Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Cluby & nařízení

Cluby & nařízení Informace o klubech pro ČSV v jiných zemích, nařízení týkající se ČSV a omezení britského Kennel Clubu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-11-2011, 14:30   #81
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
... v Praze jsem se měl sejít ... Napsala mi, že bychom se měli sejít někde mimo .... při hodnocení ji kvůli tomu nepoškodila.
OPRAVDU?
neni to jako "objednání krytí Armína skupinou lidí z tehdejšího KCHČSV"
nebo "Italové požádají o převzetí patronátu nad ČSV" ???

jsem přesvědčen, že jenom očerňuješ!
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 15:24   #82
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tak jen na okraj - v Praze jsem se měl sejít s jednou chovatelkou, která přijede na mezinárodku. Napsala mi, že bychom se měli sejít někde mimo, že nechce abych za ní chodil na výstavišti aby nás spolu Ing. Soukupová neviděla a při hodnocení ji kvůli tomu nepoškodila. Upozorňuji, že se jedná o člověka, který je v Klubu krátce a se kterým se neznám a nikdy jsem ho neviděl.

Chjo... tak naposled, pro všechny nové čévéčkáře...

Jak jsem napsal, s Ing. Soukupovou nejsme zrovna kamarádi, ale tady se jí musím zastat. Nemyslím si (nebo spíš jsem přesvědčen o tom), že důvodem pro to, aby něčího psa poškodila při posuzování by pro ni mohlo být to, že se dotyčný baví s Hanuškou (Skoupým, Hubáčkovou, Matušincovou.....)

Stejně tak nikdo, kdo má psa z Molu Es, nemusí mít nejmenší obavy s ním přijít na svod nebo bonitaci... to se totiž taky říkalo (vím to přímo od lidí co tyto psy mají), že nová CHK nepustí tyto psy do chovu...

Je to všechno kravina, lidi se spolu mít rádi nemusí, ale pes si nevybírá u koho žije nebo kde se narodil. Pokud jde o psy, tak - pokud dotyčný neztratil poslední kousek zdravého rozumu - jdou osobní lidské spory stranou. Nikdo aspoň trošku soudný nebude poškozovat psa jen proto, že pochází z chovatelské stanice XY nebo že se jeho majitel baví s někým...
viz. třeba můj vrh F - jeho otcem je Orion z Molu Es (světe div se, je přece od Ing. Soukupové!), pes který má sice nějaké nedostatky (jako ostatně každý, nikdo není dokonalý), ale z mého pohledu i výrazné kvality. Myslím, že štěňata z vrhu F jsou velmi povedená.

Trošku zdravého rozumu a nenechte se nikým strašit.

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 15:28   #83
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tak jen na okraj - v Praze jsem se měl sejít s jednou chovatelkou, která přijede na mezinárodku. Napsala mi, že bychom se měli sejít někde mimo, že nechce abych za ní chodil na výstavišti aby nás spolu Ing. Soukupová neviděla a při hodnocení ji kvůli tomu nepoškodila. Upozorňuji, že se jedná o člověka, který je v Klubu krátce a se kterým se neznám a nikdy jsem ho neviděl.
Tak to je ale hodně sebestředná chovatelka a ten stihomam je nějaký nakažlivý Doufám, že si Pavle její žádost rázně odmítl s tím, že členové klubu nemají zapotřebí se při setkání pokoutně ukrývat a plížit při zdech, ale jednají čestně a otevřeně
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 15:30   #84
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Charles View Post
OPRAVDU?
neni to jako "objednání krytí Armína skupinou lidí z tehdejšího KCHČSV"
nebo "Italové požádají o převzetí patronátu nad ČSV" ???

jsem přesvědčen, že jenom očerňuješ!
Pokud budeš v Praze na výstavě, rád Tě s dotyčnou osobou seznámím, aby ses jí mohl zeptat.

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Trošku zdravého rozumu a nenechte se nikým strašit.
Bohužel to zřejmě zatím nefunguje

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Tak to je ale hodně sebestředná chovatelka a ten stihomam je nějaký nakažlivý Doufám, že si Pavle její žádost rázně odmítl s tím, že členové klubu nemají zapotřebí se při setkání pokoutně ukrývat a plížit při zdech, ale jednají čestně a otevřeně
Když si setkání se mnou na výstavě nepřála, tak ji k tomu nebudu nutit. Je to každého věc a každý si rozhoduje podle svého. Já na výstavu půjdu a s ostatními čévéčkáři se tam normálně bavit budu. Pokud se někdo se mnou bojí mluvit, tak mi to může říci a je to. Je to ovšem smutné.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 15:41   #85
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

pokud by clovek navstivil bonitaci a mel precteno tolik co ja ted, mozna by mohl mit dojem, jako ta Pavlem jmenovana pani, ze je lepsi se k zadne skupine nepridavat...aby hned nebyl za zastance jedne ci druhe strany.

Ja s klidnym svedomim a take proto, ze cele tema jsem cetla az po bonitaci, nemuzu rict, ze proto, ze mne p. Soukupova videla bavit se s Pavlem, ze by ke me pak nebyla mila. Naopak povidala si se mnou uplne normalne a psech a proto se mi libi co napsal pan Skoupy....a myslim si to take...Je ale dost mozne, ze kdybych to vsechno mela prectene driv, ze bych pak stala nekde sama, aby me nikdo z vas hned neodsoudil...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 15:45   #86
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
pokud by clovek navstivil bonitaci a mel precteno tolik co ja ted, mozna by mohl mit dojem, jako ta Pavlem jmenovana pani, ze je lepsi se k zadne skupine nepridavat...aby hned nebyl za zastance jedne ci druhe strany.

Ja s klidnym svedomim a take proto, ze cele tema jsem cetla az po bonitaci, nemuzu rict, ze proto, ze mne p. Soukupova videla bavit se s Pavlem, ze by ke me pak nebyla mila. Naopak povidala si se mnou uplne normalne a psech a proto se mi libi co napsal pan Skoupy....a myslim si to take...Je ale dost mozne, ze kdybych to vsechno mela prectene driv, ze bych pak stala nekde sama, aby me nikdo z vas hned neodsoudil...
Gabrielo, nikdo nikdy nikoho neodsuzoval a neodsuzuje, když se baví se Soukupovou nebo s její partičkou. Ani zato, že někdo má psy z její chovatelské stanice. V tom má Karel pravdu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 15:52   #87
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pavle mám pocit, že tudy cesta nevede...
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 15:53   #88
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Pavle mám pocit, že tudy cesta nevede...
To já jsem té dotyčné říkal taky.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 16:01   #89
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Kdyz jsem byla mladsi a asi proto, ze jsem vyrostla mezi klukama, vzdy jsem si rikala, sakra proc ja nejsem kluk.
Ti se pohadaj, daji si pres hubu a zitra uz jsou spolu v hospode..
Holky se pomlouvaj tydny a nez to vyresi trva to proste dlouho a jeste i potom jsou schopne si neco do nekonecna vycitat...
Kudy cesta vede v tomto pripade nevim, ale asi byl mel kazdy zacit u sebe...:-)
Uz jsem zase mimo tema, tak to treba smazte admini :-) dik
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 16:03   #90
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tak jen na okraj - v Praze jsem se měl sejít s jednou chovatelkou, která přijede na mezinárodku. Napsala mi, že bychom se měli sejít někde mimo, že nechce abych za ní chodil na výstavišti aby nás spolu Ing. Soukupová neviděla a při hodnocení ji kvůli tomu nepoškodila. Upozorňuji, že se jedná o člověka, který je v Klubu krátce a se kterým se neznám a nikdy jsem ho neviděl.
Nejde mi vůbec o tu dotyčnou, ale o to co sem píšeš ty... tohle je úplně zbytečný a je to jedna paní povídala. Pokud ta dotyčná má strach, tak si to máš nechat pro sebe a ne tady vytáhnout "Jedna paní někdy někde povídala". Taky nemám s paní inženýrkou dobrý vztahy, ale tím co tu rozpoutáváš ty docílíš tak maximálně toho, že v tobě budou všichni vidět jen toho bulvárního novináře, nic víc.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 16:17   #91
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Nejde mi vůbec o tu dotyčnou, ale o to co sem píšeš ty... tohle je úplně zbytečný a je to jedna paní povídala. Pokud ta dotyčná má strach, tak si to máš nechat pro sebe a ne tady vytáhnout "Jedna paní někdy někde povídala". Taky nemám s paní inženýrkou dobrý vztahy, ale tím co tu rozpoutáváš ty docílíš tak maximálně toho, že v tobě budou všichni vidět jen toho bulvárního novináře, nic víc.
No bohužel to není "jedna paní povídala" ale skutečně se mi to stalo. Proto jsem to sem hned napsal, protože tohle si pro sebe prostě nechci nechávat a pokud bych to někomu řekl za rok, už by to znělo jako výmysl. Zkus si představit, že by se to stalo Tobě ? Že by jsi stál o to, se s někým sejít kvůli jeho psovi a on by Ti tohle napsal. Nevím, kde to dotyčná osoba vzala, zda jí to někdo řekl nebo zda někdo s tím má vlastní zkušenost. V každém případě to asi tak cítí a zřejmě to tedy nebude tak úplně, jak psal Karel.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 16:30   #92
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Mně to přijde celkem normální a chápu to, ale snad není potřeba to někde pitvat. To, že se s tebou někdo nebude bavit, aby mělo cenu jít na výstavu posuzovanou Ing. Soukupovou mi přijde celkem rozumný když už někdo ty ambice má. Rozházel sis to s ní, tak holt musíš počítat s tím, že někdo bude reagovat i takhle. Tuplem když tady posledních 14 dní před výstavou taháš ven pořád to samý co už se tu omýlalo, jenom si k tomu vždycky přidáš nějakou perličku, aby to vypadalo zajímavě. Když už chceš paní inženýrku shazovat, tak si zkus vystačit s fakty nebo se to obrátí proti tobě. (Viz. Daniela a Mutary, Mutary a Cčkový DKK atd.) Za to, že se s tebou někdo nebaví, aby si to u ní nerozházel si můžeš sám, tak to ber sportovně
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 16:37   #93
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Rozházel sis to s ní, tak holt musíš počítat s tím, že někdo bude reagovat i takhle.
Nevím, ale já na tom nic normálního nevidím.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tuplem když tady posledních 14 dní před výstavou taháš ven pořád to samý co už se tu omýlalo,
Pokud si fórum prohlédneš, tak zjistíš, že ani tohle téma, ani téma Mutar jsem po té době já neoživoval a ani jsem o to neměl zájem. Oživil ho jiný diskutující a já jen reagoval, nic víc.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 16:38   #94
Charles
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Praha 9
Posts: 35
Exclamation Já vííím

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
... Nevím, kde to dotyčná osoba vzala....
Já vím:
Pokud se jedná o člověka, který je v Klubu krátce a se kterým se neznáš tak to má tady, z WOLFDOGu!

Je to TVOJE práce. Pomlouvačná a očerňující. Sorry, ale je to tak.
Když to tu čtu, taky bych měl podobné obavy.
Charles jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 17:17   #95
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pokud si fórum prohlédneš, tak zjistíš, že ani tohle téma, ani téma Mutar jsem po té době já neoživoval a ani jsem o to neměl zájem. Oživil ho jiný diskutující a já jen reagoval, nic víc.
Jasně, ty nic, to tvoje partička z wolfdogu si za tebe špiní ruce A je náhoda, že zrovna těsně před výstavou, kde ing. Soukupová posuzuje tu začneš zpochybňovat její rozhodcovskou nestrannost. Buď rád, že ing. Soukupová je jaká je, protože takovéhle pomluvy napadající její profesionalitu by každý neustál a v případě labilnějších jedinců by to pro tebe mohlo mít i neblahé následky Jinak na wolfdogu jsem se občas dozvídala i zajímavé a normální informace, ale poslední dobou fakt ne. Možná bys raději místo plamenných pomluv ve fóru mohl sepsat nějaký podnětný článek pro začátečníky.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 17:34   #96
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Jasně, ty nic, to tvoje partička z wolfdogu si za tebe špiní ruce A je náhoda, že zrovna těsně před výstavou, kde ing. Soukupová posuzuje tu začneš zpochybňovat její rozhodcovskou nestrannost. Buď rád, že ing. Soukupová je jaká je, protože takovéhle pomluvy napadající její profesionalitu by každý neustál a v případě labilnějších jedinců by to pro tebe mohlo mít i neblahé následky Jinak na wolfdogu jsem se občas dozvídala i zajímavé a normální informace, ale poslední dobou fakt ne. Možná bys raději místo plamenných pomluv ve fóru mohl sepsat nějaký podnětný článek pro začátečníky.
Tak zpochybnění nestrannosti bych zrovna jako chybu nebral. Ty tu zkušenost nemáš, jiní ano. Asi jediný objektivní rozhodčí by byl zahraniční a ještě by nesměl mít povědomí jak to u nás funguje či nefunguje, kdo s kým peče a nepeče. V tomhle to není jednoduchý, protože když rozhodčí sám aktivně chová a sám má s těma lidma nějaký vztahy, tak už je to problém. A bylo by dost divný, kdyby dlouholetá chovatelka a rozhodčí svoje odchovy zazdila. Už jen kvůli tomu, že jejich matku si sama vybírala a krycího psa taktéž. A co si budem povídat, psy máte pěkný a tvoje chovatelka jede dost na prestiž, takže nebude zrovna z těch, kdo jezdí někam "zachraňovat krev" na úkor exteriéru. No a ty vztahy mezi lidma nemá cenu komentovat. Tak to prostě je a dost pochybuju, že by Pavla (extrémní případ, ale bylo by nás určitě víc) nechala vyhrát výstavu, ikdyby toho psa nejvíce podobného standardu měl.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 18:11   #97
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ať žije obsese.

Nemyslím si, že by Monika posoudila psa neobjektivně jen proto, že si majitel povídá u kruhu s Pavlem. Posuzuje dobře, ale neměla by mít v kruhu svá vlastní zvířata.
Každý, kdo rozhoduje mezi cizím a vlastním psem se logicky přikloní k tomu svému a vždycky si to sám pro sebe a pak i pro okolí zdůvodní. Nikdy bych nechtěla posuzovat svůj odchov verus třeba její (pochopitelně kdybych byla rozhodčí).
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 18:14   #98
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Co je na tom těžkýho, tak bys nechala vyhrát Šedýho chlupa
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 18:31   #99
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Co je na tom těžkýho, tak bys nechala vyhrát Šedýho chlupa
Vždyť nechodí na výstavy.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-11-2011, 18:52   #100
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Co je na tom těžkýho, tak bys nechala vyhrát Šedýho chlupa
To ale asi soudíš podle sebe, nebo nevim, ale mě nepřipadá vůbec divný, že někdo "zazdí" svoje odchovy, když usoudí, že jiný zvířata jsou prostě lepší. Nikdy by mě nenapadlo, že třeba Oskar Dora upřednostňuje svoje odchovy (to je jen příklad, jinýho rozhodčího co i chová neznám..). To je jako v hokeji, že i rozhodčí srdcem sparťan dokáže nechat vyhrát slávii a nepoškozovat jí. Prostě vítězí ten lepší. Je to o fair play, a to člověk v sobě buď má nebo nemá. To že se každému líbí jiný typ zvířat je normální, ale standard je jen jeden a dobrý rozhodčí se ho prostě drží. A kdyby tam pan Hanuška přišel s psem nejlépe pasujícím ke standardu, tak jsem přesvědčená, že ten titul má. Ale to je neprůkazná debata. Jde o to, že snižovat něčí profesionalitu je špatně, a nesvědčí to o dobré kultuře chovatelů a majitelů. Ale to je každého věc, kdo jde zítra na výstavu, tak hodně štěstí). Já radši budu zachraňovat genefond pracovního plemene výcvikem svého zvířete
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org