Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-03-2007, 16:30   #1
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default Klíšťata co proti nim?

Nastavá sezóna klíštat a u nás se jich vynořilo moře už teď na začatku března.
Co se Vám osvědčilo proti klíštatům. Mám dobré zkušenosti s obojkem kiltix stačil mě vždycky na celou sezonu a s poměrně dobrou účinností fungoval. Jen Sam nějak nemá ten obojek rád a tak přemýšlím o kapslích co se kapou na kohoutek a koren ocasu ale jakou znacku vybrat.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2007, 22:17   #2
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

já jsem používala spot on ale malá ho velkému vždy slízla a všechno bylo upatlaný jak se po všem válel-některé psi to svědí,svatej fronline sprejmspot onů je hrozná spousta od ceny 60-70 po 100 a více,poradí ti veterinář-ostatně jiní prodejci to prodávat nesmějí
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2007, 08:56   #3
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Používám spot-on EX-SPOT - na psa velikosti ČSV jsou potřeba 2 ampule, jednu dávám na kohoutek, druhou nad kořen ocasu. Je potřeba dobře rozhrnout srst a dát přípravek až přímo na kůži. Dva dny by se pes neměl koupat ani promoknout, po této době je účinná látka dobře vstřebaná do podkožního tuku. Účinnost podle výrobce je 3 měsíce proti blechám a 1 měsíc proti klíšťatům, podle mé zkušenosti pokud se pes nekoupe působí proti klíšťatům až 2 měsíce, pokud se psem chodíš plavat, doba účinnosti se podstatně zkracuje. Po Frontline měla Alexa klíšťata - možná míň než bez něj, ale i tak dost.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2007, 21:00   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Protože se nepohybujeme denně v prostředí, kde jsou klíšťata, nepoužíváme žádný trvalejší prostředek. Pokud jedeme na nějakou akci, používám osvědčený Difussil ve spreji. Vyzkoušeli jsme všechno možné, od obojků a spotů až po drahé zahraniční spreje. I přes jejich aplikaci, jsme vždy nějaké to klíště našli. Difussil má stejný efekt a je podstatně lacinější ovšem nedoporučuje se ho používat trvale (to znamená aplikace každých 4-5 dní).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2007, 19:28   #5
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No Pavle, tak úplně s Tebou nesouhlasím. Klíšťata se vyskytují i ve městech v hojném počtu, klidně je může pes chytit v trávě na zahradě u domu nebo v parku, takže osobně bych trvalejší ochranu proti nim nezavrhoval. Žádná ochrana asi není 100%-ní, ale lepší když pes bude mít za sezónu 10 klíšťat, než 100.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2007, 23:35   #6
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

ferdA jich nasbíral jednou při procházce mezi panelákama asi 8
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2007, 21:53   #7
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Vzhledem k tomu že u nás je moře klíštat od jara do podzimu, tak připadá v úvahu obojek nebo ty spoty, u nich mě mrzí že mají krátkou účinnost a obojek je citit a je u něj nebezpečí že si ho sundá a rozcupuje.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2007, 22:28   #8
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

prosávej i mentolové obojky ty jsou dobré a u těch obojků by měla být garantovaná nezávadnost
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2007, 08:29   #9
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No nevím, s obojky proti klíšťatům zkušenosti nemám (nepoužívám je), ale takový mentolový obojek je možná "vůní" příjemný pro lidi, ale pro psa asi moc ne.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2007, 09:53   #10
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Jats
prosávej i mentolové obojky ty jsou dobré a u těch obojků by měla být garantovaná nezávadnost
Nezavadnost a přírodní base to by se mě libilo, jen nevím jakou má účinnost. Jednou jsem kdesi koupil nějakej obojek na přírodní bylinné bázi a ten vůbec nefungoval a když jsem našel klíště přímo pod obojkem vesele prosperující, tak letěl do popelnice a nastoupila
"tvrda chemie" v podobě obojku kiltix.

Jinak díky za typ asi ho vyzkouším.
Laďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2007, 11:17   #11
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Ja uz nekolik let pouzivam obojky Kiltix, holkam nevadi a byla jsem s nima az do lonska hodne spokojena. Ale lonske leto holky i s temi obojky nasbiraly celkem dost klistat, takze mam pocit, ze klistata uz zacinaji na tu ucinnou latku v Kiltixu byt nejaka odolna. Otazka je, nebyt tech obojku, o jak moc by to bylo horsi.. V kazdem pripade se chystam, ze je letos nakoupim znova - pomer delka ucinnosti a cena je porad ze vsech tech moznosti nejlepsi.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2007, 10:35   #12
Hartman
Junior Member
 
Join Date: Aug 2005
Location: Velké Přílepy
Posts: 16
Default

Jo, klíšťata jsou mrchy. Taky máme s killtixem dobré zkušenosti. Nejdříve jsme používali Bolfo (nevím už přesně jak se to správně píše), ale asi po 4 letech přestal fungovat. Killtix je sice dražší, ale špička. Navíc funguje dlouho. Kupuju ho v lékárně, tak spoléhám na to, že tam těch škodlivin tolik nebude.
Hartman jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2010, 19:39   #13
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default obojek

Prave resim dilema, jelikoz spot-on zda se nezabera jak bych chtela... Kiltix nebo Scalibor?
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2010, 20:11   #14
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Taky přidám zkušenost - s aplikací pipet souhlasím ve všem s Karlem.
My jsme vyzkoušeli hodně druhů hlavně loni - Frontilne, Ex-spod. ....
Nyní jsme letos vyzkoušeli Advantix - působí proti blechám (3 měsíce), klíšťatům (1 měsíc) a komárům. Opravdu i přes nadměrné koupání naší nejmenší vydržel už jej mají měsíc a cca 10 dní a zatím klíštata nemají, Jsem velice spokojená... Sice výjde cca na 200,-Kč ńa jednoho psa (musí být dvě pipety). Ale za tu úlevu pejskům to stačí. Obojky nepoužívám, jsou asi účinné, ale mě smrdí a ale moji psi doma obojky nenosí a jsou dvě a mám strach, že by si je při vlčích hrátkách strhli, nehledě na to, že by jej malá stoprocentně potom rozkousala. Takže Pipety - ADVANTIX a naprostá spokojenost.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2010, 20:40   #15
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

My používáme toto:Duowin contact L spon-on a.u.v.sol. 4x8 ml
Další pipetu kapu az najdu v kožichu klíště, vydržel nám i 2měsíce.Kupuji přes internet, veterinář to má příšerně drahé.
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2010, 20:46   #16
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

já mám stejně jako minulej rok i letos obojek scalibor a sem 100% spokojená
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 01-05-2010, 22:46   #17
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

hlavne potrebuji neco co nesmrdi, jelikoz moje prisera se mnou sdili jedno loze a hlavne ne moc drahe, jako student mam omezene finance
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2010, 09:03   #18
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

používam čajovníkový olej a som spokojná. čo ma však trápi sú stajňové muchy (pes je pri koňoch), ktoré sú agresívne a obžierajú psovi špičky uší až do krvi, má ich celé leto samá chrasta... neviete niečo, čo proti tomu?
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2010, 09:35   #19
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Já mám předně všechny své psy očkovány proti borelióze. Používám Difussil a to pouze před tím, kdy se psy jedeme na tábor nebo jinam, kde je zvýšený výskyt klíšťat. Se spoty všemožných značek mám špatnou zkušenost. I když je psi mají aplikovány, pokud jsme se dostali do míst, kde byl zvýšený výskyt klíšťat (zřeba na táboře v Žirovnici), tak stejně jich byli plní a nezaznamenal jsem, žeby klíštata byla mrtvá. Dobrou zkušenost mám s obojky Bolfo, nicméně od té doby, co máme více jak jednoho psa, jsou to vyhozené peníze, protože při hrách jsou obojky první, které roztrženy zůstanou na zemi . Takže od té doby pouze Difussil, který nejen že klíšťata usmrtí, ale současně má repelentní účinek, takže ani nemají chuť si na psy naskočit.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 02-05-2010, 11:57   #20
Wolf.Love
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 21
Post

Já jsem taky používala Frontline, a je fakt, že nám fungoval celý štěněcí věk, pak když už byla kolem těch deseti měsíců, tak už to moc nezabíralo- v tom smyslu, že klíšťata jsem nějaká našla-ale třeba 2-max 3...jinak ne...

Já jsem používala taky Frontline, do doby než malej bylo cca 10 měsíců..Do té doby, jsem na ní snad nenašla jediné klíště..pak třeba 2-max. 3..Jinak jsem byla spokojená

Mě se osvědčil Frontline....
Wolf.Love jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org