Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-09-2011, 21:27   #1
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default Kosik, od kdy a jaky..

Rada bych se vas zeptala kdy jste zacali davat - teda i potazmo ucit zvirule na kosik??A jak to zvladal, jak jste to zvladli vy, jak dlouho trvalo nez si zvykl apod.? a jaky je tak nejvhodnejsi?? diky predem..
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2011, 22:20   #2
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Rada bych se vas zeptala kdy jste zacali davat - teda i potazmo ucit zvirule na kosik??A jak to zvladal, jak jste to zvladli vy, jak dlouho trvalo nez si zvykl apod.? a jaky je tak nejvhodnejsi?? diky predem..
S fenkou jsem od mala hodně cestovala, takže už od začátku jsme měli problém s řidiči autobusů, které nezajímalo, že fenka je ještě štěně a z košíku mi za 14dní vyroste. Takže na košík byla zvykaná víceméně 2-3týdny po odběru.
Košík se jí samozřejmě nelíbil, ale celkem rychle si spojila, že cestování=náhubek. Pak ale také ihned po vystoupení z dopravního prostředku vyžadovala sundání košíku. Proto jsem jí jej začala nechávat déle, aby to neměla takto spojené. Dnes se po nasazení košíku tváří chvilku uraženě, ale rychle ji to přejde. Jako malá měla náhubky kovové či plastové. Plastové byly ale většinou dost úzké. Dnes má širší kovový náhubek pro "fena NO".

Jinak každý pes je jiný, jeden nemusí mít s náhubkem problém vůbec, jiný ano..takže spíš uvidíte sama, jak se pesan na náhubek bude tvářit.

Jani a Sofa
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2011, 22:20   #3
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Já doporučuji zkoušet náhubek co nejdříve, od malinkého štěňátka. Pořídit malou velikost a několikrát denně nasazovat štěněti třeba jenom na minutu, potom následuje odměna. A aby se štěně nesoustředilo na to, že má "něco" na hubě, tak je dobré ho ještě na tu minutu zabavit jinak - popoběhnout, hodit míček, apod.
Vím o čem mluvím - já jsem toto zanedbala a naše bestie si radši urve hlavu a vyláme zuby a drápy, než aby měla náhubek nasazený.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2011, 22:46   #4
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My jsme měli stejný problém, když byli Dingovi necelé tři měsíce, vyfásli jsme ve vlaku pokutu, že nemá náhubek Takže jsem vyhrabala doma kus nějakého popruhu a spíchla z toho "náhubek" Šlo to povolovat, jak rostl, takže mu to vydrželo docela dlouho, než z toho vyrostl. Prvně to měl na sobě v MHD, kde měl zase řidič řeči... celých asi deset minut cesty jsem mu cpala pamlsky, aby z toho nezačal vyšilovat, ale nezačal. Během několika dní s tím jezdil dvě a půl hodiny vlakem a tvářil se, jako by se s tím narodil. Ale taky, jak vystoupil, okamžitě to chtěl sundat. Tak kolem půl roku jsme přešli na plastový, který našli někde moji rodiče a náhodou mu je... nosí ho do teď, i když už mu je trochu těsný. V dopravních prostředcích pořád bez problémů, mimo ně ho nosí kvůli "uklidnění", aby nadšením neskákal a nekousal do známých lidí a nebo za trest, když se moc rozdovádí a kouše do nás (není to asi moc dobrý trest, ale je jediný, který funguje). Sice od té doby, co ho má jako trest, si ho moc nechce nechat nandat, ale chodí s ním docela v pohodě... o proti postroji, který začal prvně nosit asi na půl roce nebo halti, kterou má teď nově, je to neuvěřitelný rozdíl! Z postroje vyšiluje tak, že mi tuhle málem proskočil zavřeným oknem, abych mu ho nemohla obléct, a když ho má na sobě, tak chodí celý nakřivo a kulhá a vůbec demonstruje, jak mu to hrozně ubližuje. Takže bych náhubek rozhodně začala učit co nejdřív i kdyby to taky měl být kus šňůry přes tlamu a postroj taky... kdybych věděla, že z něj bude tři měsíce šílet, lézt pod stůl, jak ho vezmu do ruky, tak mu ho taky dávám od mala.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 02:44   #5
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já taky s vlčounem hodně cestoval, takže košík odmala byl nutností jakmile vyrostl přes "taškovní velikost" měli jsme ze začátku různé z popruhu, potom plastové, následně kovové a dneska nejoblíbenější kovový černě oplastovaný. Dřív stačily s takovou tou skoro papírovou koženkou místo řemínku, ale dneska už beru jako jistotu buď kožený řemínek nebo si ho nechávám vyměnit. No a velikostně se jedná o NO pes a je super, že je i relativně hluboký, takže pes si může v klidu zívnout, nemá problém v létě a díky tomu oplastování v zimě nenamrzá, každá rána z boku do kolene bolí míň a řekl bych, že je ve výsledku i pevnější konstrukce Takovej tip pro pražáky... v útulku je mají za cenu pod 200 což je myslím hodně fajn
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 05:48   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja jsem taky od raneho veku Arwen cestovala,byt jen nejvic po Praze a prvni kos byl ten latkovy a pak plastovy, ale ten nenavidela a jednou, kdyz mi upad v hospode pod stul a ja si toho nevsimla,ho trosku upravila podle hesla "Znic sveho nepritele". Ted ma kovovy, ale chtela bych ji koupit ten kovovy pogumovany, diky Romanovi za tip. No a pri uceni jsem z toho nedelala nejakou vedu, neucila jsem ji to odmalicka jako zkouseni jen tak,proste jednoho dne dostala kos a piskot. Ale je fakt, ze pokazde, kdyz ji ho chci nasadit, tak zacne couvat,byt na volno,tak utece, tvari se ztrapene, porad se mi s nim otira o nohy,ze ho chce sundat a po vystoupeni z prostredku ji ho taky hned sundavam.Myslim,ze je dobre, aby kos nelezel hned na cumaku,ale mel tam takovou tu prepazku a cim prostornejsi,tim lepsi. Takove ty tunylky,kdy ma pes tlamu secvaklou a nemuze ji poradne otevrit bych nedoporucila vubec,hlavne ne v lete....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2011, 08:00   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Jakékoliv popruhy, které omezují v otvírání tlamy apod. Sofa okamžitě sundavá. Ale s kovovým náhubkem - velkým, prostorným problém nemá (nebo zkrátka klasickým náhubkem). Pokud vím, takové ty náhubky jen na sucháč, "tunýlky" apod., nejsou náhubky v pravém slova smyslu. Mám za to, že jsou určeny k použití např. u veterináře apod., a ne pro "běžné" nošení v dopravních prostředcích apod., kdy má pes náhubek i několik hodin. Právě proto, že když by měly být funkční, tak si v nich pes tlamu téměř ani nepootevře, natož že by si zívnul, a když jsou tyto náhubky povoleny tak, že si pes zívne, tak zase tak trochu postrádají smysl.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 17:28   #8
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
... a nebo za trest, když se moc rozdovádí a kouše do nás (není to asi moc dobrý trest, ale je jediný, který funguje). Sice od té doby, co ho má jako trest, si ho moc nechce nechat nandat, ale chodí s ním docela v pohodě... o proti postroji, který začal prvně nosit asi na půl roce nebo halti, kterou má teď nově, je to neuvěřitelný rozdíl...
My jsme měli na trest speciální náhubek, starý, smradlavý, ošklivý, kožený, psovi určitě svým pachem dost nepříjemný. Když byl k nevydržení s tou svou žraločí tlamou, dostal na ni toto a velmi brzy stačilo náhubek jen ukázat a hned začal sekat latinu. Náhubek, který jsme chtěli aby nosil na prochajdy a do MHD jsme za trest nedávali nikdy (ale občas ho musíme nasazovat, když si hraje s jinými psy, třeba na cvičáku to máme nakázáno, kdyby náhodou mělo dojít k potyčce - ale v pohodě, má kovový pro psa NO a nemá s ním žádný problém). Takže doporučuju si na trest vyhradit nějakou "ňamku", nebo spíchnout něco, co mu bude na čenichu nepříjemné. Když nám z té kožené obludnosti vyrostl, tak jsme ustřihli košík a nechali to jako pseudohaltinu, v té době už to stačilo, aby kousat přestal a když z toho vyrostl úplně, tak už to nebylo potřeba. A co se týče postroje, jaký máte? Sedí mu dobře? Branovi některé typy vadí. Máme teď od Julius K9 a ten je pro něj střihově ok. Zkuste různé typy, předchozí pes postroje taky nesnášel, ale to byly takové ty klasické, které jsou k dostání v každém zveráči a některým pejskům holt vadí.
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 18:48   #9
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Zkuste různé typy, předchozí pes postroje taky nesnášel, ale to byly takové ty klasické, které jsou k dostání v každém zveráči a některým pejskům holt vadí.
U mé feny mám spíš dojem, že jí vadí to samotné navlékání do postroje a pak jeho sundavání. Když vytáhnu jakýkoliv postroj, nejraději by se změnila v páru. Ale když už ho má, tak je v pohodě a blbne s ním uplně stejně jako bez něj.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 18:51   #10
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
U mé feny mám spíš dojem, že jí vadí to samotné navlékání do postroje a pak jeho sundavání. Když vytáhnu jakýkoliv postroj, nejraději by se změnila v páru. Ale když už ho má, tak je v pohodě a blbne s ním uplně stejně jako bez něj.
Přesně tak... na druhou stranu na obranách když vidí Akkon na jinýho psa a figuranta, tak je mu nandávání postroje úplně ukradený, jen jde o to ho při tom nepustit
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 19:17   #11
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
My jsme měli na trest speciální náhubek, starý, smradlavý, ošklivý, kožený, A co se týče postroje, jaký máte? Sedí mu dobře? Branovi některé typy vadí. Máme teď od Julius K9 a ten je pro něj střihově ok. Zkuste různé typy, předchozí pes postroje taky nesnášel, ale to byly takové ty klasické, které jsou k dostání v každém zveráči a některým pejskům holt vadí.
Ten první, co měl, tak byl z několika popruhů spíchnutý doma, čistě pro ten účel, aby si zvykal, že má něco na sobě... obrany neděláme a na tahaní byl ještě mladý, prostě v tom jen chodil. Říkala jsem si, že by to mohlo být i tím, že mu je nepříjemný, takže jsem koupili od ZeroDC, takový ten, co je v tom jak ve vestě, nikam to nesjíždí, perfektně to sedí, je to měkoučké... nevím, co by mu na tom mohlo vadit. Myslím, že je prostě problém v tom, že má něco na sobě... on je prostě cíťa, na obojek si taky zvykal hrozně dlouho. Ono když už ho má potom na sobě delší dobu, tak si na něj taky zvykne... doma moc ne, to vydrží trucovat celý den, ale když jdeme ven, tak dělá cavyky jen kus cesty, pak na to zapomene a v pohodě... ale běda, abych na ten postroj sáhla, třeba ho poupravila nebo něco, v tu chvíli si na to vzpomene, že ho vlastně má! A opět divadlo Přijde mi, že už to dělá tak prostě ze sportu, že si usmyslel, že to nesnáší, tak ho prostě nesnáší a hotovo... a časem to postupně graduje, hlavně to oblékání, ze začátku si sice tvářil uraženě, ale nechal si ho obléct, teď už utíká, vyšiluje, leze pod stůl a podobně... nalákat na pamlsky nepomáhá Na druhou stranu už mnohem kratší dobu trucuje, když už ho má na sobě... dřív opravdu klidně celý den odmítal vstát, teď už trucuje spíš symbolicky... nebo aspoň podle toho, jak má náladu Tenhle víkend v něm ušel asi čtyřicet kilometrů a za celou dobu si nevzpomněl, že ho má na sobě, jen když jsem mu ho ráno oblékala, tak mi málem prošel zavřeným stanem ven:/ Prostě komediant
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2011, 21:06   #12
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Rhilien View Post
Rada bych se vas zeptala kdy jste zacali davat - teda i potazmo ucit zvirule na kosik??A jak to zvladal, jak jste to zvladli vy, jak dlouho trvalo nez si zvykl apod.? a jaky je tak nejvhodnejsi?? diky predem..
U nás v necelých 3 měsících - bez přípravy po té, co bestie odkousala dvířka od přepravky, kterou jsem měla zapůjčenou k přepravě štěňátka Museli jsme do MHD, tak jsem jí zkusila narazit košík - napoprvé mi to zmítající se vzteklé hádě mléčnejma zubama porvalo ruce do krve než sem mu tu tlamu uvěznila. V buse koš neřešila, to měla dost jiných podnětů, čeho se bát. První koš byl kovový,protože byl doma a vešla se do něj (tuším na kokra), pak nějaké plastové - rozkousala je, pak kovový koš na pitbula a teď máme koš NO-pes (ikdyž je to fena). V současné době (skoro 2 roky) při nasazování koše jen zkusí úhybný manévr hlavou, jestli to třeba nevyjde, nebo se koš snaží poťouchle zabít či aspoň odkousat řemínek, ale je to jen drobné divadýlko, koš dávámě většinou těsně před běháním se smečkou psů, takže dostane koš, vyletí jak raketa a nemá čas řešit nějaké sundavání - jen občas decentně zkusí někomu o nohu. Postroj byl prvně v 10 měsících a bez problémů - jen se pod ním občas významně drbe, ale neobjevila jsem důvod.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2011, 15:00   #13
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Skvely rady, pripominky a napady..Vsem moc dekuju! Vyzkousim co se da a pak pisnu jak jsme dopadli
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2011, 11:17   #14
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Tak uplne v pohode, chvilku chudak pobihal skoro jen po dvou, jak si snazil kosik stahnout prednima, ale pak pohoda..lehl si a usnul, ale zadne trapeni , a kdyz se snazi okusovat a nechce se moc zklidnit, jdu pro kosik a jen ho vidi, s kousanim prestane (samozrejme tomu predchazelo, ze jsem mu ho 2x nasadila v minulych dnech kdyz si nechtel dat s okusovanim pokoj - tim myslim okusovani navstevy..., ale pochopil celkem rychle, a jen vidi kosik, prestane)
Tak me mile prekvapil Broukouš
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 19:54   #15
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Všichni používáte kovový náhubek pro NO? Nemá třeba někdo zkušenost s nějakým jiným modelem? Přijde mi, že pro Baze není NO - pes úplně ideální, nejde úplně dotánout (má ho pak až v očích) a možná proto jsme dnes na procházce ztratili již druhý

Last edited by Jana_Schubertova; 23-02-2012 at 20:02.
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 21:04   #16
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova View Post
Všichni používáte kovový náhubek pro NO? Nemá třeba někdo zkušenost s nějakým jiným modelem? Přijde mi, že pro Baze není NO - pes úplně ideální, nejde úplně dotánout (má ho pak až v očích) a možná proto jsme dnes na procházce ztratili již druhý
Ahoj Jani, já je sice moc nepoužívám, ale mám od Gappaye, poplastovaný - NO-FENA, sedí pěkně. možná zkusit nějaký ten poplastovaný. Jedna čuba má širší hlavu, ak jsem ho silou trochu roztáhla, ale jinak jsou fajn. Nevím jak na delší nošení...
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2012, 21:36   #17
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova View Post
Všichni používáte kovový náhubek pro NO? Nemá třeba někdo zkušenost s nějakým jiným modelem? Přijde mi, že pro Baze není NO - pes úplně ideální, nejde úplně dotánout (má ho pak až v očích) a možná proto jsme dnes na procházce ztratili již druhý
Také mám kovový pro NO, ale dodatečně ručně roztažený kvůli široké hlavě, trvale zapnutý a jen přetahuju přes hlavu. Zatím bez problému a ven chodíme jen s ním, ale značku nevím (tvar takový, že v něm může dokořán otevřít tlamu, je z aukra).
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org