Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-06-2012, 12:29   #41
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Od siebie napisze że jestem za klubem ponad podziałami i chciałbym aby w klubie byli przedstawiciele wszystkich opcji. Bo dzisiejszej deklaracji Pana G. o niebraniu osobistym udziału w tworzeniu polskiego klubu i nieprzystępowaniu do niego jestem za połączeniem sił w celu szybkiego utworzenia klubu. Tyle w temacie gdyż nie chcę się powtarzać Puchatek napisał wsio com ja sam chciał napisać, ale czekam na wyjaśnienia Daniela może mi cosik umknęło co spowoduje zmianę zdania.
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 13:58   #42
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Przepraszam za opoznienie, ale wlasnie sie przeprowadzilismy i remontujemy - nie bardzo mam teraz czas na czytanie WD, KAW, FB i calej reszty. Postaralam sie doczytac wszystko. Od razu mowie, ze w wiekszosci zgadzam sie z Witkiem i Dorota. Co do mojego zdania.

Jestem za klubem ponad podziałami, ale jestem tez realistka i wiem, ze to nie wyjdzie.


Zwracam Wam wszystkim uwage na to, co dzialo sie przez dwa lata. Nie bede po raz tysieczny linkowac tematow, w ktorych pani Ela razem z panem Grzegorzem obrazaja nasze GI, posadzaja nas o rzeczy, ktore sie nie wydarzyly, wymyslaja teorie spiskowe i staraja sie z calych sil zdyskredytowac nasze idee i nas samych. Na poczatku pisalam na wilczaki.eu - tlumaczylam, zapraszalam, ale zawsze byla ta sama reakcja - NIE, bo jestesmy zli i kropka. W momencie podjecia przez nas rozmow na temat "polaczenia sil" na FB, nagle pojawila sie taka propozycja z drugiej strony i zostala uznana za heroiczny wyczyn. Przykro mi, ale dla mnie, to nie jest zaden wspanialomyslny gest. Zwlaszcza, ze pojawilo sie to na prywatnej stronie, na ktora np. ja nie wchodze i nie czytam. Nikt nie wypowiedzial sie na WD, ani nie powiadomil GI. Jesli od poczatku mialo sie na celu tylko zalozenie Klubu i dobro rasy, to mozna bylo wspolpracowac ze wszystkimi od razu, a nie obrazac sie na dwa lata i zakladac konkurencyjne "kluby". Nie wierze w nagle nawrocenie na tor "psy sa najwazniejsze". I zdania nie zmienie.

Nie zmienia to faktu, ze mozna sprobowac, ale tylko i wylacznie jesli osoby z drugiej strony podpisza deklaracje jeszcze raz. To nie jest jakas bitwa o "moje i twoje". Jesli chcemy klubu - wszyscy musza podpisac te same deklaracje, a nie polowa takie a druga owakie. Wszyscy chca jednego klubu, wiec maja byc takie same deklaracje. Jesli osobom, ktore podpisaly deklaracje KAW zalezy na klubie, niech same do nas wysla podpisane NASZE deklaracje. Mozna je pobrac ze strony http://czw.pl. Pani Ela moze decydowac tylko za siebie, a nie za ludzi, ktorych deklaracje posiada.

Ode mnie to tyle.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 14:40   #43
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

GI nie musi przyjmować wszystkich deklaracji i nie każdy musi zostać przyjęty do klubu (kwestia odpowiednich zapisów w statucie które będą zgodne z przepisami ZKwP)
Czytałem statut kawu i ma sporo zapisów niezgodnych i niespójnych z przepisami ZKwP.

Tak jak mówiłem na pierwszym zebraniu GI (niestety jedynym) zająłem się przygotowaniem deklaracji wraz z "Listem Intencyjnym" tak aby była zgodny z przepisami jak i statut który jest i będzie przedstawiony w odpowiednim momencie na forum publicznym tak aby każdy miał wgląd i można było jeszcze w nim coś poprawić.Nie przypominam sobie żebym się gdzieś zapadał .Zebraniem deklaracji miała się zebrać reszta GI . Dzięki Ani powstała strona ( http://czw.pl )z forum gdzie miały być prowadzone dalsze rozmowy w sprawie klubu a nagle jest to rozwalone po różnych forach , facebooku i diabli wiedzą gdzie jeszcze - ktoś tu zdrowo miesza i wprowadza zamęt co powoduje że ciężko pozbierać do kupy to co gdzie i kiedy zostało napisane.
Tak jak napisałem wcześniej jestem przeciw łączeniu się z KAW . Byli zaproszeni na pierwsze zebranie które olali a teraz na finiszu to by się przyłączyli i to w ciekawy sposób "wieszając transparent" i jak zwykle olewając osoby z GI(chcieli byśmy ale rozmawiać nie będziemy).

"Doszły mnie nawet słuchy, że do KAW wstąpiłeś, co jest prostą drogą do klubu "bursztynowego"

Rozwieje wszystkim wątpliwości TAK wypisałem elektroniczną deklarację do KAW z ciekawości. Moja ciekawość została zaspokojona . Nie raz byłem od tego czasu na wystawie jak i członkowie KAW i nie byli zainteresowani jakąkolwiek rozmową w sprawie dopełnienia drugiej części deklaracji . 3xNIE dla połączenia.
Nie chce też współpracować z osobami dla których tylko i wyłącznie jest jeden cel - powstanie klubu za wszelka cenę bez względu na to z kim trzeba by iść na kompromis czy gdzieś indziej bo to źle świadczy o takich osobach i nie zrobią nic dobrego dla rasy tylko dla siebie.

Last edited by DanielZ; 17-06-2012 at 15:09.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 15:10   #44
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Daniel, bardzo się cieszę że mamy wyjaśnione pewne kwestie. Jako że teorie spiskowe są często praktykami dziejów mam wrażenie, że Twoja "ciekawość" specjalnie została puszczona w obieg by rozwalać GI od środka.
Zwróć jednak uwagę, że chęć pójścia na kompromisy było wyjściem na przeciw oczekiwaniom... Mnie nie do końca to odpowiada, ale liczy się opinia Osób, które zaufały nam i dały deklaracje ze swoim podpisem.
W chwili obecnej rozumiem Twoje zdanie -jest stanowcze, ale i "podparte" przepisami -to jest najważniejsze.

Ponieważ liczy się transparentność działań /a i mamy wspólnie tworzyć Klub/, proszę Cię GRABA o możliwość zrobienia skanu Ustawy o ochronie danych osobowych. W niczym nie możemy uchybić -i dlatego, że nam nie wolno i dlatego, że każdy "uchyłek" w końcu będzie wykorzystany przeciwko nam.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 15:41   #45
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Dobra - teraz ja...

Ja jestem przeciwko polaczeniu, bo to oznacza przyjecie deklaracji bez ich weryfikacji. A moje zdanie na ten temat wrzucil(a) juz Bury Puchatek: nie biore na siebie odpowiedzialosci prawnej za takie posuniecie.

Natomiast jestem ZA stworzeniem jednego Klubu rowniez z osobami z KAW (pomijajac jedna osobe - z wiadomych powodow), ktore zareaguja na zielone swiatlo Eli i wysla/podpisza deklaracje. Nie bede pisac o likwidowaniu podzialow, bo jasno widac, ze w tym klubie ich nie ma i nie bedzie - deklaracje wyslali przedstawiciele ROZNYCH hodowli. Do "swojego" klubu uciekly jedynie 2 z "nascie" dzialajacych w Polsce. Ale i ich chetnie SZCZERZE (ponownie) zaprosze do WSPOLNEGO budowania klubu - to nie jest SCIEMA pod publiczke, aby zgrywac bohatera i dobra dusze, ale na serio uwazam, ze dobry klub to jedynie taki klub, gdzie nikt nie ma wiekszosci. Tylko wtedy beda przechodzic DOBRE pomysly, a nie tylko te "jedynej slusznej" grupy. Klub zbudowany z roznych wlascicieli bedzie o wiele "rozsadniejszy" w dzialaniach.

Prosilabym tez o zakonczenie wypisania teksow w stylu "Klub Margo vs. Klub Elci" (ew. grupa Margo vs grupa Elci), bo to bzdury wyzsane z palca. Nie, nie kochamy sie i mam swoje powody, ale nie widze zadnej przeszkody dla jakiej Ela nie mialaby byc czlonkiem klubu, a jesli bedzie miala dobre pomysly to ma MOJ GLOS w danych sprawach.
TOTALNA (szkodliwa) BZDURA jest rzekoma walka o stolki - ja swoje zdanie jasno okreslilam juz na poczatku. Prezesostwo jest nie dla mnie - klub ma moje poparcie i chetnie poudzielam sie organizacyjnie, ale nawet jesli padnie taki pomysl (zostanie zaproponowana moja kandydatura) to bedzie ona przeze mnie ODRZUCONA. TO NIE DLA MNIE.
Jest jeszcze jedna rzecz, nad ktora radze sie zastanowic wszystkim, ktorzy wyslali swoje deklaracje: na Walnym trzeba bedzie wybrac Zarzad, w tym prezesa. Warto pamietac, ze to nie jest funkcja przyznawana komukolwiek za jakies "zaslugi" dla rasy. Trzeba wybrac osoby, ktore sprawdza sie na danych pozycjach i to z solidnosci trzeba zrobic podstawowa kategorie wyboru (a nie ilosci szczeniat, championatow, zaliczonych testow, itp)...

Moje SZCZERE zaproszenie KAWowcy maja - bez cyrkow, okraglych stolow, itd. Ich deklaracje sa przeze mnie tak samo mile widziane jak deklaracje osob z kazdej innej hodowlii ...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by z Peronówki; 17-06-2012 at 15:44.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2012, 07:59   #46
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Bura masz czytaj i wybieraj co potrzebujesz

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-97-133-883

ja niestety nie mogę robić żadnych skanów, bo pewne tajemnice nawet w pracy są tylko tu nazwali je służbowe.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 19-06-2012, 22:15   #47
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

No to zostałam jeszcze ja - przepraszam, ze dopiero teraz, ale mam nienajlepszy czas. Dlatego wypowiem się krótko:
Jestem za przystąpieniem do klubu (czyli złożeniem deklaracji) każdej osoby, dla której są bliskie cele wymienione w liście intencyjnym dołączonym do deklaracji (nie bez przyczyny te dwa dokumenty są ze sobą połączone). Tak jak pisałam na fb, ucieszyła mnie wiadomość o woli połączenia sił wyrażonej przez KAW, czyli połączenia zebranych przez nas i przez nich deklaracji. Moim zdaniem kluczową kwestią jest LIST INTENCYJNY i to, czy cele naszego listu i listu dołączonego do deklaracji KAW są spójne. Jest to niejako podstawa podpisywanej deklaracji. W tej chwili i w najbliższych dniach nie mam fizycznie czasu sprawdzić tej kwestii, ale w być może w weekend dam radę, to wrócę do tego wątku z konkretnymi informacjami (chyba że ktoś inny może to porównać).

Statut to sprawa nieistniejąca do momentu nieistnienia klubu - na tym etapie to list intencyjny określa cele klubu, dlatego jest dołączany do deklaracji. Statut będzie potrzebny wówczas gdy będziemy mieli pewność, że klub powstanie (100 podpisanych deklaracji).

Podsumowując: jestem za połączeniem sił, ale zgadzam się z powyższymi głosami dotyczącymi legalności i przejrzystości działań - nikt, kto dotąd podpisał deklarację w GI czy w KAW nie może się czuć poszkodowany, wykorzystany czy oszukany.
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 22-06-2012, 15:32   #48
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
nadal mam nadzieje ze to klapanie zebami do wyciagnietej reki jest takie sobie dla reguly i nie dowiem sie ze przekazalam swoj glos na niewlasciwe osoby.
Przekazanie głosu to dopiero początek. W klubie musi być co najmniej 100 osob i jeśli ktoś odejdzie to luka musi zostać wypełniona. Ciekawy jestem dalszej organizacji bo póki co podpisałem tylko papierek a jak przyjdzie do konkretów (jeśli przyjdzie - na co liczę) to trzeba będzie nie tylko zadeklarować ale i udowodnić, że do klubu rzeczywiście chce się należeć. A takim dowodem będzie opłacenie klubowych składek. A jeśli już mam za coś płacić to chcę wiedzieć za co.
Więc czekam na dalszy rozwój wypadków, działanie i konsekwencję oraz chęc budowania.
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 23-06-2012, 23:41   #49
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Czy coś słychać w sprawie wspólnej?
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2012, 00:25   #50
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Proszę jeszcze o trochę cierpliwości -każdy ma nawał spraw i trudno się zgrać w jednej czasoprzestrzeni.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2012, 09:56   #51
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Miłego czytania przy niedzieli
/to nie zamierzona złośliwość, bo wiem co wielu z Was myśli o czytaniu przepisów w Dzień Błogosławionego Odpoczynku...o zrozumieniu tego "żargonu" nawet nie wspomnę/

Dz.U.1997.133.883
USTAWA z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych/DzU z dnia 29.10.1997 r./ -FRAGMENTY

Rozdział 1
Przepisy ogólne
Art.3. 2.Ustawę stosuje się również do osób fizycznych i prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej, które przetwarzają dane w związku z działalnością zarobkową, zawodową lub dla realizacji celów statutowych.
Art.6.W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się każdą informację dotyczącą osoby fizycznej, pozwalającą na określenie tożsamości tej osoby.
Art.7.Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) zbiorze danych - rozumie się przez to każdy posiadający strukturę zestaw danych o charakterze osobowym, dostępnych według określonych kryteriów, niezależnie od tego, czy zestaw ten jest rozproszony lub podzielony funkcjonalnie,
2) przetwarzaniu danych - rozumie się przez to jakiekolwiek operacje wykonywane na danych osobowych, takie jak zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie, a zwłaszcza te, które wykonuje się w systemach informatycznych,
5) zgodzie osoby, której dane dotyczą - rozumie się przez to oświadczenie woli, którego treścią jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych tego, kto składa oświadczenie; zgoda nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści.
Rozdział 3
Zasady przetwarzania danych osobowych
Art.23. 1.Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy:
1) osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, chyba że chodzi o usunięcie dotyczących jej danych,
Art.24. 1.W przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o:
1) adresie swojej siedziby i pełnej nazwie, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna - o miejscu swojego zamieszkania oraz imieniu i nazwisku,
2) celu zbierania danych, a w szczególności o znanych mu w czasie udzielania informacji lub przewidywanych odbiorcach lub kategoriach odbiorców danych,
Art.26. 1.Administrator danych przetwarzający dane powinien dołożyć szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą, a w szczególności jest obowiązany zapewnić, aby dane te były:
1) przetwarzane zgodnie z prawem,
2) zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i nie poddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami, z zastrzeżeniem ust. 2,
3)merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane,
4)przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania.
Art.31. 1.Administrator danych może powierzyć innemu podmiotowi, w drodze umowy zawartej na piśmie, przetwarzanie danych.
2.Podmiot, o którym mowa w ust. 1, może przetwarzać dane wyłącznie w zakresie i celu przewidzianym w umowie.
3.Podmiot, o którym mowa w ust. 1, jest obowiązany przed rozpoczęciem przetwarzania danych do podjęcia środków zabezpieczających zbiór danych, o których mowa w art. 36-39.
4.W przypadkach, o których mowa w ust. 1-3, odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów niniejszej ustawy spoczywa na administratorze danych, co nie wyłącza odpowiedzialności podmiotu, który zawarł umowę, za przetwarzanie danych niezgodnie z tą umową.
Rozdział 4
Prawa osoby, której dane dotyczą
Art.32. 1.Każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
1) uzyskania wyczerpującej informacji, czy taki zbiór istnieje, oraz do ustalenia administratora danych, adresu jego siedziby i pełnej nazwy, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna - jej miejsca zamieszkania oraz imienia i nazwiska,
2) uzyskania informacji o celu, zakresie i sposobie przetwarzania danych zawartych w takim zbiorze,
3) uzyskania informacji, od kiedy przetwarza się w zbiorze dane jej dotyczące, oraz podania w powszechnie zrozumiałej formie treści tych danych,
4) uzyskania informacji o źródle, z którego pochodzą dane jej dotyczące, chyba że administrator danych jest zobowiązany do zachowania w tym zakresie tajemnicy państwowej, służbowej lub zawodowej,
5) uzyskania informacji o sposobie udostępniania danych, a w szczególności informacji o odbiorcach lub kategoriach odbiorców, którym dane te są udostępniane,
6) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane,
7) wniesienia, w przypadkach wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5, pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania jej danych ze względu na jej szczególną sytuację,
8/wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych w przypadkach, wymienionych w art. 23 ust. 1 pkt 4 i 5, gdy administrator danych zamierza je przetwarzać w celach marketingowych lub wobec przekazywania jej danych osobowych innemu administratorowi danych.
2.W przypadku wniesienia żądania, o którym mowa w ust. 1 pkt 7, administrator danych zaprzestaje przetwarzania kwestionowanych danych osobowych albo bez zbędnej zwłoki przekazuje żądanie Generalnemu Inspektorowi, który podejmuje stosowną decyzję.
3.W razie wniesienia sprzeciwu, o którym mowa ust. 1 pkt 8, dalsze przetwarzanie kwestionowanych danych jest niedopuszczalne.
4.Jeżeli dane są przetwarzane dla celów naukowych, dydaktycznych, historycznych, statystycznych lub archiwalnych, administrator danych może odstąpić od informowania osób o przetwarzaniu ich danych w przypadkach, gdy pociągałoby to za sobą nakłady niewspółmierne z zamierzonym celem.
5.Osoba zainteresowana może skorzystać z prawa do informacji, o których mowa w ust. 1 pkt 1-5, nie częściej niż raz na 6 miesięcy.
Art.33. 1.Na wniosek osoby, której dane dotyczą, administrator danych jest obowiązany, w terminie 30 dni, poinformować o przysługujących jej prawach, a zwłaszcza wskazać w formie zrozumiałej odnośnie danych osobowych jej dotyczących:
1) jakie dane osobowe zawiera zbiór,
2) w jaki sposób zebrano dane,
3) w jakim celu i zakresie dane są przetwarzane,
4) w jakim zakresie oraz komu dane zostały udostępnione.
2.Na wniosek osoby, której dane dotyczą, informacji, o których mowa w ust. 1, udziela się na piśmie.
Art.34.W sprawach informowania i udostępniania danych osobie, której dane dotyczą, stosuje się przepisy art. 30.
Art.35. 1.W razie wykazania przez osobę, której dane osobowe dotyczą, że są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, administrator danych jest obowiązany, bez zbędnej zwłoki, do uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych, czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania kwestionowanych danych lub ich usunięcia ze zbioru, chyba że dotyczy to danych osobowych, w odniesieniu do których tryb ich uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania określają odrębne ustawy.
2.W razie niedopełnienia przez administratora danych obowiązku, o którym mowa w ust. 1, osoba, której dane dotyczą, może się zwrócić do Generalnego Inspektora z wnioskiem o nakazanie dopełnienia tego obowiązku.
Rozdział 5
Zabezpieczenie zbiorów danych osobowych
Art.36.Administrator danych jest obowiązany do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych, a w szczególności powinien zabezpieczyć dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
Art.39. 1.Administrator danych prowadzi ewidencję osób zatrudnionych przy ich przetwarzaniu.
2.Osoby, o których mowa w ust. 1, mające dostęp do danych osobowych, obowiązane są do zachowania ich w tajemnicy. Obowiązek ten istnieje również po ustaniu zatrudnienia.
Rozdział8
Przepisy karne
Art.49. 1.Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art.50.Kto administrując zbiorem danych przechowuje w zbiorze dane osobowe niezgodnie z celem utworzenia zbioru, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art.51. 1.Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2.Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art.52.Kto administrując danymi narusza choćby nieumyślnie obowiązek zabezpieczenia ich przed zabraniem przez osobę nieuprawnioną, uszkodzeniem lub zniszczeniem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Art.54.Kto administrując zbiorem danych nie dopełnia obowiązku poinformowania osoby, której dane dotyczą, o jej prawach lub przekazania tej osobie informacji umożliwiających korzystanie z praw przyznanych jej w niniejszej ustawie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
.................


Zaprawdę powiadam Wam: nie wiem skąd ja jeszcze znajduję w sobie siłę na babranie się w "koszmarki" takie jak powyżej....

Last edited by Puchatek; 24-06-2012 at 09:58.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-06-2012, 11:36   #52
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

W dniu dzisiejszym zostało zamieszczone Oświadczenie GI na stronie wilczaki.eu.
Treść poniżej:
...............

OŚWIADCZENIE
Grupa inicjatywna powstała przy Wolfdog.org chętnie nawiąże współpracę przy tworzeniu Klubu rasy Ceskoslovenský Vlcak. Mając już większość podpisów /ponad 80-ciu zdeklarowanych/ nie możemy pozwolić sobie na rozpoczynanie prac od początku, dlatego proponujemy przyłączenie się do nas wypełniając nasze deklaracje /zmuszeni jesteśmy m.in. przestrzegać Ustawę o Ochronie danych osobowych/. Proszę o zapoznanie się z proponowaną przez GI deklaracją oraz listem motywacyjnym. Wszelkie rozmowy muszą być jawne i prowadzone na wolfdog.org -miejscu "zrzeszającym" większość opiekunów wilczaków.

Oświadczenie podpisali członkowie GI:
Gałązka Anna
Góralczyk Witold
Kraska Alicja
Peron Margo
Puch Dorota
Ziemnicki Daniel
.................................................. ..............

LIST INTENCYJNY
Szanowni Państwo
Jesteśmy grupą hodowców i właścicieli psów rasy Ceskoslovenský Vlcak, którą cieszy, a zarazem niepokoi rosnąca popularność rasy.
List ten jest wynikiem naszego współdziałania mającego na celu zebranie jak największej liczby hodowców, właścicieli i miłośników rasy Ceskoslovenský Vlcak, chcących dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, na temat tych wspaniałych psów i chcących wspólnie z nami wystąpić do Związku Kynologicznego w Polsce z inicjatywą utworzenia Klubu rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce.
Główne cele, dla realizacji których pragniemy powołać klub:
  1. Promowanie hodowli pod kątem doskonałego zdrowia, psychiki, eksterieru oraz użytkowości.
  2. Integracja środowiska hodowców, właścicieli i miłośników: wymiana wiedzy i doświadczeń.
  3. Propagowanie idei RASOWY = Rodowodowy, czyli rodowód jako dokument potwierdzający pochodzenia psa, jednocześnie przeciwstawiając się niekontrolowanemu i wyłącznie nastawionemu na zysk rozmnażaniu psów.
  4. Propagowanie użytkowości psów Ceskoslovenský Vlcak jako psów wszechstronnie pracujących i wspieranie wszelkich form aktywności z CSV.
  5. Działalność informacyjną i edukacyjną, poprzez serwisy informacyjne, wydawnictwa drukowane oraz spotkania z rasą.
Klub jest otwarty dla wszystkich hodowców, właścicieli i miłośników rasy CSV.
Celem powołania Grupy Inicjatywnej jest przeprowadzeniem działań poprzedzających formalne założenie KLUBU:
  1. Przeprowadzenie akcji informacyjnej, połączonej z zebraniem minimum 100 deklaracji członkowskich.
  2. Zarejestrowanie Klubu w Związku Kynologicznym.
  3. Organizacja pierwszego Zebrania Walnego.
Na wszelkie dalsze działania Klubu czyli m.in. określenie przynależności oddziałowej, zasad działania klubu w oparciu o statut ZKwP, kształtu i kodeksu etycznego będą miały wpływ wszystkie osoby, które zadeklarują chęć uczestnictwa w Klubie poprzez podpisanie deklaracji członkowskiej.
Podpisanie deklaracji zobowiązuje do uiszczenia składki w wyznaczonym terminie.
Z poważaniem
Grupa Inicjatywna Klubu rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce
  • Daniel Ziemnicki
  • Anna Gałązka
  • Dorota Puch
  • Alicja Kraska
  • Małgorzata Peron
  • Witold Góralczyk

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA
Niniejszym deklaruję chęć wstąpienia do Klubu Rasy Ceskoslovenský Vlcak przy ZKwP. Oświadczam, że jestem już członkiem Związku Kynologicznego w Polsce w oddziale …………………………………. . Należę do niego od ……………………………. .
Posiadam / nie posiadam* psa rasy Ceskoslovenský Vlcak.
Imię i nazwisko…………………………………… …………………………………………
Ulica: …………………………………………� �…………………………………………� ��…..
Kod, miejscowość …………………………………………� �…………………………..
Telefon….. …………………………………………� �………………………………………..
E-mail………………………………………� ��………………………………………… …………
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z póz. zm.) na potrzeby Klubu Rasy Ceskoslovensky Vlcak i strony http://czw.pl.
Data i podpis …………………………………………� �…………………………………….
*Niepotrzebne skreślić.



.....................

Mamy nadzieję na odzew i chęć współpracy. Wbrew pozorom, w kwestiach merytorycznych najprawdopodobniej* nasze założenia poważnie się różnią od planów JW, ale przecież >chcieć to móc<, więc możemy dyskutować i szukać wspólnego wyjścia.
*-"najprawdopodobniej" -pewności nie mamy, bo wszelkie informacje dotyczące inicjowanego przez JW Klubu /włącznie ze składem ich GI/ są trudne do znalezienia albo nie do znalezienia...
.................................................. ........................................
Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Dz.U.1997.133.883
USTAWA z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych/DzU z dnia 29.10.1997 r./ -FRAGMENTY
Jefta, i jaka jest Twoja opinia o przekazywaniu danych?
...

Last edited by Puchatek; 26-06-2012 at 13:07.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-06-2012, 13:12   #53
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Coś mi szaleje w komputerze -nie pokazuje mi się część własnego postu. Wpisuję jeszcze raz bo nie wiem czy tylko u mnie tak się robi czy u innych też post jest "ucięty" w połowie....





DEKLARACJA CZŁONKOWSKA
Niniejszym deklaruję chęć wstąpienia do Klubu Rasy Ceskoslovenský Vlcak przy ZKwP. Oświadczam, że jestem już członkiem Związku Kynologicznego w Polsce w oddziale …………………………………. . Należę do niego od ……………………………. .
Posiadam / nie posiadam* psa rasy Ceskoslovenský Vlcak.
Imię i nazwisko…………………………………… …………………………………………
Ulica: …………………………………………� �…………………………………………� ��…..
Kod, miejscowość …………………………………………� �…………………………..
Telefon….. …………………………………………� �………………………………………..
E-mail………………………………………� ��………………………………………… …………
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z póz. zm.) na potrzeby Klubu Rasy Ceskoslovensky Vlcak i strony http://czw.pl.
Data i podpis …………………………………………� �…………………………………….
*Niepotrzebne skreślić.



.....................

Mamy nadzieję na odzew i chęć współpracy. Wbrew pozorom, w kwestiach merytorycznych najprawdopodobniej* nasze założenia poważnie się różnią od planów JW, ale przecież >chcieć to móc<, więc możemy dyskutować i szukać wspólnego wyjścia.
*-"najprawdopodobniej" -pewności nie mamy, bo wszelkie informacje dotyczące inicjowanego przez JW Klubu /włącznie ze składem ich GI/ są trudne do znalezienia albo nie do znalezienia...
.................................................. ........................................
Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Dz.U.1997.133.883
USTAWA z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych/DzU z dnia 29.10.1997 r./ -FRAGMENTY
Jefta, i jaka jest Twoja opinia o przekazywaniu danych?
...

Last edited by Puchatek; 26-06-2012 at 14:19.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 26-06-2012, 13:18   #54
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Tylko Ci...
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 26-06-2012, 13:52   #55
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Nad Śniardwami kłóci się Zeus z Odynem od dwóch dni -kłębi się na niebie, głowy urywa i zapowiada, że "niebo spadnie nam na głowy" -może to powód szwankującego komputera /z tel też już problemy /.....ale woda nabrana, świece kupione , a posty na swoich miejscach.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2012, 23:10   #56
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Dziś pojawiła się odpowiedź KAWowców a oto jej treść:
Dziękujemy za odpowiedź.
W imieniu grupy osób skupionych przy Klubie Aktywnego Wilczaka chciałabym ponowić propozycję partnerskiej współpracy, na zasadach możliwych do przyjęcia dla obu stron.

W związku z tym proponujemy:
- utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV
- wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP
- spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"
- dyskusję nad wspólnym statutem (na forum, mailowo lub na spotkaniu)

Jednocześnie chcielibyśmy zauważyć, że ZKwP nie określa wzoru wymaganej Deklaracji, a jedynie precyzuje jakie elementy powinna ona zawierać
Regulamin Klubu Rasy
http://www.zkwp.pl/zg/reg..._klubu_rasy.pdf
Statut ZKwP w Polsce
http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Statut_ZKwP.pdf
Zarówno Deklaracje GI jak KAW spełniają warunki ZKwP, nie jest więc potrzebne ich "przepisywanie". W naszej ocenie wystarczy, by uprawnieni przedstawiciele GI oraz KAW wspólnie złożyli wszystkie wnioski w ZKwP.
W razie wątpliwości taka możliwość pozostaje do sprawdzenia w ZKwP, oraz u Prawnika.

z poważaniem
Elżbieta Wojtko
/za KAW i stowarzyszonych/
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 28-06-2012, 23:13   #57
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Moje zdanie:


W skrocie - chcac podjac wspolprace musimy rozwiazac obecna GI i stworzyc nowa 4 (6,8,10) osobowa, gdzie 2(3,4,5) osob bedzie z KAW i tyle samo z obecnej GI (w kazdym razie podzial ma byc jak widze "po rowno" mimo duzej roznicy w zebranych deklaracjach).

Oznacza to tez ponowne zbieranie deklaracji - obecnych uzyc nie bedzie mozna. Prawo jest prawem i to co kto sobie o tym mysli nie ma niestety zadnego znaczenia - doskonale swiadczy o tym fakt wycofania deklaracji przez kilka osob jesli doszloby do polaczenia: dostalismy prawo do uzycia danych osobowych tylko w konkretnym celu, a nie tak jak nam sie podoba. Dotyczy to tez drugiej strony.

Padl pomysl "dyskusji nad wspólnym statutem". Po pierwsze mysle, ze jest to wprowadzanie ludzi w blad - nie chce brac udzialu w czyms co jest dzieleniem skory na niedzwiedziu i dzialaniem za plecami innych wlascicieli, a co nie ma sensu.
Jeszcze raz powtarzam - GI to nie grupa specjalizujaca sie w targach politycznych, bo nie ma takich kompetencji (na szczescie). Bledem jest tez zakladanie, ze osoby z GI wejda do zarzadu. O tym kto wejdzie zadecyduja SAMI CZLONKOWIE podczas demokratycznych wyborow (i sami zainteresowani przyjmujac dane funkcje lub nie). To bedzie ICH wybor. To wyloniony zarzad (we wspolpracy z czlonkami klubu) opracuje statut i go "zatwierdzi" (a nie GI podczas jakis rozmow). Zwykle nad statutami pracuja wszyscy dorzucajac tam wlasne pomysly - to jest cos, co moga wspoltworzyc wszyscy czlonkowie klubu, a nie grupka wybranych guru podczas wewnetrzych targow.

Mysle, ze KAW podchodzi do budowania klubu calkiem inaczej niz my. Moze to wlasnie powoduje te nieporozumienia i problem z checia tworzenia konkurencji dla obecnej tu GI.
Widze, ze KAW traktuje GI jako przyszly zarzad, ktory potem czlonkowie grzecznie na komende zatwierdza glosowaniem. Z tego powodu chce sie przygotowac wszystko - status, strone, fora, itd I to z tego powodu jest ta cala wojna o to, kto bedzie w GI i kto zbiera deklaracje i tworzy strony, fora, itd

ALE TAK NIE JEST. Klub w momencie zatwierdzenia (czy sami czlonkowie) moze cala GI poslac do diabla, lacznie z jej strona internetowa, statutami, umowami, porozumieniami itd To co, gdzie, jak i przez kogo bedzie robione zostanie ustalone przez CZLONKOW.
Wiec jakiekolwiek okragle stoly, umowy, statuty sa bez sensu... To strata czasu... Nie z powodu braku checi wspolpracy, ale po co tracic czas (MASE CZASU) na cos co nie ma znaczenia.
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by z Peronówki; 28-06-2012 at 23:32.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2012, 00:37   #58
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

I jeszcze jedno - laczac obie grupy chodzilo o to, aby jak najszybciej dobic do 100 osob. I jak najszybciej zrobic klub.

Nawet gdyby "olac" prawo i "silowo" polaczyc wszystkie deklaracje to przed nowa GI beda miesiace dogadywania sie. Teraz sa wakacje, potem jesien, zima... A oprocz okraglego stolu "na dogadanie sie" bedzie tez potrzebny taki, ktory zrobi (jakis) status, itd, itp.... Potem strony, fora, debaty.... Pewnie wojny o jakies szczegoliki. Podzial rol w nowym klubie...
To jak to wygladalo i jak to sie ciagnelo widac w temacie, gdy klub powstawal wedlug zasad Grzesia (on tez chcial wszystko robic sam i postawic czlonkow przed faktem dokonanym). To sa miesiace...

Wydaje mi sie, ze o przy takich warunkach o wiele szybciej uda sie zalozyc klub bazujac na obecnej GI i obecnych sposobie postepowania.
(choc stale podtrzymuje swoje osobiste zaproszenie dla osob, ktore zlozyly deklartacje takze do KAW., aby braly udzial w tworzeniu klubu wilczaka)
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2012, 01:37   #59
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Margo, wydaje mi się, że przygotowanie statutu należy do GI. Na Założycielskim, które GI ma przygotować powinniśmy uchwalić statut i wybrać władze klubu. To w statucie zostanie określone jaki to będzie zarząd i jakie będzie miał kompetencje. I dopiero po przyjęciu statutu będzie można przystąpić do wyboru władz.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 29-06-2012, 09:37   #60
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
Margo, wydaje mi się, że przygotowanie statutu należy do GI.
Regulaminy jasno mowia na ten temat, ze "Na pierwszym Walnym Zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym władze Klubu opracują regulamin wewnętrzny Klubu [to ten statut o ktorym mowi KAW]), który wejdzie w życie po zatwierdzeniu go przez Zarząd Główny ZKwP. Regulamin musi być zgodny ze Statutem Związku Kynologicznego w Polsce."

Sama GI COS przygotowac moze. Niestety tylko w zasadzie "dla zabawy", bo nowy zarzad / klub moze taki projekt wyrzucic do kosza (ma do tego pelne prawo).
Oczywiscie mozna uznac, ze statut przygotuje sie wczesniej, aby na walnym nie tracic na to czasu, ALE ponownie trzeba miec swiadomosc, ze nie musi byc to projekt, ktory bedzie zatwierdzony przez nowy zarzad.

Druga sprawa o wiele wazniejsza - jesli jako czlonek GI mialabymn z KIMKOLWIEK dyskutowac na temat statutu - na temat tego co chcemy aby zawieral to wybacz, ale nie robilabym tego konskim targiem "przy okraglym stole" z KAW, ale z CZLONKAMI klubu. Czyli osobami, ktore maja ten klub tworzyc.

Khan, mam nadzieje, ze zrozumiesz moje podejscie, ale w warunkach KAW ja ciagle czuje ducha Grzesia/Valdemorta, ktory chce namowic nas do budowy klubu rownie demokratycznego jak rzady w Korei Polnocnej: "my GI pohandlujemy sobie deklaracjami, pogadamy, podzielimy sie stolkami, poustalamy przepisy jakich beda sie musieli trzymac czlonkowie", a "ciemna masa", ktora oddala nam swoje glosy pokornie wszystko zatwierdzi...

Quote:
Originally Posted by Khan View Post
To w statucie zostanie określone jaki to będzie zarząd i jakie będzie miał kompetencje.
NIE. Kompetencje sa juz opisane w regulaminie klubu (http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Reg...klubu_rasy.pdf).

Poza tym wydaje mi sie, ze KAW nie do konca wie czym jest STATUT klub. To regulamin, ktory jest BARDZO OGOLNY. Bo jedynie taki zatwierdzi ZKwP. Tutaj mam przyklady:
- http://www.klubmalamuta.pl/images/st...lamin_kram.pdf
- http://www.jagdterierklub.pl/statut.htm
- http://www.corgiklub.pl/images/regul...elsh_corgi.pdf
I nie ma co liczyc, ze napchamy tam milon dodatkowych regul, bo czegos takiego ZKwP NIGDY nie zatwierdzi. Poza tym statut nie moze byc sprzeczny z regulaminami Zwiazku. Przypominam, ze regulamin ktory kiedys napisal Grzes zostal przez ZKwP odrzucony, a dotarly do nas tez glosy, ze przyjecie czegos takiego przez jakikolwiek klub (to slowa skierowane do KAW) moze skutkowac konsekwencjami, bo narusza regulaminy ZK.

Poniewaz sam statut musi (i jest) ogolny kilka klubow zatwierdzilo sobie wkasne kodeksy etyczne:
- http://www.corgiklub.pl/index.php?show=25
- http://www.klubmalamuta.pl/images/st...yczny_kram.pdf

Cos takiego zrobic mozna i chyba warto. Ale wedlug mnie to cos co ZDECYDOWANIE powinni tworzyc wszyscy czlonkowie klubu, a nie grupa "wybranych guru"... Bo to zapisy, do ktorych bedziemy sie chcieli wszyscy stosowac, a nie cos co nam ktos narzuci....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org