Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30-01-2007, 06:41   #1
DagmarCílková
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2
Default Cestování do Anglie

Zdravím všechny,
chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti, jak je to s cestováním se psem do Anglie na delší dobu (min. 1 rok). Co všechno a jak dlouho před odjezdem musím vyřídit?
Díky za odpověď
Zdraví
Dáša
DagmarCílková jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2007, 13:21   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Urcite potrebujes Pet Passport, myslim ze je potrebne mat aj cip, nielen tetovanie, a potrebujes potvrdenie o titri protilatok proti besnote, ktore je potrebne zacat zhanat v dostatocnom predstihu, lebo nejaky cas ta analyza trva.
To potvrdenie ti potom plati po cely cas zivota zvierata, pokial bolo pravidelne preockovavane.

Co sa tyka cestovania s CVckom do Britanie, kde su CVcka povazovane za hybridy a na ich drzanie a chov je potrebne mat licenciu, je to trosku komplikovanejsie ako s inymi plemenami. Odporucam ti precitat si diskusiu na tuto temu na anglickom fore, kde som sa specialne na to pytala, riesenie vraj existuje.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 30-01-2007, 16:30   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Dášo,
málo čteš naše stránky. Informace o cestování se psy máme vysvětleny už od roku 2004. Najdeš je v článku Cestování se psy po vstupu do EU a také Cestování se psy po vstupu do EU - doplnění. Chce to vždycky si nejprve zjistit, zda potřebné informace už na serveru nejsou a až poté otevírat nová fóra.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2007, 06:34   #4
DagmarCílková
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2
Default

Já jsem si to myslela, Pavle, ale jsem trochu nováček na fóru..:-)Díky za odpověď
Mějte se fajn
Dáša
DagmarCílková jest offline   Reply With Quote
Old 14-08-2007, 22:14   #5
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default Cestovanie zo psom do UK alebo Irska

Zdravim vsetkych
Mam takyto problem:
Chcem si doniest stena zo Slovenska do Irska ktore je na odber zaciatkom novembra/listopadu, tu musim splnat tieto pdomienky, ktore su OK s tym problem nie je:
    1. musia byť označené elektronickým identifikačným systémom (transpondérom - mikročipom)
      OK v ktorom tyzdni ste najskor cipovali svoje potomstava ?
    2. musia byť sprevádzané pasom spoločenského zvieraťa musia byť sprevádzané pasom spoločenského zvieraťa vydaného poverenym veterinarnym lekarom preukazujúcim :
      1. platnú vakcináciu alebo revakcináciu proti besnote, v súlade s odporúčaniami výrobcu vakcíny; vakcína musí byť inaktivovaná s obsahom najmenej jednej antigénnej jednotky v dávke podľa WHO štandardu
        neviem ake najmladsie stena moze byt ockovane proti besnote tymto druhom vakciny, kto vie ?
      2. titer neutralizačných protilátok proti besnote najmenej 0,5 UI/ml; na vzorke krvného séra odobratého veterinárnym lekárom najmenej 30 dní po vakcinácii proti besnote a najdlhšie 3 mesiace pred premiestnením*
      3. ošetrenie proti vonkajším parazitom (prostriedkom účinným proti kliešťom) a ošetrenie proti vnútorným parazitom (prostriedkom účinným proti Echinococcus granulosus).
        OK
    3. musí byť zásielka zvierat sprevádzaná zdravotným certifikátom, ktorý je v súlade so vzorom podľa Prílohy E k Smernici 92/65/ES.
      OK - ale tento certifikat ani UK ani Irsko nikde neuvadza, ma stym niekto skusenosti ?
Serologický test na titer neutralizačných protilátok proti besnote nie je potrebné vykonať opakovane, ak po teste je zviera pravidelne revakcinované v intervaloch nepresahujúcich odporúčanie výrobcu vakcíny a o revakcinácii sú v pase vedené záznamy.

* Írsko a Veľká Británia umožní vstup, najskôr po šiestich mesiacoch od odberu vzorky na serologický test s výsledkom potvrdzujúcim titer neutralizačných protilátok proti besnote najmenej 0,5 UI/ml. V tomto je myslim chyba, lebo na Irskej stranke je sestmesacny interval iba po neuspesnom prvom vysledku vzorky ?

Ved ak splnim vsetky tieto podmienky stena bude davno po tyzdnoch ked sa malo socializovat a zabyvat v rodine, nebude uz pristare aby si zvykalo ? moze to mat vyrazny vplyv na jeho dalsi vyvoj ???
Ako dlho trva vydanie pasu ?
Najskor sa cipuje a potom sa info o vakcinaciach dodatocne nahravaju na cip alebo najprv sa ockuje?
a posledna otazka, chcel by som poprosit chovatelov ktory prechadzli hranice zo svojmi "milacikmi" (lebo sa to vztahuje na psov, macky, fretky) medzi Francuzko - UK, Francuzko - Irsko, UK - Irsko, Dansko - Svedsko, Nemecko - Svedsko,
ake mate skusenosti na tychto prechodoch co sa tyka kontroly alebo overovania pasov, kedysi som isiel trajektmi Nemecko -Svedsko a tam som si nevsimol nikoho kto by kontroloval rodiny cestujuce so psami

DAKUJEM ZA REAKCIE

Last edited by streco; 14-08-2007 at 22:16.
streco jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2007, 09:13   #6
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj,

Podmienky, ktore uvadzas sa tykaju dospelych zvierat. Pre stenata by mali platit ine podmienky, pretoze sice stena ma nizku alebo ziadnu imunitu ale na druhej strane ma aj velmi malu pravdepodobnost ze doslo do styku s nakazou. Viem ze je napriklad osobitny predpis pre dojcene stenata prepravovane s matkou.

Osobne by som ti odporucala skontaktovat sa s chovatelmi CsV zijucimi v Britanii, na anglickom fore ich najdes urcite. Tiez ti poradia ako vybavit vsetko s uradmi, pretoze teoreticky na CsV potrebujes v Britanii licenciu na chov hybrida (co je blbost, ale uradnikom to nevysvetlis). Hladaj prispievatela s nickom Pacino, je to chovatel v Britanii.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2007, 19:28   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nevím, žeby existoval nějaký zvláštní předpis pro cestování se štěňaty. Mrkni na http://www.wolfdog.org/ces/articles/1156.html, tam jsou podmínky i pro UK. Nejlepší a nejpřímnější cesta k aktuálním informacím je na Státní veterinární správě, která tyto informace má a je mimo jiné z našich daní placena zato, aby je podávala zájemcům.
Myslím, že nemá smysl řešit, kdy očkovat nejdříve, protože to určuje veterinář podle typu očkovací látky a jejího očkovacího schématu. Čipovat můžeš štěňata pět podle doporučení veterináře. Je úplně jedno, zda nejprve čipuješ a potom očkuješ nebo naopak. Má štěňata jsou čipována ve 4 týdnech věku.
Co se týká kontrol na hranicích, myslím, že ani 1000 zkušeností jiných neznamená, že až pojedeš Ty sám, nebude to jnak. Na česko-německé hranici mne nikdy nekontrolovali až jednou když jsem jel se psy, tak mne zastavili 5 km za hranicí a kontrolovali čipy, očkování, ověřovali si telefonicky, zda psi nejsou ukradeni a pracně jsem musel pomocí originálních průkazů původu dokazovat, že se jedná o psy a nikoliv o křížence vlka. Takže všechny mé předchozí zkušenosti byly k ničemu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2007, 19:57   #8
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default

No po vyse tyzdni mi odpisali zatial iba z UK veterinarnej spravy (stale cakam na vyjadrenie Irskej strany), ze vstupit do krajiny so psom sa da jedine cez Eurotunel kde budu skontrolovane predchadzajuce udaje(cip, ockovanie atd.). A teda na koniec mi poratala ze na vstup do UK alebo len tranzit cez UK musi byt stena 10 mesacny pes .
A co som sa v povodnom prispevku domnieval ze 6 mesacna cakacia doba na pretestovanie je ozaj 6 mesacna cakacia doba po uzpesnom teste, ako bolo pisane. Takze tu maju vynimku Malta,Irsko,UK,Svedsko.
Mimochodom stale ho neuznali v UK ako plemeno ale iba ako krizenca vlka na co treba mat zvlast licenciu.
Skusil som kontaktovat
prispievatela s nickom Pacino co mi poradila Saschia uvidime co on poradi.
Dobra sprava je ze v irsku nie je zakazany.
Uvidime ako sa vyjadria k dovozu mladeho stenata, lebo vojst sa da aj z Francuzka.

Zdar

Doplnim este odkazy na poverenych veterinarov a laboratorium na uzemi SK.
http://www.svssr.sk/sk/pdf/chovatelia/Povereni.pdf
State Veterinary Institute
Pod drahami 918
SK-960 86 Zvolen
Tel: +421 855 27718
Fax: +421 855 5332 486
E-mail: [email protected]

Last edited by streco; 16-08-2007 at 01:07.
streco jest offline   Reply With Quote
Old 15-08-2007, 22:21   #9
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Možná by mohla poradit i Ela Wojtko(majitelka Ambera z Peronowki),která se stěhovala a nyní žije v Anglii s čs.vlčáky. To že tam čsv neuznávají jako plemeno taky říkala,aby mohla odchovat štěnata,tak se musela na čas vrátit zpět do Polska.
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2007, 01:51   #10
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default

Dakujem za reakcie a kontakty zatial mi odpovedala iba Ela: "ze by to malo byt lahsie ako do UK, ak sa pojde cez Francuzko" - ale stale je tu vekovy limit.
Mimochodom som narazil na europa.eu ze vstup so zvieracim milacikom do United Kingdom, Malta, Ireland and Sweden maju do 3 Jula 2008 podla vlastnej legislativy, co bude dalej a ci nasledne preberu europsku legislativu to nie je rozpisane ale dufajme.
Iri zatial odpisali ze sa obavaju ale asi ina cesta ako pre stena maldsie ako 3 mesiace nevedie. Problem je ze nevedia isto, zato sa iba obavaju ale su lenivy aby sa pozreli do toho poriadne a dali nejake stanovisko.
Jedine co poradili ze nech sa spytam na hraniciach .
Problem je ze v Irsku zviera prichadzajuce autom kontroluju v UK alebo vo Francuzku, takze oni to vediet nemusia.
Neviete o nejakom podplatitelnom Frantikovi - Fantomasovi ?
streco jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2007, 23:41   #11
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default

Pavel: "Je úplně jedno, zda nejprve čipuješ a potom očkuješ nebo naopak."

"Praktická zkušenost učí, že je-li zvíře napřed očkováno a pak teprve čipováno, můžete mít vyšetření jaká chcete ,ale do Británie Vás prostě nepustí. Je také třeba si uvědomit, že ten, kdo chce cestovat se psem letecky, musí si v případě Británie ověřit (to sa tyka aj Irska), zda příslušná letecká společnost má oprávnění do této země zvířata dopravovat."
zdroj: http://www.labvet.net/archiv.php - cestovani se zviraty.doc

Ale poucenie z tohto tyzdna:
"Viac ti da 100 ludi ktory chcu pomoct a nevedia, ako jeden co vie a nechce."
Dakujem vam za kontakty a odkazy.
Pekny vikend

Doplnok zo http://www.svssr.sk/
* vakcinácia proti besnote musí byť vykonaná najskôr nasledujúci deň po označení zvieraťa transpondérom-mikročipom (požiadavka niektorých členských štátov)

Last edited by streco; 29-08-2007 at 23:29.
streco jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2007, 23:25   #12
streco
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ireland, Waterford
Posts: 8
Send a message via ICQ to streco
Default

A zase ja...

Takze nakoniec sa mi po vyse dvoch tyzdnoch ozvali z ministerstva polnohospodarstva:
" ... vynimka je mozna, ale v praxi sa neuplatnuje ... ",
Kennel Club nebol vobec napomocny, ani len neodpovedali, za 3 tyzdne som im poslal viac ako 15 roznych mailov.
Kontakty ktore ste napisali (Edenseveru, Saschia) odpisali Ela aj Pacino, ale tiez sa nevedia dostat do UK so stenatom pod 9-10 mesiacov.

Ak by niekto letel do Irska tak musite letiet s overenou spolocnostou, ak nieje ina moznost (na slovensku nieje) da sa vybavit vynimka, ale musi sa nahlasit dopredu.

Britska perlicka:
Divo zijuce nebezpecne zvierata - " vlk, wolfdog, tiger, lev, ..., lisky sem nepatria"
Lisky v Britanii asi neprenasaju besnotu atd.

... do kontinentalnych krajin EU sa daju exportovat stence mladsie ako 3 mesiace, necipovane, bez testov na hladinu protilatok.

Uvidime co prinesu nove zakony, ktore budu v platnosti od juna 2008, ked skonci platnost 5 rocneho prechodoveho obdobia pre dovoz domacich milacikov na Maltu, Irsko, UK a Svedsko.
... to be continued

Last edited by streco; 29-08-2007 at 23:28.
streco jest offline   Reply With Quote
Old 30-08-2007, 10:00   #13
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by streco View Post
" ... vynimka je mozna, ale v praxi sa neuplatnuje ... ",
Pekneee...

Quote:
Originally Posted by streco View Post
Kontakty ktore ste napisali (Edenseveru, Saschia) odpisali Ela aj Pacino, ale tiez sa nevedia dostat do UK so stenatom pod 9-10 mesiacov.
To ma mrzi... Takze mas tri moznosti - 1. zobrat si stena z miestnych zdrojov, 2. stravit potrebny cas so stenatom na Slovensku, 3. kupit nie stena ale mladeho psa, ktory ma tieto veci absolvovane
Ani jedna nie je idealna... Alebo si este pockat rok a potom zistit ze zakon sa nijak vyrazne nezmenil...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org