Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-04-2008, 23:28   #1
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default Pies a my

Mam pytanie.. Ostatnio ze względu na to, że u mnie się tyle dzieje, niekoniecznie dobrego, bylam trochę podłamana.. I Ishtar jak i reszta stada, ale w szczególności ona bardzo się zmieniła. Przestała broić, nie chce ganiać i bawić się z innymi tylko ciągle jest jak najbliżej mnie, ba od kiedy miałam problemy zdrowotne bacznie pilnuje by ktoś mnie nie szturchnął za mocno, a już całkowicie nierealne jest się zbliżenie do mnie kiedy śpię - Ish stanie i nie przepuści do mnie, pięknie pokazując całe swoje niezadowolenie z obecności innej osoby. Mała też już nawet nie chce wychodzić na nocne wyciekanie się przed snem, jak to bylo zawsze do tej pory, że prócz wieczornego spaceru miala godzinke dla siebie na podwórku. Teraz stoi pod drzwiami i czeka lub sama je sobie otwiera. Jeszcze nigdy nie była taką oddana przylepą jak teraz. Myślę, że wyczuwa teraz jaka jest sytuacja i chce pomóc.. Jak myślicie? Czy to możliwe, by pies az tak bardzo to wyczuwał i potrafił się zmienić?
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 04-04-2008, 00:48   #2
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Myślę sobie, że nasze psy dokładnie zdają sobie sprawę z tego jaki jest nasz stan zdrowia czy stan psychiczny - myślę, że po prostu tym pachniemy W jaki sposób pies na to zareaguje - myślę, że bardzo zależy to od psa. Mój labek w sytuacji, kiedy byłam np bardzo zmęczona - próbował przejąć kontrolę W bardzo przykrej sytuacji, kiedy byłam smutna - zachowywał się jak kompletny głupek - myślę, że to był jego sposób na podniesienie nastroju

Natomiast znajomy właściciel malamutów opowiadał mi o dość podobnym zachowaniu jego psiaków, do tego które opisujesz. Był w letnim domku na wakacjach, zachorował, miał wysoką gorączkę i generalnie był do niczego. Kiedy sąsiadka próbowała się do niego dostać - zaciekle broniły dostępu. Na szczęście kobieta szybko umknęła, pozostając w jednym, spójnym kawałku Nie wiem zbyt wiele o malamutach, ale takie zachowanie wydaje mi się do nich mało podobne - myślę więc, że taka była ich reakcja na sytuację, którą uznały za ekstremalną.

Więc weź po uwagę swoje psiaki i zdrowiej jak najszybciej Trzymam za to kciuki, więc to też weź pod uwagę pls... Żeby mi nie poodpadały z braku krążenia

Mam nadzieję, że zobaczymy się z Tobą i Wszystkimi na wystawie w Nowym Dworze. Nie jestem tego jednak pewna, ponieważ z reguły po zejściu z ringu padam bez ducha Wystawiamy się mniej więcej o tej samej godzinie - ale my z Baltkiem to 5 minut i po bólu... może nawet mniej, jak zrobi jakiś skandal i okaże się NDO.

pozdrowionka

Małgosia i okruszki
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 04-04-2008, 00:57   #3
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

PS

Baltek ostatnio zaciekle ćwiczy bycie zdechłym psem. Polega to na tym, że podczas spaceru zaczyna słaniać się na nogach i w końcu pada bez ducha Martwiło mnie to do czasu, kiedy całkiem żwawo poderwał się z "martwych" i dziarsko popędził, żeby paść w innym miejscu....

Obawiam się, że przygotowuje się do wystawy

jeszcze raz pozdrowionka
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008, 14:22   #4
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Hmm takiego sposobu strajku na ringu jeszcze nie widziałam .. choć co prawda moja Ish na wystawie zachowuje się jakby wzięła tonę środków uspokajających i sennych, co jest absolutną przeciwnością Balego, to jednak takiego numeru mi nie robi..
A co do tego jak bardzo czułe na nas są nasze zwierzaki.. Chyba nie ma lepszego dowodu na nasze zżycie z nimi i na odwrót.. To coś wspaniałego i tak dodającego sił..

Nemi mam nadzieję, że naprawdę się uda nam spotkać na wystawie. Ja prócz trzydrzwiowej Ish, biorę także Balusia, bo mają przyjechać jego wielbiciele ;D, a tak na serio szykuje sie mini-spotkanko. Mam też nadzieję, że wówczas sobie pogadamy i będę mogła poznać tego twojego pana gronkowatego
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008, 16:30   #5
Dagmara
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 7
Send Message via Gadu Gadu to Dagmara
Default

jak najbardziej wyczuwaja,mysla,martwia siewiedza wiecej niz nam sie wydaje..i nie tylko wilczaczki
Dagmara jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008, 16:44   #6
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Tak, tylko własnie w tym rzecz, znacznie wiecej niż nam się wydaje...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008, 18:40   #7
Dagmara
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 7
Send Message via Gadu Gadu to Dagmara
Default

glowka do gorypozytywne myslenie czyni cuda
Dagmara jest offline   Reply With Quote
Old 05-04-2008, 20:13   #8
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

przecież jest cały czas w gorze, ja tam sie poprostu ciesze ze mam takie bystrzaki
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org