Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-11-2007, 01:20   #41
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Pewnie duza konkurencja
Daivuś strasznie bym chciala sie pojawic.. ale jak na razie to wsytko wskazuje ze nie da rady ( transport..kasa.. klopoty).. oczywiscie kase,ktora za nas zalozylas oddam co do grosza.. Ale taak strasznie chcialabym pojechac ..tak strasznie...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 10:45   #42
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Jak na pierwszą wystawę to bardzo była grzeczna. Psów się nie bała. Może pojawimy się na Nowej Rudzie i wtedy Cora będzie jeszcze lepsza(nadal chodzimy na szkolenie)

P.S. Mam nadzieję, że dużo was będzie w Nowej Rudzie.
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 10:58   #43
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Jeszcze jedno pytanie:
Czy ktoś zrobił jakieś ładne zdjęcia, bo te z mojego aparatu to trochę nie wyszły...
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 20:44   #44
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Kasiu Moje gratulacje dla was dwie Z pużnione ale szczere
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 20:57   #45
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

O właśnie zapomniałabymDziękuję wszystkim za "gratulacje"
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 21:09   #46
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wynik wynikiem- wiadomo, zawsze cieszy (zwlaszcza gdy to debiut) ale ja Ci gratuluje przede wszystkim tego, ze Cora spokojnie przyjela caly ten wystawowy balagan Jestescie dzielne
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 21:19   #47
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Super - gratulacje dla wszystkich
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 01:57   #48
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Gaga, ja się z wyniku nie cieszę. Cieszę się, że była taka grzeczna i spokojna...

A ja dalej: Czy ma ktoś fotki...???

P.S. Następnym razem zobaczymy się w Nowej Rudzie
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 05:11   #49
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Po sporej przerwie wystawowej i ja była ze swoją pięknotą na wystawie w Kielcach. Ereshka oczywiście zaprezentowała swój temperament ale nie było tak źle abym musiała się wstydzić . Gorzej bywało. Robi więc sunia postępy. Eresha robi po prostu wszystko na maxa, jak kocha to na maxa, jak nie lubi to też na maxa, jak broni pańci to też na maxa itd. Zaprzyjaźniła się (aczkolwiek dając do zrozumienia młodzieży że jest starsza i deczko ważniejsza) z April i Ali do tego stopnia, że jak inne pieski za bardzo się z nimi spoufalały to pokazywała czyje to stado . Ponadto była okrutnie miziana przez jedną pańcię z dwójką dzieci ok. 4 i 6 lat. Tatuś tej rodzinki robił zdjęcia i obiecał przysłać. Byli to mam nadzieję nowi właściciele kolejnych dzieciaczków Maxa, które mam nadzieję na dniach zdrowe się na tym świecie pojawią.
Dzieciaki tej pary tak dokuczały Ereshce, że doszłam do wniosku:
WILCZAKI DO DZIECI MAJĄ ŚWIĘTĄ CIERPLIWOŚĆ.
Synek tej pary pod koniec wystawy i miziania wyraził ochotę zabrania Ereshki do domu .
Jestem zadowolona z występu Ereshki, która bardzo dobrze zachowywała się w ringu. Biegła równo,ładnie, nie rozdawała uśmiechów, stała cierpliwie pomimo bardzo długich opisów. Zaprezentowała bardzo obfite w porównaniu z pozostałymi wilczakami futerko. Zasłużyła więc na opis" dorodna suka o bardzo dobrych proporcjach. Ale w ruchu i statyce prezentowała się dobrze co pani sędzina zauważyła wpisując dobrą prawidłową górną i dolną linię z b.dobrym kłębem oraz prawidłowe katowanie kończyn i dobra ich akcję. Ogon oczywiście w górze z zakręconą końcówką. Gdyby pani sędzina dotknęła Ereshkę, to pewnie byłaby suką proporcjonalną z bogatą szatą Otrzymała ocenę doskonałą z lokatą drugą po Ginger.
Opis nie odbiegał od tych, które dotychczas otrzymywała poza tym, że może był mniej całościowy i z mniejszym niż dotychczas zainteresowaniem głową Ereshki. A właściwie z zainteresowaniem, które zostało zakończone stwierdzeniem zbyt słabej żuchwy .
Pomimo, że Pani Bukład jest sędzią długoletnim i nie raz sędziującym wilczaki to ja jednak nadal uważam jej żuchwę za jak najbardziej prawidłową. Niektórzy być może zechcą przyczepić mi łatkę: "nie wygrała to sędzia kalosz". Nie chodzi o to. Nie raz Ereshka nie była pierwsza. A przegrać z Ginger to nie plama.
Chodzi o moje zaskoczenie takim opisem. Nawet nie zadaję na forum pytania: "czy głowa Eresh jest zgodna ze wzorcem rasy".
Pamiętam co mówił mi Oscar Dora na temat jej doskonałej w jego opinii głowy i jak jej głowę i nie tylko wielokrotnie fotografował aby pokazywać w celach szkoleniowych jak powinna wyglądać suka wilczaka .
Wydaje mi się więc, że mogę nie przejmować się takim opisem i uważać go za wyraz pewnych preferencji pani sędziny a nie za wadę Ereshki.
Zresztą żaden z dotychczas oceniających Ereshkę sędziów nie widział nic w jej głowie na minus (chyba, że głupawkę) i otrzymywała opisy z bardzo pozytywnym podkreślaniem atutów jej łepetynki, również do tych sędziów zaliczała się pani Bukład.
Jak będą zdjęcia z wystawy to parę wrzucę.
Reasumując wracałyśmy do domu w świetnych humorach śpiewając obie jak zwykle w samochodzie , bo:
1. Poznaliśmy Ali i April z ich przesympatycznymi właścicielami. Psy prezentowały się bardzo dobrze słuchając się w ringu i bardzo dobrze prezentując, szczególnie w ruchu były bardzo urodziwe.
2. Poznaliśmy Corę z Rodzinką - młodą i bardzo ładną Czeszkę Oj dobrze się panienka zapowiada.
3. Popatrzyliśmy na radość z rodzinnego spotkania pozostałych wilczaków, które widać, że się znają i czują dobrze ze sobą, co również można powiedzieć o ich właścicielach
i tu zrobiło się nam smutno, bo rodzinki Ereshki nie było.

Wielu wagarowiczom tym razem nieobecność usprawiedliwiamy.
Do domu po wystawie zbieraliśmy się szybciutko bo Max traci tradycyjnie na zimę swoje piękne futerko i siedział cały dzień zamknięty w kojcu wprawdzie z budą, ale do której wchodzi dopiero jak mu nieźle tyłek zmarznie.
Pozdrawiamy serdecznie
Bożena z Ereshką i Maxem
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 05:24   #50
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Dobre zdanie, ale się ubawiłam, proszę nie pluć na komputery ze śmiechu, cytuję swoją poprzednią wypowiedź:

"Pomimo, że Pani Bukład jest sędzią długoletnim i nie raz sędziującym wilczaki to ja jednak nadal uważam jej żuchwę za jak najbardziej prawidłową"

:ju mpie

Bezapelacyjnie wygrywam "złote usta roku 2007" !!!!!!:cu nao

Popłakałam się ze śmiechu o 4 rano. Chyba nie jest to całkiem normalne
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 09:34   #51
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default


No to obu Wam się nalezy nagroda ex-equo
Bo wzorzec mówi: Kufa: Sucha, nie szeroka, kość nosowa prosta.

Nagrody redakcja wyśle pocztą


__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 10:03   #52
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Wystawa była bardzo fajnie zorganizowana i sympatyczna.
Ali zachowywał się okropnie, interesowały go wszystkie dziewczyny, ale szczagólnie zachwycony był Ereshką... Popiskiwał, skiełczał i marudził pod nosem przez całą wystawę.

Opis dostaliśmy ok - że proporcjonalny, dobrze kątowany, pięknie umaszczony, doskonały ruch itd.

Po porównaniu z Aprilką dostaliśmy jeszcze dod. informację, że jednak ma za słabo rozwiniętą klatkę piersiową i jak na psa w tym wieku jest jednak "zbyt dorodny"...
Z Gapci jestem bardzo dumna bo mimo, że była dość speszona i onieśmielona to zachowywała się w miarę grzecznie i spokojnie.
Norbert dawaj fotki!
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 10:31   #53
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
"Pomimo, że Pani Bukład jest sędzią długoletnim i nie raz sędziującym wilczaki to ja jednak nadal uważam jej żuchwę za jak najbardziej prawidłową"
A jednak parsknęłam kawą na monitor! Mam nadzieję, że zawita kiedyś do K-wa i będziemy mieć okazję obejrzeć słynną żUCHWę PANI bUKłAD ...

Przypomniałam sobie, że ktoś mi kiedyś cytował podobną opinię nt Ereshki któregoś z właścicieli wilczaków, choć nie pamiętam już kto to był i kogo cytował... Zapamiętałam sam fakt, bo nieźle się ubawiłam - żuchwy wilczaków chyba nie były dotąd komentowane (?) - jeśli już - to raczej szczęki (vide wzorzec!).
Tradycyjnie już, gratuluję równo wszystkim wygranym i przegranym!!!
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 12:41   #54
norbertw
Junior Member
 
norbertw's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Warszawa
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by anetawron View Post
Po porównaniu z Aprilką dostaliśmy jeszcze dod. informację, że jednak ma za słabo rozwiniętą klatkę piersiową i jak na psa w tym wieku jest jednak "zbyt dorodny"...
A wg nas to łubu dubu łubu dubu nież żyje pani sędzia
chociaż Aprilka też dostała płytką klatkę (mimo widocznej poprawy od czasów wystaw w W-wie oraz Nowym Dworze-gdzie z kolei klatka Aprilki wg opisu była zbyt masywna).

Z fotkami będzie gorzej bo rozjechał mi się aparat i wyszły nienajlepiej albo wcale.

PS. Oczywiście pozdrawiamy i gratulujemy sukcesów pozostałym uczestnikom wystawy.
norbertw jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 15:50   #55
Fori
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 159
Default

Quote:
Originally Posted by norbertw View Post
...gratulujemy sukcesów pozostałym uczestnikom wystawy.

W imieniu Forasa z Peronówki serdecznie dziękuję za gratulacje i niniejszym informuję, że Foras zakończył w Kielcach Młodzieżowy Championat Polski "z nieiścia" tym samym zostając pierwszym championem w tej klasie

A całkiem poważnie gratulacje i mizianko dla wszystkich grzecznych wilczaków, które chcą się pokazywać szerokiej publiczności
Fori jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 16:09   #56
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

"Proporcjonalne 6 miesięczne szczenię o typowej głowie, dobrym pigmencie, prawidłowej budowie anatomicznej i bardzo dobrej akcji kończyn. Szata typowa." - tak pani Ewa Bukład z prawidłową żuchwą opisała Corę

Ja tam nie patrzałam pani Bukład na żuchwę, więc nie wiem czy jej żuchwa jest jak najbardziej prawidłowa
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 16:39   #57
Ana
Junior Member
 
Ana's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Warszawa
Posts: 157
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post

"Pomimo, że Pani Bukład jest sędzią długoletnim i nie raz sędziującym wilczaki to ja jednak nadal uważam jej żuchwę za jak najbardziej prawidłową"

:ju mpie
BOSKIE!!!!!!!!
Niech ktoś wrzuci fotki! Szczegolnie te ze zbliżeniem na żuchwę Pani Bukład
Bożenko, ja jestem całym sercem za przyznaniem Ci "Złotych ust roku 2007"!

A wszystkim jak najszczersze GRATULACJE z wyników!!

ps. Ali & April
Ana jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 17:07   #58
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Czy po długoletnim sędziowaniu wilczaków żuchwa może pozostać prawidłowa? No nie wiem, a może to ma coś wspólnego z komentarzem jaki szepnęła p.sędzia swojej asystentce gdy ta chciała osobiście obejrzeć uzębienie Alego - że zęby wilczaków pokazują właściciele
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 17:20   #59
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
Opis nie odbiegał od tych, które dotychczas otrzymywała poza tym, że może był mniej całościowy i z mniejszym niż dotychczas zainteresowaniem głową Ereshki. A właściwie z zainteresowaniem, które zostało zakończone stwierdzeniem zbyt słabej żuchwy
To bedzie bajka, bo robi sie akurat ciemno...

Niemcy stale sie kloca.... Dawno, dawno temu poklocili sie, w ktorym kraju sa najladniejsze kobiety... Czy w Niemczech Zachodnich, czy we Wschodnich... Postanowili zrobic male zawody... A zeby bylo sprawiedliwie do sedziowania zaprosili osobe bezstronna - ufoludka...

Niemcy Wschodni wybrali 10 swoich najlepszych sportsmenek. Wszystko kobiety jak dab od malego pedzone na sterydach. Zachodni postawili wszystko na jedna karte - wybrali jedna jedyna kobiete, ale za to perfekcyjna supermodelke.

Sedzia pochodzil z innej planety, gdzie kobiety maja macki i sa owlosione, wiec jego doswiadczenie w ocenianiu kobiet na nic mu sie zdalo... Gdy zaprezentowano mu 11 dziewczat byly to pierwsze i jedyne Ziemianki jakie widzial w zyciu. Brakowalo mu wiec punktu odniesienia... Dlugo sie przygladal... wreszcie rzekl "WYBRALEM" i wskazal na najmasywniejsza wschodnioniemiecka sportsmenke...

"Panie sedzio, ale dlaczego taki wybor" - zapytano...

"Wasy pod jej nosem przypominaja mi moja rodzinna planete. A poniewaz bazujac na tej stawce widze, ze na Ziemi kobiety maja masywne glowy, umiesnione szyje i rozbudowane bary, to wybralem kobiete, ktore ma to wszystko najlepiej uwidocznione. Na ostatnim miejscu stawiam kobiete z Niemiec Zachodnich - watla jest, ma jakies takie dlugasne nogi, delikatne barki i jeszcze ta slaba zuchwa!"


Oczywiscie kazdy Ziemianin znajacy sie co w Ziemiankach jest piekne wybralby inaczej, ale.... kto by tam chcial podpadac, ze krytykuje sie wynik za kazdym razem, gdy supermodelka przegrywa z 'Helga'...

Quote:
Originally Posted by konek View Post
Niektórzy być może zechcą przyczepić mi łatkę: "nie wygrała to sędzia kalosz".
Bozena, prawdziwa cnota krytyk sie nie boi... Jesli ktos jest zdania, ze myle sie, ze jednak Eresh zasluzenie przegrala i to z powodu glowy to zapraszam do dyskusji o wzorcu rasy... Do czasu, gdy mnie ktos CYTUJAC wzorzec nie przekona do zmiany opinii bede twierdzic, ze Eresh przegrala nie GORSZA glowa, ale swoja innoscia... Rzeczywiscie mocno sie musiala wyrozniac w stawce doroslych psow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007, 18:34   #60
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Poprostu tak to jest gdy chce sie czlowiek wyrozniac i stara sie,widzi piekno swojej pociechy,ktora rosnie na super modelke... a potem TRACH, za to piekno sie obrywa.. Bozenko ,to ty nie wiesz ze nie ma sie miec pieknych suń,tylko standardowe,albo choc podone do wiekszosci.. ?
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org