Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-05-2006, 14:42   #21
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Naprosto souhlasím s posledním příspěvkem Bellinky (až založíš tu partičku, tak se hlásíme :0))) ).
K ARTUS: No, nevím. Já taky docela dost chodím po výstavách a neřekla bych, že se hodně ČSV bojí a plazí se v kruhu . Samozřejmě, že pár jedinců není tak úplně "odvázano" z výstav, ale nevidím žádnou tragédii. Možná by stálo zato porovnat to s jinými pracovními plemeny - tam jsou často vidět taky povahové bomby - u ČSV mi to tolik nevadí (vzhledem k původu), ale u NO a dobrmanů . Povahu ČSV nevidím tak tragicky, ale jisté je, že třeba IPO s ním udělá opravdu málokdo a vloží do toho nezměrné úsilí a finance......Výcvikáři (ti zkouškový) si ČSV nepořídí a nenelhávejme si, že to někdy bude jinak - leda z nich uděláme zase ovčouny.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2006, 20:44   #22
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Nechci zde donekonečna diskutovat. S některými názory souhlasím s jinými však nesouhlasím a mám k tomu své důvody.
Kdo má chuť trochu si počíst, zkuste...
http://zmolu.vlcak.cz/cs/csv/default.aspx
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2006, 16:45   #23
Julunka
Junior Member
 
Julunka's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5
Default Výběr dat pro soutěž Nejlepší pracovní jedinec roku

Ahoj,

proč se počítají body za pohyb v postroji do této soutěže? Myslím si, že stejně jako maliňák nebo německý ovčák je čsl. vlčák pracovní plemeno ve smyslu "služební" a že body za aktivitu na skijöringu nebo canicrossu přísluší malamutům a sibiřským husky do jejich pracovního žebříčku.
Neměly by se počítat pouze výsledky výcvikové?
Dog-trekking bych tam nezapočítávala už vůbec, protože takový výlet po psu nevyžaduje absolutně žádné vlohy, pouze průměrnou kondici. Cvičit psa na dog-trekking nemusíte, protože to můžete jít i na obojku a flexi vodítku (jsou tací )

J.
Julunka jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2006, 12:35   #24
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default Výběr dat pro soutěž Nejlepší pracovní jedinec roku

Quote:
Originally Posted by Julunka
Ahoj,

proč se počítají body za pohyb v postroji do této soutěže? Myslím si, že stejně jako maliňák nebo německý ovčák je čsl. vlčák pracovní plemeno ve smyslu "služební" a že body za aktivitu na skijöringu nebo canicrossu přísluší malamutům a sibiřským husky do jejich pracovního žebříčku.
Neměly by se počítat pouze výsledky výcvikové?
Dog-trekking bych tam nezapočítávala už vůbec, protože takový výlet po psu nevyžaduje absolutně žádné vlohy, pouze průměrnou kondici. Cvičit psa na dog-trekking nemusíte, protože to můžete jít i na obojku a flexi vodítku (jsou tací )

J.
No, podle toho, jak jsem pochopil tyto řádky, tak je píše nějaký super výcvikář! ČSV je pracovní plemeno, ale všestranně upotřebitelné plemeno - tzn., že fantazii se meze nekladou...I toto slouží k propagaci plemene a nejen ZOPky apod....Dogtrekking má taky své kouzlo - nejde jen o kondiční cvičení, ale především o spolupráci majitele a psa...To je stejné, jako kdyby řekl, že by nezapočítával VZtka....Když je ten pes tak dobrej, že závodí na MR ve skijöringu, tak to asi nebude béčko a je docela drsný, že v disciplíně malamutů a huskyn si právě čvčko, tedy pes na služební výcvik, v závodě, ze kterého byste NOčka a BOčka velmi pravděpodobně odvezli rovnou do hrobu, se umístí tak dobře...Když už tady někdo píše o služebním výcviku, tak se zapomíná i třeba na canisterapii....A co ta?Tu byste taky třeba nebrali?Ukažte mi čvčko, které tuto zkoušku někdy v životě udělalo!
Bellinka jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2006, 14:14   #25
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Canisterapii zkoušeli s Erou, jak jsou daleko nevím
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2006, 15:21   #26
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
Canisterapii zkoušeli s Erou, jak jsou daleko nevím

to je škoda, že tu nejdou posílat fotky, poslal bych fotku Ery)
Bellinka jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2006, 15:48   #27
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

K Ivce: zkouška byť třeba základní, vypovídá u čsv o vlohách k cvičitelnosti nebo alespoň je jediným měřidlem vloh k cvičitelnosti a pokud chceme cvičitelné psi nemáme jinou možnost než toto měřidlo akceptovat. K výstavám: není to tragické, ale i pes který se výstav běžně neúčastní by neměl projevovat tak silnou bázlivost či agresivitu. Otázka povah je věcí názoru jedni budou preferovat nejen vlčí vzhled ale i vlčí chování, pro jiné je zase důležitá cvičitelnost a ovladatelnost. Jde jen o to k čemu se pes vlastně hodí jako pracovní plemeno a to platí u všech plemen. PS: o té naší super povaze bych také polemizoval.
Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2006, 16:02   #28
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default Výběr dat pro soutěž Nejlepší pracovní jedinec roku

Quote:
Originally Posted by Bellinka
Když už tady někdo píše o služebním výcviku, tak se zapomíná i třeba na canisterapii....A co ta?Tu byste taky třeba nebrali?Ukažte mi čvčko, které tuto zkoušku někdy v životě udělalo!
Amber Wolf z Peronówki a Beti Wilk z Polskiego Dworu pracují jako canisterapeutičtí psi. Teď se o tom zrovna hodně diskutuje na anglickém fóru - CSW as therapy dog. Jsou tam i fotky, jednu sem zkopirovavam. Jejich majitelka Ela tam primo pise, ze Amber slozil mezinarodni zkousky a pracoval jako terapeuticky pes. Ze je velmi trpelivy, deti s nim mohou delat vsechno, pokud ho to boli, tak pouze knuci.
Momentalne Ela trenuje fenu Beti, slozila s ni jiz tri zkousky a cekaji na slozeni mezinarodni zkousky. Beti je sedmimesicni fenka.

Vice fotek Amber pri praci je tady: http://www.dogoterapia.org/strona/po...otogaleria.htm

__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2006, 19:43   #29
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Výběr dat pro soutěž Nejlepší pracovní jedinec roku

Quote:
Originally Posted by Bellinka
No, podle toho, jak jsem pochopil tyto řádky, tak je píše nějaký super výcvikář! ...
Nevím, kdo tady je super výcvikář nebo není. Ty ses zatím přes výzvy nepředstavil a tak nevíme, zda tím super odborníkem nejsi právě ty.

Jinak samozřejmě vše je na výkladu a pochopení smyslu soutěže "O nejlepšího pracovního jedince". Když se připravoval její první ročník, tak někteří, dnes již bývalí, členové vedení dokonce navrhovali, že nejvíce bodů v soutěži získá ten, kdo se zúčastní a umístí v závodě ČsV podle ZVV1 a v Jevišovickém pětiboji. Např. za zkoušku OPT2 (TARTová obranářská speciálka 2. stupně) navrhovali méně bodů, než za výše uvedené dva závody.
Myslím, že tato soutěž není o tom, který pes je skutečně pracovním jedincem, protože jinak by se nemohly hodnotit žádné sportovní zkoušky a výkony ale jen a jen skutečné pracovní (policejní, armádn, canisterapie, záchranářské apod.). Alespoň já chápu soutěž jako hodnocení psů podle toho, jak propagují práci s ČsV. Stejná je i soutěž o nejlepšího výstavního jedince i když se její tvůrkyně postarala po prvním ročníku o to, aby nevyhrávali psi, kteří nejvíce propagují plemeno na výstavách ale ti, kteří na několika vybraných akcích získají nejvíce titulů ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2006, 08:32   #30
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default Výběr dat pro soutěž Nejlepší pracovní jedinec roku

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Quote:
Originally Posted by Bellinka
Když už tady někdo píše o služebním výcviku, tak se zapomíná i třeba na canisterapii....A co ta?Tu byste taky třeba nebrali?Ukažte mi čvčko, které tuto zkoušku někdy v životě udělalo!
Amber Wolf z Peronówki a Beti Wilk z Polskiego Dworu pracují jako canisterapeutičtí psi. Teď se o tom zrovna hodně diskutuje na anglickém fóru - CSW as therapy dog. Jsou tam i fotky, jednu sem zkopirovavam. Jejich majitelka Ela tam primo pise, ze Amber slozil mezinarodni zkousky a pracoval jako terapeuticky pes. Ze je velmi trpelivy, deti s nim mohou delat vsechno, pokud ho to boli, tak pouze knuci.
Momentalne Ela trenuje fenu Beti, slozila s ni jiz tri zkousky a cekaji na slozeni mezinarodni zkousky. Beti je sedmimesicni fenka.

Vice fotek Amber pri praci je tady: http://www.dogoterapia.org/strona/po...otogaleria.htm



Hmmm,tak to Mirko smekám!A beru zpět!Je skvělé, že čvčko má taky canisterapeutické zkoušky.

Kdyby to Pavel nepochopil, tak to milerád zopakuji ještě jednou! Když jsem psal o pracovním jedinci, tak jsem myslel, že se má hodnotit každá činnost psa a schválně jsem si rejpnul do Ivky, která tady psala jen výcviku dle zkušebního řádu, což já tvrdím, je pitomost a má se hodnotit jakákoliv činnost psa, která vede k propagaci, což si zrovna myslím, že avizovaný skijöring je. Což znamená, že se spolu v tomto shodneme. Ono toho zas tolik není, ale toto to zrovna je

A ještě pro Pavla : Nejsem žádnej super výcvikář, se psem cvičím, dle mého názoru naprosto triviální ZOPku jsem s ním získal a pracuji dále...Ale právě proto mne hrozně naštve, když někdo dělá se svým psem to, co ho baví, a klasický výcvik dle NZŘ to opravdu být nemusí, a někdo řekne, že by to nebral! To mne dokáže prvotřídně naštvat! Proto má poznámka byla tak jedovatá. Jak jsem již jednou napsal - uznávám a velmi si vážím každého, kdo se psem něčeho dosáhnul, kdo s ním něco dělá. Vede to k propagaci plemene a ukazuje to především, že čvčka jsou VŠESTRANNĚ upotřebitelní psi, což právě většina služebních plemen není!
Bellinka jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2006, 09:55   #31
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default

Quote:
Originally Posted by ivka
To sem to asi spatne napsala ........
Osobne jsem rada, ze je tam zahrnuto, co nejvice aktivit, to je ta vsestranost. Protoze u cehokoli je potreba psi disciplinovanost.
S Julunkou proste nesouhlasim.

Myslela jsem to tak, ze nelze do chovu uprednostnit psa se ZOPkou, protoze na slozeni ZOPky ma kazdy cevecko. Vse zalezi na majiteli, bud do toho jde a slozi ZOPku a nebo nejde, ale jak rikam, na ZOPku ma kazde csv.

Ale na IPU nebo jakekoli jine vyssi mete ( jakekoli) se to dle me uz projevi. Ty opravdove vlohy psa ( i majitele).

Ale ja nejsem zadnej cvicitel, takze mozna kecam....

Ale jak rikam, do pracanta roku necht patri vsechny mozne psi zavody a zkousky. Tak jedine to bude spravedlive.
iva
Ivko, promiň, to nepatřilo vlastně Tobě, ale Julunce Moc se Ti omlouvám, ty máš samo pravdu...Máš tam ode mne SZ
Bellinka jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2006, 13:28   #32
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default Výběr dat pro soutěž Nejlepší pracovní jedinec roku

Quote:
Originally Posted by Pavel
Stejná je i soutěž o nejlepšího výstavního jedince i když se její tvůrkyně postarala po prvním ročníku o to, aby nevyhrávali psi, kteří nejvíce propagují plemeno na výstavách ale ti, kteří na několika vybraných akcích získají nejvíce titulů ...
Tak to ti asi uniklo, že místo této soutěže je právě nejlepší pracovní jedinec , nesleduješ dění v Klubu . A zase osobně napadáš pořád tutéž osobu, která asi opravdu řídí zeměkouli . Nebo myslíš soutěž Šampion šampionů, kde se Jerry Lee z Molu Es tenkrát tak prosadil a udělal ČSV reklamu jako hrom ? Tu ale Monika nevymyslela , teda alespoň o tom nevím, nejsem Vševěd jako ty .
Bodíky za účast na výstavě nebo výletu by neměli ovlivňovat celé pořadí jakékoliv "soutěže". Čévéčka se nejlépe propagují v každodenním životě, nikoliv na výstavě nebo na setkání. To je tedy můj ověřený názor.
Ale jen ať tato soutěž pokračuje ! Někoho asi motivuje a to je dobře.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2006, 13:34   #33
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

A Era dělá záchranařinu, ale jak jsou daleko taky nevím - budeme muset udělat společný výlet na Kozí hřbety, doufám, že to bude alespoň za bodík
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2006, 08:29   #34
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Kdy se jde? Pro společné výlety , to my jsme Q+A
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org