Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-11-2011, 19:56   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
to jefta: co jsou to za zkoušky? Mohla bych tedy mít i vymyslené povely, které neznamenají nic v žádnem jazyku, pokud by pes cvik správně předvedl? Chápu to správně?
To ovšem nedává vůbec žádný smysl !?!?!
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 20:09   #22
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Pavel, to ma wiele sensu jesli nie chcesz by rodzina lub obcy ludzie psuli wypracowane komendy Na wielu egzaminach jeden pies lezy a drugi cwiczy, nie ma ryzyka, ze pies wykona komende drugiego przewodnika
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 20:16   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Pavel, to ma wiele sensu jesli nie chcesz by rodzina lub obcy ludzie psuli wypracowane komendy
To je asi pravda, ale potom nemůžeš jít na jiné zkoušky ani závody, protože tam jsou povely přesně určené řádem.

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Na wielu egzaminach jeden pies lezy a drugi cwiczy, nie ma ryzyka, ze pies wykona komende drugiego przewodnika
Skutečně vycvičený pes neposlouchá, co říká někdo kolem, když tam má svého pána. Riziko, že pes udělá cvik na povel, který slyší někdo okolo je znakem toho, že není dobře vycvičen nebo nemá dobrý vztak se svým pánem.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 21:28   #24
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Já nepoužívam klasické povely stanovené žádnym řádem tady v ČR, to je taky důvod, proč se nemůžu zúčastnit žádnych zkoušek (nemám chuť je svému psovi v necelých dvou letech měnit). Už jsem se smířila s tím, že žádnou oficiální zkoušku mít nebudeme, ale kdyby mi někde naše povely povolili, možná bych si to vyzkoušela. Mně přijde, že je úplně jedno, jaké povely člověk používa, pokud na ně pes funguje tak jak má.Takže díky, jefta, za info
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 21:58   #25
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To je asi pravda, ale potom nemůžeš jít na jiné zkoušky ani závody, protože tam jsou povely přesně určené řádem.

Skutečně vycvičený pes neposlouchá, co říká někdo kolem, když tam má svého pána. Riziko, že pes udělá cvik na povel, který slyší někdo okolo je znakem toho, že není dobře vycvičen nebo nemá dobrý vztak se svým pánem.
1. problem jest z egzaminami w CR czy SR. Obedience, egzaminy niemieckie i miedzynarodowe maja dowolne komendy. Uczenie mojego psa po polsku nie mialo sensu-w Pl moze zdawac kazdy egzamin w dowolnym jezyku.
2. egzaminy sa dla wszystkich psow i wszystkich ras. niektore psy sa psami jednego pana inne przyjaciolmi wszystkich. Czy pies ktory pracuje w dogoterapii jest gorzej wycwiczony, bo wykonuje polecenia obcych i nie moze zdawac podstawowego posluszenstwa?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2011, 22:25   #26
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Já nepoužívam klasické povely stanovené žádnym řádem tady v ČR, to je taky důvod, proč se nemůžu zúčastnit žádnych zkoušek (nemám chuť je svému psovi v necelých dvou letech měnit). Už jsem se smířila s tím, že žádnou oficiální zkoušku mít nebudeme, ale kdyby mi někde naše povely povolili, možná bych si to vyzkoušela. Mně přijde, že je úplně jedno, jaké povely člověk používa, pokud na ně pes funguje tak jak má.Takže díky, jefta, za info
A můžu se zeptat, co vede člověka k používání vlastních povelů? Nemyslím na různé specialitky, ale konkrétně třeba na cvičáku všichni říkali "k noze", jen jedna holčina u toho samého cviku používala "při noze". Samozřejmě každého věc, jen mi to připadá mnohem složitější vymýšlet si vlastní povely,tak by mě zajímala motivace těch, co to dělají.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 10:32   #27
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
A můžu se zeptat, co vede člověka k používání vlastních povelů? Nemyslím na různé specialitky, ale konkrétně třeba na cvičáku všichni říkali "k noze", jen jedna holčina u toho samého cviku používala "při noze". Samozřejmě každého věc, jen mi to připadá mnohem složitější vymýšlet si vlastní povely,tak by mě zajímala motivace těch, co to dělají.
Mně třeba "při noze" připadá "zvučnější" a pes si to podle mě snáz zapamatuje. Sice používám povely podle zkušebních řádů, ale třeba u mých vlastních "specialitek" se snažím vymyslet pro psa snadno rozpoznatelný povel, který nesplyne a snadněji ho rozliší a zapamatuje.

Bolt měl třeba problém rozpoznat slovo "lehni", takže jsem ho ho učila hodně dlouho, i když samotný povel měl bez problému, když jsem mu naznačila rukou směr k zemi, ale chtěla jsem, aby uměl reagovat jen na slovní povel.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 10:47   #28
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
A můžu se zeptat, co vede člověka k používání vlastních povelů? Nemyslím na různé specialitky, ale konkrétně třeba na cvičáku všichni říkali "k noze", jen jedna holčina u toho samého cviku používala "při noze". Samozřejmě každého věc, jen mi to připadá mnohem složitější vymýšlet si vlastní povely,tak by mě zajímala motivace těch, co to dělají.
Náhodou, vymýšlet si vlastní povely je docela sranda. Jo, nejdříve se mi kousek pletli, teď už je vyslovuji se samozřejmostí, jako ostatní ty své. A pes na ně funguje. A vedlo mně k tomu snad jen to, aby moje povely nezanikly mezi ostatními Jediné, co mně trochu mrzí, jsou ty zkoušky. Ale nějak to přežiju
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 01-01-2012, 19:42   #29
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Já nepoužívam klasické povely stanovené žádnym řádem tady v ČR, to je taky důvod, proč se nemůžu zúčastnit žádnych zkoušek (nemám chuť je svému psovi v necelých dvou letech měnit). Už jsem se smířila s tím, že žádnou oficiální zkoušku mít nebudeme, ale kdyby mi někde naše povely povolili, možná bych si to vyzkoušela. Mně přijde, že je úplně jedno, jaké povely člověk používa, pokud na ně pes funguje tak jak má.Takže díky, jefta, za info
www.obedience.cz zde sou nějaké povely
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 02-01-2012, 19:47   #30
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Bolt měl třeba problém rozpoznat slovo "lehni", takže jsem ho ho učila hodně dlouho, i když samotný povel měl bez problému, když jsem mu naznačila rukou směr k zemi, ale chtěla jsem, aby uměl reagovat jen na slovní povel.
toto isté je aj u nás
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org