Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-10-2009, 19:21   #161
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Na to pytanie odpowie pewnie Grzegorz, ale miło że ktoś zauważył że w sumie tutaj chodzi o to żeby się czepiać :-)
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 19:27   #162
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Na to pytanie odpowie pewnie Grzegorz, ale miło że ktoś zauważył że w sumie tutaj chodzi o to żeby się czepiać :-)
Grzes sie czepia, Margo sie czepia, Ty sie czepiasz, ja sie czepiam. We wszystkich dyskusjach zawsze o to chodzi. Inaczej nie byloby dyskusji. I poprawy tego o co sie czepiamy :P

A czepialstwo mamy po naszych przodkach - malpy zawsze lubily czepiac sie drzew
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 19:28   #163
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Grzegorz napisał ze skopiował ten wzór z wolfdoga dla zeby miec kopie wynikow dla siebie.
By miec kopie wynikow z karty, ktorej dostal ORYGINAL? Wrzucil na strone jako kopie cos co kopia nie bylo tylko niedokladnych przepisaniem informacji z karty? Monika (sedzina) podpisala cos co nie bylo karta bonitacji, tylko brudnopisem Grzeska? A wynik opublikowany na stronie Czambora to nie jest jego wynik bonitacji tylko cos co sobie Grzesiek niekompletnie przepisal...

Ludzie, jak Wam radze - ustalcie sobie wreszcie jedna wersje wydarzen...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by Margo; 15-10-2009 at 19:32.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 19:32   #164
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Grzes sie czepia, Margo sie czepia, Ty sie czepiasz, ja sie czepiam.
Jak cos sie nie trzyma kupy to jest sie i czego czepiac... A tu nie trzymaja sie kupy nawet wersje poszczegolnych uczestnikow bonitacji...

Jedno jest pewne: efekty dzialania "niewiadomoco" to nic w porownaniu z tym, co czlowiek wyczyta w tym temacie....

PS. "Rusalki GORA!!!!"
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 19:38   #165
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Off topic:
Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Jak cos sie nie trzyma kupy to jest sie i czego czepiac...
No jak sie nie trzyma kupy to trzeba sie czepnac... a przynajmniej pieluche pozyczyc
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 19:38   #166
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

- Wrzuciłeś Grzesiu list do skrzynki, jak prosiłam?
- List, proszę cioci? List? Wrzuciłem, ciociu miła!
- Nie kłamiesz, Grzesiu? Lepiej przyznaj się kochanie!
- Jak ciocię kocham, proszę cioci, że nie kłamię!
- Oj, Grzesiu kłamiesz! Lepiej powiedz po dobroci!
- Ja miałbym kłamać? Niemożliwe, proszę cioci!
- Wuj Leon czeka na ten list, więc daj mi słowo.
- No, słowo daję! I pamiętam szczegółowo:
List był do wuja Leona,
A skrzynka była czerwona,
A koperta...no, taka... tego...
Nic takiego nadzwyczajnego,
A na kopercie - nazwisko
I Łódz... i ta ulica z numerem,
I pamiętam wszystko:
Że znaczek był z Belwederem,
A jak wrzucałem list do skrzynki,
To przechodził tatuś Halinki,
I jeden oficer też wrzucał,
Wysoki - wysoki,
Taki wysoki, że jak wrzucał, to kucał,
I jechała taksówka... i trąbił autobus,
I szły jakieś trzy dziewczynki,
Jak wrzucałem ten list do skrzynki...
Ciocia głową pokiwała,
Otworzyła szeroko oczy ze zdumienia:
- Oj, Grzesiu, Grzesiu!
- Przecież ja ci wcale nie dałam
- Żadnego listu do wrzucenia!...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 20:19   #167
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
proszę o wskazanie kto, gdzie i kiedy użył słowa "czeska bonitacja " w odniesieniu do Bonitacji w Osiecznej. Jestem bardzo tym zainteresowany.
Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Karty z Osiecznej sa w języku czeskim, a ja poprosiłem aby mi to samo przepisano na moją kartę jako kopia.
W takim razie jak to możliwe, że bonitacja nie jest czeska, za to karty są w języku czeskim?

O ile dobrze rozumiem zasady formalnego organizowania bonitacji, nie można mówić o polskiej bonitacji, skoro nie ma klubu pod auspicjami PZK/FCI, który mógłby ją zorganizować i certyfikować? Czy organizując bonitację w Polsce można się "podpiąć" jedynie pod klub czeski lub słowacki, czy np. niemiecki/litewski itp. też? Podejrzewam, że wtedy karty byłyby chyba w innych językach niż czeski?

Jak to jest właściwie z kartami bonitacyjnymi? Czy są to druki ścisłego zarachowania (wydawane, numerowane i rejestrowane przez dany klub), czy też każdy może sobie wydrukować wg któregoś wzoru w dowolnym języku, a komisja je wtedy zaakceptuje?

Mógłby ktoś wyjaśnić?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 20:32   #168
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Zacznijmy od tego:
Quote:
Originally Posted by wilczakrew
Jednak kody bonitacyjne jakie zostały nadane na bonitacji w Osiecznej posiadają jako uzupełnienie na kartach indeksy i pewnie zostaną przekazane czeskiemu klubowi do archiwizacji. Choć ja nie wiem jak się to odbywa ale ktoś je musi zarchiwizować aby mozna było potem wystąpić o duplikat.
Margo, mogłabyś się zorientować czy zostały przekazane?
BTW:jak to jest z tymi indeksami? Są uzupełnieniem czy integralną częścią kodu i jako taka powinny być PRZEPISANE w pożądanej formie na dowolnej ilości kopii?

A co do samej, zaprezentowanej karty:(znowu biedny kot kręci się wokól własnego ogona). Okazuje sie, że przedstawiona karta nie jest kartą z bonitacji, fajne Ale nie o to chodzi.
Jeśli wzór tabeli został ściągniety z Wolfdoga to po pierwsze mamy do czynienia z kradzieżą, chyba że Margo wydała pozwolenie na użycie tej karty. Margo, ktoś pytał czy może jej użyć podczas bonitacji?
Po drugie - jeśli ktoś już sobie ukradł tę kartę to zrobił to bezmyślnie bo powinien był ją uzupełnić/zmodyfikować w nagłówku. Bo ani nie istnieje Klub bez przynależności do kraju ani ów cwaniak nie miał prawa operować takimi kartami na przeglądzie.
Skoro widnieje czyjaś parafa pod tabelą to znaczy, że jednak dokument został użyty a jeśli Margo nie potwierdzi, ze było pytanie o pozwolenie wraz ze zgodą to mamy do czynienia ze zlodziejem-leniem.
Jeżeli natomiast to nie jest oficjalny dokument z bonitacji to mamy fałszerstwo:P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 20:35   #169
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Margo - BRAWO ZA OSTATNIEGO POSTA!!!
Chyba po to powstał ten temat, żeby wierszyk o Czamborku, tzn Grzesiu kłamczuchu pojawił się tutaj i rozładował całą sytuację.
Czy napisałem Grzesiu kłamczuch?! Ojoj to i mnie czeka sprawa w sądzie Czyżby zapowiadał się proces stulecia w którym na ławie oskarżonych zasiądzie rekordowa liczba osób? Hurraaaa!!! Mamo, Tato - będę w telewizji!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009, 21:53   #170
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Widzę, że bonitacja w Osiecznej Margo siedzi wielką ościa w gardle i ropieje. Pewnie jeszcze długo sie nie zagoii. No ale nie ma się co przejmowac pretekst znajdzie się zawsze nawet za 2 lata aby temat dobrze ruszyć. Zreszta zawsze można się do niego przyczepić, podpiąć lub doczepić.

Bardzo mnie cieszy, ze mamy tak wyedukowane społeczeństwo w tym temacie.

Wszyscy zabierający czynnie głos pewnie takiego doświadczenia nabrali bonitując swoje własne psy, uczestnicząć w komisjach bonitacyjnych i będąc członkami komisji hodowlanych.

Zresztą ostatnio w Zachovej Chacie " Zośka " mieli możliwość czynnego doszkolenia swoich umiejętności, pod okiem specjalistów i cieszy mnie, że z tej możliwości skorzystali.

No ale przecież o tym własnie była mowa w tym temacie.

Ja nie mam nic więcej ani do dodania ani do ujęcia na temat Osiecznej, ale mogę być nadal papierem toaletowym.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009, 17:28   #171
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Widzę, że bonitacja w Osiecznej Margo siedzi wielką ościa w gardle i ropieje.
Grzesiu, oscia staja mi wszystkie przekrety... A problem zaczyna byc widoczny, bo osoby z zewnatrz juz teraz wprowadzane sa w blad przez niektorych hodowcow, ktorzy twierdza, ze ich psy maja zaliczona bonitacje/przeglad mlodych, podczas, gdy nic takiego nie maja (bo jak juz udowodnilismy Osieczna sie nie liczy).

PS. Jeszcze niedawno pisano, ze dokumety z bonitacji zostana przekazane czeskiemu klubowi... Problem w tym, ze czeski klub ani o niczym nie wie, ani nic nie dostal...
Ale... jakos mnie to nie dziwi...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009, 17:39   #172
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Tak, dalej przeszkadza i uwiera... Jak dla mnie sama ustawiasz się w ch.. sytuacji, tylko jesteś zbyt zaślepiona żeby to zobaczyć. No ale mi to nie przeszkadza przecież
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009, 17:55   #173
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Jak dla mnie sama ustawiasz się w ch.. sytuacji, tylko jesteś zbyt zaślepiona żeby to zobaczyć.
Ehhh... na Ciebie zawsze mozna 'liczyc' - jak zwykle prezentujesz wysoki poziom i pelna klase. Tak trzymac!
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009, 18:16   #174
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Dzięki! Staram się nie odbiegać od średniego poziomu, wiesz, za bardzo się nie wyróżniać, przynajmniej tym. Bo we wszystkich innych aspektach nie potrafię się zmusić.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009, 18:37   #175
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Bo we wszystkich innych aspektach nie potrafię się zmusić.
Hehe,
np chipsy i piwko <rotfl>
Ale przynajmniej sa efekty :P
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009, 21:58   #176
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Grzesiu, oscia staja mi wszystkie przekrety... A problem zaczyna byc widoczny, bo osoby z zewnatrz juz teraz wprowadzane sa w blad przez niektorych hodowcow, ktorzy twierdza, ze ich psy maja zaliczona bonitacje/przeglad mlodych, podczas, gdy nic takiego nie maja (bo jak juz udowodnilismy Osieczna sie nie liczy).

PS. Jeszcze niedawno pisano, ze dokumety z bonitacji zostana przekazane czeskiemu klubowi... Problem w tym, ze czeski klub ani o niczym nie wie, ani nic nie dostal...
Ale... jakos mnie to nie dziwi...
Małgosiu poproszę o oficjalne pismo z czeskiego Klubu jakie dostałaś w tej sprawie. Bardzo chciał bym je zobaczyć bo informacje jakie uzyskałaś posługujac się moim psem i świadcząc nieprawdę mnie nie interesują.

Quote:
Originally Posted by Margo
Od jakiegos czasu toczy sie na polskiej wersji dyskusja o (pseudo)bonitacji w Osiecznej w Polsce, ktora sedziowala M. Soukupova (CZ).

22/8/2009 w Osiecznej kilku wlascicieli zorganizowalo sobie prywatna bonitacje. "Dla zabawy" (sranda bonitace - jak twierdza - jedynie aby zobaczyc jak to sie robi 'profesjonalnie' w Czechach).

Nie byla to bonitacja ani wedlug slowackich regul (kody na svodzie byly jak w Czechach), ani wedlug czeskich (kody bonitacji nie byly regulaminowymi czeskimi kodami). Bonitacja nie zostala zorganizowana wedlug ZADNYCH zasad - nie bylo nawet regulaminowej komisji bonitacyjnej.

Generalnie nic zlego, bo kazdy moze sobie zrobic cos takiego "dla zabawy". ALE wyniki tej pseudo-bonitacji zostaly wpisane polskim psom DO RODOWODOW.

Moje pytanie brzmi:

1) JAKIM PRAWEM?
Jakim prawem wyniki takiej pseudo-bonitacji zostaly zapisane do oficjalnych rodowodow FCI?

2) KTO TO KONTROLUJE?
Niektorzy hodowcy juz chwala sie tym "czyms", jako oficjalna czeska klubowa bonitacja. Moje pytanie - czy klub kontroluje takie bonitacje? Bo to niepierwszy taki wpyadek, a nazwa "czeska" oznacza jednak konkretna "jakosc" (jakiej bonitacja w Osiecznej nie miala). Czy kazdy czlonek czeskiego klbuu moze organizowac sobie takie prywatne bonitacje i wpisywac ich wyniki do rodowodow skoro nie spelniaja one podstawowych zapisow ujetych tutaj: Bonitační řád KCHČSV

3) Organizator twierdzi, ze wyniki bonitacji w Osiecznej zostaly przekazane glownemu poradcy chowu. Moje pytanie: jesli to prawda to dlaczego takie nieprawidlowe kody zostaly zaakceptowane? Czy czeski klub uznaje wyniki "zabawowych" pseudo-bonitacji?
Małgosiu po pierwsze kto twierdzi, ze bonitacja w Osiecznej została zrobiona tak jak napisałaś powyżej, po drugie, który hodowca chwali się oficjalną czeską klubową bonitacją, po trzecie jak uzyskałaś informacje od organizatora wcale z nim nie rozmawiająć.

Postawiłaś Konkretne pytania i podparłaś je tylko i wyłącznie moją prywatną kopią karty bonitacyjnej z Osiecznej Czambora.
Podaj konkretne osoby, fakty, udowodnij to oficjalnymi odpowiedziami jakie dostałaś.

Ja mam zrobioną oficjalną klubową bonitacje czeską z Jevisovic i ona jest wpisana w rodowodzie. Mam też wpisaną w rodowodzie oficjalną klubową bonitację ze Słowacji. Innych bonitacji w rodowodzie ja nie mam wpisanych, a jestem podawany jako przykład oszustwa bonitacyjnego.

Wytłumacz mi też proszę dlaczego na oficjalnej stronie klubowej też dane są podawane wg Ciebie błędnie. Tam też nie ma wpisanych indeksów w kod bonitacyjny.

Tak jest napisane przy Czamborze.
A70 Of P1
Xv54,3 Xf107,1
DKK A(0/0) - chovný II


http://www.cswolfdog.cz/index.php?vi...ent&Itemid=108
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009, 10:04   #177
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Za chwilę zacznę się bać otwierać dowolne wersje i tematy forum, tu i na innych wersjach językowych. Zastanawiam się czy mogę bezpiecznie otwierać lodówkę, żeby nie natknąć się na usilne wsadzanie Czambora, gdzie tylko się da. Ja rozumiem, że oprócz rozdawnictwa ulotek czy rozsyłek mailingowych z ofertami, pozostałe działania reklamowe są bezcenne, ale nadmiar tez bywa szkodliwy:/ A bywa, że przynosi odwrotny skutek.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009, 12:36   #178
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Małgosiu poproszę o oficjalne pismo z czeskiego Klubu jakie dostałaś w tej sprawie.
Grzesiu, masz na czeskim forum czarno na bialym wypowiedz przewodniczacego czeskiego klubu - pana Skoupego. JEDYNA bonitacja jaka ma czeski klub jesli chodzi o Czambora to bonitacja z Jevisovic. O bonitacji w Osiecznej nie wiedza NIC, nie maja ZADNYCH wynikow (zadnych kart).

A ja bardzo prosze, aby wreszcie ktos zeskanowal choc jedna karte z Osiecznej, bo zaczyna wygladac na to, ze kart nie bylo (bo nikt ich nie widzial na oczy).... Byla chociaz jakakolwiek bonitacja? Ba zaczynam w to watpic...

Quote:
po drugie, który hodowca chwali się oficjalną czeską klubową bonitacją
Alez prosze bardzo:
Na bonitacji, czyli najważniejszej ocenie w rasie względem wzorca, otrzymała od czeskiej sędziny ocenę doskonałą.
To suczka, ktorej jedyna "bonitacja" byla ta, ktora "zaliczyla" w Osiecznej. Sorry, ale biorac pod uwage, ze status bonitacji w Osiecznej jest taki sam co weekendowej osiedlowej wystawy kundelkow, czyli OFICJALNIE ZADNEN to jest to cos innego jak wprowadzanie czytelnikow w blad sugerujac im, ze suczka ma ocene doskonala(!!!) - podczas, gdy nie ma ZADNEJ BONITACJI.
Wedlug Ciebie takie postepowanie jest etyczne? Reklamowanie psa nieistniejacymi wynikami? Skor wedlug Ciebie to jest OK, to teraz kazdy wlasciciel CzW moze na weekendowym spacerze zrobic sobie wlasna bonitacje i wysylac jej wyniki na Wolfdoga. Kazda poprawnie zakonczona nauka komendy siad, bedzie rezultowala newsami na stronach wlascicieli "Od dzis moj pies jest uzytkiem - pozytywnie zaliczyl test posluszenstwa". A w dziale zdrowie "Moj pies ma idealne stawy biodrowe i lokciowe, bo biega i skacze".

Spoko - odpowiadac nie musicie... "Bonitacja" w Osiecznej spelnila swoj cel. Miala przejsc do historii jako "bonitacja (nawet jesli pelna jej nazwa bedzie brzmiala pseudo-bonitacja). A psy niektorych wlascicieli, ktore byly tam zaprezentowane mialy uzyskac o wiele wyzsze oceny niz te, ktore by dostaly, gdyby wziely udzial w prawdziwej fachowo ocenianej bonitacji.
Osiecznej nikt nie uznaje, ale jak widac marketingowi to nie przeszkadza... Marketingowo jest cacy... nawet jesli nieprawdziwie...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009, 14:31   #179
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
Grzesiu, masz na czeskim forum czarno na bialym wypowiedz przewodniczacego czeskiego klubu - pana Skoupego. JEDYNA bonitacja jaka ma czeski klub jesli chodzi o Czambora to bonitacja z Jevisovic. O bonitacji w Osiecznej nie wiedza NIC, nie maja ZADNYCH wynikow (zadnych kart).

A ja bardzo prosze, aby wreszcie ktos zeskanowal choc jedna karte z Osiecznej, bo zaczyna wygladac na to, ze kart nie bylo (bo nikt ich nie widzial na oczy).... Byla chociaz jakakolwiek bonitacja? Ba zaczynam w to watpic...



Alez prosze bardzo:
Na bonitacji, czyli najważniejszej ocenie w rasie względem wzorca, otrzymała od czeskiej sędziny ocenę doskonałą.
To suczka, ktorej jedyna "bonitacja" byla ta, ktora "zaliczyla" w Osiecznej. Sorry, ale biorac pod uwage, ze status bonitacji w Osiecznej jest taki sam co weekendowej osiedlowej wystawy kundelkow, czyli OFICJALNIE ZADNEN to jest to cos innego jak wprowadzanie czytelnikow w blad sugerujac im, ze suczka ma ocene doskonala(!!!) - podczas, gdy nie ma ZADNEJ BONITACJI.
Wedlug Ciebie takie postepowanie jest etyczne? Reklamowanie psa nieistniejacymi wynikami? Skor wedlug Ciebie to jest OK, to teraz kazdy wlasciciel CzW moze na weekendowym spacerze zrobic sobie wlasna bonitacje i wysylac jej wyniki na Wolfdoga. Kazda poprawnie zakonczona nauka komendy siad, bedzie rezultowala newsami na stronach wlascicieli "Od dzis moj pies jest uzytkiem - pozytywnie zaliczyl test posluszenstwa". A w dziale zdrowie "Moj pies ma idealne stawy biodrowe i lokciowe, bo biega i skacze".

Spoko - odpowiadac nie musicie... "Bonitacja" w Osiecznej spelnila swoj cel. Miala przejsc do historii jako "bonitacja (nawet jesli pelna jej nazwa bedzie brzmiala pseudo-bonitacja). A psy niektorych wlascicieli, ktore byly tam zaprezentowane mialy uzyskac o wiele wyzsze oceny niz te, ktore by dostaly, gdyby wziely udzial w prawdziwej fachowo ocenianej bonitacji.
Osiecznej nikt nie uznaje, ale jak widac marketingowi to nie przeszkadza... Marketingowo jest cacy... nawet jesli nieprawdziwie...
Małgosiu nie mogą mieć innej bonitacji w Czechach bo Czambor zrobił tam tylko jedną w Jevisovicach. Taką też dostałaś odpowiedź. Czambor nie robił, żadnej innej bonitacji w Czechach. Zresztą ona tez się Tobie nie podobała i ją skrytykowałas.
Dostałaś też odpowiedź jakie jest stanowisko na wszystkie inne bonitacje i jakie bonitacje czeski Klub uznaje. ( czeskie, słowackie, szwajcarskie )
Doskonale wiesz w ilu jeszcze krajach robione sa bonitacje i nie ma o nich mowy. Więc nie rozumiem w czym problem. Wzajemność jest tutaj inną kwestią.

Choć w zasadzie wiem w czym problem w tym, że nie jesteś w stanie mieć oryginalnej karty bonitacyjnej z Osiecznej. To najbardziej doprowadza cie do szału i dlatego cały czas wałkujesz w koło ten sam temat.

Pisałem już co masz zrobić w tej sprawie. Napisz do czeskiego Klubu, CMKU, ZKwP. Potem zrób zadymę i doprowadz wszystko do końca.

Nie wałkuj tego tematu w nieskończoność jak każdą teorię spisku.

Podejrzenia, zarzuty, domniemania i ciągłe zastanawianie się jest bez sensu.

Grzmi na naszym forum, zagrzmiało na czeskim i cały czas lecą pioruny.
Pytanie po co. ?
Tak jak napisałaś kilku właścicieli zrobiło sobie sranda bonitace w Osiecznej. Nikt jej nie uznaje i nie ma problemu. Nikt z tych włascicieli nie robi z tego problemu. Nikt nie zmusza Ciebie abyś uznała te winiki jako oficjalne. Nikt z tych osób nie dodał tych wyników do bazy danych. Każdy ma prawo napisać co chce na stronie swojego psa i Ty na to nie będziesz miała wpływu. Czesi czy Słowacy nie zaczną hurtowo kryć tymi psami i przywozić swoich reproduktorów aby pokryć te suki.
Przeciez i tak te szczeniaki z tych miotów nie będą tego miały wpisane w rodowody. ( polskie rodowody nie mają takiej adnotacji )

Wiem, że dla Ciebie marketing jest bardzo ważnym narzędziem w hodowli i teraz może się okazać, ze wszystkie bonitacje w Polsce maja dokladnie tako samo znaczenie " sranda bonitace

Co do wystawy osiedlowych kundelków to myslę, że ich właściciele byli by dumni zwłaszcza wtedy jak oceny ich psów dokonywali by sędziowie kynologiczni mający uprawnienia międzynarodowe FCI.

Nie sadze aby , któryś z nich majać psa wilczakopodobnego zwracał się do Ciebie o wystawienie mu rodowodu i dodanie do bazy danych.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009, 14:43   #180
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Choć w zasadzie wiem w czym problem w tym, że nie jesteś w stanie mieć oryginalnej karty bonitacyjnej z Osiecznej. To najbardziej doprowadza cie do szału i dlatego cały czas wałkujesz w koło ten sam temat.
hehehehe, Margo, proponuje od razu sobie w leb
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org