Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-10-2007, 17:47   #1
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default Specjalna Wystawa CzW - Jevisovice 29.09.2007

Wystawa fajna, strasznie milo bylo
Az sie postaralam w miare szybko napisac artykul...
http://www.antyliga.wolfdog.org/jev7.html
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007, 06:46   #2
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default Speciální Výstava ?SV - Jevi�ovice

Jestem bardzo zaciekawiona komentarzem do wystawy w Jevisovicach. Czytałam wyniki, stawka olbrzymia i sporo ocen doskonałych ale również dobrych. W Polsce to się rzadko zdarza ale nic dziwnego w Polsce rzadko sędziuje Oskar Dora - sędzia bardzo dokładny i znawca rasy. Próbowałam po zdjęciach doszukać się gorszych stron wilczaków z oceną dobra, wydaje mi się, że w niektórych przypadkach zauważyłam załamaną linię grzbietu samczy wygląd suk czy inne "wady" ale to zdjęcia i nieraz tu na forum mówiliśmy że są wielokrotnie bardzo mylące. Czy również za zachowanie wilczaków sędzia obniżał oceny? Margo czy mogłabyś przybliżyć temat tej wystawy? Może coś napiszesz o psie, który wygrał bo na zdjęciu ni się wydaje dość krótki co na pewno jest mylące biorąc pod uwagę oko tego sędziego.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007, 17:10   #3
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
Jestem bardzo zaciekawiona komentarzem do wystawy w Jevisovicach. Czytałam wyniki, stawka olbrzymia i sporo ocen doskonałych ale również dobrych. W Polsce to się rzadko zdarza ale nic dziwnego w Polsce rzadko sędziuje Oskar Dora - sędzia bardzo dokładny i znawca rasy. Próbowałam po zdjęciach doszukać się gorszych stron wilczaków z oceną dobra, wydaje mi się, że w niektórych przypadkach zauważyłam załamaną linię grzbietu samczy wygląd suk czy inne "wady" ale to zdjęcia i nieraz tu na forum mówiliśmy że są wielokrotnie bardzo mylące. Czy również za zachowanie wilczaków sędzia obniżał oceny? Margo czy mogłabyś przybliżyć temat tej wystawy? Może coś napiszesz o psie, który wygrał bo na zdjęciu ni się wydaje dość krótki co na pewno jest mylące biorąc pod uwagę oko tego sędziego.
sproboje odpowiedziec. Nie bylam w tej wystawe ale 2 raza Harka byla u Oskara i obe razy dostala "bardzo dobra" ocene. Opis "perfektny" lepszego w zyciu nie mialam ale....jiedna zec-suc z wiekiem dostala bronzowo-rude oko, nie takie jasne jak ma Gierek i z tego 1! powodu Oskar dal jej ocene " b.d.".

to mnie oceny w Jevisoviciach calkiem nie dziwia on wie jak musi wygliadac wilczak i strogo sedziuje, bo sedzia daje ocenu, ktora pozwala potem miec hodowlanke, on stara sie zeby rasa byla taka jak musi byc, i zeby nie byli hodowane psy, ktore dostaja ocene doskonala tylko dla tego ze sa 1 w ringu czy sedziowe maja zlota dusze i daja wszystkim wygrac
__________________

Last edited by wolfin; 03-10-2007 at 17:14.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007, 19:38   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Pokud může být reakce česky, tak tady je moje: posuzování bylo velice korektní a přísné. Myslím, že hodně lidí přišlo o iluze
Oskar Dora je rozhodčí, který opravdu ví, jak mají vlčáci vypadat a jak se mají pohybovat. Mnoho krásných psů dostalo "velmi dobrou" nebo "dobrou" pro špatný pohyb. Je to opravdu rozdíl oproti národním nebo mezinárodním výstavám, kde můžete dostat titul zadarmood rozhodčího, který vlčákům nerozumí.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007, 22:10   #5
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Pokud může být reakce česky, tak tady je moje: posuzování bylo velice korektní a přísné. Myslím, že hodně lidí přišlo o iluze
Oskar Dora je rozhodčí, který opravdu ví, jak mají vlčáci vypadat a jak se mají pohybovat. Mnoho krásných psů dostalo "velmi dobrou" nebo "dobrou" pro špatný pohyb. Je to opravdu rozdíl oproti národním nebo mezinárodním výstavám, kde můžete dostat titul zadarmood rozhodčího, který vlčákům nerozumí.
a teraz prosze o tlumaczenie...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007, 22:17   #6
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
a teraz prosze o tlumaczenie...
Hanka powiedziala:
"poniewas muszi byc i czeska reakcja, to napisze ja: sedziowanie bylo bardzo korektne i prawidlowe. Myszle, ze duzo liudzi byli dla tego, ze Oskar Dora jiest sedzia, ktory naprawde wie, jak muszi wilczak wygliadac i jaki ruch muszi miec.
Duzo pieknych psow dostali "bd" albo "d" iz za nie prawidlowego ruchu. To naprawde jiest roznica miedzy krajowymi albo miedzynarodnymi wystawami, gdzie titul mozna za darmo dostac od sedziego, ktory wilczakow nie rozumie"

prosze bardzo
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007, 22:19   #7
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Piekna ty to plynnie juz powinnas wladac slowackim i czeskim jak Daiva
Choc z tego co pisze Hanka to musze sie stawic na najblizsza krajowa badz klubawa wystawe bo te miedzynarodowki to wcale nic dobrego...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 06:31   #8
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Piekna ty to plynnie juz powinnas wladac slowackim i czeskim jak Daiva
z czytaniem jest troche gorzej...

Dzieki Mamo
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 10:50   #9
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Dzięki za wypowiedzi i tłumaczenie. Jednak czeski wolę słyszeć jak czytać, jakoś więcej wtedy rozumiem.
Oskara widziałam sędziującego i widziałam przeprowadzającego bonitację. Wydaje mi się, że to w jaki sposób sędziuje i robi opisy daje obraz tego co pies może dostać u niego na bonitacji. Poza tym fakt że wszystko mówi głośno i wyraźnie sprawia, że nawet kibice słyszą jak pies jest oceniany. I to jest naprawdę super. Myślę, że każdy szanujący się hodowca lub każdy właściciel wilczaka, któremu zależy na prawdziwej ocenie znawcy rasy powinien szukać wystaw na których sędziuje Oskar Dora i "zmierzyć się" z tą oceną. Myślę, że dotyczy to jeszcze paru innych sędziów.
Słyszałam, że można jeszcze zapisać się na Nitrę, wprawdzie tam Oskar nie sędziuje, może wtajemniczeni wiedzą kto?
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 12:11   #10
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
Dzięki za wypowiedzi i tłumaczenie. Jednak czeski wolę słyszeć jak czytać, jakoś więcej wtedy rozumiem.
Oskara widziałam sędziującego i widziałam przeprowadzającego bonitację. Wydaje mi się, że to w jaki sposób sędziuje i robi opisy daje obraz tego co pies może dostać u niego na bonitacji. Poza tym fakt że wszystko mówi głośno i wyraźnie sprawia, że nawet kibice słyszą jak pies jest oceniany. I to jest naprawdę super. Myślę, że każdy szanujący się hodowca lub każdy właściciel wilczaka, któremu zależy na prawdziwej ocenie znawcy rasy powinien szukać wystaw na których sędziuje Oskar Dora i "zmierzyć się" z tą oceną. Myślę, że dotyczy to jeszcze paru innych sędziów.
Słyszałam, że można jeszcze zapisać się na Nitrę, wprawdzie tam Oskar nie sędziuje, może wtajemniczeni wiedzą kto?
hmm a nie Rosik bedzie sedziowac?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 20:17   #11
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Rosik ale czyżby TEN Rosik, czy jego syn?
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 20:29   #12
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Konek mowisz teraz o tej klubowce? A kto wie kto sedziuje na miedzynarodowce? Fajnie by bylo gdybyscie przyjechali,bylaby tez okazja do spotkania
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 21:04   #13
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Na międzynarodówkę chyba za późno na zgłoszenie. Jutro rano sprawdzę to wszystko, dzisiaj niestety się nie wyrabiam. Jeszcze muszę sprawdzić czy nie mam zając na uczelni i wtedy kto wie. Czas aby zaprezentować Ereshkę.
Pozdrawiam
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 22:03   #14
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Ja niestety tak dokladnie sie nie orientuje,bo z checia bym pomogla... Hmm az ciekawa jestem jak jej pojdzie, a to nie byla jeszcze wystawiana za granica?
Spodobaja Ci sie slowackie wystawy i to wszytko co z nimi zwiazane

P.S. Zglos sie,zglos!
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007, 01:46   #15
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Byliśmy dwukrotnie w Nitrze nawet nieźle Ereshka zabalowała Pozycja horyzontalna była jej ulubioną. Nie byliśmy w tym roku na wiosnę.

__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2007, 01:58   #16
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Bomba! Tak sobie mysle by w garerii byl jeszcze jeden folder : śmieszne i pomysłowe fotografie

Hmm bardzo jestem ciekawa tej wystawy w Nitrze,jak teraz bedzie...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org