Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-04-2005, 09:23   #1
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default koterce

Ahojte vsetci, chystame sa postavit pre nase buduce CVcko koterec a chcema, aby nielen dobre sluzil ale aj pekne vyzeral. Chcela by som vas preto poprosit o inspiraciu - ak niekto mate forky peknych kotercov, mozete mi ich poslat na moj mail [email protected]? Dakujem pekne vsetkym!
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2005, 11:32   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mám kotce od firmy MORAMA 4x2 m a 2x2 m se společnou stěnou, a s dělenými bočními stěnami (1 m je plná dřevěná stěna a 1 m je mříž). Jsem s nimi velice spokojen. Zaprvé je možné je dokupovat a dostavovat, protože se jedná o modulovou stavebnici. Zadruhé jsou z kvalitních materiálů a tak jsou velice trvanlivé (kotec 4x2 m mám už 7 let a zatím jsem pouze 2x natíral podlahu). Fotky a kontakt najdeš na http://tady.cz/morama/kotce.htm.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2005, 14:21   #3
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Pavel, dik za link. Ja mam ale problem, ze ten kotec musim napasovat do obmedzeneho priestoru, takze standardizovany rozmer nie je idealne riesenie. Skor mi islo o sposob riesenia stien, strechy, pripadne aj rastlinstva okolo.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2005, 15:43   #4
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Kotců je spousta, viděl jsem dokonce kotce i ze systémového pletiva (www.pilecky.cz).
My se taky chystáme na stavbu kotce, plánujeme udělat ho z pozinkovaných prutů osazených do L profilů (jednotlivé stěny pak smontujeme k sobě, aby byly rozebíratelné).
Při diskutování provedení jsem slyšel jednu zajímavou věc, kterou považuji za přínosnou. Prý není vhodné dělat kotec z něčeho, co má příčné pruty (KARI sítě, pletiva,...), protože pak se o ně pes dost často opírá a staví na zadní. Dokáže tak stát dost dlouho a asi to na jeho klouby nebude zrovna to pravé ořechové
Máte s tím někdo zkušenosti?

Zdeněk "Ghost" Havlík
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2005, 16:50   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost
Kotců je spousta, viděl jsem dokonce kotce i ze systémového pletiva (www.pilecky.cz).
V Každém případě bych zamítl jakýkoliv kotec z pletiva. A když už pletivo tak husté s oky maximálně tak 2x2 cm. Proč ? Znám mnoho psů, kteří si kousáním pletiva buďto zlomili nebo obrousili zuby.
Mám na kotcích mříže z pozinkovaných trubek a musím říci, že i ti největší "kousači" si do nich kousnout zkusili jen jednou .

Quote:
Originally Posted by Ghost
My se taky chystáme na stavbu kotce, plánujeme udělat ho z pozinkovaných prutů osazených do L profilů (jednotlivé stěny pak smontujeme k sobě, aby byly rozebíratelné).
Podobně jsou dělány i kotce, které mám.

Quote:
Originally Posted by Ghost
Prý není vhodné dělat kotec z něčeho, co má příčné pruty (KARI sítě, pletiva,...), protože pak se o ně pes dost často opírá a staví na zadní. Dokáže tak stát dost dlouho a asi to na jeho klouby nebude zrovna to pravé ořechové
Máte s tím někdo zkušenosti?
Já tedy nevím ... Vždycky budeš mít přece nějaké příčné vyztužení (leda bys použil tuhé lešenářské trubky ). Myslím, že mezi kynology je rozšířeno hodně legend ohledně DKK. Moji psi žijí s námi i v domě a tak od malička musí denně minimálně jednou po schodech do prvního patra a zpět (navíc mají volně přístupné schodiště do domu - 5 schodů - po kterých bez problémů přes den běhají), na cvičáku s nimi od malička skáču přes překážky (chodím na cvičák 1x týdně) a o vstupní branku na pozemek se velice často opírají (nebo štěňata o gauč, na který si s oblibou lehá jejich máma). Nemám ve svém chovu problémy s DKK. Myslím, že pes, který má zdravé klouby, může klidně od malička 2x denně vyběhnout po schodech, 1x týdně skočit překážky a když cítí potřebu, tak si stoupnout na zadní a jeho klouby to nepostihne.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2010, 13:21   #6
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Kotce a výběhy

Ahojky,

potřeboval bych poradit a inspirovat se od vás:-) Potřeboval bych se inspirovat, jak máte vyřešené bydlení pro vaše mazlíčky. Budeme stavět a naše čubinka se bude stěhovat z bytu do kotce. Máme 4 psy a jsou momentálně spolu všichni. Je to smečka v pravém slova smyslu. Jde o to, že jsou tam komplikované vazby a nechci logicky nikoho ošidit. Tak se chci poradit. Minibulíka dát do venkovního kotce nemůžu celoročně a zlaťáka do kotce v rámci plemene nemohu(=je rozmazlený a v rámci mentality plemene fixovaný na manželku, to samé platí o nejstarší čubě, která je fixovaná na mne a také na něj). Jenže když oddělím takto všechny (tzn, zlaťák s nejstarší čubou dovnitř, a bulice do krytého vnitřního kotce v porodnici, která bude přilepena k domu a vlkouška nechám venku, kromě toho, že si mohu být jistý hlasitými komentáři (a asi každý z vás ví, co čvčka dokáží), případně demolicí kotce, tak si to vyloží, že něco udělal, protože je odsunutý na okraj smečky), přitom i když pro ní vybuduju kotec s výběhem, tak to nebude moc platné.
Potřeboval bych vědět, zda někdo má taky takovou sestavu a jak to řeší. Varianta je, aby byla v klimatizovaném vnitřním kotci s ostatními, ale zase kvalita srsti psů celoročně ustájených venku je vždy lepší a pes si myslím, že je odolnější. Nemluvím o tom, že výkyvy 3x denně v podobě rozdílu i o 20 stupňů v zimě asi není to pravé ořechové...
Budu rád za každý námět.

Díky.


J.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org