Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-03-2009, 03:36   #21
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Můžu se taky přidat. Nepřidávám žádný olej, pouze střídám tak ze dvou třetin maso (pštros, kuřecí, případně co se vyskytne, takže občas i srnčí atd.) jinak zelenina a vývary občas a většinou jednou denně granule Pro plan. Mluvilo se tu o průjmech... když to tak vezmu, tak jednou týdně ho má Akkon taky, ale řešil jsem ho ze začátku. Teď to hlídám a pokud je to max. jednodenní beru to jako pročištění organizmu. Jinak stačí dát např. maso se srstí a najednou je průjem tentam. Krmíme jak už jsem zmínil syrovým masem a to samé vejce, tvaroh a jogurt. Ohledně srsti mi asi nepřísluší ji hodnotit, ale asi není zanedbatelní, že pes bývá většinou venku a podle toho se zařídil.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 07:03   #22
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Mně to nedá :
případně co se vyskytne, takže občas i srnčí atd , když někam jedu autem.......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 09:08   #23
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Můžu se taky přidat. Nepřidávám žádný olej, pouze střídám tak ze dvou třetin maso (pštros, kuřecí, případně co se vyskytne, takže občas i srnčí atd.) jinak zelenina a vývary občas a většinou jednou denně granule Pro plan. Mluvilo se tu o průjmech... když to tak vezmu, tak jednou týdně ho má Akkon taky, ale řešil jsem ho ze začátku. Teď to hlídám a pokud je to max. jednodenní beru to jako pročištění organizmu. Jinak stačí dát např. maso se srstí a najednou je průjem tentam. Krmíme jak už jsem zmínil syrovým masem a to samé vejce, tvaroh a jogurt. Ohledně srsti mi asi nepřísluší ji hodnotit, ale asi není zanedbatelní, že pes bývá většinou venku a podle toho se zařídil.
Průjem bývá většinou u psů, co baští granule nebo nekvalitní konzervy. Nebo zejména, pokud se krmí kombinací syrové + granule. Je to dáno tím, že granule se tráví jinak než syrové maso a právě to způsobuje tyto problémy. Pokud má pejsek průjem z vlastní zkušenosti doporučuji rozvařenou rýži (totálně) a živočišné uhí. A čím obyčejnější, tím lepší rýže. Průjmy může způsobovat i jogurt, je proto lepší tvaroh. Já sice problémy nemám, ale manželky zlaťák se posere prakticky po všem. Takže ten má s masem útrum, o olejem taky, žere jen proplanku. Na srst jsou supr právě ty vajíčka, ještě můžu s blížícím se jarem doporučit kopřivy Srst po nich je krásná...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 09:17   #24
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Oprava, ne já, ale moje fenka nemá problémy s průjmem.... se omlouvám za mystifikaci..
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 09:26   #25
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Průjem bývá většinou u psů, co baští granule nebo nekvalitní konzervy. Nebo zejména, pokud se krmí kombinací syrové + granule. Je to dáno tím, že granule se tráví jinak než syrové maso a právě to způsobuje tyto problémy. Pokud má pejsek průjem z vlastní zkušenosti doporučuji rozvařenou rýži (totálně) a živočišné uhí. A čím obyčejnější, tím lepší rýže. Průjmy může způsobovat i jogurt, je proto lepší tvaroh. Já sice problémy nemám, ale manželky zlaťák se posere prakticky po všem. Takže ten má s masem útrum, o olejem taky, žere jen proplanku. Na srst jsou supr právě ty vajíčka, ještě můžu s blížícím se jarem doporučit kopřivy Srst po nich je krásná...
...s těmi granulemi souhlasím. Mám stejnou zkušenost. Nemá sice total průjem, ale zkrátka to není tak uplně ideální konzistence pro bezproblémový sběr. Nicméně, čistě po mase, mi zas ty bobky přijdou dost tvrdé..Takže dávám často právě tu kombinaci-smíchám syrové maso s granulema (cca půl na půl, nebo čeho mám zrovna víc..snažím se o větší podíl masa) a pak je vše tak akorát. No, a po čistém mase to taky není uplně vždy uplně ok. Ale granule jsou zaručená čistka.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:06   #26
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...s těmi granulemi souhlasím. Mám stejnou zkušenost. Nemá sice total průjem, ale zkrátka to není tak uplně ideální konzistence pro bezproblémový sběr. Nicméně, čistě po mase, mi zas ty bobky přijdou dost tvrdé..Takže dávám často právě tu kombinaci-smíchám syrové maso s granulema (cca půl na půl, nebo čeho mám zrovna víc..snažím se o větší podíl masa) a pak je vše tak akorát. No, a po čistém mase to taky není uplně vždy uplně ok. Ale granule jsou zaručená čistka.
hlavně maso je maso, každé granule jsou jiné, nemusí psovi sednout, musíš mít týden na přechod,atd. Když psovi sedne maso, tak maso je všude stejné..:-) A bobky jsou tvrdé a tmavé, protože pes maximálně využije všechno, co tam je:-)Já krmím syrovým mletým a skelety, přidávám rýži, tvrdý chleba, zeleninu a je to v pohodě...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:22   #27
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Hsnko já nebyl zrovna oním šťastným řidičem, ale co zůstalo, skončilo u mě. No a vzhledem k tomu, že studuju na lesárně, tak příští zimu bude mít hafan asi solidní přísun

Jinak k těm průjmům... granule za to většinou nemohly, to spíš játra a jednu dobu právě jogurt, ale když už, tak to hlídám. Když se z toho dostane během jednoho dne sám, je to OK. Když ne, dostal půldenní hladovku a potom právě rýži dochucenou vajíčkem nebo šťávou z masa a vždycky se to srovnalo samo. Organismus každýho psa reaguje jinak, takže to asi nejde paušalizovat, ale mám pocit, že Purina dělá granule i pro psy s horším zažíváním.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:41   #28
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
A bobky jsou tvrdé a tmavé, protože pes maximálně využije všechno, co tam je:-).
Zaručeně tmavé bobky má po těch granulích...po mase je to různé. Někdy jsou hooodně světlé, až se divím. S tou kombinací maso-granule fakt nemá problém. Když jedu někam pryč, má granule (většinou víkendy), když se vrátíme, má zas maso, nebo maso s granulema a zas je to ok. "Netváří se" že by s tím měla problém. Opravdu jen se samotnýma granulema. Ve zveráči dost doporučovaly Hills, RoyalCanin...a ten Kronch. Hills mi přijde zbytečně specializovaný..a hlavně u těchto granulí mě dost odrazuje složení a množství masa..Popravdě, koukala jsem na ten Kronch, a taky mě trochu zklamal...Ale zas je tam ten losos. Nechci jí ty granule střídat co týden, takže zbaští pytel co má teď..a pak asi zvolím ten Kronch, ať to nemá stejné a uvidím, jaké budou "výsledky". Jestli jí opravdu Oriejen nesedl, nebo je to granulema obecně.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:42   #29
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Hsnko já nebyl zrovna oním šťastným řidičem, ale co zůstalo, skončilo u mě. No a vzhledem k tomu, že studuju na lesárně, tak příští zimu bude mít hafan asi solidní přísun

Jinak k těm průjmům... granule za to většinou nemohly, to spíš játra a jednu dobu právě jogurt, ale když už, tak to hlídám. Když se z toho dostane během jednoho dne sám, je to OK. Když ne, dostal půldenní hladovku a potom právě rýži dochucenou vajíčkem nebo šťávou z masa a vždycky se to srovnalo samo. Organismus každýho psa reaguje jinak, takže to asi nejde paušalizovat, ale mám pocit, že Purina dělá granule i pro psy s horším zažíváním.
Jasně, že každý pes je jinej, ale většinou za to může to, co jsem napsal.. Nejen Purina, ale i jiné firmy dělají granule pro psy s horším zažíváním. Výborný jsou obecně lososové granule, často způsobuje alergii obilí, tak to nahrazují bramborem, Hill´s i Eukanuba nebo Royal Canin dělají řady pro citlivé zažívání. Já třeba když jsem neměl maso, tak jsem krmil krmivem Mastery, které bylo výtečné, protože to nebyly granule, ale za studena lisované maso a zelenina. Ale bohužel ta cena byla taky jinde..:-( Ty taky dělali kachní granule a ty vím, že si pochvalovali lidé, co měli alergie, po těchto granulích ustaly.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:44   #30
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Zaručeně tmavé bobky má po těch granulích...po mase je to různé. Někdy jsou hooodně světlé, až se divím. S tou kombinací maso-granule fakt nemá problém. Když jedu někam pryč, má granule (většinou víkendy), když se vrátíme, má zas maso, nebo maso s granulema a zas je to ok. "Netváří se" že by s tím měla problém. Opravdu jen se samotnýma granulema. Ve zveráči dost doporučovaly Hills, RoyalCanin...a ten Kronch. Hills mi přijde zbytečně specializovaný..a hlavně u těchto granulí mě dost odrazuje složení a množství masa..Popravdě, koukala jsem na ten Kronch, a taky mě trochu zklamal...Ale zas je tam ten losos. Nechci jí ty granule střídat co týden, takže zbaští pytel co má teď..a pak asi zvolím ten Kronch, ať to nemá stejné a uvidím, jaké budou "výsledky". Jestli jí opravdu Oriejen nesedl, nebo je to granulema obecně.
Hills a Eukanubu moc psi nechtějí žrát, nechutná jim. Ale zkoušel jsem Kronch a to je jinší bašta) to je paráda, ale cena je docela vysoká, na druhou stranu je to pořád levnější než Orijen...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:44   #31
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
ale mám pocit, že Purina dělá granule i pro psy s horším zažíváním.
...myslím, že když se podíváš téměř na jakéhokoli výrobce granulí, tak bude mít zaručeně ty správné i pro tvého jakkoli citlivého psa. Jsou to ochechuláci..nevím už kdo to udělal novou řadu "nature"..s krocanem a jelenem apod., s patřičnou literární omáčkou..a když jsem koukla na zastoupení krocana atd., nestačila jsem se divit.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:47   #32
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Vidělo to krocana aspoň z letadla? Jelen je výbornej To je skoro škoda dát hafanovi
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 10:50   #33
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Myslim, že to nevidělo krocana ani z letadla, ani z rychlíku:-).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 11:47   #34
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default :)

Tak to my naštěstí problémy nemáme, Affi do roku jedla štěněčí Nutram, sulc a tvaroh a různé mlsky, teď krmíme jak kdy, Nutram,Eminent,Brit, všechno pro dospělé Large breed...a po zimě když potřebuju aby nabrala trochu tak juniory Large...Střídání granulí jim nevadí, ani když jeden den mají jedny a druhý druhé. Když byla malá dávala jsem hill,eukanubu, royal a podobné "superpremiové"....jenže to mi Affinka nežrala. Teď s daxem žerou co dostanou a bez problémů. Kosti a uzené maso na kosti,vnitřnosti,vajíčka, pařátky a ušiska nebo nožičky dostávají taky často, na hraní a za odměnu, nebo když se jich potřebuju zbavit na chvilku (max. 5 minut když má kost s masem aspoň kilo) Musím zaklepat, že průjmen netrpíme a hovínka jsou pěkná A zeleninku Affinka dostává na talíře v restauraci, kde nás znají tam nesou maso a přílohu paničce a zeleninu pejskovi nj panička rozmlsaná zeleninku nepapá a Affinka vesele a s hroznou důležitostí zámecké slečinky zoubkama jemně vybírá oblíbená rajčata, papriku, cibulu, zelí, salát a okurky no řeknu vám pohled pro bohy
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 12:01   #35
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..někde jsem četla, že cibule a hroznové víno jsou pro psy až životně nebezpečné...nevíte o tom někdo něco?
Jinak, samozřejmě, že Sofi dostane taky ještě kupu věcí okolo..to co jsem psala, je jen jako hlavní chod. No má se líp jak já, ochechule huňatá:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 12:35   #36
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

No o cibuli nic takového nevím, jediné co bych psovi nikdy nedala je chleba měkký ( při větším množství ucpe střeba, začne kvasit, způsobí nekrózu a když se na to přijde pozdě tak je po psu ) a čokoládu (ta je totálně jedovatá ) a slezinu ( po tom mají psi často děsné průjmy a zvrací ) a ani brambory ty mi Affinka hrozně ráda krade a pak chodí a celý den je zase zvrací . Bývalý přítel zas krmil Affinku česnekem ( divnej pes co?), s tvrzením, že ji nakládá zevnitř, tak jsem si radši koupila menší troubu a následně vyměnila přítele

ale jak se říká, naši psi jsou popelnice a často člověk nezabrání aby něco zobli... jinak ve velké míře škodí všechno
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 21:50   #37
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Bývalý přítel zas krmil Affinku česnekem ( divnej pes co?), s tvrzením, že ji nakládá zevnitř, tak jsem si radši koupila menší troubu a následně vyměnila přítele

[/quote]
Za tuto větu máš u nás sto bodůtoho přítele jsi měla nacpat do té trouby a přidat do ní hodně česneku, ikdyž česnek je fakt zdravý, to bych mu křivdila, tomu česneku myslím
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 22:18   #38
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Ano, cibule je pro psy údajně velmi nebezpečná... (osobně to respektuji a nemám nejmenší chuť to zkoušet, jestli to tak opravdu je)
Jinak pro psy jsou obecně rovněž nevhodné až nebezpečné všechny potraviny, které mají tendenci silně nadýmat - tedy košťáloviny, luštěniny, ale např. i hrušky ve velkém množství (vím např. o NO, který díky hruškám uhynul na torzi).

A ještě se pozastavím nad tím kombinováním granulí a masa - moc tomu nerozumím, proč když pes baští po většinu týdne maso, tak mu někdo dá 1x týdně granule... K čemu to má být dobré??? (Tím nemyslím cestování, kde jsou granule praktické). Jak se zmínil již Jeník - je to pro organismus nevhodné a naprosto zbytečně zatěžující, zvlášť u mladých zvířat.
Rovněž průjem u štěněte 1x týdně nepovažuji osobně za fyziologický jev (a už vůbec ne za čištění organizmu!) a docela vážně bych se v takovém případě zamyslela nad skladbou krmení...
__________________


Last edited by Helenasotis; 27-03-2009 at 22:19. Reason: překlep
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 22:33   #39
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Pro upřesnění Affi té cibule sezobne tak dvě tři kolečka, zatím bez problému, ale já sama jí to nedávám,a radši to tedy zkoušet nebudu, vidím, že naše výuka stravy psů na škole měla drobné nedostatky Co se týče hroznového vína tak to netuším, ale radši se podívám, ona ta moje popelnice, jak potká vinohrad,třešen,švestku nebo ryngle a vůbec ovoce, tak to běží hned očesat,jak kdyby týden nežrala a co se týče toho míchání granulí a masa, to fakt dobré není, nehledě na to že je to zbytečné házení peněz z okna, protože když se to namíchá tak si z toho ten pes moc nevezme. Jen můj názor.
Teda Heli, taky jsem vyděla psa s torzí, při operaci a pěknej hnus. Ten co jsem u něj asistovala sežral pytel granulí i s igelitem, přišlo se na to pozdě, nekróza žaludku a střev, tak pokročilá, že jsme ho rovnou uspali a šly vynadat spolužačce, jak může být tak neopatrná, když ví, že ten pes jí to už udělal a přesto mu to nechala v kotci...
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 27-03-2009, 22:33   #40
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

To s hroznom je pravda, moze u psa vyvolat zlyhanie obliziek. Urcite nebezpecna je davka 500 g normalneho hrozna alebo 100 gramov susenych hrozienok pre dospele CVcko (30 kg pes), teda to je davka po ktorej bolo urcite pozorovane zlyhanie ladvin s tym ze pes uhynul alebo musel byt utrateny. Bohuzial clanok popisujuci vacsie mnozstvo pripadov (s mozno vacsim rozptylom davok a nebezpecnosti) nie je volne dostupny. Pricina je zatial neznama, je mozne ze dovodom je vysoka davka hroznoveho cukru...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org