Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-08-2011, 15:36   #1
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default Pes uvázl v mřížích kotce, hasiči je roztáhli hydraulikou

http://liberec.idnes.cz/pes-uvazl-v-...rec-zpravy_oks
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2011, 19:53   #2
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

ví někdo co je to za fenku?
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2011, 20:45   #3
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Proboha co je to za kotec! Kdo může "chovat" psa v něčem takovém?? Toho vlčáka by majitelce měli odebrat, neskutečné. Co je to za člověka?
Je mi z toho zle.
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 07-08-2011 at 20:47.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 11:07   #4
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Proboha co je to za kotec! Kdo může "chovat" psa v něčem takovém?? Toho vlčáka by majitelce měli odebrat, neskutečné. Co je to za člověka?
Je mi z toho zle.
Souhlasím. Právě proto mně zajíma, co je to za fenku.
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 12:07   #5
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Nikdo z vás neví, jak dlouho v tom kotci pobývá ani jestli není jen krátkodobým řešením, tak bych trošku vážila slova...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 12:52   #6
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ač se mi ubytování nelíbí, tak zákon nijak neporušuje. Podlahová plocha na takto velkého psa je dle zákona (bohužel) dostačující (1,7m2), výška "kotce" (min.140cm) taky. Takže s oficiální stížností byste asi nepochodili. Tedy pokud by majitel argumentoval tím, že pes může i běhat po zahradě. Ale taky mi připadá, že je to jen dočasné řešení přes léto či prázdniny. Vždyť tam není ani bouda.

Last edited by Hanka; 08-08-2011 at 13:05.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 13:10   #7
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

já ty lidi nijak neodsuzuji, protože neznám podrobnosti, jen jsem byla zvědavá na psici...
s tím "Quote" jsem se kousek překlikla, mělo to být jen v tý části "Proboha, coje to za kotec!"
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 15:41   #8
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Koukám, že už to prasklo i tady. Už jsem tohle info dostal od Jiřiny a nevím, jestli někdo psal Lucce, ta bydlí asi nejblíž, tak by možná mohla vědět. JE taky možný, že to byla prostě smůla. Taky se mi zamlada pes zasekl třeba v karisíti a zpátky už to nešlo, ale radši bych to tak rychle nesoudil.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 18:39   #9
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Koukám, že už to prasklo i tady. Už jsem tohle info dostal od Jiřiny a nevím, jestli někdo psal Lucce, ta bydlí asi nejblíž, tak by možná mohla vědět. JE taky možný, že to byla prostě smůla. Taky se mi zamlada pes zasekl třeba v karisíti a zpátky už to nešlo, ale radši bych to tak rychle nesoudil.

I kdyby to bylo dočasné řešení. Místo boudy nějaká visící hadra, není tam ani pořádná miska s vodou, to že pes není vychrtlý neznamená, že není týraný. Nemá se ani kam schovat pokud se bojí, jaký to může mít dopad na jeho psychiku, když je neustále v otevřeném prostoru? Žádná stěna, žádný úkryt, ať už před pomyslným nebezpečím nebo povětrnostními podmínkami. Bouřka v takové kleci musí být velmi příjemná, ať už je to čsv nebo ne. Tam bych psa nezavřela ani na prázdniny. A zahrada? Vypadá to jako nějaké staveniště daleko od domů. Alespoň jednu stěnu jí tam mohli dát, když už si dali takovou práci se zatížením střechy velkými kvádry (nemůžu si pomoct, ale působí to na mě tak, že pes tam "bydlí" a zřejmě se mu dřív podařilo utéct, ale to už jsou opravdu spekulace).
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 18:45   #10
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Tak nějaká miska tam je a stín taky. Je to sice maličké ale zřejme jde o nějaké nouzové řešení. Když si vzpomenu v jakém prostoru tráví psi například pobyt na výcvikových táborech (malé klece, úvazy - i přes noc bez možnosti se schovat před deštěm) a to nikoho nepohoršuje?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 18:58   #11
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak nějaká miska tam je a stín taky. Je to sice maličké ale zřejme jde o nějaké nouzové řešení. Když si vzpomenu v jakém prostoru tráví psi například pobyt na výcvikových táborech (malé klece, úvazy - i přes noc bez možnosti se schovat před deštěm) a to nikoho nepohoršuje?
Je pravda, že odkládačky jsou stísněné. Ale na druhou stranu by psi měli mít na výcvikovém táboře dostatek pohybového vyžití a zájmu páníků, nejsou tam samotní a odstrčení. Kolem je spousta jiných psů a stále nějaký frmol.
Máš určitě pravdu, ale jedna věc je strávit jednu noc na úvazu někde na čundru a druhá je mít to jako každodenní chléb. Pokud se ukáže, že fenka se má dobře, moc ráda se majitelce osobně omluvím za ostrá slova.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 19:15   #12
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Je pravda, že odkládačky jsou stísněné. Ale na druhou stranu by psi měli mít na výcvikovém táboře dostatek pohybového vyžití a zájmu páníků, nejsou tam samotní a odstrčení. Kolem je spousta jiných psů a stále nějaký frmol.
Máš určitě pravdu, ale jedna věc je strávit jednu noc na úvazu někde na čundru a druhá je mít to jako každodenní chléb. Pokud se ukáže, že fenka se má dobře, moc ráda se majitelce osobně omluvím za ostrá slova.
Sama si odpovídáš na konci... co ty víš co s ní majitelka dělá nebo nedělá. Nepřišlo mi to tak extrémní aby se nad tím někdo musel pobuřovat, jen to asi není dobrý řešení napořád. Ona může mít jinak vyžití dostatečný a tam chodila jen spát a to, že novináři nemaj o čem psát a fenka se prostě dostala mezi mříže a nemohla ven může bejt jen náhoda, něco nedomyšlenýho...
Ikdyž mi to bylo proti srsti, taky sem měl víc než půl roku včetně zimy psa na úvaze v podkrkonoší a místo střechy měl obrovskej buk což speciálně v zimě moc nepomáhá... prostě sme to překlepali a nevíš jaká byla situace okolo týhle feny. Přeju to ČVčkům, který se maj dobře celej život, ale ani my s nima ani oni s náma to nemaj jednoduchý
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 20:37   #13
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Sama si odpovídáš na konci... co ty víš co s ní majitelka dělá nebo nedělá. Nepřišlo mi to tak extrémní aby se nad tím někdo musel pobuřovat, jen to asi není dobrý řešení napořád. Ona může mít jinak vyžití dostatečný a tam chodila jen spát a to, že novináři nemaj o čem psát a fenka se prostě dostala mezi mříže a nemohla ven může bejt jen náhoda, něco nedomyšlenýho...
Ikdyž mi to bylo proti srsti, taky sem měl víc než půl roku včetně zimy psa na úvaze v podkrkonoší a místo střechy měl obrovskej buk což speciálně v zimě moc nepomáhá... prostě sme to překlepali a nevíš jaká byla situace okolo týhle feny. Přeju to ČVčkům, který se maj dobře celej život, ale ani my s nima ani oni s náma to nemaj jednoduchý
No to nemají. Doufám, že je to tak jak říkáš a majitelka to nezamýšlí jako trvalý psí domov. Bohužel až příliš mnoho čévéček končí odstrčených a zavřených nadosmrti v kotci, protože je majitelé nezvládnou. Možná mě to tolik pobouřilo i proto, že jsem včera chytila zatoulaného a úplně bezradného velikého psa a když přijela paní z odchytové služby, povyprávěla mi pár příběhů, nad kterými mi zůstal rozum stát. Zkrátka, osudy psů jsou až příliš často nerůžové a to zejména osudy psů obtížněji zvladatelných nebo nějak problémových. A tak na základě včerejšího dobrodružství vidím spíše ty černější možnosti, protože ty bohužel bývají mnohem více alarmující a u nás stále ještě nedostatečně právně řešené. Je potřeba na takové případy poukazovat, aby se s tím něco dělo. Když nad tím každý mávne rukou se slovy "třeba je to tak nebo onak" mnoho psů prožije otřesný život. Zavírat oči je snazší (tím nechci nikoho nařknout).
Budu moc ráda, když to nějaký pejskař z okolí omrkne a napíše sem, ať se mi lépe spí.
Nejlépe, aby mi zcela vyvrátil mé katastrofické scénáře a potvrdil, že o fenku je dobře postaráno. Mít psa a mít ho jen rád prostě nestačí. Člověk se musí taky starat.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 22:22   #14
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Vim o čem mluvíš, taky se často setkávám s nezvládnutejma nebo zanedbanejma psama, ale nejde spasit všechny a to že jich je tak strašně moc je problém kterej je potřeba nějak řešit... a asi nejlíp začít hned od začátku Prostě neprodukovat takový množství štěňat.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2011, 07:55   #15
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Máš určitě pravdu, ale jedna věc je strávit jednu noc na úvazu někde na čundru a druhá je mít to jako každodenní chléb. Pokud se ukáže, že fenka se má dobře, moc ráda se majitelce osobně omluvím za ostrá slova.
Taky mi připadá, že z jedné fotky se toho usuzuje víc, než je možné...
..."mít jako každodenní chléb..", vždyť to z té fotky není vůbec zřejmé.

A když si vezmu zrovna svojí fenu - dáš jí tam misku s vodou, se žvancem, pelíšek, dáš jí tam i tu zástěnu-aby se tedy cítila jistější..A běž se tam podívat za 5min po odchodu! Miska bude vzhůru nohama (ne-li rozmlácená), pelech rozcupovaný, deska zlikvidovaná.
Opravdu není dobré takto soudit z jedné fotky. Také vím, že mojí feně by bylo uplně šumák, jestli by byla přes noc v odkládačce, nebo v takové boudě jako na fotce. Pro ni je to stejné v tom, že není s námi a podle toho se chová. Tím hůř, když je v neznámém prostředí, jakým je třeba ten tábor.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2011, 08:08   #16
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Anathema: Chápu, jestli jsi včera chytala zatoulané zvíře, že Ti to v souvislosti s tím čsv nepřidá. Bohužel, takových případů je..nejen u psů, ale u všech zvířat (akorát se o nich tolik nemluví, protože nejsou zrovna tak oblíbená, nejsou to naši mazlíčci atd.). Nicméně mi často připadá,že tam kde je zvíře opravdu týráno, si toho nikdo nevšimne (nebo všimnout nechce), ale tam, kde se majitel stará, ale třeba ne zrovna tak jak si společnost představuje, se často udává za týrání. Tím neříkám, že je to zrovna Tvůj případ!! Často totiž třeba sousedi vidí, že soused se ke zvířeti chová tak a onak, ale "přeci je to soused!" ...musíme spolu vycházet..že:-(, tak se nic neříká..a pak to dopadá jak to dopadá.
Zrovna čsv jsou takoví koumáci, že jeden nikdy neví, co vymyslí. Kolik mi dalo práce kamarády přesvědčit, že kotec musí mít čelní stranu z rovných tyček a ne z kari sítě..Dodnes mi nevěří, že kari síť by nestačila a jsem jim za blázna.
Co se týče nezvládnutých psů apod., osobně si myslím, že podíl na tom má často majitel i chovatel. Majitel, který si chce pořídit zrovna toto plemeno protože je in/hezké/roztomilé/vypadá drsně...důvodů je spousta, a nepřizná si, že by na zvíře nestačil, že by mu mohlo vadit rozkousané oblečení atd. a často ani nechce slyšet o pravé nátuře daného plemene. A chovatel, který ne vždy mluví o plemeni zcela objektivně, o jeho kladech ale i záporech. Ale to už se zde rozebíralo.
I tak samozřejmě mohou se psem nastat nějaké těžkosti, ale ty se dají vždy řešit. Jde jen o to, jaké řešení si zvolíme.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2011, 14:14   #17
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj,
všem tak jen pro uklidněnou.
Samozřejmě o feně vím, znám fenu i majitelku.
O této události jsem věděla hned od začátku, páč ohledně čsv naštěstí policajti volají hned mě (všechno kamarádi, fajn kluci)
Fena tam je ve všední dny od 7 -17 hodin.
Je velmi poslušná, přátelská a hodná, ale 1,5 roku byla s paničkou 24hodin a ona si najednou dovolí jít do práce. Její ničení a kvílení už nechtěli sousedi v paneláku poslouchat a tak musela vymyslet takovéhle řešení.
A tak samozřejmě demoluje i tuto „klec“ a tím se zahákla nohou.

No každopádně, v této kleci nepřipadá v úvahu aby žila ani těch 10hod denně.
Majitelka je seznámena s tím, že musí udělat normální kotec.
S podlahou , střechou , a slušnou boudou.
A to co v absolutně nejkratším čase, jinak se to bude řešit razantně !!
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2011, 16:04   #18
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Díky za info, minimálně ve svém kraji seš jednička
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2011, 16:19   #19
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Děkujeme, snad to dá majitelka rychle do pořádku
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 10-08-2011, 19:43   #20
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Bohužel, takových případů je..nejen u psů, ale u všech zvířat (akorát se o nich tolik nemluví, protože nejsou zrovna tak oblíbená, nejsou to naši mazlíčci atd.). Nicméně mi často připadá,že tam kde je zvíře opravdu týráno, si toho nikdo nevšimne (nebo všimnout nechce).
Zrovna čsv jsou takoví koumáci, že jeden nikdy neví, co vymyslí.
Co se týče nezvládnutých psů apod., osobně si myslím, že podíl na tom má často majitel i chovatel
Naprosto souhlasím.
Akorát si dovolím OOT poznámku ke kotci, my na něm teda kari síť máme, problém byl jen v tom, že jsme koupili 15x15 a ne 10x10, Bran prostrčil hlavu mříží a když po ní šplhal, hrozilo, že se oběsí. A tak jsme museli dokoupit roxorové tyče a navařit je na síť. Teď už není s kotcem problém. Ale svislé tyče jsou určitě mnohem mnohem lepší, pes se nemá o co opřít, netrpí zadní nohy, nemůže tyče kousat, nemůže s mříží cloumat a nemůže po ní šplhat ani skákat.

Quote:
Originally Posted by Edenseveru View Post
Majitelka je seznámena s tím, že musí udělat normální kotec. S podlahou, střechou, a slušnou boudou.
Také se připojuju k díkům za informace a zároveň se tedy omlouvám majitelce za svá ostrá slova a rychlé soudy. Zdá se, že zanedbala "pouze" naučení své feny, aby zvládla být sama. Dovolím si hodit sem link na článek, který by jí třeba mohl pomoci http://www.gosiam.cz/separacni-uzkost.html podle data napsání základního článku a pak doplňování výsledků vyřešili problém se samotou v bytě asi za dva nebo tři měsíce tak, že mají naprostý klid, ku spokojenosti jak sousedů, tak především jejich psa, který se už odchody netrápí.
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 10-08-2011 at 19:46.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org