Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

View Poll Results: Zajímáte se o to, zda Va¹e ¹tìnì nebude exportováno je¹tì pøedtím, ne¾ sdìlíte cenu ?
Ne 1 14.29%
Ano 6 85.71%
Nezajímá mne to 0 0%
Voters: 7. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-12-2005, 00:33   #21
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj,jen krátce.

Taky mě se mnou hnul příspěvek od "Medcin", je to člověk ,který nikdy nežažil co je to se piplat se štěňaty - mít k nim vztah jak ke svým dětem a pak se dívat,jak se k nim někdo chová jako k věci, a proto dokážu pochopit jeho náhled.

Ale nedokážu "rozdýchat" jeho slova , v tom smyslu,že není zvědav na chovatele,který se zajímá ,jak štěně roste ... a ,že co mu je po tom,jednou štěně prodal,tak ...
LITUJI chovatele,který ti štěně prodal(pokud máš tento přístup) a děkuji Bohu ,že jsem to nebyla já.
a pokud budeš mít někdy štěňata,přeji ti hodně zájemců s podobným názorem!!!

Lucka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2005, 12:29   #22
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default OBCHD

Quote:
Originally Posted by Hanka
No, odpovím za sebe. Už jsem překupníkovi štěňata prodala. bylo to před cca 10lety. Tehdy my zbývala už odrostlejší štěňata. Ač jsem dostala slib, že budu znát jména a adresy majitelů a budu s nimi v kontaktu, nic jsem se nedozvěděla. Takže jse nalítla jednou a už bych to neudělala. Proto. Já jsem strašně ráda, když vím, jak se naše štěňata mají a pokud má majitel zájem, jsem s ním v kontaktu po celý život jeho psa. Já na tom tedy mám velký zájem. Jsem ráda, když posílá fotky, když píše, jaké má pes zkoušky, jakou výstavu vyhrál atd.atd.
Beru to podle sebe. Když si vybírám štěně, dlouho hledám podle rodičů, prarodičů a vybírám si. Pak si jej zamluvím a pokud jsem si vybrala z vrhu, o který opravdu stojím, pak je cena vedlejší.Prostě zaplatím kolik řekne chovatel a jedu pro štěně třeba do horoucích pekel.Když mi volají lidi a první po představení chtějí vědět jen cenu, tak jim jí samozřejmě sdělím. Ale každého se ptám, proč nechtějí vědět něco o rodičích.Chápu, že každý není pejskař a jméno rodiče mu třeba nic neřekne, ale nejde jen o jméno.
Takže překupníky už ne. Nehledě na to, že to zrovna moc morální není a je špatné, že jim nevadí, že někoho obelhávají. Pro mě je něco jiného překupník se starožitnostmi a překupník se psy. Přeci jen jsem k nim citově zainteresovaná a chci pro ně jen to nejlepší.
AHOOOOJ, SLEDUJI VAŠE POZNATKY S PRODEJEM ŠTĚNAT, A HRŮZOU MI VSTÁVAJÍ VLASY NAD PRAKTIKAMA KUPUJÍCÍCH I PRODEJCŮ.!!!
JÁ OSOBNĚ BYCH CHOVAT A PRODÁVAT PSY NEMOHLA, PROTOŽE BYCH SE ZBLÁZNILA, KDYBYCH NEVĚDĚLA, JAK A KDE ŠTĚNÁCI SKONČILY.JENOM JEDNOU JSEM MĚLA PŘED LETY K PRODEJI 8 ŠTĚNÁTEK DOBRMANŮ, A DODNES O VŠECH VÍM, NO, KAŽDÝ JSME JINÝ...! JSEM RÁDA, ŽE TYTO STRÁNKY SLEDUJI A MŮŽU SE ÚČASTNIT ....PRIMA DEN VŠEM....JANA
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2006, 18:50   #23
JANA-ARIEL
Junior Member
 
JANA-ARIEL's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Liberecko
Posts: 22
Default ahoj Lucko

Quote:
Originally Posted by Edenseveru
Ahoj,jen krátce.

Taky mě se mnou hnul příspěvek od "Medcin", je to člověk ,který nikdy nežažil co je to se piplat se štěňaty - mít k nim vztah jak ke svým dětem a pak se dívat,jak se k nim někdo chová jako k věci, a proto dokážu pochopit jeho náhled.

Ale nedokážu "rozdýchat" jeho slova , v tom smyslu,že není zvědav na chovatele,který se zajímá ,jak štěně roste ... a ,že co mu je po tom,jednou štěně prodal,tak ...
LITUJI chovatele,který ti štěně prodal(pokud máš tento přístup) a děkuji Bohu ,že jsem to nebyla já.
a pokud budeš mít někdy štěňata,přeji ti hodně zájemců s podobným názorem!!!

Lucka
==============================================
zdravím vlky ze severu.....doufám,že návštěva se uskuteční.!
pa,pa-tobě i hafulům.JANA
JANA-ARIEL jest offline   Reply With Quote
Old 31-01-2006, 20:29   #24
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Koukám na to až teď. Je mi u zadnice, jak bere psa náš právní řád. Pro mě pes prostě věc není - je to můj kamarád a člen rodiny / smečky. Nechápu, jak se někdo může podivovat nad tím, co je špatné na prodeji štěňat překupníkům a označovat to za nákup zboží za účelem dalšího prodeje. Pes nejsou boty.

Ohledně cen - vývoz štěněte je i pro chovatele finančně náročnější (export pedigree, europas atd.), kromě toho je to věc chovatele, za jakou cenu komu štěně prodá. Komu se to nelíbí, ať jde jinam. Myslím že všichni co tady odpovídali - jak je znám - nechovají psy pro peníze, a kolikrát radši než za tisíc EUR prodají štěně studentíkovi za 7000 Kč, když vidí že se u něj bude mít fakt dobře a že s ním bude dělat.

Ono všechno už napsali Pavel, Hanka, Helena, Mirka a Lucka, takže k tomu vlastně není co dodat. Omlouvám se za trošku rozčilený tón, ale hlavně pasáže o překupnících mě prostě zvedají ze židle - nemůžu si pomoct.

Ahoj, Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2007, 19:43   #25
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

tahle diskuze je opravdu poučná, i já tedy, musím se trochu stydět, jsem se ptala hnedle na cenu štěněte, koukala jsem na internetu, vybrala dle mého názoru, ty nejlepší chovatelské stanice s krásnými a šikovnými psy a viditělně zájmem o pomoc majitelům, cena je pro mne jako pro studentku důležitá abych věděla kdy si mám štěně pořídit-já třeba 10 000 nenašetřim do maturity spolu s tolika penězi kolik bych chtěla na krmení, misky, obojky-prostě na to nej nej pro mého nového miláčka a kamaráda.

tedy a když už zde chválím fórum, nikdy jsem nechtěla psa pro chov, ale na fóru je tolik názorů a tak jsem si řekla že když je psů ČV celkem málo, tak by to bYla opravdu škoda potencionálního chovného psa vyřadit z plemenitby...také moc děkuju příjemné chovatelce z Molu Es, která mi nabídla své rady i když nebudu mít pejska od ní a pavlovi který mi rovněž navrrhl pomoc a radu. moc díky
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2007, 00:35   #26
Verča
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 8
Default

zdravím všechny,chtěla bych reagovat a vaší debatu a co se týče mého názoru,který určitě pro vás není tak důležitý si myslím,že co se týče mě je po výběru štěňátka je cena ta druhá okolnost,která mě zajímá,protože jsem velký fanda tohoto plemene jako vy a 2 čévéčka vlastním,ale jako váš názor,že zájemci o vaše štěňátko ,že prostě sním komunikovat nebudete jen pro to,že ho zajímá cena je celkem smutný.Já jsem si musela těžko našetřit na čévéčko a myslím si,že kdybych si vybrala to nejprespektivnější štěně,které by mi vyhovovalo a zavolala bych chovateli,že mám velký zájem,ale nemohu dát tolik pěněz,protože prostě teď na to nemám,ale moc po něm toužím.Jestli by mi ho dal alespoň na splátky tak by mě asi poslal do určitých míst a rozhodně bych mu asi nevysvětlila,že bude v těch nejlepsích rukou a bude u mě jako v bavlnce.Určitě by mi odpověděl"to by mohl říct každý" ale z druhé strany chápu,že se nechcete bavit s lidmi,kteří sou vám pofidérní,jenže dneska je těžké rozeznat lidi i já jsem např.komunikovala s chovatelem,od kterého jsem chtěla štěně pro někoho a ještě,že jsem teda nevolala zrovna vám v tý době!!Jak myslíte,že by mi asi bylo,kdyby ste mě poslat do pr.... jen proto,že štěně jsem vyřizovala někomu jinému a né sobě? já se cítím jako slušný člověk a né nějakej kuplíř,mám ráda psi někdy si myslím,že psi jsou lepší kolikrát jak lidi.to je můj názor na celou věc a jinak rozhodně neschvaluji překupnictví psů.Je to hnus!!
Verča jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2007, 13:06   #27
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ahojte vsetci.
toto tema ma velmi zaujalo a musim nan zareagovat. vsetko dolezite tu uz bolo povedane, len chcem prispiet nazorom studentky na vysokej so zaujmom o CSV.
navstivila som vystavy, chovatelov az pokym som sa rozhodla pre tu ktoru chovnu stanicu. zistila som si vsetko o spojeni, ktore sa planuje, o rodicoch a cena pre mna nie je dolezita. (viem len tu orientacnu ktora sa uvadza). svojho vybraneho chovatela pravidelne otravujem telefonatmi a mailmi , navstivila som ho, stretla sa matkou, stale sa pytam a (ma tu iste poznate podla toho, ze sa strasne vela otravujem). o CSV sa zaujimam vyse rok a pol, studujem knizky, internetove stranky, pytam sa chovatelov a cena stanata je pre mna druhorada. ano, neovplyvam peniazmi, ale zacala som intenzivne brigadne pracovat aby som na tu jednorazovku mala a potom tie mesacne naklady uz zvladam.
co tym chcem povedat? myslim, ze je od chovatelov spravne, ze zaujemcu "vyspovedaju" ale zase sa priklanam aj k nazoru, ze pre niekoho moze byt ta cena naozaj dolezita - kolko si ma naraz pripravit... (ja osobne sa orientujem orientacnou sumou ktoru tu vsetci dobre pozname) ale urcite sa na nu nepytam skor ako na rodicov steniat, nejake charakteristicke vlastnosti spojenia, ci ide skor o psov na vystavy - teda maju pekny exterier, alebo skor su to pracanti...
to je asi tak vsetko. chovatelom prajem dobru ruku pri vybere zaujemcov o ich steniatka a skromne aj sebe, aby som si vybrala dobru kamosku-kamarata na niekolko rokov.
leila jest offline   Reply With Quote
Old 07-01-2007, 19:56   #28
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Leila popsala poměrně vyčerpávajícím způsobem princip. Ano, i já jsem už prodal štěně na splátky ale vždy to bylo člověku, který mně prokázal, že má o plemeno skutečný zájem a že se pes bude u něj mít dobře. Ale má zkušenost je taková, že ani zýjemci, kteří na tom nejsou finančně nejlépe ale mají skutečný zýjem, se nejprve zajímají o psy a teprve nakonec o způsob jejich financování. Člověk, který mne nezná, porvé mi telefonuje a jeho první otázka je, za kolik mám štěňata prostě u mne nemá žádnou šanci. Bohužel může to třeba být i velice seriózní zájemce ale já si myslím, že je lépe omylem odmítnout dva seriózní zájemce než jednou prodat neserióznímu. A protože jáí jsem vždy měl minimálně dvakrát tolik zájemců, než štěňat, nebyl problém si vybírat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org