Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-01-2009, 21:45   #1
jacklack
Junior Member
 
jacklack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Dvůr králové n/l
Posts: 16
Send a message via ICQ to jacklack Send a message via Skype™ to jacklack
Default Škytavka

Mám dvouměsíční štěně a vždycky když se nají a to i když si zobne jen trochu tak má škytavku nebo co to jenemáte s tím někdo zkušenost?
jacklack jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 22:24   #2
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jacklack View Post
Mám dvouměsíční štěně a vždycky když se nají a to i když si zobne jen trochu tak má škytavku nebo co to jenemáte s tím někdo zkušenost?
Ahoj,
Sofča má taky poměrně dost často škytavku...nesledovala jsem tedy, jestli po jídle nebo jindy, ale nevidím v tom nic zlého. U štěnda maďarského ohaře měli majitelé stejný postřeh.Teď už škytavku nemívá (je mu 6měsíců) Člověk má taky občas škytavku
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 22-01-2009, 22:55   #3
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default škytavka

Já myslim, že škytavka je klasika a někdy jen tak běhěm dne Párkrát se nám povedlo po mase i zvracení To se pak pes roluje a rovná jak harmonika. To se stává většinou když do sebe nahází celý kusy masa a zapomene kousat
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 15:03   #4
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Mam štěndo 11 týdnů a škytá asi 3x deně, ale nikdy ne dlouho. Veterinář mi na to říkal, že štěňátka škytaj víc. Měl jsem trošku strach, jestli je to OK. Ptal jsem se kamarádů, jestli jejich pejsci taky často škytaj. Všichni říkali, že jo a ať si to tak neberu, že je to "klasika" ..
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 18:54   #5
Tisethor
Junior Member
 
Tisethor's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Mladá Boleslav
Posts: 28
Send a message via ICQ to Tisethor Send a message via MSN to Tisethor Send a message via Yahoo to Tisethor Send a message via Skype™ to Tisethor
Default

Zdravím,
mám taky dvouměsíční nadělení a škytavku máme jak po jídle, tak když máme odchod do práce a musí zůstat doma sám (přitom po jídle není). Takže důvod proč škytá, to nevím. Ale myslím, že není důvod se toho obávat. Neboť jak škytovka příjde, tak i odejde.
Tisethor jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 20:37   #6
jacklack
Junior Member
 
jacklack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Dvůr králové n/l
Posts: 16
Send a message via ICQ to jacklack Send a message via Skype™ to jacklack
Default

děkuji všem za přízpěvky ,jsem přeci jen klidnější že je to v poho
jacklack jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2009, 22:17   #7
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Mám fenku, ted už 8 měsíční a když byla malá, škytala taky několikrát denně a hlavně po jídle. Prý je to u šťěnátek normální, takže se opravdu nemáš čeho obávat.
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2009, 13:16   #8
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default Škytavka

Je otázka jestli se je nebo neni čeho bát!
Mně veterinář řekl, že škytavka u štěněte může být vzásadě ze dvou důvodů a to je "brániční kýla" kterou ale můj drobek nemá, protože se velmi snadno diagnostikuje a nebo to můžou být škrkavky, které jsou pro štěně nebezpečné, protože mu berou živiny a způsobují zvlášť u velkých plemen rachitidu. Můj veterinář doporučuje pravidelně odčervovat dokud štěně škytá.
Něco o škrkavkách:
do štěněte se dostanou z krve matky přez placentu a pak nastává koloběh. Vývojové stádium škrkavek se vyskytuje v plicích a játrech, odtud postupem vývoje putuje do trávicího traktu a odtud vývojová stadia mám pocit znovu do krve, plic, jater a tak dale. Problem je, že na vyvojove stadium škrkavek v plicich a jatrech prakticky nic nezabira a je tedy nutne odcervovat pravidelne aby se vzdy pozabijely aspon ty, ktere jsou v travicim traktu. Jinak je stene "vyskytne" do tlamy a polkne a kruh zustane uzavreny. Skrkavky lze zjistit testem stolice a slysel jsem i ze krevnim testem, ale ten se snad pry nejbliz dela v Anglii.
Kdokoliv byste dokazali rozsirit ci opravit vyse popsane, ucinte tak, rad se poucim, protoze mne skytani u stendy dost desi. (i kdyz je fakt, ze za dva mesice co je u nas jiz skyta mene)
Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org