Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-01-2008, 12:59   #1
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default Coursing s vlčáky - prosbička

Ahoj všichni, snažím se tady v Belgii bojovat s větrnými mlýny a zařídit možnost coursingu pro československé vlčáky. (Z nějakého důvodu jsou tu coursingy určené pouze úzkému okruhu plemen, ne všem jako u nás v ČR). Potřebovala bych, kdo máte nějaké fotky vašeho vlčáka na coursingu, nebo video, jestli mi je můžete poslat na e-mail. Nashromážděné fotky a videa bych potom ráda prezentovala belgickému největšímu coursingovému klubu. Už jsem s nimi v kontaktu, ale zatím mají stále pochyby, jestli ten vlčák teda jako poběží (Jsou zvyklí na irské vlkodavy).

Mám jen pár svých fotek Ciry na coursingu a to je málo, v galeriích wolfdogu ve sportu není ani jedna fotka, u Hokyho jsem našla asi tři.
To je dost málo.

Pokud se podaří je přesvědčit aby to s vlčáky aspoň zkusili, pojedu jim předvést moje holky, tím se to zachrání a oni by nám pak (snad) umožnili uspořádat akci pro čévéčka v Belgii obecně.

Email je mirkawolf (at) wolfdog.cz

Díky všem, Mirka
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2008, 20:02   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

teď si nejsem jistá, možná že Jakan od Úhoště má v galerii nějaké.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2008, 20:06   #3
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

tak bohužel, zkoušela jsem to přes databázi ch.st.- od Úhoště-Jakan, má tam napsáno 40fotek, ale vidět je jen pár.....Bez coursingu. Takže nemůžu sloužit.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2008, 21:35   #4
Tinta76
Junior Member
 
Join Date: Nov 2004
Location: Dolní Podluží
Posts: 34
Send a message via ICQ to Tinta76
Default

Co třeba tyhle fotky

Tinta76 jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 00:02   #5
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
tak bohužel, zkoušela jsem to přes databázi ch.st.- od Úhoště-Jakan, má tam napsáno 40fotek, ale vidět je jen pár.....Bez coursingu. Takže nemůžu sloužit.
Hanko na tenhle problem jsem narazila taky, napr. u Pavlovy Nancy je uvedeno ze ma v galerii pres 200 fotek, tak jsem se chtela podivat, protoze vim, ze s Nancynou a Hokym coursing behal. No a co myslis, ukazalo se mi fotek tak asi dvacet a to bylo vsechno ...
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 00:04   #6
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Tinta76 View Post
Co třeba tyhle fotky
Tinto díky moc , samozrejmě beru
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 10:54   #7
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Ahojky, já mám taky celkem dost fotek mé Giry z coursingu. Podívej se na http://giradakmatcs.ic.cz/Coursing%20Brno/ tam je několik fotek tak si vyber. Ještě mám cca 5 kde je vidět i střapeček. Tak ti je můžu poslat na email.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 11:56   #8
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Eimi View Post
Ahojky, já mám taky celkem dost fotek mé Giry z coursingu. Podívej se na http://giradakmatcs.ic.cz/Coursing%20Brno/ tam je několik fotek tak si vyber. Ještě mám cca 5 kde je vidět i střapeček. Tak ti je můžu poslat na email.
Fotek je tam dost, ale nedaji se stahnout, v tom je figl JAlbum. Fotky se strapeckem jsou nejlepsi, z takovych je jasne, ze jde o coursing. Jinak by mohli namitnout, ze se pejskove jen tak vesele prohani po louce ..
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 13:02   #9
Garfield
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ahoj všichni,
moc děkujeme za pěknou reklamu Na fotkách je totiž naše Bellis Stín vlka. Fotek z coursingu máme opravdu velké množství. Tuto aktivitu s Bellis provozujeme už něco přes rok a lepší zábavu pro naši potvůrku neznáme Můžeme jen vřele doporučit. No aby jsme nechválili jen sebe...krom nás aktivně běhá i Eimi neboli Gira Dakmat, Laruška neboli Fantazie z Vlčí chaloupky, Vlček alias Fas Lupus Bohemia genao, Danny z Údolí ticha a určitě i další.

Fotky najdeš na http://www.coursingbrno.cz/index.php...e&typ=coursing , naše jsou s vodoznakem Garfík. Z prvních coursingů naše fotky ještě nejsou označeny. Pokuď by nevyhovoval formát, můžeme se domluvit a zaslat v lepším rozlišení. Nějaké fotky máme i na našich stránkách a dokonce na nich najdeš i fotoreportáž o samotném coursingu http://bellis.box.cz/fotogalerie/

Lea, David a Bellis
  Reply With Quote
Old 12-01-2008, 18:58   #10
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by garfield View Post
Ahoj všichni,
Fotky najdeš na http://www.coursingbrno.cz/index.php...e&typ=coursing , naše jsou s vodoznakem Garfík. Z prvních coursingů naše fotky ještě nejsou označeny. Pokuď by nevyhovoval formát, můžeme se domluvit a zaslat v lepším rozlišení. Nějaké fotky máme i na našich stránkách a dokonce na nich najdeš i fotoreportáž o samotném coursingu http://bellis.box.cz/fotogalerie/

Lea, David a Bellis
Omrkla jsem hlavne ty vase stranky, tam jsou fakt nektere pekne fotky, takze jsem si s dovolenim neco stahla. Vetsi rozliseni nepotrebuju, budu to vsechno posilat jen e-mailem. Stahla jsem si hlavne nektere "startovni fotky", kde je krasne videt jak Bellis je cela zhava vyrazit za navnadou a nektere ty krasne ostre otocky a dohaneni strapce. Taky par fotek Bellis v kombinaci s ridgebackem, to je pekna dvojka

Uzasne je jak si tam Bellis hlida ten pytel granuli, i kdyz je normalne nezere
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 19:12   #11
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Nevíte někdo kde se dá trénovat coursing ,tady někde poblíž na severu čech ? Usana by to ohromě bavilo .
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 12-01-2008, 20:07   #12
Garfield
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
Bellis v kombinaci s ridgebackem, to je pekna dvojka
Na ně dva je vždycky krásný pohled a výborně se doplňují

Quote:
Originally Posted by Romana Hajasova View Post
Nevíte někdo kde se dá trénovat coursing ,tady někde poblíž na severu čech ? Usana by to ohromě bavilo .
Pokuď víme, tak u nás existují 4 kluby:O kvalitě ostatních klubů moc nevíme. Brněnský coursing klub můžeme jen doporučit.
  Reply With Quote
Old 07-05-2008, 22:08   #13
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default První coursing s vlčáky v Belgii

Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi poslali fotky nebo mi dali svolení použít fotografie ze svých webových stránek k propagaci coursingu pro vlčáky zde v Belgii. S vaší pomocí se zadařilo a v neděli 4.května běhali coursing první českoslovenští vlčáci
Dostali jsme svolení přivézt psy ukázat na tréninkový coursing irských vlkodavů Dovezli jsme celkem čtyři vlčáky, pouze jeden z nich předtím coursing běžel (moje Cira). Nicméně se zadařilo a úspěšně odběhli všichni čtyři, takže jsme dostali povolení a datum na další akci, kam již můžeme pozvat vlčáků více
Budeme sice běhat opět s irskými vlkodavy, ale to nevadí. Není jich tolik a je to docela legrace je sledovat.

Fotky z akce lze vidět zde
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2008, 11:57   #14
Join
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 19
Send a message via ICQ to Join
Default

Ahoj všem,

sice ještě nemám čsv, ale ráda bych se zeptala na něco ohledně coursingu co tak trochu souvisí i s povahou čsv. Pochopila jsem že tihle psi mají silný lovecký pud a tak by mě zajímalo, jak je to s coursingem, protože tam se právě toho lovení využívá, tak pokud má někdo psa co loví hodně, tak toto to může spíš podporovat, takže veškerá snaha potlačit lovení např. kočky, slepice, zajíce je pak k ničemu. Mám pravdu nebo se pletu? předem díky za vaše příspěvky
Iva
Join jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2008, 16:32   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ivo, hodně se pleteš nebo spíše problém hodně zjednodušuješ. Coursing je sport a podle mých osobních zkušeností (byli jsme první ČsV v historii, kteří coursing běhali a kteří i získali titul mistrů ČR) je třeba k němu přistoupit jako ke každému jinému kynologickému sportu. Já jsem měl své psy naučeny, že vybíhají na můj povel. Naopak jsem je ovšem musel důsledně "cepovat" aby nevybíhali za zvěří. Lovecký pud nelze potlačit, jak se mnozí domnívají. Lze ho jen "přebít" poslušností. Na našem táboře v Žirovnici jsme zkoušeli se psy různých plemen, kteří mají TARTové zkoušky coursing běhat. Všichni bez výjimky měli velký zájem. A tak jsme vyzkoušeli je i v polovině trati přivolat (bez zastavení návnady). A představ si, že to fungovalo. A přdstav si, že příště pes běžel za návnadou stejně dychtivě a bez problémů, přestože předtím byl v polovině odvolán.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2008, 23:09   #16
Join
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 19
Send a message via ICQ to Join
Default

Spíše se asi pletu, jak jsem už napsala, nemám čsv, tudíž ještě tak dobře neznám jejich povahu a samotný coursing jsem viděla pouze na videu, nikoliv na vlastní oči, tak proto jsem se ptala jak je to vlastně s coursingem u čsv, tak proč hned tak sarkasticky, "představ si.." ? Já si to dovedu představit, proč by ne? Každopádně díky za odpověď , dozveděla jsem se, co jsem potřebovala.

Iva
Join jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2008, 06:53   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Join View Post
Spíše se asi pletu, jak jsem už napsala, nemám čsv, tudíž ještě tak dobře neznám jejich povahu a samotný coursing jsem viděla pouze na videu, nikoliv na vlastní oči, tak proto jsem se ptala jak je to vlastně s coursingem u čsv, tak proč hned tak sarkasticky, "představ si.." ? Já si to dovedu představit, proč by ne? Každopádně díky za odpověď , dozveděla jsem se, co jsem potřebovala.

Iva
Nesmíš to brát tak osobně. Možná, že jsem sarkastický, ale věř, že to nemyslím zle
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org