Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-11-2010, 18:14   #161
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Ghost - díky, tuhle metodu už jsem zkusila a zdá se, že zabírá. -)

Ale v tom dalším s tebou nemůžu souhlasit...KAŽDÝ pes je smečkové zvíře a přesto si ho nebereš do práce či do školy a nějakou dobu prostě musí pes vydržet sám. Pokud by pokaždé každý pes vnímal zavření jako trest, pak bychom na světě měli všechny psy neurotiky. U nás je pes sám přes den málo, mám docela oprávněnou obavu, aby, když s námi bude od ráa do noci, z ní nebyl totální závislák

Co se týče spacáku, ten jsem zkoušela, je fakt, že se nechovala nijak zle. Na druhou stranu s přítelem v ložnici ničila. Tak j to tak půl na půl...a jelikož jsme chudí studenti zatím, riskovat, že se zahryzne do zařízení za 20tis nejde...I když kdyby nebylo zbytí, budeme spát s ní, ale radši bych tomuhle předešla, už jen proto, že bohužel tolerantního partnera - nadšence pro ČV, jsem bohužel nesehnala :-(
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2010, 18:24   #162
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jo to jo. pes je smeckove zvire,ale stejne si myslim,ze vnima rozdil mezi tim byt sam,kdyz musi a neni holt zbyti a mezitim,kdyz ostatni cleny smecky citi nekde pobliz a chce bejt s nima. je to IMHO prirozene.
ja si rikam,ze ted je cuba zlata,ale kdybych poznala nynejsiho partnera v dobe jejiho steneciho bersekru,tak by to asi neustal...on je opatrny na sve veci a celkem i na poradek. Na rozdil ode me
Pamatuju rozhryzane vstupni dvere,okousana postel a to sem ji rano mohla vencit jak dlouho jsem chtela a byvala doma sama max.4 hodiny,tehdejsi partner chodil do prace az v jednu a ja byla doma v pet.
jo jo. Chlapu zapalenych do CV je jako safranu....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2010, 18:41   #163
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

No jo, ale nemyslíš, že bych z ní dělala extrémního závisláka? Pak nastoupím do práce a pes se zvencne :-( No asi uděláme dnes poradu, díky za názor :-)
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2010, 18:52   #164
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

myslim,ze je idealni stav, kdyz ten pes nevyvadi,kdyz jdou cloveci pryc,proste se neposira,kdyz to tak reknu a ma radost,ze jsou vsichni zase doma.Pes bude zavislak na cloveku asi porad,jsou uz takovi. kdyz jdu do prace nekdy pozdeji,nebo nekam pryc a ona me sleduje z okna porad takovym nevericim pohledem,jestli jdu opravdu pryc,tak to je taky srandovni... tak dej vedet,jak dopadla valecna porada a drzim palce....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 00:17   #165
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Teď nevím, jestli jsem to nezvorala a neodpověděla na předchozí vzkaz, místo abych napsala nový. Píšu sem prvně a jsem krapet zmatená )

Budeme si s přítelem v lednu pořizovat ČSV. Jelikož máme maličký byt, kam se stěží vejdeme my dva (i když tam moc nejsme, všechny volné chvíle trávíme na výletech, cestováním, sportováním, proto jsme si taky rozhodli pořídit tohle plemeno) a taky proto, že z něho nechceme mít kůlničku na dříví, je v plánu ubytování psa v kotci v době naší nepřítomnosti, případně i v noci.
Jenomže bydlíme uprostřed města v domě mých rodičů a naši mají obavy, že pokud bude pes venku a bude nějak výt a podobně, bude to rušit sousedy v okolních domech. Začala jsem tedy číst nějaké informace, jak moc je to s tím vytím vážné. Jak tu čtu tuhle debatu, přijde mi, že si na vytí stěžují jen lidi, co mají psa v bytě, ti co je mají venku tu píší, že je to ok. Je mi jasné, že je to zvíře od zvířete, ale napadlo mě, jestli třeba opravdu, pokud bude pes venku, bude víc zvyklý na naší nepřítomnost, nebude takový závislák, mohlo by to tak fungovat? Opravdu má tolik čévéček s tímhle problém, nebo se tu jen zrovna sešli ti, co s tím problém mají a většina z nich snáší samotu dobře?
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 11:25   #166
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Jenomže bydlíme uprostřed města v domě mých rodičů a naši mají obavy, že pokud bude pes venku a bude nějak výt a podobně, bude to rušit sousedy v okolních domech. Začala jsem tedy číst nějaké informace, jak moc je to s tím vytím vážné. Jak tu čtu tuhle debatu, přijde mi, že si na vytí stěžují jen lidi, co mají psa v bytě, ti co je mají venku tu píší, že je to ok. Je mi jasné, že je to zvíře od zvířete, ale napadlo mě, jestli třeba opravdu, pokud bude pes venku, bude víc zvyklý na naší nepřítomnost, nebude takový závislák, mohlo by to tak fungovat? Opravdu má tolik čévéček s tímhle problém, nebo se tu jen zrovna sešli ti, co s tím problém mají a většina z nich snáší samotu dobře?
Osobně bych řekla, že je to spíše pes od psa. Moje fena je od mala neuvěřitelně ukecaná. Samostatnost jsem prvních 14dní podle všeho podcenila a tak s ní bojujeme doposud (feně budou 2roky). Fena byla od malička v bytě, nyní je také v domě/venku.
Se sousedy v bytovém domě jsme si také užili, stávající sousedi jsou naštěstí shovívavější (což bude patrně také tím, že v každém patře domu bydlí nějaký pes, který více či méně štěká).
Je pravda, že mi připadá, že fenka má větší problém s naším odchodem z bytu, než z domu. Na druhou stranu, v domě byla zcela sama jen jednou a skončilo to rozbitým oknem a psem na dvoře. Na druhou stranu, zatím není problém nechat fenku na dvoře a jít z jejího dohledu na 30min. Snad tím, že má větší rozhled a dohled nad okolím, tak je fena klidnější a zatím ji nenapadlo přeskočit plot (což by pro ni, vzhledem k výšce plotu, byla hračka)
Kamarádka má naopak od mala psa v kotci - vedle domu. Pokud vím, její pes má také "své dny", kdy vyje při jejím odchodu, nebo pokud nemůže být s námi. Ačkoliv je to v malé obci - na vesnici, sousedé rozhodně nadšeni nejsou. Také určitě záleží, jestli by pes vyváděl v noci, nebo ráno, v průběhu dne apod. a jak dlouho a jak intenzivně.
Jani a Sofušín
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 12:21   #167
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
jak tu čtu tuhle debatu, přijde mi, že si na vytí stěžují jen lidi, co mají psa v bytě, ti co je mají venku tu píší, že je to ok. Je mi jasné, že je to zvíře od zvířete, ale napadlo mě, jestli třeba opravdu, pokud bude pes venku, bude víc zvyklý na naší nepřítomnost, nebude takový závislák, mohlo by to tak fungovat? Opravdu má tolik čévéček s tímhle problém, nebo se tu jen zrovna sešli ti, co s tím problém mají a většina z nich snáší samotu dobře?
Ahoj já mám svou fenku(20měsícú) přes den venku a přes noc, nebo v době mé nepřítomnosti v kotci. A musím uznat, že když ji zavřu přes den do kotce a jdu někam mimo dům tak brečí a vyje. Podle otce ji to vydrží tak 10-15minut a pak je klid, až do mého příchodu. Při zavírání večer je většinou v klidu, ale taky má své zpěvavé dny. Naštěstí bydlím v místě( i když je to praha) kde má většina lidí psy a tak to neřeší. Se sousedy problém nemáme, díky blízkosti letiště mají plastová okna, které dobře izolují zvuk a její jekot nikdo moc neřeší.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 13:06   #168
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Záleží pouze!!! na sousedech a jejich toleranci, jestli chceš jistotu odstěhuj se na samotu, jinak ji nemáš.
ČSV obecně jsou závisláci. Většinou spíš než štěkají kňučí nebo vyjí. A zas obecně lidem vadí nejvíc vysoké zvuky, takže právě kňučení a vytí.
Moje feny dokud byly v bytě víc spaly, takže i byly víc zticha, navíc jsou dvě, takže si prostě občas něco řeknou, občas společně zateskní, normálně jako lidi, většina nás taky nevydrží celý den mlčet, kor když nejsme sami.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 13:19   #169
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Já s vytím snad nikdy problém neměla a předpokládám, že už s ním ani nezačne (dokonce, i když jsme byli na LVT, kde vyl celý týbor, Bolt se max. díval nebo spal). Na dvorku si od mala spíše trošku pokňoural, když se mu zdálo, že je tam dlouho sám. Spíš jsme měli problém se škrábání oken a z poloviny sežranými dveřmi. Byly dny, kdy jsem na dveře přitloukala dřevěnou desku i dvakrát denně.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 13:28   #170
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Teď nevím, jestli jsem to nezvorala a neodpověděla na předchozí vzkaz, místo abych napsala nový. Píšu sem prvně a jsem krapet zmatená )

Opravdu má tolik čévéček s tímhle problém, nebo se tu jen zrovna sešli ti, co s tím problém mají a většina z nich snáší samotu dobře?

Pokud nemáš tolerantní sousedy, je vysoká pravděpodobnost, že problémy díky čsv mít budeš. Píšu jen za sebe - z mých šesti čsv, chovaných venku, bylo pohodové jen jedno. Měl jsem problémy se sousedy (stížnosti na MěÚ, otrávené maso, verbální i fyzické strkanice. Současná fenka je zlobivá, hlučná, ale člověk už něco pochytí, vyzkouší, a jde to částečně utlumit. Na jakousi únosnou míru. V každém případě se nevyplatí čsv zanedbat. Pokud se mu nemíníš nebo nebudeš moct 100% věnovat, raději si čsv nepořizuj, jsou to pak jen a jen problémy. To ti ale píšu jen za sebe. Je asi lepší trošku postrašit, než aby jste byli doma nešťastní, zoufalí a pes samozřejmě taky (třeba ale vůbec ne). Pokud jsi odhodlaná do toho jít, dát tomu téměř všechen čas, tak ti moc fandím, žádné plemeno na světě se čévéčku nevyrovná. ALE - chce to své...a hodně
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 13:49   #171
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Všechno přežiješ, jen toho otráveného masa se bojim!!!
A to i když jsou holky dost tichý, ale na sousedy prostě štěstí nemám..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 14:24   #172
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Co tu čtu o sousedech, tak se asi nebudu chtít nikdy stěhovat - široko daleko samá zahrada a na každé jeden nebo více psů. Ten můj je snad nejtišší a se sousedy se chce nadšeně vítat (dokonce i s jejich psy). Musela jsem jen výslovně zakázat házet jídlo nebo si ho vůbec nějak všímat, pokud na dvorku pokňourává.
Chce to asi i nemít špatné vztahy se sousedy a možná i odhadnout, jak tolerantní budou...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 15:21   #173
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Nemít špatné, resp. mít dobré vztahy se sousedy je asi snahou a v zájmu každého ať má nebo nemá psy. Stějně jako snaha o to aby jeho případní psi nikoho pokud možno neobtěžovali. Stejně ale doporučuju nestěhovat!!
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 16:04   #174
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no jo ,ale copak clovek muze vedet,co se mu behem cca 12ti let,kdyz ma psa prihodi a co vsechno bude muset resit. nikdo se nestehuje rad a ja jsem si vubec nepomyslela,ze to bude pro nasi cubu takovy problem si zvyknout na nove bydliste. Fakt pul roku. Sice jsou mi sousedi ukradeni,k zivotu je nepotrebuju,ale zase takovy ignorant,ze by mi to bylo jedno nejsem. I v baraku,co vim, sousedi resi vyciho psa na sousednim pozemku.Pokud bych se musela nekdy jeste stehovat,tak si koupim malou chatku nekde za Prahou a psa bych mela uvnitr. Ja se bojim otravy. Jednu dobu jsem bydlela na kamaradcine chate pres leto a tenkrat pulrocni arwen taky vyla,kdyz byla na zahrade. Vevnitr jsem ji zase nenechavala,protoze ty veci nebyly moje a ona tenkrat docela nicila. no a jednou prijdu domu a za plotem byly vysypane nejake testoviny s necim. myslela jsem,ze me omyjou,to bylo v dobe,kdy Romane otravili Usana a Amiho.Nakonec prej kamaradka zjitila,ze to tam hodili sousedi,protoze si mysleli,ze rve z hladu
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 16:38   #175
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Děkuji všem za odpovědi.
Těžko říct, jaké máme sousedy, zatím jsme s nimi žádný konflikt nikdy neměli) V domě pod námi mají retrívra, který věčně štěká před barákem, mě to dost rozčiluje, nemám ráda zbytečně štěkající psy, proto jsem taky chtěla plemeno, které moc neštěká (snesu spíš to vytí, to by mi tolik nevadilo), ale zatím si nikdo nestěžoval. Dokonce si nikdo nestěžoval ani na pitbula, co bydlí v ulici pod námi a venčí se sám po celém okolí a otravuje cizí psy (čekám, kdy se jednou s někým serve, fakt je dost protivný) i lidi. Ani si nikdo nestěžoval, když v protějším domě dvakrát týdně kdosi cvičil na bicí a neslo se to na několik ulic daleko (a to bylo hodně nepříjemné, zvlášť když to bylo celkem pozdě večer)... Takže doufám, že nějaké to zavytí snesou) Když bude nejhůř, budeme to muset nějak vyřešit, aby mohl být v bytě, to bude slyšet jen po baráku a tam máme sousedy opravdu pohodáře)))
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 17:02   #176
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

[quote=Kometa;336962]Děkuji všem za odpovědi.
V domě pod námi mají retrívra, který věčně štěká před barákem, mě to dost rozčiluje, nemám ráda zbytečně štěkající psy, proto jsem taky chtěla plemeno, které moc neštěká


Skoro všichni naši sousedi mají psa, štěkot psů jim nevadí, ani v noci, to "se vydrží, to psi dělávají"... Sousedům nevadí ani vytí, to táhlé, krásné vlčí vytí. Vadí jim to ječení, kňučení, pištění - vysoké zvuky, tam je zakopaný pes. Na to bacha.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 18:57   #177
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Většina (převážně starých) lidí si myslí, že pes, který kňučí je "týraný" nepřítomností svého majitele. Sousedce jsem taky musela říct, aby si ho nevšímala, když pokňourává a byl klidnější od té doby.

Když jsem ji ještě předtím přistihla u toho, jak mi ho utěšuje přes plot a on se z toho rozkňoural jako malé štěně, měla jsem ji chuť zabít...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 19:23   #178
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

[quote=Dušan;336966]
Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Skoro všichni naši sousedi mají psa, štěkot psů jim nevadí, ani v noci, to "se vydrží, to psi dělávají"... Sousedům nevadí ani vytí, to táhlé, krásné vlčí vytí. Vadí jim to ječení, kňučení, pištění - vysoké zvuky, tam je zakopaný pes. Na to bacha.
Toho už jsem si taky všimla, že štěkání lidem nevadí. Nebo minimálně našim Mají jorkšíra, který štěká pořád, kdykoliv jde někdo po chodbě, někde něco zarachotí, prostě každou chvíli... mě to celkem vadí, ne že bych byla nějaký neurotik, nějaké to zaštěkání přežiju, ale co je moc... Když jsme s mamkou řešili problém vytí, řekla jsem jí, že přece jejich pes taky pořád štěká a nijak to neřeší, tak proč je takový problém s vytím. Odpověděla mi na to přesně totéž: že to je přece normální, že pes štěká Přijde mi to vtipné, jakoby vytí pro psa přirozené nebylo.

Každopádně díky za odpovědi, myslím, že to nějak vyřešíme. Prvně budeme doufat, že budeme mít štěstí na hodné zvíře, když ne, tak zkusíme zvykat, odnaučovat a tak podobně a budeme doufat v tolerantní sousedy Krajní řešení - přestěhování na samotu
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 10-11-2010, 21:12   #179
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Inak, odporucam konat radsej preventivne, napriklad povedat susedom ze berieme si steniatko, nejaky cas potrva nez si zvykne, budte prosim trpezlivi. Lebo ed su nervozni susedia, su nervozni majitelia, ked su nervozni majitelia je nervozny pes a ako je zname, cim nervnejsi pes, tym vacsi randal.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 11-11-2010, 12:12   #180
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Inak, odporucam konat radsej preventivne, napriklad povedat susedom ze berieme si steniatko, nejaky cas potrva nez si zvykne, budte prosim trpezlivi. Lebo ed su nervozni susedia, su nervozni majitelia, ked su nervozni majitelia je nervozny pes a ako je zname, cim nervnejsi pes, tym vacsi randal.
Mám podobnou zkušenost. Nám Dakouš po přestěhování prohrabal dvě vrstvy linolea až na beton a jak hrabal, tak mlátil do vchodových dveří, takže byl randál po celym baráku. Tuhle aktivitu střídal s vytím v poměru zhruba minutu na minutu. Sousedka to vydržela dva dny a pak mi hodila do schránky velmi odměřený dopis s výhružkou policíí, majitelem domu a ochráncema práv zvířat. Když jsem to přečetl, chvíli jsem se uklidňoval a pak se šel sousedce osobně představit a vysvětlil jsem jí, že to 40kg/73cm trdlo je v podstatě ještě štěně, které má problém si zvyknout na samotu v novém prostředí. Rázem se ze sousedky stala velmi příjemná a trpělivá paní, která mi vysvětlila, že se kromě hluku (je v důchodu a maká doma jako účetní), bála i o jeho zdraví, protože slyšela padat a rozbíjet věce atp. Všechno jsme si vysvětlil a od té doby už neprotestovala. Vlastně vzato kolem a kolem, sama si našla jisté řešení, aby ji Dakouš tolik nerušil ... řekla mi, že když už je to neúnosný, prostě si vezme práci do jiné místnosti podle toho kde zrovna Dakouš dělá bordel - zaplať bůh za to, že máme 4 pokojové byty
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org