Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-02-2004, 16:56   #1
marianna
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 4
Default Potrebujem radu - mam csv a chcela by som si kupit sucku!

Mam doma dva a pol rocneho csv a chcela by som si kupit sucku. Stretla som sa s nazorom, ze chovat psa a suku naraz nie je najlepsie. Vysvetli mi niekto preco by som to nemala robit? Alebo je to ok? Dakujem!
marianna jest offline   Reply With Quote
Old 06-02-2004, 12:09   #2
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default Jednoducha odpoved

Problem je jednoduchy, jde samozrejme o nezadouci kryti. Fenka muze byt snadno nakryta uz pri prvnim harani, a je nutne v dobe harani drzet zvirata oddelene. Snaze to jde udelat na zahrade nebo v domku, hur to pujde v byte, pokud vubec.
Pes obvykle, pokud je v blizkosti harajici fena, nezere, vyje a snazi se k ni dostat. Ne kazdy samozrejme, ale nekteri vyvadi tak, ze je treba u veterinare vyzadat uklidnujici prasky. Fena se v tomto obdobi take nechova jako slusne vychovana holcicka, ale snazi se ke psovi dostat. Muze zrovna tak vyt nebo skrabat dvere atd.
Pokud neplanujete do budoucna mit z tech dvou chovny par (coz nelze zarucit ze se povede), tak je asi lepsi mit dva psy nebo dve feny. Anebo psa a fenu, a jednoho vykastrovaneho.
Nerikam ze se to neda zvladnout, ale pes a fena dohromady, a vyloucit nezadouci kryti, to je treba hodne pevnych nervu a trpelivosti nejen vasi, ale taky sousedu atd.

Mirka
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2004, 21:55   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Jednoducha odpoved

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Pokud neplanujete do budoucna mit z tech dvou chovny par (coz nelze zarucit ze se povede), tak je asi lepsi mit dva psy nebo dve feny. Anebo psa a fenu, a jednoho vykastrovaneho.
Nerikam ze se to neda zvladnout, ale pes a fena dohromady, a vyloucit nezadouci kryti, to je treba hodne pevnych nervu a trpelivosti nejen vasi, ale taky sousedu atd.
Naprosto souhlasím s Mirkou. Mám fenu a měl jsem psa (vloni mi zemřel a mám už dalšího), takže o problémech mohu vyprávět. Nejsem příznivcem kastrace psů (kastráti většinou nejsou schopni žít plnohodnotně ve smečce a jejich chování se velice vzdaluje přirozenému chování šelmy, pro které si vlčáky většinou pořizujeme). Proto jsem volil vasektomii (odstranění chámovodů), při které zůstane plnohodnotná tvorba všech samčích hormónů ve varlatech, pouze spermie nemají kudy vycházet ven. Přesto jsme museli vždy při hárání psa i fenu oddělovat (bylo nám to doporučeno veterinářem, protože není dobré ze zdravotních důvodů, pokud pes kryje fenu několikrát za den po celou dobu ovulace). Samozřejmě, že jsme je občas pustili aby si "užili". Na druhou stranu jsem nikdy neměl problémy s nakrytím. Žádné počítání dnů od počátku hárání, žádné stěry nebo měření testosteronu. Prostě když náš pes fenu poprvé nakryl, počkali jsme 2-3 dny a jeli jsme na skutečné krytí.
V každém případě je držení feny a psa nejkomplikovanější varianta.

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2004, 17:36   #4
marianna
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 4
Default

Dakujem Vam obom za radu, ja som vedela, ze problem bude v tomto. Asi som to trosku podcenila a myslela si, ze je to lahko zvladnutelne. Asi som sa mylila... Chcem noveho hafana najma preto, ze ten moj prichadza malo do styku s inymi psami. S mojim kocurom sa moc nevyblazni... Byvam v rodinnom dome a myslela som si, ze fenku jednoducho v case harania separujem. Asi to budem musiet vymysliet nejako inak.
Tak teda este raz dik!
Marianna
marianna jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2004, 11:39   #5
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

A proc ze ten tvuj pes malo prichazi do styku s jinymi psy? Ty s nim nechodis ven na prochazky, na cvicak a podobne? Nebo je duvod v tom, ze pes je spatne ovladatelny?
Zejmena v pripade, ze je prvni pes malo nebo vubec necviceny a tudiz mimo zahradu neovladatelny, bych si poradne rozmyslela, porizovat si dalsiho. Ve smecce se kazdy pes, i cevecko chova jinak a nedej boze, aby ti pak nahodou utekli. Noviny by zas mely o cem psat.

Ahoj, Mirka
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2004, 18:03   #6
marianna
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 4
Default

Mila Mirko,

chodim s nim von kazdy kazdy den. Ale bohuzial byvam na dedine a neviem ako je to u vas v CR, ale u nas vacsinou ludia na dedine psov nevencia.Aspon na tej nasej nie. Preto prichadza malo do styku s inymi psami. Ja s nim chodim von kazdy den do blizkeho lesa alego do okolia, na cvicak bohuzial nemam moznosti zajst pretoze aj ten najblizsi je pre mna dost daleko a zvladnut sa to neda. A mozem ta uistit, ze moj hafan ovladatelny je a v tomto vztahu som ta dominantna ja!
S pozdravom
marianna
marianna jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org