Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-03-2007, 20:43   #61
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default jaké granule revival:D

krmit masem nebudu to už se doma rozhodlo jasně tak přemýšlím co za granulky jako studenka veteriny vím jaké mají být poměry složek a tak se rozhoduji mezi k9 a nutramem nebo eukanubou a biomillem,ale poslední 2 krmiva mají v sobě pomalu to samé ale přeci jen jsou moc drahá-radši pejskové pořídím levnější stejně dobré krmivo a pořídím jí třeba nový postroj a ucho na žvejkání

takže k9 nebo nutram na nutramu je simpatické vyšší přidání chondroprotektiv

jinak rada všem co vybírají:koukejte pozorně na složení,na dobrých granulých je napsáno z čeho jsou vyrobeny a orientujte se co je na prvním místě-toho je nejvíc třeba bernskými salašáky opěvovaný happy dog má na prvním míste kukuřici-pes křeček je zajímavej

takový nutram a k9 zase kuřecí maso což zní líp a malé procento drobů což je super,zádné konzervační látky,kuchyňskou sůl,soju a podobná blafy jako rybí moučka,kde najdete na prvním místě živočisnou moučku nebo jiný obecný název tak nebrat-může to být i mletý rybí žaludek a ne porce masa

jinak procentuelněočítáno % v kile:

bílkoviny:tady pozor nad 30% bílkovin hrozí že pes vám brzo pojde-oddělá si ledniny a játra,bílkoviny stráví pes z 87,5% psi bez zátěže a rostoucí psi velkých plemen by měli mít pod 20% bílkovin z čehož by mělo být max.20% živočišných
senioři potřebují víc lehce stravitelných bílkovin a zátěžovka by měla mít 30% cca
musíte si dát aky pozor čím víc bílkovin tím víc tuku jinak zas odchází orgány na 30% je to 20% tuku
u rostoucích psů velkých plemen to je míň bílk,tuku i energie,jinak vyroste hezký pes ale ty operace a zhroucená koatra za obr psa nestojí-správně by měl pes být do roka hubený až vychrtlý a pak nasvalovat

tuk:využitlný je z 92% a v KD by ho melo být od 5 do 20%
pod 5 hrozí hypovitaminóza a 5 by se nemělo uržvat moc dlouho
pokud je tuku málo je lepší ho nějak dodat protože v tuku se rozpouští vitamíny a hlavně D je potřebné pro vstřebání vápníku

minerální látky:
na ty pozor hlavně CA a P sledujte pomry těchto dvou měl by být 1,2-1,5:1,pes je využje ze 40%
u psů rostoucích velkých plemen je Ca max.0,8 protože metabolismus těchto velkých štěňat je naučen vstřebat abnormální množství Ca z potravy až 75% a pokud mu ho budeme dodávat navíc tak se tento metabol. zastaví a pes přestane Ca vstřebávat úplně a začne ho čerpat z kostí
pozor taky na přídavky na kluby-hlídejte si aby v nich CA a P vůbec nebylo (třeba alavis)

pokud ctete o popelu je to přirozená složka a je v ní dost mineálů.Mg a podobně v stopových množstvích-proto se to tam přidává
vlhkost granulí by měla být max. 10-15%

pozor taky na sachatidy a celkovou energii,zase u psů velkých rozstoucích by to mělo být co nejméňě a třeba zátěžovka má sacharidy na 20%

takže pokud máte na granulích uvedeno vše a řádně co z čeho je tak jsou to granule které za ten pohled stojí

původně jsem to ctěla publikovat jako článek ale třeba sem tam napsala nějakou chybičku a budu ráda když mě někdo opraví či doplní
hold mi co krmíme granulemi to máme těžké ale v paneláku se celé slepice nebo kráva pozažená špatně skladuje ale věřím že bych do toho nemusela psíky přemlouvat
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 20:44   #62
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

bože těch hrubek já se stydím
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 07-03-2007, 22:05   #63
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

kde najdete na prvním místě živočisnou moučku nebo jiný obecný název tak nebrat-může to být i mletý rybí žaludek a ne porce masa
Jats,nechci ti brát iluze,ale porci masa nenajdeš v žádných granulích.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2007, 11:09   #64
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja by som na tie rybie zaludky moc nenadavala, dobre to je, hladka svalovina a nejaka ta zlaza to je, dost pribuzne masu podla mna. Urcite pribuznejsie ako soja ci kukurica, nie?
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 08-03-2007, 23:13   #65
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Počítejte se mnou - za méně než 10 Kč dnes na jatkách separát nepořídíte, to znamená, že ho tak kupují i tyhle firmy (zahraniční trochu dráže). Samozřejmě, že nejde dělat jen ze separátu. Tepelná úprava přijde bratru na 8-10 Kč/kg. Nějaké ty vitamíny a minerály, které jsme tepelnou úpravou zničili a jsme na ceně 30-40 Kč/kg. K tomu počítejte minimálně dalších 100% na distribuci a provize prodejcům. Takže jsme na 80 Kč/kg. Nepočítám balení a dopravu surovin do fabriky a přirozený zisk výrobce. Takové krmivo by v nejlepším případě vyšlo tak na 200 Kč/kg. Takže nějak je to potřeba ošidit. Dělá se to jednoduše - dají se tam kdejaké odpady, nejlépe rostliného původu, které cenu za kg sníží na přijatelnou úroveň. A to potom naši mazlíčkové jedí (teda moji nikoliv).
Jako vodítko budiž krmiva pro kočky, kde musí být přirozeně podíl masa podstatně vyšší, než u psí. 2 kg balení vyjde na 100-200 Kč.
Srovnejte si třeba Eukanubu :
Nejlepší psí granule cca 1700 Kč/15 kg
Nejlepší kočičí 410 Kč/2 kg
To je skoro dvojnásobek. Prostě granule pro psy (ale i kočičí) jsou jen a jen kšeft. Před rokem 1989 tady o granulích nikdo ani neslyšel a psi žili a byli spokojeně a zdravě krmeni. Kdo chce psa, měl by mít podmínky i pro jeho pořádné krmení. Dříve to tak fungovalo, dnes se lidé snaží šetřit i na zvířatech. Tak proč si je pořizují ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 00:42   #66
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

pravda někde bude pavle-ale eukanubu bych nevyvyšovala je to jen přereklamované krmivo vyšší střední třídy,třena kanadská drůbežárna produkuje právě nutram tak tomu budu věřit že se to kolem masa mihlo,probírala jsem to s přítelem jak krmit a on razantně odmítá mrtvé slepice na balkoně a navíc je tu špatný rozvod elektriky který by neutáhl další mrazák. krmit slepicemi je super ale bohužel to u nás nejde
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 00:44   #67
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

nemyslím so že bych na své nové fence chtěla šetřit prostě to nejde,ale její výživný stav určo budeš moct posoudit častokrát,byla jsem pozvaná Janou a aurou do harrachova na čumendu-malá bude moc malá na něco jiného
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 09:56   #68
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

Ahojte,
Ja momentalne dokrmujem tiez Trainerom, nemam rada granule, ktore obsahuju vseliake kostne a neviem ake mucky, medzi ktore patri aj Royal Canin, Acana a pod. Tie nekupujem vobec. Trainer obsahuje 25 % masa (nie mucky) zapracovaneho do granul, takze sa mi zdaju celkom fajn co do pomeru ceny a kvality.
Inak sa snazim casto im "varit".
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 09:58   #69
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

... este chcem dodat, ze na vreci pozeram aj na to, ako su konzervovane.. Trainer je bez chemickej konzervacie, bez E-cok a pod..
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 10:35   #70
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default maso / granule

U mě problém zda krmit syrovým masem nebo granulemi vyřešil hafan sám. Já chtěl krmit granulema a oni prostě hafanovi nesedli a často trpel průjmama, když se konečně navykl po měsíci tak mu třeba zažívání rozhodila jedna podaná prasečí packa. A tak jsem dal na rady ostatních a začal krmit syrovým masem s rýží a od té doby je vše ok. A aspon pri jidle trochu zamestna zuby a netestuje je na nás či na nabytku. Takže to dopadlo tak že já zarytej zastánce granulí krmim masem ač moje lednička občas pěkně zapáchá ale co se dá dělat, lepší než neustále se bát že se mě hafan pokadí ve vlaku a tak.
A sehnat maso neni problem jsou firmy co vozi mrazene krmne maso az do domu.
Lada
samak jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 15:32   #71
Dragosani
Junior Member
 
Dragosani's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 22
Default

...J(j)ezisi..., nekrmte je nicim, to je nejzdravejsi..:!)
__________________
Dragosani
Dragosani jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 16:21   #72
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

snažila jsem so oživit normální diskuzi,prosím tedy o nevylívání pofiderních emocí
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2007, 20:46   #73
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Pravda je, že obzvláště pro průvodce vlků-měšťáků je kvalita "pokládky"(pakli že ji sbírá)docela zásadní problém. Kupříkladu takový náhlý průjem v davu turistů uprostřed úzké uličky poblíž Staromáku je věru situace.
Teď jsme ukončili 10 denní experiment s granulema Orijen (Dle výrobce neobsahují obiloviny). Leč oproti o polovinu levnějšímu Britu, kterým běžně krmíme, žádný zvláštní rozdíl. Na druhou stranu se hafanům dost ulevilo, když jsme jim počali denně převařovat městskou vodu. Co se rýže týče, tak u obou našich psů funguje jako spolehlivé projímadlo.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2007, 12:08   #74
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Evelin
Ahojte,
Ja momentalne dokrmujem tiez Trainerom, nemam rada granule, ktore obsahuju vseliake kostne a neviem ake mucky, medzi ktore patri aj Royal Canin, Acana a pod. Tie nekupujem vobec. Trainer obsahuje 25 % masa (nie mucky) zapracovaneho do granul, takze sa mi zdaju celkom fajn co do pomeru ceny a kvality.
:
trainerem krmím co se k nám začal dovážet a doporučuji ho. E-čka tam nejsou, a pokud je pejsek trochu záživnější, tak opravdu stačí malé množství ( vypadáme dobře )
Mají i dietní řadu pro alergiky.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org