Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-11-2005, 13:47   #1
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default Válení se v .. hrozných věcech ;)

Pro pobavení všech na fóru přidávám jeden vtipný příspěvek.

Naše Ali si v poslední době vypěstovala nechutnou zálibu, kterou jistě každý majitel čévéčka zná - válení se v nejrůznějších "voňavých" věcech - exkrementech, mršinách apod.

Kdyby to bylo jednou za čas, beru to s humorem, však to Cira taky dělala a naštěstí z toho vyrostla a máme už léta klid. Nicméně, Ali to trochu přehání, povede se jí něco najít a vyválet se v tom téměř každou procházku. Je jedno, jestli je na vodítku nebo na volno, dokáže se tvářit zcela nevině, v jednom momentu očichává zem a v druhém už se válí po zemi. Zvlášť teď na podzim v tom spadaném listí je prakticky nemožné říct, jestli čichá k nějakému hovínku anebo si prostě jen "čte" psí noviny.
Po každém takovém parfémování končí Ali ve vaně, kde z ní tu nechutnost musím smýt, často s pomocí psího šamponu a následně umýt celou koupelnu .. Je nasnadě, že mě to přestává bavit.

Předpokládám, že není čévéčko, které tohle někdy nepředvedlo. Ale máte někdo zkušenosti v tom, jak tuhle zálibu psovi fakt znechutit, aby toho nechal? Nějaké "fuj" a vynadání je Ali celkem fuk, obzvlášť když už v té "věci" leží. A do vany skáče ochotně a sprcha ji baví ..
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2005, 14:08   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

A nedělá to kvůli tomu sprchování, co ji následně baví? ) To by s tebou vyšplouchla, viď?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2005, 15:20   #3
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Někdy mi připadá, že jo! To když se po návratu z procházky hrne rovnou ke koupelně...
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 16-11-2005, 22:29   #4
Barbora
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Prešov
Posts: 1
Default

Keby len valanie sa v smradlavych veciach, ale aj pozieranie tych hovadin. To aby som celu vychadzku sledovala co onuchava. Na minutu sa obzriem od Diny a uz cosi doslova hlta ako keby tyzden nezrala.Niekedy sa mi podari to z nej vytriast(napr.kosti) a ked nie tak ma s toho hnacku alebo sa s toho povracia(zdochlina, riedsie hovienko). Uz manzel ma nuti napisat s tym suvisiacu prihodu: Raz v noci som zobudila polovicku s tym,ze sa nam Dina povracala na balkone.On vstal zobral vedro, handru, napustil vodu, nalial cistiaci priostriedok a vysiel na balkon. Hlada, hlada a hlada. No zvratky nikde. Ja nato, ze som mala velmi realny sen.
Takze o tom sa mi aj sniva. Uz som jej to niekolko krat skusala vyhovorit, vytrestat. Dokonca som po nej hodila nahubok, ked to urobila desat minut po jednom incidente. Uz mi dochadzaju napady ako jej to vyhovorit.
Barbora jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2005, 20:16   #5
Marinette
Junior Member
 
Join Date: Jun 2004
Location: Plzeň
Posts: 41
Send a message via ICQ to Marinette
Default

S válením se ve smradlavých věcech máme také problémy. Díkybohu to není každou procházku, ale když se to podaří, je to opravdu " chuťovka".
Nejhorší je, když přijde s náhubkem od něčeho nechutného. Nejradši bych ji "přizabila". Ale vím, že by to nic nevyřešilo. Paradox je na tom ten, že moc dobře ví, že udělala něco špatného. Vždy se ke mně loudá provinile.

Když budou nějaké nápady, jak tento zlozvyk odnaucit, budu ráda.
Cherry se totiž strasně nerada koupá.

marinette
Marinette jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2005, 12:31   #6
Medcin
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Všenory
Posts: 14
Send a message via ICQ to Medcin
Default

Odnaučte orla létat ...
Medcin jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2009, 20:10   #7
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Ahoj, našla jsem si toto téma, protože jsme začali mít doma naprosto stejný problém .......... Našel někdo nějaké řešení nebo z toho musí postelový miláček vyrůst?? Já ji od jednoho h....a odeženu s rázným "fůůůůůůůůůj" a v druhém se mi vyválí. Dneska se dokonce vyválela v nějaké močuvce či co. Drhla jsem ji půl hodiny, tentokráte i se šampónem. Stihne se vyválet i když je na stopovačce. Taky ji strašně začalo bavit chytat myši a podobné živočichy žijící v zemi. Udělá hop hop a má myš v tlamě, než si ji přitáhnu má ji sežranou. Jelikož trénujeme na louce aporty tak ji náhubek nedávám, máme kousek od domu obrovskou louku, kde se přes noc pasou srny a prasata, takže pozůstatků je tam hodně...
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 02-04-2009, 21:16   #8
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja som s tým tiež mala problém, brala som si psa 15 mesačného. vyválal sa v každom h....e ale LEN v ľudských. jeden čas denne a po celom tele - TO bol smrad a fujtajbl. tiež v močovkách a v mŕtvole - mŕtva koza. teraz má 2 roky a nejaký ten mesiac. už to nerobí. bolo to stále fúúúúúj! a keď nereagoval letel po ňom kamienok alebo niečo také a potom som ho odstrkovala takého smradľavého. on sa totiž prišiel vždy pochváliť "aha ako voniam" a chcel sa aj "podeliť" a nažil sa obtierať okolo mňa. na to som reagovala "no fuj, ty smrdíš, choď preč, nechcem ťa takého". teraz sa už ignouje alebo len maximálne sa motá okolo "onoho" miesta a obzrie sa, čo ja na to. očas to skúsi len náznakom ale stačí "čo robíš?!" a už vstáva. treba len cvičiť. u nás učinkovalo toto, čo bude u vás zistíš len časom.
s tým druhým - požieraním - problém nikdy nebol. mŕtvolku len oňuchá a nechá tak. ale myšky loví aj tak - má to dovolené. so zajacmi a srnkami problém nemáme a nelovíme - odnaučili sme sa. takže čo sa tohto týka, nechám priestor druhým
ale počula som aj taký názor, že ak pes dostáva mäso surové, že mu to "nechýba" a nepotrebuje požierať mŕtvoly. ale neviem, nejak sa mi to nezdá. to len ako perlička, čo som počula...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 03-04-2009, 09:39   #9
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No Freika je normalne na surovom mase a aj tak lovi mysi a hrabose este aj pri treningu pri bicykli a cez nahubok. Ale ona ma lov mysiciek povoleny, len ju upozornujem ze ak klofne desat velkych hrabosoov tak ma na ten den dosta vecera uz nebude. Ale zatial ma rekord len nejakych sedem malych za vychadzku... O pozierani najdenych mrtvol a valani sa v nich by vedel rozpravat Pato. (teda o Freikinom pozierani a valani sa, Pato je vcelku slusne vychovany )
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 03-04-2009, 09:48   #10
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Nerčo ich uloví, zabije a nechá tak. nepožiera... Niekedy je sklamaný, ako tá myška málo vydržala, keď si ju vyhadzuje, pustí, znova chytí... niekedy mám pocit, že mám mačku
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2010, 18:19   #11
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Může mi někdo objasnit, proč to ty potvory dělají?
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 10:16   #12
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Spajna View Post
Může mi někdo objasnit, proč to ty potvory dělají?
jim to zda se voni.ja myslim,ze se tim snazi prekryt vlastni pach.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 10:19   #13
Argus
Junior Member
 
Argus's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 17
Send a message via ICQ to Argus
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
jim to zda se voni.ja myslim,ze se tim snazi prekryt vlastni pach.
Voní a chutná...
Argus jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 10:23   #14
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Já jsem četla, že to dělají aby byli zajímaví pro ostatní psy....... Ale naše obluda to sežere a co se nedá sežrat tak se v tom vyválí. Teď měla 2 roky a dělá to jen když je rozdováděná ........
Jinak náš bývalý pes to dělal pouze když byl okoupaný, asi mu nevoněl heřmánkový šampón :-)

Last edited by LenkaR; 11-02-2010 at 10:29.
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 11:56   #15
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by LenkaR View Post
Já jsem četla, že to dělají aby byli zajímaví pro ostatní psy....... Ale naše obluda to sežere a co se nedá sežrat tak se v tom vyválí. Teď měla 2 roky a dělá to jen když je rozdováděná ........
Jinak náš bývalý pes to dělal pouze když byl okoupaný, asi mu nevoněl heřmánkový šampón :-)
to s tim muze fakt souviset,sampon je pro ne prilis aromaticky a ne dle jejich gusta cuba se vetsinou v hnusech nevali,spis je zere,ale nikdy treba nebyla koupana psim.samponem.kdyz se vali,tak bud z radosti anebo se parfemuje treba na kousku shnile travy.ale v ho...u se nastesti jeste nevyvalela,me staci ty hnede zoubky
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org