Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-03-2009, 15:38   #1
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default Srst

Ahoj, chci se podělit o poznatek, který mi dnes sdělil známý. Jeden kamarád, který se hodně zabývá kynologií psů a vede výcvik pro speciální jednotku, mu řekl, že se hodně zabývají samozřejmě i kvalitou srsti u psů a zjistili následovné: syrová vejce pouze bez bílků, možno i žloutek každý den pro velice aktivní psy, nejlepší na srst přidávat do granulí kvalitní olivový olej, samozřejmě jen trochu, po tom mají opravdu krásnou srst bez jakýchkoliv kožních reakcí a je to vhodné i pro kůži jako takovou. V žádném případě však nedávat vejce celé, co se oleje týče opravdu jen olivový ne jiný. Třeba to už všichni víte, nevím, ale třeba to někomu pomůže, ikdyž vím, že olivový olej není nejlevnější ale naši miláčci stojí za vše, ahoj.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 15:54   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Mne zas veterinarka vravela ze kupodivu je pre psy lepsi slnecnicovy a nie olivovy olej. Freike som ho teraz dost davala lebo mala po stencoch a pobyte vo vykurenom porodnom kotci srst mierne vylamanu, no ze ci to pomohlo posudi rozhodca na vystave...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 19:05   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

To máte z těch chemických krmiv. Já krmím syrovým masem, syrovými vejci, syrovým ovocem a zeleninou a nikdy jsem problémy se srstí ani u jednoho z mých psů neměl.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 19:37   #4
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Pavle to si teda fakt trafil... Mozes mi prosim vysvetlit, ktore s naslodovnych zloziek je chemicke krmivo? Nech ho mozem eliminovat:

Hovadzie jatra, kuracie trupy, bravcove hrtany, bravcove koze, mrkva, jablka, ovsene vlocky, ryza.

Ale ked das vonkajskoveho psa do vyhrievanej miestnosti, nechas ho porodit a odkojit stence a potom sa nimi nechat otrhavat, a plus ten pes ma dlhodobe problemy s analnymi zlazami, tak proste ta srst perfektna nebude. A treba jej pomoct napriklad aj olejom...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 19:51   #5
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

my ktori krmime podla BARFu vsetky tieto vecicky ako slnecnicovy olej a vajecne zltka pozname
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 19:56   #6
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Pavle to si teda fakt trafil... Mozes mi prosim vysvetlit, ktore s naslodovnych zloziek je chemicke krmivo? Nech ho mozem eliminovat
Gabriela píše o přidávání do granulí, takže na to jsem reagoval
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 20:00   #7
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Jo, ale fakt je ten ze napriek tomu ze ja nekrmim chemicky tak napriek tomu tie problemy so srstou niekedy mam... Prilis generalizujes.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 20:41   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Snížená kvalita srsti feny po odstavu štěňat přece neznačí problémy se srstí. Je to přirozený porces ovlivněný nejen samotnou přítomností štěňat ale i hormonálně. Jako problémy bych spíš definovala nadměrnou lámavost srsti, vypadávání v určitých místech, suchou srst bez lesku atd. Pokud nepomůže zkvalitění přirozené krmné dávky určitě bych se v takovém případě pro dobro věci nebránila přidat do krmiva i chemicky vyrobený krmný doplněk.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 20:54   #9
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Snížená kvalita srsti feny po odstavu štěňat přece neznačí problémy se srstí.
Zavisi od toho ako definujes problemy. Ak ich definujes ako trvale zhorsenu kvalitu srsti ktora sa neda napravit len dobrym krmivoma pravidelnym vyprazdnovanim analnych vackov, tak problemy nemame. Ale ak tym oznacis nieco, comu treba pomoct napriklad tym pridanim rastlinneho oleja, tak potom problemy mame. OK, navime to drobny problem, a na jeho odstranenie mi veterinarka poradila dat radsej slnecnicovy ako olivovy olej. A vyjadrila sa v zmysle ze je lepsi aj pre psov alergikov.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 21:03   #10
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Zavisi od toho ako definujes problemy. Ak ich definujes ako trvale zhorsenu kvalitu srsti ktora sa neda napravit len dobrym krmivoma pravidelnym vyprazdnovanim analnych vackov, tak problemy nemame. Ale ak tym oznacis nieco, comu treba pomoct napriklad tym pridanim rastlinneho oleja, tak potom problemy mame. OK, navime to drobny problem, a na jeho odstranenie mi veterinarka poradila dat radsej slnecnicovy ako olivovy olej. A vyjadrila sa v zmysle ze je lepsi aj pre psov alergikov.
Já nejsem proti slunečnicovému oleji, sama ho přidávám na lepší přelínání psům i koni, jen jsem chtěla říct, že ani chemicky vyráběné doplňky nejsou zavrženíhodné. Dobré zkušenosti mám s Pangaminem, s Boitinem atd.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 21:09   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No jo Danielo,ale Biotinem si zbytečně ztmavuješ oči,ne?
Sašo a dáváš psisku velké kosti? Ptám se kvůli těm análním žlázkám.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 21:14   #12
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

No, tak koukám, že se rozpoutala debata. Tak já upřesním, či objasním pár věcí. Každý má samozřejmě své zkušenosti, já jen předala znalost od člověka, který se zabývá zdravotní stránkou atd. co se psů týče delší dobu, myšleno v dobrém. Můj osobní názor, olivy jako takové jsou zdravé a výrobky z nich mají též u mě přednost před jinými věcmi nevyjímaje olejů slunečnicových atd., vzhledem ke dnešní kvalitě, ale to je jen můj názor a je úplně fuk co si já myslím, důležití jsou naši miláčci a jen tak pro zajímavost, já krmím masem - kuře, jehněčí, hovězí, pak zeleninou, kosti, rýže a pokavaď nezvládám pokaždé uvařit, tak krmím Acanou Gracelland, která v žebříčku na doganalysis vyhrála jedno ze skupiny šesti krmiv na prvním místě v hodnocení kvality granulí. Ne pokaždé mohu Amimu uvařit. Syrové maso dostane občas též. Jsem zastánce toho, že pes by měl dostat to, co je mu přirozené, ale též chápu, pokavaď někdo možnost neustálého vaření atd. nemá a i to, že ne každý pes vařenou stravu snáší či má nějaké zdravotní problémy. To co poradila Sašo tobě tvá veterinářka, řiď se dle jejich rad, já veterinářka nejsem a určitě bych nerada tobě a Freice přidělávala nějaké komplikace, doufám, že bude v pohodě, jen mám jiné informace a ty jsem chtěla sdělit a podělit se o zkušenosti vás všech, takže doufám, že to tak zůstane pochopeno. Za názory všech a zkušenosti však díky, je fajn dozvědět se i něco jiného.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 21:16   #13
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Psisko dostava aj velk kosti aj male kosti, ale ked zanedbam vytlacanie, tak sa jej v tych vyluckoch robia hrudky, cele telo ju svrbi a vidno to na nej. Ona ma aj tak krasnu a na dotyk prijemnu srst vacsinou a aj teraz napriek tomu, ze mala Bruinen vzdy po hre odchadza s plnou hubou Freikinej podsady, ked ju cesem vzdy po par tahoch mam plnu kefu.

Co ma prekvapilo najviac je ze najma kym bola mensia tak bolo vidno pri kakani ako jej zo zadku vystreklo trochu tekutiny nez vyslo hovienko - myslela som ze sa jej tak zlazy vyprazdnuju, ale evidentne to nestacilo. Veterinar mi aj slubil ze ma to nauci vytlacat, lenze bohuzial vacsinou nemam asistenta co by podrzal Frei kym ma to uci, takze zatim nic.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 21:28   #14
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Jo, Gabrielo, ja to uplne chapem. Ja som tiez davala olivovy olej, akozto je vraj najzdravsi, len mi to vetka spomenula ako pikosku, ze to vlastyne nie je uplne tak. Ono zavisi aj od toh, co myslime ako zdrave, ze ci chceme znizit cholesterol alebo vylepsit srst. Este sa aj vela lanove semienko spomina, ako dobre na srst mimochodom.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 22:40   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
No jo Danielo,ale Biotinem si zbytečně ztmavuješ oči,ne?
Možná případ od případu. Mio a Kačka ho dostávali a oči mají světlé.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009, 22:46   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by gabriela View Post
já krmím masem - kuře, jehněčí, hovězí, pak zeleninou, kosti, rýže a pokavaď nezvládám pokaždé uvařit, tak krmím Acanou Gracelland, která v žebříčku na doganalysis vyhrála jedno ze skupiny šesti krmiv na prvním místě v hodnocení kvality granulí. Ne pokaždé mohu Amimu uvařit. Syrové maso dostane občas též. Jsem zastánce toho, že pes by měl dostat to, co je mu přirozené, ale též chápu, pokavaď někdo možnost neustálého vaření atd. nemá a i to, že ne každý pes vařenou stravu snáší či má nějaké zdravotní problémy.
Gabrielo, to si nerozumíme. Vařené maso je psovi k ničemu, jen čistá bílkovina takřka bez ničeho dalšího. Já jsem mluvil o syrovém masu. Dávám celé slepice (celou myslím skutečně celou, tzn. s peřím, vnitřnostmi), pšstrosí pařáty, hlavy, maso, a neprané žaludky. I ovoce a zeleninu jen a jen syrovou. Vejse jakbysmet. Občas jim dám kvasnice a samozřejmě, že někdy dostanou i zbytky z vaření, ale to jsou jen výjimky. 99% je skutečně syrová strava, žádné granule a žádné vaření. Nancy je 12 let a přál bych Ti jí vidět. Stav se někdy na návštěvu, až pojedeš do Prahy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009, 09:02   #17
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Ahoj,
tak že bych se taky podělila..i když jsem naprostý začátečník. Od začátku dostává Sofi cca půl napůl syrové maso (kuřecí, hovězí) a granule (cca 1. měsíc doma ProPlan od maminky, teď Orijen, sem tam Platinum)..podle příležitosti jogurt, syrové kosti, zeleninu, ovoce..zkrátka, co mám já (neupravené pro lidi) to má i Sofi. Cca poslední 2měsíce přidávám do krmiva lososový olej Kronch.
Od začátku jsme měli také jisté kožní problémy. Diagnózy byly různé.. Zkoušeli jsme vše možné, nic nějak zvlášť nezabíralo. Nakonec jsme vyčkali a vše se postupně zlepšilo.Snad souhrou všech možných faktorů.
Po těchto lapáliích nemám dojem, že by byly granule o tolik horší, nebo že by ony problémy byly např. způsobeny granulemi..Pokud mám možnost, dávám více masa (nebo jen maso), pokud není..tak jsou granule. Upřímně-netroufnu si psovi sama skládat celý jídelníček... Na olej od Kronchu jsem slyšela samou chválu..tak snad má na zdraví Sofi taky svůj podíl.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009, 09:12   #18
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Kronch

Tak zrovinka já mohu jen lososový olej doporučit. Nemám u své feny problém se srstí a nikdy jsem neměl, ale manželka má zlaťáka a ten má po granulích lupy, po přidání losového oleje je u něj výrazné zlepšení. Takže? Jednoznačně doporučuju z vlastní zkušenosti (i známí si ho chválí) a kdo by chtěl lososový olej nebo nějaké jiné věci nejen na srst, stačí mi poslat PM a domluvíme se:-)Mám to vždycky levnější než v krámě...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009, 09:26   #19
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Tak zrovinka já mohu jen lososový olej doporučit. Nemám u své feny problém se srstí a nikdy jsem neměl, ale manželka má zlaťáka a ten má po granulích lupy, po přidání losového oleje je u něj výrazné zlepšení. Takže? Jednoznačně doporučuju z vlastní zkušenosti (i známí si ho chválí) a kdo by chtěl lososový olej nebo nějaké jiné věci nejen na srst, stačí mi poslat PM a domluvíme se:-)Mám to vždycky levnější než v krámě...
Jj, nám ho také doporučovali ve zverimexu, jak z vlastní zkušenosti (třeba i pro zvíře, které bylo příliš hubené a po ničem nepřibíralo), tak ze zkušenosti zákazníků...v případech, kdy mělo zvíře problémy s kůží a vet už si nevěděl rady, tak tento olej zabral..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2009, 14:27   #20
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Gabrielo, to si nerozumíme. Vařené maso je psovi k ničemu, jen čistá bílkovina takřka bez ničeho dalšího. Já jsem mluvil o syrovém masu. Dávám celé slepice (celou myslím skutečně celou, tzn. s peřím, vnitřnostmi), pšstrosí pařáty, hlavy, maso, a neprané žaludky. I ovoce a zeleninu jen a jen syrovou. Vejse jakbysmet. Občas jim dám kvasnice a samozřejmě, že někdy dostanou i zbytky z vaření, ale to jsou jen výjimky. 99% je skutečně syrová strava, žádné granule a žádné vaření. Nancy je 12 let a přál bych Ti jí vidět. Stav se někdy na návštěvu, až pojedeš do Prahy.
Děkuji za vysvětlení a určitě máš pravdu, já Amimu dávám syrové občas, ale bohužel takový přísun jako ty nemám, akorát kosti z masem máme každý týden kopici. Určitě je nejlepší dávát tedy krmit, jak říkáš, či krmíš ty, ale já tu možnost nemám, já bydlím, jak známý říkají, v prdelákově, a kupovat celé slepice atd. nemám kde, a bohužel, když byl Ami malí, řešili jsme problémy s průjmama a jsem ráda, že je teď v pohodě a vše se urovnalo, chutná mu a průjmy jsou fuč. Věř, že Ami je pro mě na prvním místě a já budu klidně žrát chleba, jen když on se bude mít dobřejelikož jedině on je pravý přítel a s ním jsem šťastná za každé situace, jak v dobrých časech tak těch špatných. Ale to není k tématu. Děkuji za pozvání a určitě, pokavaď do Prahy zajedem, rádi se stavíme, na pokec a na pohraní, Nancy je určitě krásná o tom neochybuji, o tom se přesvědčovat nemusímAž pojedete vy někdy k nám okolo prdelákova jste srdečně zváni, pro psi je tu ráj a příroda nádherná, hlavně klid a pohoda a na co koukatTak třeba někdy
gabriela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org