Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-03-2010, 12:15   #121
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Iva View Post
Vy tady, kteří prohlašují, že nejvíce nebezpečným psem je labrador a další plky na zvracení.
Víte čím je labrador nejvíc nebezpečný? Tím, že si ho pořizují lidé, kteří si neuvědomují, že každý pes potřebuje výchovu.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 12:16   #122
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
Celou diskuzi jsem nečetl, přijde mi zbytečné trávit čas takovou, poněkud zbytečnou činností. Přesto tleskám slečně/paní Ivě, vaše klasifikace mě vážně pobavila.
Ihned vezmu svou zákeřnou, nevyrovnanou, agresivní, podlou, krvežíznivou, nukleární bestii do parku, aby jsme si roztrhali nějakého toho pejska.
Neberete parťáka?
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 12:17   #123
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Doufám, že jsem objektivní, protože canisterapie a podobné "pomáhací" činnosti jsou mi blízké, ač mám taky "mutanty". Ale tohle už není normální a ztrácím veškeré sympatie k Pomocným tlapkám. Myslela jsem, že tam pracují normální lidé. Už si to nemyslím. Tím nijak nereaguji na incident, reaguji pouze na vyjadřování zde přítomných přispěvatelů.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 12:25   #124
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Iva View Post
Můžete mi vysvětlit, co to tady je za fanantismus a sektářství k plemenu československých vlčáků? Ani po dvaceti letech se necítím být nějaký kynologický odborník. Ale několik ČSV jsem poznal. Vždy, podtrhuji - vždy- se jednalo o zákeřná, nevyrovnaná, agresivní a podlá zvířata, napadající ostatní pejsky v parcích. Pokud si vzpomínám, šlo o jakýsi bolševický experiment, kterak získat krvežíznivé nukleární bestie k ochraně našeho klidného spánku před narušiteli hranic našeho komunistického ráje. Původce tohoto fantasmagorického nápadu prý byl nedávno ale za cosi v kynologii vyznamenán a tenhle podivný agresivní zákeřný psí-vlčí mutant přežívá dál. Bohužel. Možná se ale mýlím, možná je to jenom tím, že toho mutanta chovají takoví lidé, jako jste Vy tady, kteří prohlašují, že nejvíce nebezpečným psem je labrador a další plky na zvracení.
Tak tohle je fakt bomba ... smál jsem se celou dobu, než jsem nakonci pochopil, že to paní myslí vážně. Paní Daušová je, nebo se aspoň snaží vypadat nezaujatě vůči ČSV (i když je subjektivní jako i Adrian).

Ad sektářství a fanatismus: jistá forma se vyskytuje u naprosté většiny majitelů určitého plemene ... ne nadarmo se říká "jednou doga, vždycky doga" atd.

Ad nevyrovnanost: dominance vůči příslušníkům stejného pohlaví určitě není hlavní známkou nevyrovnanosti. Dominance je poměrně přirozený projev, který by se měl majitel každého psa naučit zvládat tak, aby nedocházelo ke konfliktům a zraněním.

Ad zákeřnost: kdysi jsem poznal jedno opravdu zlé Čévéčko a i to stálo vždy čelem, když na někoho zaútočilo. Naopak, jak jsem tu již psal, zažil jsem Labika-rváče, kterej navíc když zůstal sám s kočárkem v místnosti, snažil se kočár převrhnout a dostat se na dítě (s agresivními úmysly) - tak moc žárlil. Nakonec ho slečna musela dát pryč.

Nakonec opět zmíním svého prvního psa Agyra, který byl dominantní a rval se s velkými psy (velké plemeno od cca roku věku byl většinou problém). Na druhou stranu, malá plemena prostě ignoroval. Tisíckrát jsem byl svědkem toho, jak k němu přiběhl řvoucí malý pejsek s vyceněnými zuby a on se po něm ani neotočil. Dvakrát za těch 13,5 let jsme měli konflikt s malým psem. Jednou to byl jezevčík, který se mu pokusil natvrdo zakousnout do přední nohy, toho jen zfackoval a zablokoval na zemi. Pak to byl pudl se kterým se očichávali, a který na něj zavrčel v okamžiku kdy byl pod ním a Agyr na něj neviděl - toho tehdy bohužel seknul (jedním zubem mu udělal díru do boku) a přestal si ho všímat. Tenhle pudlik ho před tím několik let provokoval jak jsem psal výše, tak se moc nedivim, že mu došla trpělivost. Potkali jsme se znova rok před Agyrovou smrtí a bylo vtipný sledovat jak se dědkové na sebe podivali, oba trochu vypnuli hruď ... a pak si řekli že to zato nestojí :-).

Každé plemeno má svá specifika, ale každý pes je individuum bez ohledu na rasu či mutaci .... a možná ste měla jen smůlu ... podobnou jako ten kluk co u nás na Jižňáku chodil běhat do lesa a proháněli ho svorně všichni psi ze sídliště, ať už to bylo ČSV nebo třeba Labik, Pittbull, Ovčoun ....
Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 12:32   #125
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Neberete parťáka?
Sorry za off opic...

Jasně, klidně doraž jestli se ti chce, půjdeme zase na tu louku, álej, do parku za Strašnickou. Nikam jinam se mi jet nechce, ale 3hodiny tam budeme klidně.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 12:52   #126
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Víte čím je labrador nejvíc nebezpečný? Tím, že si ho pořizují lidé, kteří si neuvědomují, že každý pes potřebuje výchovu.
Vytesat do skály a pozlatit !!!
Ale neplatí to jen o labradorech. Platí to obecně o všech plemenech. Bohužel dneska si lidé psy nepořizují pro práci, ale vybírají si je podle katalogu, který se jim líbí. Taky platí bohužel vžité takřka bych řekl archetypy (nesouhlasím s nimi ale pár příkladů) :
pitbul - zabiják
pudl - mazlík a manekýn
bígl - pejsek z pohádky
německý ovčák - policejní pes
jezevčí, knírač - pejsek kamarád vhodný pro starší lidi
labrador - mazlík
čévéčko - zákeřný strašpytel, vlk

No a tak mnoho majitelů si podle těchto zkreslených a zjednodušených vzorců vybírá. Proto mezi majiteli pitbulů najdeme mnoho lidí s osobnostními problémy, teří si vlastnictvím takového psa léčí ego. Proto drtivá většina pudlů nemá žádný výcvik a mnohdy ani vychování. Proto ve statistice velké procento pokousaných lidí je od jezevčíků a kníračů. A abych střelil i do vlastních řad, proto je hodně plachých a nevychovaných čévéček, protože si je pořizují lidé, kteří si myslí že je to vlk a musí žít "svobodně". Všechno tohle je samozřejmě velice špatně a plemenům to zásadně škodí.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 13:08   #127
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
No a tak mnoho majitelů si podle těchto zkreslených a zjednodušených vzorců vybírá. Proto mezi majiteli pitbulů najdeme mnoho lidí s osobnostními problémy, teří si vlastnictvím takového psa léčí ego. Proto drtivá většina pudlů nemá žádný výcvik a mnohdy ani vychování. Proto ve statistice velké procento pokousaných lidí je od jezevčíků a kníračů. A abych střelil i do vlastních řad, proto je hodně plachých a nevychovaných čévéček, protože si je pořizují lidé, kteří si myslí že je to vlk a musí žít "svobodně". Všechno tohle je samozřejmě velice špatně a plemenům to zásadně škodí.
On je obecně u náročnějších plemen problém ten, že člověk si určitý druh psa pořídí, protože ho prostě chce aniž by si byl jist, že má nějaké (hlubší) povědomí o daném plemeni. Následující problémy s ním si bohužel zaviní sám a často není jediným tvorem, který za to trpí, ale to je na dlouhou debatu, která stejně nic moc nevyřeší a uniká trochu od tématu.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 13:26   #128
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já vím, že jsem naprosto OT, ale Pavlova reakce mi navodila něco, co prostě žeru. Jsou to skvělí psi a naučí se i chodit na hlavě. Prostě cirkusáci tělem i duší:
http://www.orthexsaci.estranky.cz/stranka/vycvik
Jedno spřežení taky dělalo závodně mushing, ještě " ve středověku".
Ale nic, pokračujte v mutantech.....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 14:19   #129
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Já vím, že jsem naprosto OT, ale Pavlova reakce mi navodila něco, co prostě žeru. Jsou to skvělí psi a naučí se i chodit na hlavě. Prostě cirkusáci tělem i duší:
http://www.orthexsaci.estranky.cz/stranka/vycvik
Jedno spřežení taky dělalo závodně mushing, ještě " ve středověku".
Ale nic, pokračujte v mutantech.....

Hanko, čekala jsem všechno možný - ovšem tohle mě dostalo...
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 14:24   #130
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

I mně se odkaz moc líbil - majitelům a chovatelům všechna čest za jejich práci!
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 14:26   #131
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Já vím, že jsem naprosto OT, ale Pavlova reakce mi navodila něco, co prostě žeru. Jsou to skvělí psi a naučí se i chodit na hlavě. Prostě cirkusáci tělem i duší:
http://www.orthexsaci.estranky.cz/stranka/vycvik
Jedno spřežení taky dělalo závodně mushing, ještě " ve středověku".
Ale nic, pokračujte v mutantech.....
Tak moc OT to neni, vzhledem k tomu jak se původní téma rozepnulo do šíře. Já jsem takhle znal ve Strašnicích dva Yorky. Měli aristokratická jména (myslim že Artuš a Merlin) a taky se podle toho chovali. Byli smečka, neštěkali, neotravovali, majitelé je měli skvěle zvládnuté... skvělí psi, na to jakou mají Yorkové často pověst.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 14:46   #132
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pudl v tomto sestřihu sice působí při cvicích obrany dost nezvykle, ale moc pěkný
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 15:04   #133
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pudl v tomto sestřihu sice působí při cvicích obrany dost nezvykle, ale moc pěkný
Myslíš jako rozzuřená gorila?
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2010, 15:45   #134
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Myslíš jako rozzuřená gorila?
To ne spíš mi příjde takový moc elegantní nebo co.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010, 12:14   #135
zbynek
Junior Member
 
zbynek's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak to jsem ráda že patřím mezi ty neironicky normální . Myslím že jako všude tak i mezi slepci je každý jedinec zástupcem člověčenství tady na této planetě a že se i mezi nimi najdou tací, kteří se k psům chovají krutě. Asi by to chtělo nějakou statistiku, abychom mohli říct jak to objektivně je. Je ale fakt že o utýraném vodícím psu jsem ještě neslyšela, kdežto o utýraných často celých veklochovech, dost často.
No ono to normalni taky nebylo mysleny na vas , mel jsem tim na mysli lidi, kteri vidi vodici a asistencni psy jen "zvenku". K tomu co pisete: ano, presne o tu procentualni statistiku jde. Asi nema smysl bavit se o mnozarnach a velkochovech, je jasny, ze se dejou hnusny veci, ale tyhle pripady v pomeru k celkovymu poctu majitelu mi neprijdou tak casty. Problem, o kterym se moc nemluvi, je, ze fyzickej hendikep s sebou bohuzel casto (netvrdim ze vzdycky) nese i bud hendikep mentalni nebo poruchy osobnosti a emocni labilitu. V prvnim pripade pak klienti mohou byt uplne nezpusobili se o psa postarat a nepatri jim vubec do ruky, ve druhym si na nem, coby na nejblizsim objektu, vybijeji svoji zlobu a frustrace. Navic ty pripady, o kterejch pisete vy, se aspon dostanou na verejnost a vinici jsou odsouzeny aspon moralne (kdyz uz nekonaji prislusny organy), ale u pripadu stradajicich nebo tyranejch psu vodicich a asistencnich je vzdycky snaha to zamest pod koberec nebo do nekonecna omlouvat tim, ze "ti chudaci nemaji nikoho jinyho nez toho psa". I proto jste mozna o zadnem (tyranem - o utyranem nevim ani ja) neslysela...
zbynek jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2010, 15:40   #136
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default No ty v**e

Tak jsem to tu docetla, utrela jsem si pot z cela, zamackla slzu nad ubohym labradorem a az prijdu vecer domu, tak se musim podivat, jestli mym zakernym mutantum uz treba nerasi zelena tykadelka. A pak pujdu spocitat slepice, jen tak pro jistotu... Vlcakum zdar.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 02:23   #137
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by zbynek View Post
Problem, o kterym se moc nemluvi, je, ze fyzickej hendikep s sebou bohuzel casto (netvrdim ze vzdycky) nese i bud hendikep mentalni nebo poruchy osobnosti a emocni labilitu. V prvnim pripade pak klienti mohou byt uplne nezpusobili se o psa postarat a nepatri jim vubec do ruky, ve druhym si na nem, coby na nejblizsim objektu, vybijeji svoji zlobu a frustrace. Navic ty pripady, o kterejch pisete vy, se aspon dostanou na verejnost a vinici jsou odsouzeny aspon moralne (kdyz uz nekonaji prislusny organy), ale u pripadu stradajicich nebo tyranejch psu vodicich a asistencnich je vzdycky snaha to zamest pod koberec nebo do nekonecna omlouvat tim, ze "ti chudaci nemaji nikoho jinyho nez toho psa". I proto jste mozna o zadnem (tyranem - o utyranem nevim ani ja) neslysela...
Tak s tímhle plně souhlasím. Musel bych chvíli vidět pana Primáka a jeho psa, abych si udělal lepší obrázek, ale podle toho, co jsem slyšel a hlavně se dočetl ve Světě psů a onom rozhovoru, tak zrovna toto je pro mě člověk, který není způsobilý psa vlastnit.
Navíc si užívám, že jsem momentálně nenapadnutelný, protože nemám psa, mám mutanta
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 10:48   #138
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Chudáci labradoří a proč se tedy např. na výstavách tak často rvou?

Terezka má pravdu, největší nebezpečí je v tom, že si je pořizují lidé, kteří si řeknou - hodnej labrador. Zavřou ho na zahradě a když s ním vyjdou jednou za rok na veterinu, tak se divej, že jde po všem. Mám dominantní čsv a když jsme přijeli na vet a viděla jsem jak labrador " vyklidil " čekárnu, šla jsem se projít a na kontrolu jsem se dostavila později. Tvrzení majitele jak to, vždyť se používají k postiženým? mě tedy k smichu rozhodně nepřišlo. Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 10:52   #139
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Já vím, že jsem naprosto OT, ale Pavlova reakce mi navodila něco, co prostě žeru. Jsou to skvělí psi a naučí se i chodit na hlavě. Prostě cirkusáci tělem i duší:
http://www.orthexsaci.estranky.cz/stranka/vycvik
Jedno spřežení taky dělalo závodně mushing, ještě " ve středověku".
Ale nic, pokračujte v mutantech.....
Tedy Hani, to nemá nemá chybu. Nemohl by za moje nukleární bestie odkousat ZVV1 ?
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2010, 10:54   #140
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já nevím Jiřko, zajeď si do Kladna a domluv se
Hanka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org