Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-05-2009, 09:52   #1
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default Bo i tak moje psy sa najpiekniejsze...

HALOOOO!!!! Nie ma sensu marnowac zdrowia i czasu na sprzeczanie i tak wszystkie piesiory sa piekne aleeee.... te moje dwa naj... piekniejsze naj ...madrzejsze naj...lepiej się wystawiaja więc dajmy juz spokój z kłótniami bo to nie wyglada najlepiej gdy zainteresowanych rasą przyszłych włascicieli ,odsyłaja własnie na strone wolfdoga i zachwalają ( my tak własnie robimy) środowisko wilczakowców ,że takie świetne i zgrane towarzystwo ,że nie ma zawisci , ze wzajemnie siebie wspieramy w problemach , ze na kazdego mozna liczyc a tu cooo.... ? tak więc najlepszym sposobem na nerwa jest spacerek z piesiem a po powrocie zimne pieniste i duuuza porcję czegoś słodkiego

Last edited by DORA; 20-05-2009 at 09:56.
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 09:54   #2
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

No to napisałam co napisałam ,teraz pewnie mi się tez oberwie ( a moze jednak nie ? )
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 09:57   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Za namawianie do piwa w godzinach PRACY.. to na pewno
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 10:02   #4
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Gaga ja tylko proponowałam dwie możliwosci a wybór nalezy do wybierającego - albo praca albo słodycze
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 10:03   #5
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

A ja się napiję i zaraz na spacerek idę
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 10:04   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No tak.. ale jak tu się nie zdenerwować na propozycję spaceru z psem jak się dopiero co usiadło za biurkiem?? Lody tego nie osłodzą ...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 20-05-2009 at 10:06.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 10:08   #7
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Ale SOK z piwkiem ( tak nawet lepiej brzmi gdy Sok jest głównym składnikiem napoju a piwko tylko maleńkim dodatkiem ) jak najbardziej wskazane do spozycia nawet za burkiem (albo lekko pod ) tzn. napój ,nie człowiek
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 10:18   #8
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
odsyłaja własnie na strone wolfdoga
Tak, to mi się zdarza, i jeszcze parę innych adresów, ale

Quote:
zachwalają środowisko wilczakowców ,że takie świetne i zgrane towarzystwo ,że nie ma zawisci , ze wzajemnie siebie wspieramy w problemach , ze na kazdego mozna liczyc
nigdy (tzn od ponad 3 lat jak zacząłem czytać o csv przed Ciri) nie potrafiłbym powiedzieć tego zachowując poważną twarz. Ani na trzeźwo, ani tym bardziej pod wpływem :->
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 10:55   #9
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

A nie mówiłam ze mi sie oberwie? Ok.bedę miała na uwadze żeby koniecznie dodawac że WIĘKSZOŚĆ z wilczakowców jest pomocna , a swoją drogą zawsze otwieram najpierw stronę wolfdoga ( tam też odsyłam potencjalnych zainteresowanych rasa) gdzie są wszystkie wiadomości i oczywiscie lista wszystkich hodowli i kazdy potencjalny przyszły właściciel wilczaka ma wolny wybór co do hodowli tzn. kazdemu podoba sie co innego i jak sam widzisz jeżądżc na wystawy ze jest duzo różnych typów jednej rasy i chćbym nie wiem jak bardzo zachwalała Peronówkę to kazdemu jednak podoba sie co innego w wilczakach i dlatego to własnie jak dla mnie strona wolfdoga jest pierwszą jaką powinno się otworzyć

Last edited by DORA; 20-05-2009 at 11:01.
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 11:03   #10
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by DORA View Post
A nie mówiłam ze mi sie oberwie? Ok.bedę miała na uwadze żeby koniecznie dodawac że WIĘKSZOŚĆ z wilczakowców jest pomocna , a swoją drogą zawsze otwieram najpierw stronę wolfdoga ( tam też odsyłam potencjalnych zainteresowanych rasa) gdzie są wszystkie wiadomości zwiazane z rasa i oczywiscie lista wszystkich hodowli i kazdy potencjalny przyszły właściciel wilczaka ma wolny wybór co do hodowli
DORA- prawda, jak zwykle leży pośrodku Środowisko- jak każde inne, nie jest wolne od negatywnych emocji, utarczek czy nawet wrogości. Są ambicje, jest zazdrość, zawiść itp. Ludzka rzecz i nie ma środowiska wolnego od tych zjawisk. Ale trzeba przyznać, że masz bardzo dużo racji bo w tzw drugim obiegu (poza forum) oprócz ploteczek chodzą też poważne sprawy. I niejednokrotnie w akcję jakiejś pomocy wciągane są osoby niekoniecznie przyjaźnie do siebie nastawione. Bo istnieją sprawy ważniejsze niż wzajemne animozje.czasem nawet ktoś nie wie, że konkretna pomoc przyszła od "wroga", bo i tak została przekazana przez kogoś. Ważny rezultat a nie ściana chwały z wyrytym nazwiskiem Zapewne nie każdy umie się wznieść poza własne zafiksowania ale ogólnie -TAK. Na pomoc można liczyć i można być pewnym, że nie zostanie sie samemu w kłopocie. Więc słusznie głosisz
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 20-05-2009 at 11:04. Reason: literówki ;P
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 11:09   #11
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Nie, po prostu nie widzę powodu dla którego wilczakowcy są tacy inni i wybitni w przeciwieństwie do reszty innych ludzi. Są dokładnie tacy sami - na plus i minus :-)

A co do wolfdoga jako centralnego 'huba' csv - spoko.

No i trochę nie rozumiem, fakt że z uśmieszkami, ale jednak stwierdzenia "A nie mówiłam ze mi sie oberwie?" Bez przesady, bo za chwilę faktycznie coś innego niż grzeczne potakiwanie będzie odbierane jako atakowanie.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 12:00   #12
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by DORA View Post
HALOOOO!!!! Nie ma sensu marnowac zdrowia i czasu na sprzeczanie i tak wszystkie piesiory sa piekne aleeee.... te moje dwa naj... piekniejsze naj ...madrzejsze naj...lepiej się wystawiaja więc dajmy juz spokój z kłótniami bo to nie wyglada najlepiej gdy zainteresowanych rasą przyszłych włascicieli ,odsyłaja własnie na strone wolfdoga i zachwalają ( my tak własnie robimy) środowisko wilczakowców ,że takie świetne i zgrane towarzystwo ,że nie ma zawisci , ze wzajemnie siebie wspieramy w problemach , ze na kazdego mozna liczyc a tu cooo.... ? tak więc najlepszym sposobem na nerwa jest spacerek z piesiem a po powrocie zimne pieniste i duuuza porcję czegoś słodkiego
MACIE ZA TO PIWKO....

Nie zgadzam sie co do jednego - bo jednak to MOJE psy sa NAJ.....
(teraz utrafilam w temat )


Ale teraz powaznie... Na forum spotykaja sie dwie grupy ludzi - wlasciciele i hodowcy...

W przypadku tej pierwszej ciezko sie czyta, gdy ktos nie potrafi zachowac dystansu do swojego wlasnego psa... Gdy nie potrafi scierpiec nawet najmniejszej krytyki jednoczesnie otwarcie atakujac innych za kazde male przewinienie... Drazni mnie, gdy ktos wytyka "glupote" wlascicielowi, ktory popelnil jakis blad wychowawczy, bo KAZDY z nas popelnia bledy, a forum ma byc po to aby je wspolnie rozwiazywac.... A jako przestroge pragne odeslac do archiwum i poczytac jak koncza i wygladaja "doskonale psy tych doskonalych wlascicieli"... Czasem czlowiek przezywa szok, gdy widzi w realu te doskonale przyjazne, wspaniale zspcjalizowane i wyszkolone psy rzucajace sie na wszystko i wszystkich, nie potrafiace normalnie zachowac sie w grupie ludzi, o ich stosunku do innych psow juz nawet nie wspomne... Zanim wiec, zamiast RADZIC, zacznie sie atakowac innych za "porazki wychowawcze" warto przemyslec odpowiedz, bo moze sie okazac, ze sami nie jestesmy tacy sliczni...

Nie, nie rzuce nigdy hasla "Kochajmy sie wszyscy", bo to utopia... Ale mozna zachowac pewiem poziom, choc wlasnie z obawy przed tym, ze jesli zaatakujemy, sami mozemy oberwac za to samo...


Druga grupa to hodowcy... Ta grupa bije sie i bedzie sie bila (oczywiscie nie wszyscy ze wszystkimi, ale mamy wsrod nas czarne owce)... Wiem jak to wyglada, ale zakladajac, ze utrzymamy wlasciciwy poziom dyskusji to zawsze pojawia sie w tym informacje, ktore sa niesamowicie cenne dla samych kupujacych...

Przez lata wlasciciele kupowali np wilczaki z jednej z holenderskich hodowli, ktora byla w rzeczywistosci obozem koncentracyjnym w ktorych odchodzila polowa szczeniakow... Sami hodowcy "mieli pisane" i na forum brylowali jako doskonali, doswiadczenie i odpowiedzialni... do czasu, gdy nie pobili sie na holenderskim forum...Dzieki temu kilka osob nie zaliczylo wpadki - nie kupili od nich umierajacych, zaglodzonych szczeniat. Nawet jesli na forum bylo przez pewien czas goraco...

Jakis czas temu bylo wspominane o pewnej francuskiej hodowli.... kolejnej "przesladowanej przez system"... Byl placz, ze Wolfdog hodowczyni nie kocha, ze pisze sie o niej zle, a hodowla zostala usunieta ze spisu... Minelo kilka miesiecy i wyszlo... okazalo sie, ze hodowczyni ma na koncie hodowanie kundelkow... pokryla suke wilczaka Saarloosem, a szczeniaki zarejestrowala jak CzW. Potem matke pokryla jej wlasnym synem i ponownie szczeniaki KUNDELKI sprzedala za duze sumy jako czyste wilczaki... Nie powinno sie o tym pisac? Nie wspominac o grupie ludzie, ktorzy od tej biednej przesladowanej hodowczyni kupili za duzo ponad 1000EUR kundelki, ktorych nie maja prawa uzyc w hodowli? Jest walka na francuskim forum, ale sami wlasciciele na tym skorzystaja... hodowcy tez, bo wiadomo jakimi psami nie ktyc...

Niestety problem w tym, ze czasami hodowcy probuja sie zgrywac na o wiele lepszych niz sa w rzeczywistosci... Krytykuja innych za male przewinienia, a zamiast przyznac sie do bledu nieudolnie probuja maskowac swoje powazne przewinienia... Hodowla to hodowla - sa lepsze i gorsze mioty. Lepsze i gorsze decyzje... Niektore sa dyskusyjne... Nie kazdy szczeniak urodzi sie zdrowy i piekny... Tak juz jest...
Ale jesli sie juz cos krytykuje - i to krytykuje bardzo ostro to trzeba miec swiadomosc, ze powinno sie byc KRYSTALICZNIE czystym (chocby w tym konkretnym wypadku)...
Swojego czasu ratowalam (bo innym wyjsciem bylo uspienie) szczeniaki, ktore sa zarejestrowane jako nasz miot 'I'. Nic nie bylo ukrywane, hodowcy wykazali zrozumienie i poparcie... Oprocz dwoch... Obrywalo sie mi, obrywalo sie wlascicielom, ze maja "kundle" (bo i takie slowa padaly)... I zobaczcie - minely dwa lata. Jedna hodowczyni okazala sie miec na koncie lewy miot i bezpapierowe szczeniaki. Druga ma juz drugi miot, ktory nie spelnial warunkow i wymagan FCI - wiec wyjdzie, ze na 3 mioty dwa nie spelnialy regulaminow FCI...
Wybaczcie, ale w takich wypadkach trudno milczec... Nie dlatego, aby pokazac, ze "przyganial kociol garnkowi", ale aby pokazac, ze czasem gdy zrobi sie wiecej znajdzie sie paru krzykaczy, ktorym sie to nie spodoba... Ale nie ma co na nich zwracac uwagi, bo predzej czy pozniej wyjdzie szydlo z worka...
Osobiscie dziwie sie pierwszej hodowczyni, bo swiadome hodowanie psow bezpapierowych jest dla mnie niedopuszczalne. Ale nie dziwie sie tej drugiej, ze postanowila powalczyc i zarejestrowac oba mioty. Bo to dobry uczynek. Ale tez nie jestem w stanie tolerowac, gdy robi jedno i powtarza lamanie przepisow, a u innych krytykuje nawet nieswiadome wpadki i przewinienia... I to bardo ostro nawet te malenkie....

I to jest tez plus Wolfdoga.... Ze jest to forum, gdzie ZADEN temat nie jest falszowany, zaden nie jest usuwany... Na stronach hodowli ew. trudniejsze pytania sa kasowane, fora filtrowane, aby byly "politycznie poprawne"... Tu kazdy moze zapytac o wszystko, bo przeciez "prawdziwa cnota krytyk sie nie boi"...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 16:02   #13
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by DORA View Post
Ale SOK z piwkiem ( tak nawet lepiej brzmi gdy Sok jest głównym składnikiem napoju a piwko tylko maleńkim dodatkiem ) jak najbardziej wskazane do spozycia

Na taką opcję to i ja się piszę - stawiam sok!
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org