Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-01-2005, 00:12   #21
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

To se ti docela divim, ze ses aspon trochu vyspal! Ja to zkusila jednou, spat s Ali na podlaze, a nespala jsem vubec, protoze se bavila tim, ze mi skakala po hlave a tahale me za vlasy Jo, tezky je zivot s vlcakem ..

Mirka
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 08:24   #22
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Ja to zkusila jednou, spat s Ali na podlaze, a nespala jsem vubec, protoze se bavila tim, ze mi skakala po hlave a tahale me za vlasy Jo, tezky je zivot s vlcakem ..
Tak nevím, možná, že jsem úchyl ale já se štěňatama na podlaze spím. Když má Nancy štěňata, tak prakticky celých 5 týdnů se stěhuji na noc do obýváku na zem. Samozřejmě, že po mě lezou ale pak se uklidní a spíme klidně dál.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 11:21   #23
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

To máš ale Pavle přinejmenším pancéřovaný obličej Já jsem byla ráda, dokud měla Lara štěněcí zoubky, že máme tak vysokou postel, že na ní neuměla vylézt.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 14:46   #24
Fianna
Junior Member
 
Fianna's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Praha
Posts: 21
Send a message via ICQ to Fianna
Default to Mirka

Když chceš s vlky víti, musíš vlkem býti nezapomeň, že tohle jsou natolik instinktivní psi, že oni to tak cítí. Já bych nedovolila, aby joshua spal odděleně ode mě ... vždyť pro Ali je to, že jí vyšoupneš někam za roh naprosto nepochopitelné.
Víš co se takovému drobečkovi honí hlavou? "tihle jsou moje smečka, ale nechtějí mě ... hoooooooooooooouuuuwwww" Víš co, postupný zvykání schvaluju, ale názor, pořídím si štěně a hodím ho do pelíšku za roh ... chudák malej a jeho psychika!

A to, že spí Pavel s Nancinými štěňaty je taky naprosto super. Zvykají si hned od mala na člověka a ne jako to moje, který bylo z kotce.
Fianna jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 14:52   #25
Fianna
Junior Member
 
Fianna's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Praha
Posts: 21
Send a message via ICQ to Fianna
Default 2 Janiz

ale no tak. Vždyť je to miminko.... a s malou piraňou přece musíme počítat kdybys viděla jak vypadaly moje ruce po pár dnech, než Joshua pochopil, že takhle teda nee

Jo jinak můžu jednu otázku? Vzhledem k tomu, že jsem Laru viděla, tak by mě zajímalo, jestli jí máte v bytě, nebo venku?

P.s. uvidíme se na cvičáku. Minule jsme to fakt nestíhali, ale příště dorazíme
Fianna jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 15:51   #26
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ahoj Fianno, Laruši máme v bytě a od mala spí s náma v ložnici nebo v kuchyni. Pokud narážíš na krátkou srst, koukni na její mamku Bára z Ponického Dvora-ta je v kotci.
Jo jinak k těm rukám - to je asi u všech stejný a to schováš. Navíc se přitom permanentnim okusování, obzvlášť obličeje blbě spí-to asi uznáš A v práci spát taky nemůžu.. Pokud je někdo ale ochotnej a schopnej to podstoupit - je to super!!
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 17:58   #27
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Hmm, v březnu si přivezeme domů malého caparta a když tady čtu, jak kdo a kde spí, už se těším na to, jak to nakonec dopadne u nás.

Myslím, že naše pečlivě připravené plány s umístěním pelíšku vezmou asi rychle za své. :P Už se nemůžu dočkat, až to budeme řešit. Jestli to vyznívá, že jsem nadšený, je to dobře, protože je to pravda. Uvidíme, co budu říkat po prvním týdnu s mrnětem

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2005, 11:11   #28
Fianna
Junior Member
 
Fianna's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Praha
Posts: 21
Send a message via ICQ to Fianna
Default 2 Janiz

Ahoj Jano,
vůbec nenarážím na srst Lary. Jen mě to prostě zajímalo, that´s all. Na Barču z ponického dvora jsem samozřejmě taky narazila, když jsem hledala odkud si budu brát štěně.

Jinak Joshua (alan z malého ráje) je taky jak už jsem psala v bytě a měla bys vidět, jak krásně jsou chlupatí jeho bráškové a sestřička
Fianna jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2005, 10:10   #29
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Moje první štěně, když zůstalo samo doma, tak chvíli trvalo, než přestalo naříkat. Naříkání přestalo, když si uvědomilo, že mne aspoň může doma cítit. To mi bralo veškeré moje hadry, natahalo si je do předsíně a na nichspalo a čekalo na mne. Jsem z města a měl jsem obavyů že se bude venčit na chodníku. Obavy se naštěstí nesplnily. Vypadalo to, že je to snad genové, automaticky samo začalo ihned chodit s venčením na trávu. Musím ale podotknout, že tráva je u vchodu přes chodník. Ani mí další pesani s tím problémy neměli.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 21-05-2005, 10:49   #30
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Ještě bych k tomu dodal, že všichni jsou závisláci takoví, že za mnou musí i na záchod. Když ke mně přijde návštěva, tak říkají, že jsou jako ocásci. Kam jdu já, tak musí i oni. Je pravda že je beru sebou takřka všude. Má to výhodu. Jezdívám na čundry, kde spávám pod širákem a samozřejmě je beru sebou. Na noc je neuvazuji a ještě nikdy se nestalo, že by se šli někam toulat, i když jsou dokola lesy.
Ještě jsem si vzpomněl na jednu příhodu. Když mé první fence byly 4 měsíce (byl únor), tak jsme byli na vandru na vysočině. Bavili jsme se s ostatníma venku před hospodou, když jsem si všiml,že zmizela. Šli jsme ji všichni hledat. Volali jsme a hvízdali, ale od nikud k nám nepřiběhla. Asi po hodince jsme se sešli znovu před hospodou. Protože nám byla zima, tak jsme se šli dovnitř zehřát. Když už jsme seděli, tak jsme si všimli, že Nancy (moje fenka) spí pod jedním stolem. Prostě jí byla zima a chtěla si odpočinout, tak se sama sebrala a šla dovnitř. Jak moc se mi ulevilo, to si jen ěžko dokážete představit.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008, 13:42   #31
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak jsem si přečetla tohle téma a asi přehodnotím postoj ke spaní arwen s námi v posteli.na postel jsem ji nechtěla učit kvůli dominanci /jak si to tak člověk v různých knihách přečte,že?) a taky,že až bude velká,tak spaní s 30ti kily na malém letišti asi není nic moc. vždycky když se k nám snaží dostat /sama si tam už skočí),tak mi jí je líto,ale snažíme se být důslední,jenže ten drak to zkusí třeba 15krát, píská u toho ,tak ty noci nejsou nic moc,pak si zaleze pod postel,kde teda chvilku zase spí. svůj pelíšek na chodbě ignoruje,což se nedivím,chtěli jsme ji mít v noci v ložnici,tak to má na den, ale přes den je taky radši se mnou v obýváku. s tím venčením. máme doma plenu,kde se úspěšně 2x vyčurala,ale většinou,to pustí na koberec.v noci si o venčení neříká,zatím se žádná nehoda s hovínkama nestala,vždycky si to nechá na venek. vypozorovala jsem,že je dělá na trávě,na chodník se ani nevyčurá. někdy se mi zdá,že se nechce ani moc venčit,že je raději doma,ale máme ji 4.den a zatím neděláme dlouhé vycházky,jen takové kolečko po sídlišti. venku si mě hlídá,ale včera se rozeběhla docela daleko za jedním psem a já trnula strachy,že se ztratí,někam skočí,tak jsem pro ni šla. zajímalo by mě,jak moc je u takhle malých štěnat vyvinutý šmečkový pud a že se můžu spolehnout,že se mi vrátí zpátky sama,živá a zdravá. tam,kde hrozí silnice je na vodítku,ale zatím s ním moc neumí chodit. už se na ni těším,na příšeru mou malou
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008, 17:36   #32
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

Quote:
Originally Posted by Jirda View Post
Ještě bych k tomu dodal, že všichni jsou závisláci takoví, že za mnou musí i na záchod. Když ke mně přijde návštěva, tak říkají, že jsou jako ocásci. Kam jdu já, tak musí i oni.
Jo jo,to muj taky,jenom se zvednu ze zidle,tak se zveda taky,doprovazi me i na zachod a tam ceka A i kdyz je ve dne v kotci kdyz nejsem doma,tak spi u postele ve svem pelisku.I me se spi lip,kdyz je tam.Bez neho se mi uz i spi spatne
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008, 21:16   #33
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Tohle jsou naši dva gaučáci ,přes den jsou na zahradě a přes noc můžou do baráku i ven a jak toho využívají.Jinak Ami mě takhle tahá za copy ,už od 2 měsíců a zůstalo mu to do teďka a když jdu ráno do práce ,tak mě chytne za rukáv a vtáhne si mě zpět do baráku ,vezme do tlamy klacek a prosebně kouká ,abych ho šla honit...v noci dokonce spadl z postele, to byla rána ,strašně kvílel a koukal nepřítomě ,pak se vzpamatoval a lehl si raději na zem.
http://lakotawin.rajce.idnes.cz/Silv...s/P1010019.JPG
http://lakotawin.rajce.idnes.cz/gauc...s/P1010010.JPG
http://lakotawin.rajce.idnes.cz/gauc...s/P1010057.JPG
http://lakotawin.rajce.idnes.cz/gauc...s/P1010076.JPG
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2008, 22:50   #34
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

mozna spat tak:

nebo tak

ked malo mista

nebo tak

aj ked je klid mzna aj tak
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 19:26   #35
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Tak nevim jestli tohle tema neni už dávno mrtvý, ale třeba se to bude někomu hodit. Původně jsem to chtěl dát do "Čůrání do postele" a pak jsem našel tenhle thread, kterej je vhodnější ... tak snad si to ještě někdo přečte.

Bydlím v 45m 2+kk v paneláku a když jsem rekonstruoval byt po mámě, řešil jsem kde vytvořit místo pro pesana. Přece jen, dostatečně velký pelech zabírá hodně místa, které by třeba mohla zabírat skříň atp. Nakonec padlo rozhodnutí udělat patro na spaní, s prostorem pro "bordel" a oddělenou "boudou" pro psa. Pod patrem vlevo je vyhrazena část celkového prostoru jako bouda. Šířka cca 110, délka cca 170, spodní hrana trámu je ve výšce cca 85 cm, ložní plocha cca 110 cm vysoko. Uvnitř boudy je výška okolo 90cm. Agyr měl necelých 75cm v kohoutku a už byl starej, když jsem to dělal a tak jsem chtěl, aby mohl vejít jen s lehce skloněnou hlavou. Bouda je to poměrně luxusní a vešli by se do ní určitě i dva. Vpohodě se v ní vyspí se psem i člověk :-). Agyr nahoru na postel nelezl, protože už mu nesloužily moc zadní nohy, tak spával buď na gauči v obyváku, nebo v boudě.
První noc se Dakota vzbudil ve tři ráno a byl vyděšený že je sám. Slezl jsem dolu, vzal spacák a dospal do rána vklidu u něj v boudě. Od té doby do cca 4 měsíců jsme spali v obyváku na rozkládacím gauči i s Dakoušem. Většinou si počkal až jsme usnuli a uvelebil se u nás až pak, aby měl klid na usínání a v noci se roztahoval a vytlačoval nás z postele. Teď ve čtyřech měsících jsme se přestěhovali zpět na patro. Večer usíná na složeném gauči v obyváku, nebo na hadru v kuchyni. Ve tři ráno se vzbudil, šel se vyčůrat do ložnice na vatovou podložku (občas i na koberece) a pak se pověsil předníma za kraj patra a prudil dokud mne nevzbudil a nepomazlil jsem se s nim. Pak vklidu dospal v boudě. Předevčírem jsme přišli zvenku, proběhl celym bytem do ložnice a bez rozmyšlení to vzal po schůdkách nahoru. Dnes vnoci se opět vzbudil ve tři a chtěl se mazlit. Pomazlil jsem ho a poslal do boudy a on místo toho udělal otočku a vyšplhal na patro :-). Vzal jsem ho na milost, akorát jsem se postaral o to, aby nespal na kraji a já ho neshodil v noci dolu. Spal spokojeně s náma až do rána, kdy jsem ho sundal, aby to nemusel skákat. Fotku patra s boudou připojuju níže:



jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 21:18   #36
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

to je super,jak se ti vlčci stejně zařídí podle sebe když jsem si přivezla arwen,tak jsem nejprve taky tvrdila,do postele nee,ale asi druhou noc jsem už povolila a dnes toho teda vůbec nelituju. leží mi u hlavy,buď stočená do klubíčka,nebo rozvalená na zádech. někdy se teda přesune na svůj pelech vedle postele a to ,když jde spát přítel a ona zjistí,že tam má málo místa. ale mám ráda tu její blízkost...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 21:36   #37
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by artus View Post
Ahoj Mirko, náš Alfík byl přesně jak říkáš taky řádná sekačka, do 3měs.nebylo co by nechtěl sežrat teď kolem 5měs.už se rovná, v kurzu zůstávají občas nějaké slepičince, papírové kapesníky(na ty je vysazenej). Kamínky ho pustily ale v 9-ti týdnech jsem ho nemohl uhlídat jak je šrotoval. Máte někdo zkušenost s tím jak naučit psa aby ve městě neudělal svojí potřebu na chodníku ale vždy alespoň na trávě, tohle je celkem síla když jdeme po pěší zóně, alf se najednou zastaví a je to venku.
Dík Dan
Ahoj, se Sofi docela cestuji a to dost často i do Prahy. Když pominu nějaké trable doma, tak venku-když má možnost, jde sama raději na trávník nebo tak nějak mimo chodník. Ale když nikde nic není, tak to pustí klidně doprostřed chodníka. Za to ji vůbec nekárám. Jsem ráda, že si uleví venku a v mnoha městech (minimálně v Praze) je dost míst, kde dost dlouho nenatrefíš ani na zelený strom, natož na trávu. Louži bych vůbec neřešila a bobky-vždy mít nějaký sáček v rezervě. Tento víkend jsou Sofi 3měsíce
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2009, 21:52   #38
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
to je super,jak se ti vlčci stejně zařídí podle sebe když jsem si přivezla arwen,tak jsem nejprve taky tvrdila,do postele nee,ale asi druhou noc jsem už povolila a dnes toho teda vůbec nelituju. leží mi u hlavy,buď stočená do klubíčka,nebo rozvalená na zádech. někdy se teda přesune na svůj pelech vedle postele a to ,když jde spát přítel a ona zjistí,že tam má málo místa. ale mám ráda tu její blízkost...
Tak tak...taky jsem ji nechtěla do postele, ale byla na to zvyklá a dost plakala po mámě. Obě jsme se vyspali a byla jistota, že dokud je na posteli, neni louže na zemi. Teď je to bohužel jinak. Ale doufám, že to brzy zvládnem a taky bude moct být zase v posteli.Taky mám ráda, když spí hned vedle:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 04-04-2009, 22:41   #39
Tomas Humaj
Junior Member
 
Tomas Humaj's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Dolne Vestenice/Levice
Posts: 16
Default

Moj darebak spava vonku,raz na rohozke pred domom,za domom,raz v koterci-nezatvaram ho cely den beha po dvore,inokedy ked prideme k rodicom tak si lahne do bedne s pilinami a spi tam alebo cez den odpociva v prostred zahrady.Neznesie bit niekde zavrety,ale retaz mu nevadi.Ale na tej je iba ked skodi a nici okolie.
Tomas Humaj jest offline   Reply With Quote
Old 06-04-2009, 11:46   #40
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Já jsem potřeboval aby hafani dělali na toulkách přírodou zateplovací vrstvu ke spacáku, a dlouho jsem měl místo postele tlustou vrstvu ovčích kožešin na podlaze, takže jsem jim postel nezakazoval. Ovšem nikdo jim neuhne ani o píď a musí vzít zavděk tím co zbývá. Takže podle nálady si pak jdou na svou ovčí houni nebo se tak různě placatí po pokoji a průběžně to opatrně zkouší znova.

Když byl Akeenah maličký tak večerní pozvánkou do postele obvykle velkopansky pohrdl a šel se složit pod stůl do vedlejší místnosti, avšak v noci jsem ho obvykle už zaregistroval zavrtaného v podpaždí nebo kol krku jako vlčí boa.

Na podzim v noci ve zřícenině hradu Lukov nám tak trochu strašilo/takové to obyčejné rachocení a nějaké světýlka/ a to jsem myslel, že nás ve spacáku samou láskou rozdrtí.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org