Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-03-2012, 00:55   #1
Saaw
Junior Member
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 4
Default Zozral mrtveho vtaka

Zdravim,
moj 4 mesacny retardko dnes na vychadze zozral dakeho skapateho vtaka, neviem ci to bola daka vrana alebo drozd alebo co to bolo, ale bolo to cierne a dost dlhe pera to malo.Je dost mozne ze to tam uz lezalo dlhsie. Chcem sa spytat ci mu nieco hrozi, myslim choroba, alebo infekcia alebo nieco podobne. A zaroven co mu tie pera spravia so zaludkom a crevami. Dakujem
Saaw jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 11:34   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Pera mu nespravia nic vazne, ale ak vtak zdochol na nieco pre psa nebezpecne (ci uz infecny sajrajt alebo otrava), tak aj psovi hrozi. Na tvojom mieste by som sa poradila s vetom... Ak bude peso kadit broky, tak je to OK .
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 14:00   #3
Saaw
Junior Member
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 4
Default

No nebol to cely vtak, bol to v podstate len chumac pier. Tak snad bude v pohode, poradim sa s vetom.
Saaw jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 14:40   #4
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

No ona aj nasa pojedla vselico, uz ako stena, a pohoda... Myslim, ze riziko nieje velke, ale zas lepsie je ratat s nim a mylit sa, ako neratat a mylit sa... Aspon vet snad vie, ake vtacie choroby su prenosne na psa, ak to bol len chumac tak jedu by som sa tym padom az tak neobavala, vzhladom na moznu davku...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 15:26   #5
Saaw
Junior Member
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 4
Default

No ono to bola skupina cca 10 pier dlhych asi 15cm a on si to veselo chrumal a este sa divil ze co mu to tak tazko lezie krkom. A vnoci sa pravdepodobne z toho 4x posral, hnacku ma... Ale on vo vseobecnosti vsetko zerie alebo minimalne bere do huby co vonku najde. Vsetko mu hubu podava. Kazda vreckovka, kazdy sacok, uz niekolko raz mal v hube mrtvych vtakov (aj cele telo, bez hlavy). Servitky vacsinou pusti, ale nieco take delikatne ako mrtvy vtak to zacne zvachat a ked ho hresim a snazim sa mu to z huby vybrat tak uteka predomnou alebo je doslova utocny, ceri zuby a je agresivny a kuse, az to pekne nie je. Nevies co s takym spravanim? Jest dostava 4x denne, ma 4 mesiace a 25 kil, takze ziveny je podla mna dobre, netrpi hladom. Pri taktomto style sa bojime ze zozerie nejaky jed alebo nieco co mu naozaj uskodi.
Saaw jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 16:33   #6
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Hm to uz bolo niekolko krat riesene, ze co s mladym psom co vsetko zerie (tazko poradit, moja to robi tiez a uz ma 6 rokov). Hladom to nieje. Niektore psy sa daju naucit (alebo niektori majitelia vedia naucit je mozno lepsi vyraz) vymenit najdeny hnus za pamlsok. Su taki dokonca co svojho psiska naucili nezozrat nic najdene. Takze dat sa da, ale je to beh na dlhe trate s neistym vysledkom, a to nielen u CVciek.

Hnacka v tomto pripade predpokladam ze nieje z peria ako takeho, ale z toho bordelu co na nom bolo, pri starych perach to mohli byt vselijake humusy. Ona hnacka niekedy pride aj sama od seba (resp v doseldku virozy). Dieta a pripadne navsteva veta, ak by sa to nechcelo lepsit, alebo ak mas strach nieco zanedbat...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 17:28   #7
Saaw
Junior Member
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 4
Default

jasne, diki za rady. Skusali sme mu dat piskotu aby pustil perie ale nemalo to uspech, piskotu som mu skoro nacpal do nosnej dierky a on si veselo zvakal perie dalej a pritom par minut predtym mu piskotky smakovali a isiel sa za nimi potrhat. Budeme to s nim musiet trenovat, lebo je celkovo agresivny na jedlo. Vcera som mu dal piskotu a ked som ho chcel pohladkat tak ma kusol blbec... budeme trenovat tym sposobom ako bolo viac krat pisane, ze prikladat rukou do misky zradlo...
Hnacku budem sledovat, a ked bude pretrvavat tak jedine veto.
Saaw jest offline   Reply With Quote
Old 14-03-2012, 19:29   #8
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

sorry ze az tak neskoro ale vzdy je dobre mat v zasobe smectu alebo uhlie a v pripade takehoto niecoho to dostat do psa v co najvacsom mnozstve - dokaze to na seba naviazat dost vela toho bordelu co pes pozerie a zahusti to aj hnacku
ak to bolo hlavne perie a fest to chrumalo tak to bolo pravdepodobne len kridlo a zvysok uz stihol zozrat tvor co ulovil toho chudaka vtaka - pohodene kridlo je dost bezna vec v lese a hlavne tam kde su lisky, ale uz som to videl aj v petrzalke na travniku medzi panelakmi takze asi aj macky su schopne ulovit vacsieho vtaka
psisko co vyzera ako asterix - len s rozdielom ze mu tie kridla netrcia z hlavy ale z huby je dost bezny jav

Last edited by pato_garzik; 14-03-2012 at 19:56.
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 15-03-2012, 10:04   #9
milancin
Junior Member
 
milancin's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Strasbourg
Posts: 276
Default

Ja chodim so psom casto na prechadzku okolo jazera a viackrat sa stalo , ze nasiel zbytky mrtvej ryby a samozrejme to zozral. Raz vytiahol z vody mrtvu labutku ( velku asi ako 3 kurence) a celu ju zjedol aj s perim. Nedal sa mi chytit, dokial ju nezozral celu. Brusisko mal velke, ale nic mu nebolo(nastastie). Ani hnacku nemal. Po navrate domov si lahol a spokojne travil.( aspon si myslim).
milancin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org