Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-07-2008, 23:47   #1
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default Komentarz do wzorca.Fotki

Jak juz pisalam w jednym z tematow, robie (razem z innymi sedziami) dokladny komentarz do wzorca z fotkami wad i zaletow.

poniewasz kazdy kto daje fotki na WD jak by ich publikuje publiczne, chcialam jescze raz zapytac, bo moze ktos bedzie mial przeczywko temu zeby uzywac jego autorstwa fotki na ten komentarz.

a kto jest chetny zobaczyc swojego psa w komentarzu (i wad i zalet) tez bardzo prosze o napisaniu tu ze pozwolia cie na to.

dziekuje

p.s. jasne ze nie ktore psy i tak beda bo fotki mojego autorstwa ja moge wykorzystac tak jak sama chce
tu chodzi o prawa autorskie innych.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 05:52   #2
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
jasne ze nie ktore psy i tak beda bo fotki mojego autorstwa ja moge wykorzystac tak jak sama chce
Z tym to nie jest tak do konca, bo to co jest na zdjeciu (w tym przypadku pies) nie jest twoja wlasnoscia.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 07:49   #3
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Wolfin jak myślisz co ci napiszę pozwolę czy nie ??????
???????????????




????????




?????????????







Możesz brać tylko pamiętaj
znasz moje zdanie na ten temat
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 08:14   #4
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Cóż, szkoda że znowu pojawia się motyw wyśmiewania, szkoda że od Ciebie, Aneto. No ale trudno.

Ja chciałem zwrócić uwagę na to że to nie jest takie proste. Swego czasu robiłem zdjęcia dla portalu ratowniczego, dalej z resztą mam legitymację prasową i to nie było tak że robiłem fotki i wrzucałem do sieci. Musiała być zgoda i tyle.

Jasne, można jechać na chama, no ale wg mnie lepiej najpierw skontaktować się z właścicielem i powiedzieć.

Ja to mam w dupie, wady i zalety Ciri znam, a zdanie internetowych opisywaczy to mam jeszcze głębiej.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 08:41   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Daiva-to co zrobiłaś możesz oczywiście używać. Masz do tego pełne prawo- np foty robione na wystawie. Jedyne co, to dobrym obyczajem jest pokazanie właścicielom danego psa uzycie tej fotki w konkretnym miejscu i z konkretnym opisem (cos jak autoryzacja). Bo przecież ideą całości pracy jest OBIEKTYWNA ocena psów, w porównaniu do wzorca a nie punktowanie, ośmieszanie konkretnych osobników.I prac ama słuzyć nam wszystkim (m.in) a nie wywoływaniu konfliktów
Jeśli podeślesz do kazdego z właścicieli zdjęcie wraz z towarzyszącym mu tekstem i zapytasz o zgodę na uzycie tej fotki- wszystko będzie OK.
Czy możesz napisać kto jest w zespole tworzącym ową pracę?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 09:06   #6
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Ja z nikogo sie nie naśmiewam odpowiedziałam tylko na pytanie zadane przez wolfin
Quote:
a kto jest chetny zobaczyc swojego psa w komentarzu (i wad i zalet) tez bardzo prosze o napisaniu tu ze pozwolia cie na to.
skoro btd odebrałeś to inaczej to już nie moja wina

Ja mam wyrobione zdanie na temat (poradnika) jak ma wyglądać czw a jak nie i będę murem stawać za każdym projektem z tym związanym co do fotek to inna sprawa i wolfin uzyskała prawa do fotek moich psów .
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 09:11   #7
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Gaga bardzo fajny pomysł Wolfin może tak będzie najlepiej jak mówi Gaga chętnie zobaczyła bym co już zrobiliście .Czy jest taka możliwość ?
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 09:13   #8
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

A ja odnosiłem się do tego

Quote:
p.s. jasne ze nie ktore psy i tak beda bo fotki mojego autorstwa ja moge wykorzystac tak jak sama chce
Równie dobrze można by było obfotografować czyjś dom, samochód, miejsce pracy itd i też wrzucić w sieć, 'bo to ja robiłem fotki'. A tak nie jest.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 09:59   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
Gaga bardzo fajny pomysł Wolfin może tak będzie najlepiej jak mówi Gaga chętnie zobaczyła bym co już zrobiliście .Czy jest taka możliwość ?
My w naszej codziennej pracy (prasa), ZAWSZE pokazujemy teksty wraz z fotami osobom, których to dotyczy. I nie ma znaczenia czy jest to materiał płatny czy nie. Firma, o której się pisze ma prawo zobaczyć to wcześniej, zwłaszcza osoba odpowiedzialna za PR Wysyła się jeden, konkretny materiał ale i tak uwzględnia się sąsiedztwo (są firmy, które za żadne skarby nie chcą być obok innej firmy) I my to musimy uwzględnić aby zachowac dobre relacje w środowisku.
I takie właśnie działanie miałam na myśli..bo dla mnie to jest oczywiste
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 10:18   #10
admin
Moderator
 
admin's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 583
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Równie dobrze można by było obfotografować czyjś dom, samochód, miejsce pracy itd i też wrzucić w sieć, 'bo to ja robiłem fotki'. A tak nie jest.
W wypadku fotek psow np z wystawy jest sie PELNYM wlasciciele praw do tego zdjecia, bo jest ono zrobione w miejscu publicznym.. Nikogo o zadna zgode pytac nie trzeba... Jesli ktos sobie nie zyczy fotografowania ma pelne prawo nie uczesniczyc w wystawach.

Jesli chodzi o ludzi to tu jest troche inaczej - wedlug polskiego prawa bez zadnych ograniczen fotografowane moga byc osoby pelniace funkcje publiczne (np. policja, straz miejska , politycy, itede) jednak tylko w czasie pelnienia przez nie tych funkcji (np. policjant bez munduru jest juz osoba prywatna.. albo tajniakiem, ale tych nie radze fotografowac). Zdjecia te moga byc też bez zadanych ograniczen publikowane. Co do osob prywatnych, sa dwie opinie: 1. nie mozna fotografowac ich bez ich zgody, 2. mozna je fotografowac, ale nie mozna zdjec publikowac bez ich zgody. Nie dotyczy to oczywiscie sytuacji, kiedy dana osoba jest 'elementem tla', np.: podczas imprez masowych (jak no wystawy).
admin jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 11:04   #11
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Jesli ktos sobie nie zyczy fotografowania ma pelne prawo nie uczesniczyc w wystawach.
Ew. kopnąć w dupe fotografa za to że kłamie:
http://sciaga.nauka.pl/index.php/id=...=Prawo_prasowe

Quote:
2. NIE MOŻNA lub potrzebna zgoda:
* niedozwolone jest publikowanie fotomontaży z wizerunkiem osoby publicznej
* fotografia osoby niepublicznej wymaga zgody
* fotografowanie osób publicznych nie może służyć do celów marketingowych i promocyjnych
* upływ czasu pomiędzy aktualnej fotografii a jej publikacja nakazuje zadbać o zgodę na umieszczenie "starszej" fotografii w prasie (widoczne zmiany urody, zewnętrzne)
* publikacje fotografii zwierząt nie wymaga zgody właściciela, ale nie gdy ośmieszają go
* zgoda potrzebna do fotografii: - noworodków i dzieci
- uchodźców
-osób prywatnych
- sytuacje intymne
- orientacje seksualne
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 11:13   #12
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
My w naszej codziennej pracy (prasa), ZAWSZE pokazujemy teksty wraz z fotami osobom, których to dotyczy.
Bo to jest zachowanie profesjonalne.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 11:20   #13
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Poniewaz wspomniana przez Daivę, zbiorowa praca nie dotyczy ludzi, to wystarczy pamietac o tym jednym punkcie:
* publikacje fotografii zwierząt nie wymaga zgody właściciela, ale nie gdy ośmieszają go

I wszystko jasne
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 11:40   #14
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Daiva nie wiem, czy przydadzą Ci się fotki Cory, ale jeśli tak to możesz brać
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 11:41   #15
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Tylko pamiętajmy o tym że pies jest czyjąś własnością (i to w aspekcie materialnym dosyć kosztowną). I tak jak możemy nie zgodzić się na publikację zdjęcia swojego auta tak samo psa.
Jak już pisałem - ja jak na razie na to leje, bo olewam większość ekspertów z sieci.

Quote:
publikacje fotografii zwierząt nie wymaga zgody właściciela, ale nie gdy ośmieszają go
Jakieś podstawy prawne do tego?

Chyba że uważacie że prawo do rozporządzania czyjąś własnością to tylko bzdurne wymysły.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 11:53   #16
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Jakieś podstawy prawne do tego?
Cytowane przez CIEBIE prawo prasowe... kilka linijek nizej...
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 11:54   #17
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Chyba że uważacie że prawo do rozporządzania czyjąś własnością to tylko bzdurne wymysły.
Fotka zrobiona przeze mnie jest moją własnością i dysponuje ją według własnego uznania.

A co do prawa prasowego - serwisy internetowe nie podlegają w myśl ustawy prawu prasowemu. Niedawno zresztą było o tym głośno. Ale nawet jeśli miałoby obowiązywać, to zdjęcia wykonane na wystawie też się do tego nie zaliczają, bo każdy ma prawo fotografować psy na wystawie - ludzie są tam tylko tłem. Na koncie jest już zresztą jedna wygrana sprawa, gdzie autorowi zdjęcia zarzucono, że nie ma prawa fotografować psów hodowcy - wygrał fotograf.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 12:01   #18
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

troche nie w temat, ale czekalam takich odpowiedzi od niektorych osob.

jescze - psy, ktore maja zrobiona bonitacje i maja wpisane wady czy nie dostatki tez beda pokazywane bo juz maja ta wade albo niedostatok pokazany oficialne.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 12:09   #19
Hexeann
Junior Member
 
Hexeann's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Kampinos
Posts: 97
Default

Quote:
Originally Posted by Admin View Post
Co do osob prywatnych, sa dwie opinie: 1. nie mozna fotografowac ich bez ich zgody, 2. mozna je fotografowac, ale nie mozna zdjec publikowac bez ich zgody. Nie dotyczy to oczywiscie sytuacji, kiedy dana osoba jest 'elementem tla', np.: podczas imprez masowych (jak no wystawy).
Wydaje mi się, że nie chodzi tu o różne opinie lecz o fakt prawny. Oj nie zliczę już ile razy zdejmowałam z kolumny zdjęcia tzw. „osób prywatnych”, również z tzw. imrez masowych. Bywało i tak, że najpierw była zgoda na publikację a potem szło pismo z kategoryczną odmową! W niektórych przypadkach występowała koniczność zakładania tzw. pixla na twarz a i tak wielokrotnie naczelni borykali się z procesami sądowymi i odszkodowaniami. Zresztą wszystko zależy od interpretacji - dotyczy to też zdjęć typu „paparazzi”, najczęściej jednak jeśli niejasna jest sprawa zgody na publikację zdjęcia - nie zamieszcza się go.
Przynajmniej mogę to stwierdzić w wydawnictwach: Axel Springer, Bauer oraz G+J.


pozdrawiam!
Hexeann
Hexeann jest offline   Reply With Quote
Old 17-07-2008, 12:21   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Daiva, w dyskusji o fotkach i prawach do nich umknęło Ci moje pytanie
Powtarzam więc: czy mogłabyś podać zespół, który pracuje nad tym komentarzem do wzorca?
Czy to ma cos wspólnego z materiałami, które zbieral Oskar Dóra? Kontynuacja prezentacji zrobionej przez Sonie Bognarova czy calkiem inne przesięwzięcie?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org