Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-05-2011, 21:46   #1
TomasMadej
Junior Member
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Default Poranenie labky

Ahojte, chcel by som sa vas opytat, ze dnes som bol s nasou fenkou 3,5 rocne starou na vychadzke na bicykli, ale po nejakej chvili zacala krivat z nicoho nic a stale sa to zhorsovalo, nevyzeralo to na bolest klbov,ale skor na nieco ako keby ma poranenu labku,ale na nej nic nemala, vsetko bolo v poriadku neviete co to moze byt ? Mame ju nieco okolo 3/4 roka, takze nename ju od steniatka,ale co je u nas tak sa jej nic nestalo co by mohlo sposobit toto krivanie.Neviete v com by bol problem ? Dakujem za vase odpovede.
TomasMadej jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2011, 10:56   #2
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

pri vylúčení všetkých ostatných dôvodov - napr. priveľké teplo, psovi sa nechce a simuluje (stalo sa mi), neprimeraný povrch - kamene, betón,... pes jednoducho bol unavený,...
neviem, či vieš odhadnúť bolesť kĺbov, ale nevylučovala by som to. mohlo ísť len o zlé našlapnutie. Aj nám sa už stalo, že nie len pri behu, ale pri bežnom venčení pes zle stúpil, hoci len na kameň, bez poranenia a začal krívať. PO chvíli to bolo OK. Pokiaľ krívanie pretrváva, stačí behnúť veterinárovi. Takto na slepo ti nikto nebude vedieť poradiť. Ak nie je zvonka badateľné žiadne zranenie, môže ísť o väzivo, kĺby, natiahnutý sval,... hocičo. Počkala by som deň, či krívanie pretrváva a ak áno, šla by som vetovi.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2011, 12:03   #3
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

První, co by mě napadlo, je kontrola polštářků - pokud jste jeli kus po asfaltu nebo po kamení, může si je pes v tomhle horku celkem lehce spálit. Polštářek pak vypadá jakoby ohlazeně a pes se vyhýbá stání na tvrdém povrchu.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2011, 19:36   #4
TomasMadej
Junior Member
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Default

No dnes som ju bol pozriet a stale kriva , pozeral som jej vankusiky ma ich v poriadku ,stlacal som jej labky, vankusiky ci ju to neboli,ale vsetko je v poriadku ked som jej to stlacal nevyzeralo ze by ju to bolelo, skusal som jej ohmatavat aj lopatku - klb ci ju neboli tam, ale taktiez to bolo ok, tak neviem, musime to riesit tym veterinarom, dufam ze to nebude nic vazne.
TomasMadej jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2011, 08:55   #5
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Pokud se mi něco takového stane, zkouším pomalu a zlehka uvolněnou končetinu ohnout do krajních poloh, jestli není tento pohyb bez zátěže bolestivý. Při jakémkoliv náznaku bolestivosti samozřejmě hned přestat a dál nepokračovat! Pokud noha bolestivá není, počkat jeden den v klidu bez zátěže a v případě že se stav nezlepší, vyhledat veterináře.

Jen jedna moje zkušenost - Lexina mi kdysi začala zničehonic kulhat na přední nohu. Noha nebyla bolestivá, polštářky se zdály v pořádku, ale kulhání přetrvávalo několik dní. Nakonec u veterináře, kdy už jsme chtěli dělat RTG, jsme až v chlupech mezi polštářky objevili něco co vypadalo jako malinký stroupek, tak 2 mm velký. Když jsme ho odškrábli, zjistili jsme že to nebyl stroupek, ale kousek žvýkačky s nalepeným miniaturním ostrým kamínkem - no a pes byl "vyléčen" ) Proto polštářky doporučuju zkontrolovat opravdu důkladně, i prostor mezi nimi.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2011, 14:10   #6
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Na polštářku opravdu nemusí být nic vidět. Dakous si ted neco vrazil do zadni prave packy. Taky jsem si zpocatku myslel ze jde o kloub, kulhani se zhorsovalo a druhy nebo treti den chodil po trech. Pri dalsi kontrole jsem zjistil, ze jeden polstarek jen natekly jako puchyr a velmi citlivy. Dakous tehdy usoudil, ze se v tom radsi bude hrabat sam nez aby nechal mne a lizal a okusoval polstarek tak dlouho az ho skoro cely sundal (myslim tu cernou vrstvu). Tehdy se mu ulevilo a vse se zacalo postupne zlepsovat ... na pohled to ale nevypadalo moc pekne. Kazdopadne ted uz se mu to hoji, ma to oslapane a ztvrdle. Netusim jestli mu znova zcerna, ale hlavně že už ho to nebolí.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org