Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-05-2009, 23:26   #41
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Adriane to asi nebude jen u vás. Mně už půlroční tele umí svým "úsměvem" vysvětlit, že sem si dovolil moc ho vytáhnout zas na pár hodin na procházku
Člověk aby ho na vodítku pomalu vláčel, ale dojdem do míst, kde je v květnu sníh a potom člověk vidí splašenýho klokana, dělovou kouli a ohnivou čáru v jednom. Když se mu ale nic nechce, tak se mu nechce Však ho znáš sám... vyhrabte mi tady noru, já to dokončim, potom si lehnu a pak už mi všichni vlezte na hrb
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2009, 08:56   #42
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

ale víte co je teprve tragedie, když na vás takhle kouká malý štěně, když ji vezmete do lesa místo aby defastovala otci rákos a ona po mě kouká jako proč sme šli ven, já nechci, já chci bejt doma a ničit. Naštěstí venku je spousta lidí k pomazlení, takže ji to vynahraděj
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2009, 10:00   #43
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Bavím se tady nad Vašimi příspěvky, máme snad všichni stejné vlčouny
Zajímalo by mě, jak se na těch vlčáckých srazech řeší spaní pro vlčouny. Představuji si to tak, že každý je uvázán na řetězu k betonovému sloupu, který je ukotven minimálně 2m pod zemí a minimálně 4m od toho druhého vlčouna Kdyby se jeden vyprostil, tak jistě osvobodí celou smečku a hurááá do světa
Uvažuji, že bych vzal naši Chelsea na dvoudenní přechod Malé Fatry, ale z toho nočního ustájení mám obavy
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2009, 10:27   #44
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak bud jsou vlcouni na uvaze,ti co se nemaji radi,tak dal od sebe.kdybych byla nekde sama,mozna bych nechala cubinu na volno,na libusine jsme meli stan,tak spala s nama uvnitr.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2009, 11:40   #45
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Dřív jsme spávali jenom na vodítku v ruce, ale teď už začal hafan hlídat a přeci jen zvěř čímdál víc zvyklá na lidi nechodí zas tak daleko, takže si ho radši uvážu na řetěz k nejbližšímu stromu a mám klid. Třeba na libušíně jsem ho měl uvázaného na vodítku, ale když ČVčko přijde na to, že se dá vodítko namnožit, tak mu to moc problémů nedělá
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 12:34   #46
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

taketo sme mali minuly rok na tabore.. nabuduce zrejme radsej pouziju strom
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 15:21   #47
Tomas Humaj
Junior Member
 
Tomas Humaj's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Dolne Vestenice/Levice
Posts: 16
Default

Zdravim vsetkych.....chcem sa popytat,ake dlhe trasi chodite so svojimi psami?Moj "kazisvet" ma teraz skoro 6 mesiacov a nerad by som nejako ovplivnil jeho vyvyn.Chodim vela po horach a zvyknem nabehat za den od 7 do max.15km v dost narocnom terene.Je vhodne bravat nedospeleho psa na taketo vylety?Zatial som ho bral na 5-7km a nejako extra unaveny nebol.Chvilu spal a potom samozrejme pokracoval v standardnom niceni nasho majetku.
Tomas Humaj jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 17:39   #48
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
taketo sme mali minuly rok na tabore.. nabuduce zrejme radsej pouziju strom
oo krasne mam dovod ze to nie nase psy to urobili a polske dik. idem teras penize odebrat
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 11:58   #49
BONO
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1
Default začiatočník

ahoj.včera sa mi stala taká vec, že počas venčenia môjho 7 mesačného maznoša napadol statný vlčiak a dosť škaredo ho dobil a dohrýzol. neviem teraz čo môžem čakať najbližšie.myslíte že sa teraz jeho správanie zmení po tak negatívnej skúsenosti????
BONO jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 12:31   #50
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by BONO View Post
ahoj.včera sa mi stala taká vec, že počas venčenia môjho 7 mesačného maznoša napadol statný vlčiak a dosť škaredo ho dobil a dohrýzol. neviem teraz čo môžem čakať najbližšie.myslíte že sa teraz jeho správanie zmení po tak negatívnej skúsenosti????
Je to pravděpodobné. Asi by to chtělo vyhledávat o to víc kontakt se psy, ale se psy, kteří jsou v pohodě. Ideálně kdybys našel psa podobného tomu, který ti ho pokousal.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 12:51   #51
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

v prvom rade musis vediet svojho psa ochranit, potom mozes pristupit k tomu ucit ho, aby sa inych psov nebal
ja viem, ze take veci sa mozu stat, ale stale to neviem pochopit, ako moze niekto nechat svojho psa "dobit a dohryzt"
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 13:03   #52
Radka Kendziorová
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Horní Domaslavice
Posts: 8
Send a message via ICQ to Radka Kendziorová
Default

Quote:
Originally Posted by Spajna View Post
Bavím se tady nad Vašimi příspěvky, máme snad všichni stejné vlčouny
Zajímalo by mě, jak se na těch vlčáckých srazech řeší spaní pro vlčouny. Představuji si to tak, že každý je uvázán na řetězu k betonovému sloupu, který je ukotven minimálně 2m pod zemí a minimálně 4m od toho druhého vlčouna Kdyby se jeden vyprostil, tak jistě osvobodí celou smečku a hurááá do světa
Uvažuji, že bych vzal naši Chelsea na dvoudenní přechod Malé Fatry, ale z toho nočního ustájení mám obavy

Minimálně 2m pod zemí a řetěz z nějakého velice odolného materiálu
Radka Kendziorová jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 13:05   #53
Radka Kendziorová
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Horní Domaslavice
Posts: 8
Send a message via ICQ to Radka Kendziorová
Default

Dobrý den,

jistě všichni víme jaké máme temperamentní plemeno a tak bych si chtěla svého puberťáka raději pojistit protože jeho agrese ke psům je někdy až neuvěřitelná ač se snažím jak se snažím tak buď si tak nevěří nebo nevím. A tak bych se chtěla s vámi poradit, kdo máte už svého psa pojištěného u jaké pojišťovny to vyjde nejvýhodněji, jelikož jsem studentka nemohu si dovolit nic drahého.

Děkuji vám za odpověď a zdraví vás Radka a Bhrigu Vlčí legenda
Radka Kendziorová jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 15:29   #54
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Zdravím,
rodiče to mají takhle. Pes se připojišťujě k pojištění domácnosti,
(když vytopíte souseda, někdo vás vykrade, atd.), na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v občanském životě. Platí to na rodinné příslušníky, domácí mazlíčky, krom koně . Tímhle máte pojištěnu veškerou škodu, kterou může váš pes způsobit (zaviní havárii automobilu, pokouše pošťáka a zničí mu brašnu, atd.) Je to u Čes. pojišťovny a připlácí se k tomu běžnému pojištění zhruba 370 Kč na rok. Ale asi bude nejlepší napsat mejly do všech možných pojišťoven a vybrat tu nej nabídku.

Last edited by Spajna; 01-06-2009 at 16:02.
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 16:02   #55
Radka Kendziorová
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Horní Domaslavice
Posts: 8
Send a message via ICQ to Radka Kendziorová
Default

Quote:
Originally Posted by Spajna View Post
Zdravím,
rodiče to mají takhle. Pes se připojišťujě k pojištění domácnosti,
(když vytopíte souseda, někdo vás vykrade, atd.), na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v občanském životě. Platí to na rodinné příslušníky, domácí mazlíčky, krom koně . Tímhle máte pojištěnu veškerou škodu, kterou může váš pes způsobit (zaviní hávirii automobilu, pokouše pošťáka a zničí mu brašnu, atd.) Je to u Čes. pojišťovny a připlácí se k tomu běžnému pojištění zhruba 370 Kč na rok. Ale asi bude nejlepší napsat mejly do všech možných pojišťoven a vybrat tu nej nabídku.
To je velice sympatické, nevím sice, jestli máme pojištěný dům (nevím o jaký typ pojistky se jedná) ale myslím že máme jen živelné pohromy protože bydlíme sami v rodinném domku. Pes je docela dobře jištěn takže bych se musela leda zeptat nějakého poj.agenta a pozvat ho aby se podíval jestli by to šlo tak jsem si od Vás přečetla. četla jsem o pojistce která stojí nějakých 1800kč na rok a v tom je pojištění úrazu (když se zraní pes nebo zraní člověka a pojišťovna zaplatí léčebné výlohy) a jako připojištění ta škoda kterou pes způsobí. U každé pojišťovny je jiné plnění tak nevím. budu muset ještě pátrat asi. Ale už neodkladně.
Radka Kendziorová jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2009, 16:30   #56
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Pojištění úrazu v tom nebude a mám pocit, že pojištění proti napadení cizího člověka taky ne. Ta částka se zvedá tím, co všechno k tomu připojistíte. Dům máte jistě nějak pojištěn, tak se zkuste zeptat pojišťovny, co by s tím šlo udělat, ať to máte v jednom balíčku a tudíž levnější Hodně zdaru
Spajna jest offline   Reply With Quote
Reply

Tags
151


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org