno....
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 28-02-2012, 15:40   #94
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Nejdou, jinak bych je už měla doplněný....zkoušela jsem to, přes databázi, kontakt i emailem. Myslela jsem že jeden z adminů je Margo, tak jsem psala i jí. Prostě stejně jako většina ostatních, žádné informace komu co posílat, tak jsem zkusila vše co mě napadlo. Už jsem to vzdala, tu výstavu jsem poslala ještě v noci a komplet, tak jsem zvědavá jak rychle to bude opraveno....
Tak nám nezbývá než čekat, čekat....a čekat....
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org