Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-12-2004, 13:49   #1
vlk
Junior Member
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2
Default Muj clanek: Jerry Lee z Molu Es

Chtela jsem napsat par radek o Mem psovi Jerry Lee z Molu Es (Vlka). Cetla jsem si nejake clanky v teto rubrice a rozhodla jsem se, ze napisi par radek. Chtela jsem jen upresnit chovani meho psa. Poridila jsem si psa k rodine a hlavne k mym detem. Chtela jsem mit dobreho kamarada a CSV se nam s manzelem moc libilo. Vedeli jsme od Nasi chovatelky co muzeme ocekavat. Vychovavala jsem ho k lidem. Byl i hodny na psi do te miry nez byl napadeny. To bylo dohromady 6x! Snazila jsem se ho uklidnit a to se mi podarilo. Na lidi a deti ktere ma moc rad z naseho okoli je hodny a mnohdy si ho lide hladi-nejvice v lete chataru. Bohuzel nemuzeme za okolnosti, ktere jsou takove, ze zijeme na vesnici a spousta psu utecou ze zahrady a napada meho psa. Chodim kazdy ven skocarkem, kamaradkama a jaky koliv pes se pousti do meho. Nekdy staci, ze Vlk steka a pes utece. Je proto spatne, ze hlida deti a Me? Na cvicak s nim chodim take, ale vzdy si najde nekoho na ktereho vystekne ba primo je ne nej vysazeny. Urcite mi kazdy chovatel CSV da za pravdu, ze je to jejich chovani. Po case se uklidni a da pokoj a nevsimne si nikoho. Pak cvici. Chodi i na rukav a je ovladatelny. Nemam Vlka cviceneho jako masinu, ktera me musi poslouchat na slovo, ale pro me je nejdulezitejsi, ze si ho muze "podrbat" kdokoliv. Umi si take hrat se psema. Ma nejradeji psa Rhodeskeho ridgebacka, Nemeckeho vlcaka a "Staforda". Vse se odehrava na louce bez kosiku a hraji si mezi sebou. Muzu jeste dodat, ze Vlk byl na deset dni u Hanky Krizove, protoze kryl fenku. Byl u ni doma, deti si s nim hrali, byl na zahrade, Hanka s nim chodila ven a nebyl zadny problem. Kamil Horak ho take poznal a bylo vse bez jakych koliv problemu. V zari byla Daniela Cilova s Vlkem na MVP sama, protoze jsem musela jit na svatbu a zvladala ho sama bez obtizi a dokonce vyhrali CAC,CACIB,BOB. To se neminim chlubit, ale Vlk ji poslouchal a zvladli to sami bez me pritomnosti. Takze muzu zaverem rici, ze jsem rada za to ze ho mam a nikdy bych ho nevymenila. Kdyz je clovek na materske par let(mam dve deti) tak jsem rada, ze s nim mohu jet na vystavy a odpocinout si tak z domova. To mi da snad kazda zena za pravdu.

S pozdravem
MONIKA a VLK
vlk jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org