Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

View Poll Results: Souhlasíte s tím, aby køí¾enci kanadské vlèice a NO bez PP byly zapisováni v registru ÈsV ?
ano 15 17.86%
ne 69 82.14%
Voters: 84. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-10-2004, 15:35   #61
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

TO ma na tom prave udivuje. Jindru Jedlicku sice nepoznam osobne (teda, mozno som ho parkrat stretla, ale nemala som s nim ziadne dlhe konverzacie), ale je to dlhorocny CVckar a mala som vzdy dojem, ze to s nimi naozaj mysli dobre. Podla jeho clanku o vlkoch v civilizacii a podla toho, ako mne s kamaratkou odpovedal kedysi davno na nas dotaz ohladne chovu CVciek.

Takze co mi este ostava je dufat, ze aspon on vie co cini a ze to s nim neslo dolu vodou.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2004, 13:30   #62
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Pavle, nevím přesně v jakém vztahu jsi s tímto servrem nebo lépe jakou pozici vykonáváš při jeho správě, ale velmi zdatně využíváš toto všmocné médium k prosazení svých osobních myšlenek možná i zájmů vůči druhé straně, byť jsou třeba správné, všechna čest. Pro nezasvěcené jako třeba mě je pak velmi těžké mít objektivní názor.
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2004, 21:21   #63
Neny
Junior Member
 
Neny's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Location: Mìlník
Posts: 21
Default

Plně souhlasím s Rudou alias Artemis !

TO ARTEMIS: zdravím Tě doufám, že se Ti vede dobře.

Ondra alias Neny
Neny jest offline   Reply With Quote
Old 12-10-2004, 12:09   #64
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Zmatek

Quote:
Originally Posted by Maky
Prosím, vysvětlíte mi o jaké křížence jde? Navštívila jsem stránky Mutara a jsou zde prezentována dvě plemena a to velký knírač a západosibiřská lajka. Nikdo tam netvrdí nic o tom, že by šlo o československé vlčáky?
Díky
To, že o nich majitelka chovatelské stanice Murara na svých stránkách mlčí ještě neznamená, že neexistují . Podívej se sem. Kříženci existují a jsou zapsáni do pomocného registru plemenné knihy československých vlčáků.
Důkazem toho je např. i jejich účast na výstavách, kde jsou také jako českoslovenští vlčáci posuzováni (viz. výstava Roudnice/Labem, Zbraslav u Brna a .Světlá/Sázavou).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2004, 15:11   #65
melkel
Junior Member
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2
Default

Dvě věci:
1. Vysvětlení chovatelské komise chápu, ovšem projevy kolem pokusu s křízenci jsou mi opravdu záhadou. Proč tolik tajemství, proč vše naprosto jasně nevysvětlit?

2. Po přečtení vysvětlení pana Hartla je mi záměr snad jasný, viz citace:
"Pokud by se ukázalo v dalších generacích, že výsledky jsou positivní, dalo by se jich využít v ozdravném programu dalšího šlechtění ČSV. Vhodný karpatský vlk je nyní k tomuto účelu k disposici. Postup při takovémto zásahu do čistokrevného chovu psů, podle podmínek FCI, je chovatelské komisi znám........."
Znovu ale konstatuji, že kdyby toto vysvětlení padlo hned na začátku, neprobíhala by celá předchozí diskuse.

A je mi líto, že v Klubu chovatelů CsV probíhají naprosto stejné žabomyší války jako v jiných oblastech života. Opravdu nevím, proč bych do něj měl vstoupit.
melkel jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2004, 16:04   #66
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Vůbec se ti nedivím........
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2004, 17:43   #67
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Quote:
Originally Posted by melkel
Opravdu nevím, proč bych do něj měl vstoupit.
Já důvodů proč zůstat v klubu (vstoupit) přes to všechno vidím dost, je mi líto že to někdo bere takto!!! Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2004, 19:07   #68
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by melkel
2. Po přečtení vysvětlení pana Hartla je mi záměr snad jasný, viz citace:
"Pokud by se ukázalo v dalších generacích, že výsledky jsou positivní, dalo by se jich využít v ozdravném programu dalšího šlechtění ČSV. Vhodný karpatský vlk je nyní k tomuto účelu k disposici. Postup při takovémto zásahu do čistokrevného chovu psů, podle podmínek FCI, je chovatelské komisi znám........."
Znovu ale konstatuji, že kdyby toto vysvětlení padlo hned na začátku, neprobíhala by celá předchozí diskuse.
Právě ten největší problém je v tom neustálém utajování. Navíc s kříženci Mutara, jak již bylo vysloveno i chovatelskou komisí, je počítáno nikoliv jen pro ověření jakýchsi přenosů DKK ale pro přikřížení do populace ČsV. Jinak by jejich zápis do pomocného registru prostě neměl smysl. A i ve zdůvodnění zápisu do registru, které je na plemenné knize přiloženo je uvedeno toto zdůvodnění.

Quote:
Originally Posted by melkel
A je mi líto, že v Klubu chovatelů CsV probíhají naprosto stejné žabomyší války jako v jiných oblastech života. Opravdu nevím, proč bych do něj měl vstoupit.
Nikdo nikoho nenutí ke členství. KCHČSV je dobrovolná zájmová organizace a jsou v ní organizováni lidé, kteří se zajímají o ČsV a kteří chtějí svými silami chov a vývoj plemene ovlivňovat.
Když do KCHČSV nevstoupíte, nebudete jediný. Troufl bych si odhadnout, že minimálně tak 30-40% majitelů ČsV v ČR v KCHČSV členy není.
A ještě na okraj. To, že v chovatelském klubu probíhají diskuze a to i ostré, není přece nic nenormálního. Jen v diskuzi mohou vznikat nové myšlenky a tříbit se názory. Bylo by velice podezřelé, kdyby naopak v KCHČSV měli všichni zcela shodné názory a vše bylo schvalováno jednohlasně.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2004, 07:29   #69
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Na návrh Ghosta jsem příspěvky, týkající se závodu, který pořádá pan Hrach, přesunul do nového fóra zde Skutečně s tímto tématem neměl nic společného.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2004, 17:31   #70
melkel
Junior Member
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Když do KCHČSV nevstoupíte, nebudete jediný. Troufl bych si odhadnout, že minimálně tak 30-40% majitelů ČsV v ČR v KCHČSV členy není.
A ještě na okraj. To, že v chovatelském klubu probíhají diskuze a to i ostré, není přece nic nenormálního. Jen v diskuzi mohou vznikat nové myšlenky a tříbit se názory. Bylo by velice podezřelé, kdyby naopak v KCHČSV měli všichni zcela shodné názory a vše bylo schvalováno jednohlasně.
Je jasné, že diskuse probíhat musí, jinak je organizace mrtvá. Ovšem to, co vybředává na internetu, nejsou diskuse, ale štěkání na sebe v negativním slova smyslu.
Takže naši fenu máme zrentgenovanou na DKK, byla na svodu mladých i na bonitaci, žádáme o chovatelskou stanici, ale klub mě neláká.

Což mi připomíná - pokud mám fenu II. chovatelskou skupinu, DKK A(0/0), bonitace A64 Oh P1, vybírám krycího psa sám, nebo ho doporučuje chovatelská komise?
A pokud sám, doporučili byste někoho?
melkel jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2004, 21:53   #71
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Vážená paní či pane,
chov ČSV v ČR je řízený a tak Vám příslušného krycího psa doporučí poradce chovu. Bez krycího listu Vám žádný majitel krycího psa nenakryje a bez přihlášky vrhu, která je součástí krycího listu, nebudou na štěňata vydány průkazy původu. Dle mých odhadů jste byl na bonitaci na Moravě, obraťte se tedy na Jindřicha Jedličku. Jestli spadáte územně pod českou pobočku, vystavím Vám krycí list já. Krycího psa si samozřejmě můžete také vybrat a navrhnout sám. Příslušný poradce chovu, Vámi navrženého psa napíše do krycího listu, pokud ovšem neshledá závažné důvody, proč psa na Vaši fenu nepoužít….
Pokud nemáte „ příslušné kontakty“ zkuste stránky www.cswolfdog.cz rubrika – Kontakty na Klub…
Monika.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 09:10   #72
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pavel

Jde to stále dokola, Ty prostě nechceš rozumět.
Spíš bych řekla, že nechcete rozumět Vy, ale toje jedno. Debata začíná být osobní. Takže :
1) žádost o garant - někdo se někoho soukromě zeptal, ale oficielně podaná nebyla - takže se nic neděje - pro Pavla - je mi jedno kdo , kde s kým, já si stojím za tím, že s převedení garanta - kdyby se o tom opravdu jednalo - nesouhlasím, nelíbí se mi to i když v Itálii mají krásná zvířata a taky mám " italku"
2) Mutara je chs, takže když si koupím např. jezevčíka Y Mutara bude to kříženec?
3) Jelikož na výstavách nemá vědět rozhodčí koho posuzuje, kdo se víc podobá vlkům než kříženec vlka? - a Ave je krásná.

Nechte už Mutary Mutarama. Pokud se jedná o garant a bude to aktualní, sepište petici .
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 12:24   #73
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Těžko nechat Mutary Mutarama, když se nám jejich potomci okruhem vrátí zpět jako čsv s PP.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 12:58   #74
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
3) Jelikož na výstavách nemá vědět rozhodčí koho posuzuje, kdo se víc podobá vlkům než kříženec vlka? - a Ave je krásná.
Pardon teda, ale myslím, že rozhodčí by MĚL vědět, jaké PLEMENO posuzuje. A to, jestli se co nejvíc podobá vlku, je trošku mimo mísu, protože podle standardu "Tvarem těla, pohybem, texturou srsti, barvou srsti a masky je PODOBNÝ vlku." To neznamená, že je STEJNÝ. Jsou tam ještě čtyři stránky detailů, které by měl splňovat. To bychom mohli rovnou ČsV zrušit a vystavovat vlky.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 13:19   #75
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Marianka.
Viděla jsi Ave Lupo Mutaru naživo?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 15:26   #76
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Viděla jsi Ave Lupo Mutaru naživo?
Neviděla, ale o to přece nejde. Nepřu se o to, jestli je nebo není krásná. Jen si myslím, že jakožto kříženec neměla na výstavě ČsV co dělat. Buď ji měl rozhodčí vyhodit nebo lépe ji tam organizátor vůbec neměl pustit. Něco jiného je, když se pro zajímavost přijde někam ukázat (já bych se docela ráda koukla) a něco jiného je regulerní výstava konkrétního plemene.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 16:18   #77
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

je to to isté, ako keby som ja prišla s mojím čsv do výstavného kruhu saarloosov. je to vlčí kríženec? je. ALE nie je to preukazom pôvodu deklarovaný jedinec DANÉHO plemena, nemá tam čo robiť...
to len na okraj
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 16:19   #78
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Neviděla, ale o to přece nejde. Nepřu se o to, jestli je nebo není krásná. Jen si myslím, že jakožto kříženec neměla na výstavě ČsV co dělat. Buď ji měl rozhodčí vyhodit nebo lépe ji tam organizátor vůbec neměl pustit. Něco jiného je, když se pro zajímavost přijde někam ukázat (já bych se docela ráda koukla) a něco jiného je regulerní výstava konkrétního plemene.
Lenko, je to trochu jinak. Kříženci měli být posouzeni na klubových nebo speciálních výstavách (podle mě by to sice mělo být mimo pořadí) a museli získat aspoň VD (pokud se nepletu 2x od dvou různých rozhodčích), aby mohli být dále požíváni v pokračování "pokusu". Také měli být posouzeni na bonitaci, což se nestalo ani u jednoho z nich. Z výstav má Ave 1x výborná (A. Šimáčková), Audrey 2x VD (J. Jedlička, M. Soukupová - doufám že nikdo nebude tvrdit, že zrovna tito dva rozhodčí nevěděli, co posuzují v tomto případě za zvíře ).

Já Ave Lupo Mutara na vlastní oči viděl mnohokrát. Jak jsem napsal, tak Ave z těch tří nejvíc připomíná ČSV. Ale podle mého názoru to určitě není v exteriéru ideál ČSV... . Ano, je nohatá, má zbarvení ČSV (i když v tom zbarvení byly při bližším pohledu nějaké zvláštnosti) a vcelku dobrou kostru, ale to je tak všechno. Rozhodně znám spoustu mnohem typičtějších fen s mnohem více přednostmi.

A to že je krásná? Ale jistě, každý pes je krásný! Ale ne každý je typický představitel plemene. A podobnost s vlkem? No jistě, jenže ... podívejte se na různé poddruhy vlků a všimněte si rozdílů - velikost, tvar hlavy, srst, zbarvení... No už to zase slyším - jak tvrdí zastánci Mutar v chovu ČSV, že vlk je jeden. Takže všichni Ti přírodovědci, kteří pojmenovali jeho poddruhy se zřejmě mýlí, nebo to zbytečně komplikují - vždyť přece stačí jeden jediný Canis lupus ... .

V tomto vlákně jsme ale s tímto zase O.T. ...

Karel

P.S.: Po tom co to Pavel přesunul sem už O.T. nejsme .

Last edited by alexa; 04-11-2009 at 17:57.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 18:50   #79
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

alexa
Ano, je nohatá, má zbarvení ČSV (i když v tom zbarvení byly při bližším pohledu nějaké zvláštnosti) a vcelku dobrou kostru, ale to je tak všechno. Rozhodně znám spoustu mnohem typičtějších fen s mnohem více přednostmi.

A kolik těch typičtějších fen tam tenkrát ve třídě bylo? Bavíme se o Speciálce.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2009, 19:11   #80
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Neviděla, ale o to přece nejde. Nepřu se o to, jestli je nebo není krásná. Jen si myslím, že jakožto kříženec neměla na výstavě ČsV co dělat. Buď ji měl rozhodčí vyhodit nebo lépe ji tam organizátor vůbec neměl pustit. Něco jiného je, když se pro zajímavost přijde někam ukázat (já bych se docela ráda koukla) a něco jiného je regulerní výstava konkrétního plemene.
Jak ji může rozhodčí vyhodit, když nepochybuje o tom, že posuzuje čsv?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org