Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-05-2007, 22:01   #121
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

no tak i bely nebo czarny CSV bude velmi pekne zvire i velmi dobre podle standartu.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2007, 08:07   #122
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin
no tak i bely nebo czarny CSV bude velmi pekne zvire i velmi dobre podle standartu.
Úplný jasnovidec.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 17:03   #123
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Já stále čekám na ten článek, který chci, aby mi wolfin poslala - právě o poddruzích a jejich genetické odlišnosti - budu-li skromnější, tak DNA rozdíly mezi "kanaďákem" a "karpaťákem" ............Kdysi jsem prohrabala všechny mně dostupné databáze a nic relelevantního jsem nenašla. Ráda se poučím. BTW systematická zoologie zažívá v dnešní době samá překvapení.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 17:08   #124
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

No, je vidět, že Karel Kadlec i Daniela opět zdatně demagogicky odvádějí diskuzi jinam. Nikdy před tím, kdy se provalily Mutary ani pan Hartl ani nikdo jiný z chovatelské komise nemluvil o nějaké degeneraci plemene a o potřebě osvěžit krev. A argumenty o nezasvěcených - vím, kam tito lidé míří - jen pan Hartl. Soukupová, Jedlička, Šebková, Špreňarová a pochopitelně Kadlec s Čílovou jsou ti, kdo věci rozumí a jsou odborně zdatní. Všichni ostatní v ČR a ve světě, kteří proti Mutarám protestují jsou nezasvěcenci a neumětelové, kteří o problematice vůbec nic nevědí !!! Všichni dlouholetí chovatelé, poradci chovu a majitelé ČsV na Slovensku a v ČR, nesahají panu Kadlecovi svými znalostmi a zkušenostmi ani po kotníky. Pan Kadlec toho skutečně jak v chovu, tak ve výchově a výcviku ČsV mnoho dokázal.
Opět svedení diskuze od principu - jak Mutary, tak současní kříženci v Itálii byli zapsáni do registrů na základě udání falešných údajů do přihlášek. V ČR byly Mutary zapsány navíc v rozporu s tehdy platným zápisním řádem. To je podstata problému. Vše ostatní jsou jen řeči, které mají tyhle partyzánské nelegální akce zastírat a odvádět od nich pozornost.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 18:01   #125
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
No, je vidět, že Karel Kadlec i Daniela opět zdatně demagogicky odvádějí diskuzi jinam. Nikdy před tím, kdy se provalily Mutary ani pan Hartl ani nikdo jiný z chovatelské komise nemluvil o nějaké degeneraci plemene a o potřebě osvěžit krev. A argumenty o nezasvěcených - vím, kam tito lidé míří - jen pan Hartl. Soukupová, Jedlička, Šebková, Špreňarová a pochopitelně Kadlec s Čílovou jsou ti, kdo věci rozumí a jsou odborně zdatní. Všichni ostatní v ČR a ve světě, kteří proti Mutarám protestují jsou nezasvěcenci a neumětelové, kteří o problematice vůbec nic nevědí !!! Všichni dlouholetí chovatelé, poradci chovu a majitelé ČsV na Slovensku a v ČR, nesahají panu Kadlecovi svými znalostmi a zkušenostmi ani po kotníky. Pan Kadlec toho skutečně jak v chovu, tak ve výchově a výcviku ČsV mnoho dokázal.
Opět svedení diskuze od principu - jak Mutary, tak současní kříženci v Itálii byli zapsáni do registrů na základě udání falešných údajů do přihlášek. V ČR byly Mutary zapsány navíc v rozporu s tehdy platným zápisním řádem. To je podstata problému. Vše ostatní jsou jen řeči, které mají tyhle partyzánské nelegální akce zastírat a odvádět od nich pozornost.
Pavle, mně si tedy taky do této partičky můžeš zahrnout, jako ostatně každého, kdo s pokusem Mutara souhlasí... Jo a ke Karlovi Kadlecovi - Bavíme-li se o výchově, tak se podívej na Sněhurku z Molu Es. Její vývoj jsem sledoval pečlivě skoro po celý její život a její povaha je vynikající! Kromě pažravosti, která je její na jednu stranu špatnou stránkou jsem nenašel nic vyloženě špatného. Zajímavá je její bezkonfliktnost a rozhodně není žádný plašan....Nemá žádný problém s lidma a psy, což se o čsv nedá obecně říci....A Pavle, zeptám se Tě, jakých výsledků jsi dosáhnul ty se svými psy?Pokud mne nemate paměť, máš ZPU1 složeno s Nancy, což není žádná vrcholová zkouška....ZOPku Petra Neomillnerová složila, tu máš také v počtu odchovů vedeš 4:1, ale jak říkám, je to poměrně dost vyrovnané. pro Karla navíc hovoří studium na ČZU, kde se genetika a šlechtění dost probírá...
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 18:09   #126
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik
A Pavle, zeptám se Tě, jakých výsledků jsi dosáhnul ty se svými psy?Pokud mne nemate paměť, máš ZPU1 složeno s Nancy, což není žádná vrcholová zkouška....
Je to trochu mimo téma, takže není místo pro delší diskuze. Jen poznámku - já se nikdy a nikde neprezentuji jako odborník na chov, výcvik nebo výchovu. Na rozdíl od třeba Kadlece. Pokud jsem nic nedokázal, tak si nehraju na rozumbradu. A to je ten zásadní rozdíl.
Lidí, kteří mají bezproblémová čévéčka je halda ale k vůli tomu to ještě nejsou odborníci na výchovu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 18:29   #127
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

No, je vidět, že Karel Kadlec i Daniela opět zdatně demagogicky odvádějí diskuzi jinam.
Já? Kam a čím? Já si tu v klidu povídám s Wolfin.
Soukupová, Jedlička, Šebková, Špreňarová a pochopitelně Kadlec s Čílovou jsou ti, kdo věci rozumí a jsou odborně zdatní.
Ale běž ,nejchytřejší,jediný spravedlivý a odborně nejzdatnější jsi přece ty.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 18:48   #128
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,proč stále zapomínáš na pana Hartla?Jeho jméno se ti do nehodím příliš do krámu,viď? Nebo ho nechceš jmenovat společně s takovými lumpy,jako jsme my?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 18:59   #129
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nezachytil jsem, žeby tady pan Hartl o něčem diskutoval. Jeho jméno si pořád berete jako štít před argumenty jen vy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 19:25   #130
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Nezachytil jsem, žeby tady pan Hartl o něčem diskutoval.
Zato Jedlička,ten tu čile diskutuje ...a Šebková ta tu taky hodně povídá.

Jeho jméno si pořád berete jako štít před argumenty jen vy.
Ale běž, ty rychlý šípe
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 19:47   #131
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Prosim Vás, tady snad ani nejde o to, jestli je dobré mutary pustit do chovu ale že možná došlo a k podvodům při zápisu do registru.
Takže například já jsem třeba rád že to tady Pavel nadnesl, aspon víme na co si třeba dát v rodokmenech pozor.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 19:47   #132
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ale pan Hartl ani nemá ani neměl nikdy Mutary o kterých je tohle téma, jestli sis nevšimla.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 20:22   #133
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

pro Bennyho...ano, argument jako "možná, někdy a něco" je to pravé k plodné a nekonečné diskusi na wolfdogu.

Prosím obraťte se na plemenou knihu ČMKU, která " podvodný" zápis do registru provedla a zkuste si tak třeba mimochodem popovídat o panu Hanuškovi

Pan Hartl opravdu " Mutary" nevlastní, jako dnes nevlastní ani žádné ČSV. Je majitelem německého špice.
To jsem zvědavá, co Pavel vymyslí ..
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 20:50   #134
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
pro Bennyho...ano, argument jako "možná, někdy a něco" je to pravé k plodné a nekonečné diskusi na wolfdogu.

Prosím obraťte se na plemenou knihu ČMKU, která " podvodný" zápis do registru provedla a zkuste si tak třeba mimochodem popovídat o panu Hanuškovi

Jsem nevedel ze plemenna kniha slouží i jako informační centrála o lidech.
A teď vážně: mám pocit že tady nezazněl vážně jeden argumet co by vyvracel nebo vysvětloval Pavlem nadhozená fakta. To je můj dojem z celé diskuse.
Láďa
samak jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 21:22   #135
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Chyba bude asi v tom " nadhazování." Pokud chcete zjistit seriózní informace, víte tedy kde. Pokud chcete jen "nadhazovat" klidně pokračujte .......
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 21:34   #136
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Moniko, jediní, kdo tady jen "nadhazují", jsou příznivci Mutar. Nezazněl od nich zatím ani jeden argument. Jistě, každý si může zjistit informace sám. Tak je sem tedy dej, když je znáš. Ale vždy se jen odkážeš na to, že tu nemáš chuť diskutovat (a přitom tu diskutuješ velice živě) nebo se zaštítíte jménem pana Hartla. Žádná z těch "solidních informací" o kterých píšeš, tu nezazněla. Nediv se tedy, že je takový dojem, jaký je.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 21:46   #137
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

nezbývá než si postesknout že se tu vůbec nejedná o čsv ani nic jiného ale opět o promiňte hodně debilní kecy všudypřítomných odpůrců a zastánců bůhvíčeho...není vám to blbé? osobně jsem myslela že jste chytří a dobře socializovaní lidé..i moje štěně má víc charakteru jak vy všichni dohromady...
kam jen to spějete, třeba monika..myslela jsem před 2 lety kdy jsem zjistila že čsv existuje že je to profesionál když se čsv zabývá co jsem na světě...a další a další o kterých nemůžu soudit, a pavel známe všichni, sice je plašan, má spoustu rad(některé jedním uchem sem a tam) ale pořád mi přijde jako normální...nemůžu soudit ale přijdete mi s touto a jinými podobnými diskuzemi jako trapné malé děti, místo aby jste předložili informace o mutarách jak to bylo dooopravdy bez odkazování tam a támhle tak se tu budete hádat kdo je větší demagog nebo bůhví co...lituju vás a všechny kdo se chtějí dozvědět něco o čsv a musí vidět i tohle okolo
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 22:39   #138
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Ale pan Hartl ani nemá ani neměl nikdy Mutary o kterých je tohle téma, jestli sis nevšimla.
A my ostatní jmenovaní je všichni máme.. aha.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2007, 23:07   #139
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Upravuji své výroky : Souhlasím, je to naprosto vaše věc, pište, co sami uznáte za vhodné. S pozdravem Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2007, 04:20   #140
hana.tvarohova
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Location: Praha 10
Posts: 5
Send a message via ICQ to hana.tvarohova
Default

Pro paní Janu Schubertovou:
Netušila jsem, že se " tety Kateřiny" vyskytují i nomto fóru.
Zdravím Hana
hana.tvarohova jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org