Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-11-2012, 19:08   #1
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Czeskie badania na dwarfizm - tylko dla "wybranych" (+krewnych i znajomych krolika)

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czy wyniki dwarfa od Danieli beda uznawane przez wd tak jak te na dm? Wyslalam wynik, (oczywiscie bez certyfikatu)
??? Oswiec mnie prosze, bo czegos nie rozumiem: na stronie czeskiego klubu jest informacja, ze badac sie moga wylacznie Czesi i Slowacy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 20:43   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Mam oficjalna odpowiedz i juz mowie o co mi chodzilo...

Niedawno dotarlo do mnie, ze mimo, ze oficjalnie badac na DM mozna jedynie czeskie i slowackie psy (i na dodatek z braku funduszy jedynie te HODOWLANE) to ktos kto potrafi odpowiednio sie podlizywac lub jest tak cwany, aby kryc psami pani, ktora prowadzi projekt, ten moze liczyc na fory i zalatwienie badan w Czechach "spod lady"...
Nie wierzylam, bo to przeciez nie sa PRYWATNE badania, ale projekt na uniwersytecie, a sa pewne normy, ktorych naukowcy musza sie trzymac... Widac nie w kazdym kraju i jesli chodzi o etyke to niektorzy musza sie jeszcze WIELE nauczyc...

I potwierdza to oficjalna odpowiedz czeskiego klubu w sprawie badan na DM: badac sie moga TYLKO psy w rekach czeskich i slowackich wlascicieli... Jak widze zapomnieli dopisac:
* nie dotyczy krewnych i znajomych krolika

Coz, mialo byc tak pieknie, a jest...jak zwykle...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 21:07   #3
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Margo, jesteś okropna.
To chyba naturalne, że Daniela przebadała Sexi bo to jej "dziecko".
Zrobiłabym to samo będąc hodowcą i prowadząc badania.
Mieszanie do tego etyki to chwyt poniżej pasa.
Druga sprawa- klub jakieś rasy, a działalność naukowa na Uniwersytecie to dwie różne rzeczy i osoba prowadząca działania naukowe ma przyznanego granta na daną ilość prób- władz Uczelni raczej nie interesuje w jakich rękach są psy. Jednak ograniczone możliwości pewnie wymusiły ograniczenie zasięgu badań.
Po trzecie- jestem pewna, że zapis "badac sie moga TYLKO psy w rekach czeskich i slowackich wlascicieli" oprócz kwestii finansowych ma jeszcze "drugie dno".

Natomiast sprawa "krewnych i przyjaciół królika" powinna być Ci dobrze znana. W końcu też ją praktykujesz.
O Adminie na WD i aktualizacji bazy krążą już legendarne anegdoty
__________________

Last edited by Rybka; 12-11-2012 at 21:10.
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 22:49   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Margo, jesteś okropna.
To chyba naturalne, że Daniela przebadała Sexi bo to jej "dziecko".
Zrobiłabym to samo będąc hodowcą i prowadząc badania.
Mieszanie do tego etyki to chwyt poniżej pasa.
Rybka SLOWA bym nie napisala, gdyby Daniela placila za to z wlasnej kiesy. Slowa by nie bylo, gdyby napisala: testuje te psy, ktore chce.
Ale napisane bylo jasno co i jak... Wybacz, ale strasznie mi to przypomina czasy PRLu, gdy reguly byly, ale nie obowiazywaly wszystkich....

Poza tym widzisz - wydaje mi sie moje pojecie etyki DIABELNIE sie rozni od tego, ktore tu jest prezentowane (a wedlug mnie, czego tu wlasnie brakuje)... Nigdy w zyciu nie przyszlo by mi do glowy, aby tak postepowac... Nigdy nie zabronilam reklamy na wolfdogu najgorszym wrogom - poswiecalam swoj wlasny czas, aby dodawac ich dane. I jeszcze mi sie obrywalo, dlaczego robie to tak wolno.
To w sumie dobrze, ze nie mam juz wolfdoga, bo teraz wyrzucilabym z bazy WSZYSTKIE psy nalezace do ludzi z tej grupy...
Tylko pytanie: po co bylo tyle gadania, ze jakies psy sa przez nas "preferowane" na Wolfdogu? Skoro to takie naturalne, piekne i sliczne i w pelni uzasadnione i jak najbardziej godne poparcia...
Na co to forumowe obecne bicie piany, ze pomija sie jakies mioty skoro widac, ze admin ma pelne prawo i jak najwieksze wsparcie, aby uprawiac tu kolesiostwo...
Czyzby zasady dzialaly wybiorczo?

Nie Rybka, nie mowie tu (tylko) o Sexi.... Bo przebadane sa/beda tez szczeniaki po psach z hodowli Danieli. Jak i Saarloosy od Eli, mimo, ze to ani wilczak, ani z Czech... Jasne, ze robic moze co sie jej tylko podoba... Ale nie mow mi prosze, ze to zachowanie jest fair...

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Druga sprawa- klub jakieś rasy, a działalność naukowa na Uniwersytecie to dwie różne rzeczy i osoba prowadząca działania naukowe ma przyznanego granta na daną ilość prób- władz Uczelni raczej nie interesuje w jakich rękach są psy. Jednak ograniczone możliwości pewnie wymusiły ograniczenie zasięgu badań.
JASNE. I zauwaz, ze nie napisalam slowa, gdy doszlo do OGRANICZENIA. Gdy napisano, ze beda testowac TYLKO psy w rekach czeskich i slowackich.
Pisze, bo okazalo sie to sciema...

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Po trzecie- jestem pewna, że zapis "badac sie moga TYLKO psy w rekach czeskich i slowackich wlascicieli" oprócz kwestii finansowych ma jeszcze "drugie dno".
DOKLADNIE. Napiszmy wprost - Polska ma szlaban (poza tymi wlasnie krewnymi krolika), bo Margo smiala zaprzeczyc, ze czeskie psy nie sa najlepsze na swiecie... Za smialam napisac o tym, co KAZDY widzi na fotkach... Daniela pokarala wiec cala Polsce za przewinienie Margo.
No mowie, ze to mi przypomina komunistyczne metody postepowania.... Tzn "zamordyzm". I dziwi mnie, ze cos takiego popierasz.... Co niektorzy maja nadzieje, ze teraz nikt z Polakow sie nie wychyli, a o czeskich psach bedzie sie pisac tylko peany pochwalne, bo jak nie to bedzie rozga!

Dopiero co sie smialam, ze jako mod powinnam isc na forum dla modow i prosic o wykasowanie z bazy wszystkich miotow i psow od Danieli. Takze tych po jej psach. Jak rozumiem mam Twoje 100% poparcie?
(nie odpowiadaj - JA w zyciu nic takiego bym nie zaproponowala)

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Natomiast sprawa "krewnych i przyjaciół królika" powinna być Ci dobrze znana. W końcu też ją praktykujesz.
W czym? Gdzie moi znajomi maja fory? FAKTY?

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
O Adminie na WD i aktualizacji bazy krążą już legendarne anegdoty zy krążą już legendarne anegdoty
Akurat wydaje mi sie, ze powinno sie go zostawic. Przeciez dopiero bylo, ze ma pelne prawo do kolesiostwa. Powinno sie go nawet wychwalac pod niebiosa - przeciez tyle robi dla swoich kumpli i kolesiow...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 12-11-2012 at 22:55.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 23:09   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
DOKLADNIE. Napiszmy wprost - Polska ma szlaban (poza tymi wlasnie krewnymi krolika), bo Margo smiala zaprzeczyc, ze czeskie psy nie sa najlepsze na swiecie... Za smialam napisac o tym, co KAZDY widzi na fotkach... Daniela pokarala wiec cala Polsce za przewinienie Margo.

Nie Margo, nie Polska, bo Ela jest z Polski. I nie za to, że śmiałaś. Moim zdaniem i tak późno nastąpiła taka reakcja, choć Daniela uprzedzała. Czesi czytają i od jakiegoś czasu ciągle widzą, że nie dość, że nie potrafią hodować, mają beznadziejne psy, fałszują bonitacje to na dodatek dostało im się (całkiem niedawno) za historię. I to już było dno kompletne (choć akurat w tym przypadku, nie Ty byłaś autorką). Oni mają pełne prawo czuć się obrażeni i uważam, że i tak wykazali się świętą cierpliwością. Dobrze wiesz, że w każdym kraju znajdziesz przykłady wszystkich tych win, które z ogromnym zapałem objawiasz światu, jako przynależne Czechom.
Myślę, że w tym przypadku zupełnie niepotrzebnie robisz aferę, bo wygląda to na zasadę Kalego. Nagle Kalemu ukradziopno krowy i to jest bardzo źle...
IMHO-jeśli to jest czeski foch-to niestety, ale w pełni zasłużony.Ja się tylko dziwię, że tak późno.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2012, 00:25   #6
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Dzieki, ze sie odezwalas. Bo troche glupio bylo czytac Twoje slowa pisane reka Rybki...

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie Margo, nie Polska, bo Ela jest z Polski. I nie za to, że śmiałaś. Moim zdaniem i tak późno nastąpiła taka reakcja, choć Daniela uprzedzała. Czesi czytają i od jakiegoś czasu ciągle widzą, że nie dość, że nie potrafią hodować, mają beznadziejne psy, fałszują bonitacje to na dodatek dostało im się (całkiem niedawno) za historię. I to już było dno kompletne (choć akurat w tym przypadku, nie Ty byłaś autorką). Oni mają pełne prawo czuć się obrażeni i uważam, że i tak wykazali się świętą cierpliwością. Dobrze wiesz, że w każdym kraju znajdziesz przykłady wszystkich tych win, które z ogromnym zapałem objawiasz światu, jako przynależne Czechom.
Myślę, że w tym przypadku zupełnie niepotrzebnie robisz aferę, bo wygląda to na zasadę Kalego. Nagle Kalemu ukradziopno krowy i to jest bardzo źle...
IMHO-jeśli to jest czeski foch-to niestety, ale w pełni zasłużony.Ja się tylko dziwię, że tak późno.
Gaga, wiem ze ostatnio nie siedzisz w tym co sie dzieje w Czechach i jakos udajesz, ze nie pamietasz tego co sie dzialo przez lata... W kazdym razie mylisz przyczyne ze skutkiem. To co pisze jest reakcja na nacjonalizm rozwijajacy sie w (oczywiscie nie wszystkich) czeskich hodowlach. Powalajacy NACJONALIZM i oczernianie innych. I klamstwem jest juz Twoje uogolnienie, ze CZESI sie wkurzyli. To BZDURA - wkurzyla sie jedna jedyna klika.

Ostatnio pojezdzilam troche po Czechach i nasluchlam sie "prawd jedynych" rozpowiadanych przez te osoby..
A do tego OD LAT slysze, ze polskie wyniki HD sa NIC NIE WARTE. Ze licza sie tylko czeskie.
Ze dobre psy sa tylko w Czechach, a reszta to odpad. Ze te innych krajow maja skopane charaktery.
Ze sa brzydkie/male/krzywe/ itd.
Zapomnialas juz o tym, ze popularne bylo wysylanie najslabszych czeskich psow za granice - ze "zwykly" Polak nie mial szansy dostac (swiadomie) dobrze zapowiadajacego sie szczeniaka, bo "i tak Polacy (mozna wstawiac inne narodowosci) sie na tym nie poznaja". I wielu hodowcow nadal tak robi...

Niestety "obiektywizmem" dorownujesz Danieli... Tak - to jest o Kalim... Ale to nie ja nim jestem...
Dlaczego wyciagasz moje slowa o CZESKICH psach, a pomijasz milczeniem to o czym pisze o WIELE CZESCIEJ! O psach polskich? Dlaczego Polacy nie strzelaja focha? Bo mysla? Bo potrafia docenic ewentualna krytyke, jesli jest uzasadnina? Bo nie sa megalomanami?
Co z Wlochami? Mase pisalam o ich psach - problemach z formatami i katowaniem, a utrzymujemy SUPER kontakty. I wiesz co - efekt idac. Wlosi zamiast strzelac focha biora wskazowki do siebie i z jamnikow potrafil w krotkim czasie uzyskac mase swietnie zbudowanych miotow...
A Francuzi? I pisanie o kundelkach. Jasne, ci podrabiajacy rodowody bija piane. Ale reszta trzyma kciuki, aby sie udalo zrobic z tym porzadek... Moge jechac tam na wystawe i nie bede sama stala przy ringu...
Nie wykorzystuj tez tego, ze obecnie nie ma na Wolfdog artykulow. Ze ludzie nie moga sie przekonac, ze Margo nic sie nie zmienila przez lata. Ze od zawsze pokazywalismy zaklamanie i kretactwa. I daleko mi bylo i jest do artykulow, ktore o Czechach i klubie pisal Pavel (i nadal nic sie nie zmienil - np w sprawie dziwnej zmiany oceniania charakterow i cudu w jaki zostaly dopuszczone do hodowli psy strachliwe bedzie pewnie jeszcze glosno, bo nieforumowo juz jest). A Daniela - nawet jak wytykal jej wystawianie i popieranie kundelkow w hodowli - nie zarzucila mu dzialalnosci anty-czeskiej. Zapomnialas o aferze Mutara, ze to po naszej wojnie polecial caly zarzad? O sprawie "prywatnych bonitacji", ktora zakonczyla sie zapisem, ze wazne sa jedynie bonitacje oznajmione w spravodajach? Jest tego masa. Wtedy nikt nie zarzucal mi dzialalnosci anty-czeskiej. Bo ani wtedy, ani teraz o to nie chodzilo. Za kazdym razem szlo o wytykanie bledow.

Co sie zmienilo od tamtego czasu? Tylko jedno. CZESCY HODOWCY. Stara gwardia odsunela sie nie chcac miec z tym nic wspolnego. Mlodzi-myslacy siedza cicho, bo za wychylenie sie i krytyke oberwia podczas bonitacji, albo podczas wystawiania kart krycia (np "zapomni sie" o ich reproduktorach)... Albo..nie zrobi sie ich psom badan DW/DM...
Daleko szukac - dlaczego na czeskich spisach repow z Polski mialas tylko Czambusia. Mimo, ze wiecej osob bylo czlonkami czeskiego klubu, a ich psy mialy CZESKIE bonitacje? Bo najwazniejsze sa plecki...? I dlatego ludzi przestali placic skladki? Bo razilo, ze promowano Grzesia, bo ma swojego mentora, a inne psy na liste nie weszly, mimo, ze dla rasy byly cenne i umarly czesto nawet bez jednego jedynego potomka... i nie mow mi, ze tak jest fair, bo Polacy sie stawiaja, bo te osoby slowa zlego nie napisaly na zadnego czeskiego psa/wlasciciela.
To nie Margo stala sie cieta na czeskie psy, ale to sytuacja w Czechach stala sie tragiczna... Wlasnie dlatego, ze zamiast DYSKUTOWAC i EDUKOWAC SIE czesc hodowcow obrosla betonem i za pomocna komunistycznych metod probuja przywalic kazdemu, kto sie z nimi nie zgadza...

A wracajac do Kalego. No popatrz jak i ci, ktorych tak dzielnie bronisz potrafia byc wybiorczy... Margo szkodzi czeskim psom? To dlaczego Daniela tak dzielnie broni Hanki, ktora robi takiej masie psow i hodowcow "kolo ogona"...? Kondor, Echo, Ferral...dlugo by pisac. Nie znam osoby, ktora swoja dzialalnoscia bardziej szkodzilaby czeskiej rasie i klubowi. Oraz wizerunkowi czeskich hodowcow... Skad wiec takie spijanie jej z dziubka? Bo jest w komisji hodowlanej? Bo jest hodowca i uzywa psow swoich "wyznawcow", a oczernia inne? Wiesz, poparcie dla tego co robi Hanka moge wytlumaczyc tylko w jeden sposob - niektorym hodowcom z Czech jej klamstwa sa na reke... Sami innych nie oczernia publicznie i moga dzialac w bialych rekawiczkach. To cos jak Grzes u nas...
Wytlumacz mi dlaczego Daniela radosnie przytakiwala w temacie, gdzie Hanka (czlonek czeskiej komisji hodowlanej) twierdzila, ze oszukuje sie ze wzrostem na CZESKICH bonitacjach; gdy pisala, ze bonitacje falszuje Oskar? Bo to Hanka? Bo to Czeszka. Czlonek komisji hodowlanej, ktora jak nic nie zapomni o uzyskanym wsparciu?
Dlaczego temat tak nagle skasowala, gdy uzywajac FAKTOW pokazalam, ze Hanka klamie. Jakos wtedy nie przeszkadzalo jej, ze szkaluje sie czeskie bonitacje. Ale zabolalo, ze ktos napisal, ze to klamstwo (czyt: przeszkadzalo, ze Margo bronila czeskich bonitacji i slowackich sedziow)?

Widzisz to jest wlasnie to zaklamanie ktore mnie razi. W swoim gronie sa w stanie tolerowac zwyklych klamcow i lgarzy. I dzielnie ich bronic. Jesli ktos jednak napisze cos co im sie nie spodoba (nawet jesli sa to FAKTY - a zarzuty sa realne, a nie wyzsane z palca) to podnosi sie ryk "atakuja czeska hodowle". I sypia sie kary.

Quote:
IMHO-jeśli to jest czeski foch-to niestety, ale w pełni zasłużony.Ja się tylko dziwię, że tak późno.
Zasluzony...? Musisz pomyslec, czy tak jak w innych tematach zgadzasz sie z tym co pisze o tym co dzieje sie w Czechach, czy jednak uznajesz, ze na fotkach Tawy widzialas same krociutkie i dlugonogie psy. Że wcale nie budzi Twojego zdziwienie taka ogromna roznica miedzy psami z Czech, a tymi z innych krajow (pomijam PDL). A klub wcale nie chce zmieniac uznawania formatow... to tylko taka oficjalna sciema byla...

I nie pisz prosze, ze to CZESKI FOCH. Bo to manipulacja. A raczej dajesz sie wkrecic tej ekipie...
Nie, to foch Danieli (robiacej testy), broniace Hanki (gadajacej klamstwa) za poparciem kroliczkow. CZESKICH HODOWCOW w to nie mieszaj, bo ja znam wiecej przeciwnikow tego co sie dzieje niz zwolennikow takiego postepowania. Z Hartlem na czele...


Aha, jeszcze pozdrowienia dla Kalego... A raczej calej ekipy Kalich...


I na koniec:
Razi mnie to co dzieje sie w Czechach (i w klubie), ale jesli nadejda zmiany bede pierwsza, ktora o tym bedzie pisala. I to mnie rozni od Kalich - oni o innych zawsze pisza zle. Zawsze szkaluja... Czy to zgodne z prawda, czy tez nie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 13-11-2012 at 00:40.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 22:38   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Dm bylo dla kazdego a tu MOCNO pisza ze tylko dla psow ktore MIESZKAJA na CZ czy SK ( dostalam goracy email z organizatora tego)
Margo niestety ma racje- " przyjacioly krolika" nic wieciej. to samo, jak podwojne badanie " niektorych psow" jak bylo z DM i nie tylko to
dla tego po cichu robi sie dwarf test w innej laboratorii, gdzie kazdy bedzie milo widziany nie wazne co masz od kogo masz i gdzie mieszkas. i tu bedziemi musieli podzekowac Margo za pomoc
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 23:31   #8
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
(...) robi sie dwarf test w innej laboratorii, gdzie kazdy bedzie milo widziany nie wazne co masz od kogo masz i gdzie mieszkas.

Temat zamknięty.
Gdy zachce mi się zbadać psy, to nie będę musiała komuś włazić "po palcu ....." -wystarczy zapłacić. /"schody się zaczną", gdy będę chciała wpisać dane do bazy.... ale może jakoś się z Margo dogadamy....jak krewni "po mieczu"/
...
BTW -bardzo mi się podoba wzięcie na szalę jednej wagi kwestię pomocy rasie "ponad podziałami" /badania ważne dla całej rasy/, a na drugą szalę tej wagi mało istotne dla rasy działania admina...

Last edited by Puchatek; 12-11-2012 at 23:33.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2012, 00:07   #9
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Bura jesli pijesz do mnie to pudlo. Mi osobiscie na wpisaniu tego wyniku nie zalezy, hodowac nie bede. Pamietam co zyskalam na informacjach w bazie, wiec czuje sie w obowiazku wysylac jak najwiecej swoich danych.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2012, 10:52   #10
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Bura jesli pijesz do mnie to pudlo.
Quote:
Originally Posted by jefta View Post
jesli pijesz
-pudło!
Nie "piję" do Ciebie.
Oceniam sytuację globalnie.
Po kilku latach bycia w tym środowisku widzę, jak i komu zależy na rasie jako takiej. Ty Jesteś w tym "nobody", bo nie hodujesz /jak sama zauważyłaś/. Tutaj ważni są hodowcy i ich podejście do rasy globalnie.
Zniesmacza mnie /eufemizm/ patetyczność słów /i bufonada/ przedstawicieli kraju rasy. Tak jak Ela nie jest całą Polską /-co zauważyła Gaga/, tak i kilka Osób z Czech, to nie całe Czechy. Piętnowane jest zachowanie niektórych Hodowców czeskich. "Robi" mi się "frywolna" analogia do owczarków niemieckich: pewna głośna grupa hoduje kaleki, a najlepsze psy są "w podziemiu" -obawiam się, że tak samo będzie z psami z Czech.....
Jeśli słyszę o wybiórczości w miłości do rasy, to rzygać mi się chce: ten będzie u mnie badany, bo właściciel lubi wazelinę, a ten nie, bo na wazelinę ma alergię. To jest chore. Taka osoba traci wiarygodność. Dziób pełen frazesów, ale czyny ohydne. Prywatnie nie mam nic do poszczególnych Hodowców w Czechach, mnie mierzi podejście do sprawy.....
Wybacz, Jefta -czytaj "szerzej" pewne wypowiedzi....
...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 12-11-2012, 22:40   #11
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Avgrunn, tak na ich stronie, nie da sie podlinkowac. Wasze sa od dawna i pt i bh, mojego bh z lipca nie ma jeszcze.
mojego tez nie ma i nie placze
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2012, 10:13   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default Badania na dwarfizm (tylko dla psow z CZ lub SK, albo z rodowodami z tych krajow)

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post

p.s. to jak ? mozna wysylac DW na testy tych psow ktore maja rodowod z CZ albo SK? bo ja nadal odpowiedzi nie mam. interesuja cie dla czego? czy poprostu " nasz kraj" nie istnieje dla badan
Mám tomu rozumět tak, že ty Velká Litevská Daiva, potřebuješ něco od malého českého laboratorního králíka? Rozumím dobře?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2012, 10:38   #13
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pro psy s českým a slovenským rodokmenem. Další informace dodá prostředník mezi KCHČSV a naší laboratoří - Lenka Dragonari. Ona se nabídla zajistit veškerou komunikaci s majiteli. Takže mě nikdo nepište.
to jak ? czy dodatkowo sa wybrane i te ktore nie sa dobre dla badan? liudzie czekaja na odpowiedz, a sama napisalas to co napisalas
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2012, 10:44   #14
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

p.s. ja sama nie mam juz ZADNEGO psa z sk czy cz rodowodem pytam o liudzie ktore maja psy z priwilegijnym rodowodem, bo one nie maja czasu na forum i nie czytaja polskiego czy czeskiego foruma. Mi wazna statystyka kraju i rasy, i totalne nie wazne kto to robi - czy ty Danielo, czy nawet p. Hanka czy jescze ktos ja odrozniam prace i osobiste kontakty a czy to moze cie powiedziec wy?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2012, 10:57   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
p.s. ja sama nie mam juz ZADNEGO psa z sk czy cz rodowodem pytam o liudzie ktore maja psy z priwilegijnym rodowodem
Tak ať ti lidé napíší Lence. Nebo neumíš číst?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2012, 11:06   #16
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak ať ti lidé napíší Lence. Nebo neumíš číst?
no no, ja Ciebie nie wyzywam a kontaktuje jak z doroslym czlowiekiem. to ty obiecalas ze do badania ida rodowody to ciebie i pytam za slowa trzeba odpowiadac a nie posylac do innego czlowieka
Lenka mi napisala calkiem cos innego niz ty obiecujes na forum to i pytanie JAKA PRAWDA jest?
__________________

Last edited by wolfin; 19-11-2012 at 11:13.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org