Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-03-2012, 19:35   #1
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default Podivný problém

Máme s Dingem dosti zvláštní problém a už si nevíme rady:
Musím objasnit tři věci – jednak, že Dinga máme v bytě, pokud jsme pryč, je v kotci. Na zahradě být volně nemůže, a aby byl pořád zavřený v kotci, nechceme, máme ho rádi doma. Doma s námi je i v noci.
Druhá věc je, že máme velice malý byt, jen dvě místnosti, jedna je kuchyň a druhá obývák, postel máme na patře v obýváku, leze se tam po žebříku, takže Dingo tam nevyleze. Nikdy mu to ale nevadilo, už jako malý si rychle zvyknul spát dole sám.
Třetí věc je, že krom psa s námi bydlí ještě potkani, chovám je už několik let. Momentálně mám dvě samičky, ale za tu dobu, co máme Dinga, jsme jich měli víc, dokonce i vrh mláďat. Potkani mají klec v obýváku a Dingo si jich nikdy moc nevšímal, občas, když nějak moc běhali po kleci, přišel se podívat, co tam dělají. Nebo pokud já s nimi nějak manipuluji, přijde se podívat. Vždycky na ně nadšeně vrtí ocasem, olizuje je a oždibuje, nic jim neudělá (aspoň přede mnou;o)).
A teď vlastní problém. Bylo to někdy v říjnu tuším, šla jsem večer psa vyvenčit a šli jsme spát, když tu si pes usmyslel, že chce znova ven. Chodil po bytě tam a zpátky kňoural, jako když potřebuje akutně ven (v té době se ještě stávalo, že to třeba do rána nevydržel), takže jsem vstala a šla jsem s ním znovu. Ale už nic neudělal. Šli jsme teda znova spát, ale za chvíli začal zase. Opakovalo se to celou noc, vždy chvíli spal a chvíli pobíhal a kňučel. Několikrát za noc jsme s ním šli ven, ale nic neudělal, jen si čuchal rohy, nebo si prostě jen tak přede dveřma sednul a koukal. Nechápali jsme, co mu je, skoro jsme měli strach, jestli mu je dobře, nemá nějaké zažívací potíže, nevím… Ovšem ráno byl zjevně úplně ok, nic mu nebylo. Večer se to ale opakovalo, tentokrát už jsme s ním ale nešli ani jednou ven. Několik dalších nocí to zkoušel znovu, ale ignorovali jsme ho a postupně to ustalo a Dingo opět normálně spal.
Týden před Vánoci se ale problém vrátil. A ačkoliv už jsme ho ignorovali rovnou a ven s ním prostě nešli, tentokrát to neustalo. Naopak, začalo se to stupňovat. Některé noci byly klidnější, vyšiloval jen večer a pak si lehl a usnul, některé noci prochodil skoro celé. První asi dva týdny se to ještě dalo vydržet, většinou vyváděl jen večer, chvilku chodil, zkoušel vylézt po žebříku k nám, koukal z okna, a pak si lehnul. Stačilo ale, abychom se třeba převalili v posteli nebo maličko zarachotili potkani v kleci, a už byl zase na nohou a chodil a kňoural. Když nekňoural, tak si sednul a na hlas dýchal, u toho se taky nedá usnout.
Postupně se to zhoršovalo a zhoršovalo, začal lézt po nábytku (židle, stůl) kam si normálně nedovolí, pokusil se dvakrát projít zavřeným oknem, nervoval víc a víc. Pak už kolikrát ani nechtěl jít domů z večerního venčení. Nebo celý večer, když jsme byli vzhůru, v klidu někde spal a jak uviděl, že se chystáme jít spát, začal šílet. Když jsem si čistila zuby, lezl mi až do umyvadla nebo do sprcháče vedle, kam jinak dobrovolně nevleze, má z něj panickou hrůzu. Když jsme zkoušeli po dobrém, aby si lehl na pelíšek, nezabíralo to, když jsme ho seřvali, stáhl uši, přikrčil se, ale jančil dál. Nakonec jsem zkusila spát s ním dole na gauči, ale moc to nepomáhalo, i když se většinou po chvíli jančení jakž takž uklidnil.
Poslední, co nás napadlo, bylo, dát ho do kotce. Čekali jsme, že tam taky bude dělat bordel, ale ne! Lehl si tam a spal. Asi čtyři dny to fungovalo, pátý den tam začal ráno asi v šest kňourat. Když to udělal i druhý den, přišel si soused stěžovat, ať s tím něco uděláme, že chce spát. Třetí den na něj sprostě řval z okna, něco po něm házel asi, tloukl nám do zdi a přišel sprostě řvát na nás. Tím skončil Dingův pobyt v kotci, jelikož se sousedem není domluva a nechceme riskovat, že psovi nějak ublíží.
Nakonec jsem asi týden spala dole s ním na gauči, což celkem zabralo, vždycky jen chvilku bláznil a pak si lehl vedle na zem a spal. Potkany jsme přestěhovali do kuchyně, aby ho nerušili pískáním a rámusením, ačkoliv přes den mu to nikdy nevadilo, klidně spí přímo pod jejich klecí a rámusu si nevšímá, večer stačí mírné zašramocení a je na nohou. Chvilku to tak fungovalo, jenže mě pak přestalo bavit spát na nepohodlném gauči.
Několik nocí to vypadalo, že se to lepší, ale pak se to začalo opět horšit. Postupně nám přišlo, že se jeho problém soustřeďuje už převážně na potkaní pískání, tak nás napadlo, dát je na noc pryč. A ono to skutečně zabralo. Udělali jsme to několik nocí a Dingo spal jako zabitý, ani si nevšiml, že si čistím zuby a chystám se do postele.
Potkany ovšem samozřejmě pryč dát nechci, kvůli nějakému jeho výmyslu, navíc si myslím, že to nebyl vůbec ten původní důvod, že si to prostě jen nějak spojil, s něčím večer. Nejhorší je, že se to stále zhoršuje, už blbne ještě dřív večer a taky ráno. Přitom vyšiluje i když jsou potkani ticho a spí, nevydávají žádné zvuky. V posledních dnech už blbne i přes den. Je zvyklý, že když přijde z venku, musí být nějakou dobu v kuchyni na pelechu, než oschne a pak až může do obýváku na koberec. V posledních dnech, když ho necháme v kuchyni oschnout, tam jančí, jak kdyby mu šlo o život, jako by tam s těmi potkany nechtěl být. Přitom pak třeba, když jim jdu dát jídlo, přijde se podívat a vrtí na ně ocasem, hrabe tlapou do klece, olizuje je, hrozná sranda. Celkově je v bytě pořád jako na trní, přijde mi. Začal zase hrozně vyšilovat, když někdo z nás odejde, to už nedělal a i tak je pořád neklidný, sleduje nás, pořádně nespí. Ale v kotci taky jančí víc, než to dělal dřív, už tam býval docela v klidu, teď zase blbne a ječí.
Musím říct, že už jsme z toho docela zoufalí… nevidíme žádné rozumné východisko. Zatím nás napadlo jen na pár dní odstěhovat potkany k našim, ale obávám se, že to nebude řešení, protože jak je vrátíme, začne to znovu.
Zajímalo by mě, jestli nemáte někdo nějaký podobný zážitek, nebo třeba jen nějaký nápad, jak to řešit… my už jsme s nápady v koncích a už skoro tři měsíce pořádně nespíme, fakt toho máme dost.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2012, 21:42   #2
Exor
Junior Member
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 12
Default

Keď tak nahlas dýcha, nie je mu len teplo? Vonku to potom ustane, ale zasa mu chýba ľudská spoločnosť? My sme problém s teplom v dome mali a keďže bolo šteňa malé, úplne sme vypli kúrenie a bolo to v poriadku. To ma len tak napadá, keď je v pracovný deň vonku a potom zasa zmena teploty, či to nemôže byť tým...
Exor jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2012, 22:09   #3
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

A ptali jste se veterináře? Asi bych jako první vyloučila, že to není nějaká zdravotní příčina (tim myslim třeba i něco nervového).
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 01:26   #4
naja
Junior Member
 
naja's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Liptovská Anna
Posts: 22
Default

mne niečo podobné robil pes, keď som bývala v byte v podnájme. nebolo to hneď odzačiatku, ale po nejakom čase. trvalo to pár nocí, potom to prestalo. tiež si neviem vysvetliť prečo, nemyslím že to bol zdravotný problém, ani mu určite nebolo teplo, ja som v byte teplo nikdy nemala (kvôli psom), aj v zime bolo otvorené okno. v byte nenastali žiadne zmeny. tiež som tam mala aj iné zvieratá - hady, ale tie mu predtým nikdy nevadili. skôr som to pripisovala tomu, že ho tá "rutina" proste prestala baviť, že prídeme domov, zhasne sa a ide sa spať. mala som pocit, že sa chce z bytu proste dostať von, pripadalo mi to že mu príde ten byt malý, alebo nejako nevyhovujúci a hľadal všetko možné aby našiel niečo čo by ho zamestnalo. ja fakt netuším...

Last edited by naja; 11-03-2012 at 01:28.
naja jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 08:12   #5
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Nejsou v okolí nějaké háravky?
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 10:42   #6
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Teplo i háravky nás už taky napadly, ale to asi nebude ono, protože celý den, pokud je tam s námi, nebo aspoň celý večer, když je přes den v kotci, je úplně v pohodě, spí nebo si hraje, nebo s ním i doma cvičím a všechno ok. Nejeví žádné známky neklidu. Začne, jakmile jdeme spát. Teplo by mu přece vadilo celou dobu a háravá čuba taky, navíc tu v okolí skoro žádné feny nemáme a která by hárala tři měsíce v kuse?

Na veterině jsme nebyli, nevím, co by nám tam poradili...

Quote:
Originally Posted by naja View Post
tiež som tam mala aj iné zvieratá - hady, ale tie mu predtým nikdy nevadili.
A nějaké krmné myši nebo potkany jsi tam neměla? Že by mu taky vadili?

Dneska v noci jsem opět odnesla potkany k našim a jak byli pryč, hned si lehl a spal jako zabitý až do rána. Zjevně mu vadí ti potkani. Ale otázka je, proč to začlo po asi třičtvrtě roce najednou. Musí to mít nějakou příčinu a myslím, že ti potkani nebudou původní problém...
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 10:56   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Dneska v noci jsem opět odnesla potkany k našim a jak byli pryč, hned si lehl a spal jako zabitý až do rána. Zjevně mu vadí ti potkani. Ale otázka je, proč to začlo po asi třičtvrtě roce najednou. Musí to mít nějakou příčinu a myslím, že ti potkani nebudou původní problém...
Já myslím, že potkani jsou ten původní problém, ale to už jsem si psali v emailu. Prostě jeho nervová soustava jednoho dne nevydržela všechno to co se za třičtvrtě roku střádalo. Zřejmě vydávají tak nepříjemné zvuky pro něj, že už prostě nemůže ....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 14:03   #8
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Potkany mám taky, u feny ani teď u psa - ještě štěněte ale tento problém nikdy nebyl. Nicméně, měla jsem max. 3potkany najednou. Nyní mám už jen jednoho, většinou byli 2. V noci dělávali taky slušný rachot, hlavně jedna potkanka, která hlodala mříž klece. Ale vadilo to nám, nikoliv psovi. Nicméně jestli potkany chováte-máte jich víc, tak je možné že by tou příinou byli opravdu oni. Když si člověk uvědomí, jak dobrý sluch má pes..a kolik různých zvuků, pro nás neslyšitelných nebo méně slyšitelných dělá i "tichý" potkan..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 14:19   #9
Exor
Junior Member
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 12
Default

Každopádne, z toho čo som čítal, ak pes nahlas dýcha bez fyzickej námahy, je to buď teplo, alebo stres. Na inom fóre som čítal, že vlčiak odmietal spať v búde, kde boli myši (to sa zistilo až neskôr), takže by som sa vôbec nedivil, keby boli zdrojom stresu potkany.
Exor jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 14:42   #10
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Teplo i háravky nás už taky napadly, ale to asi nebude ono, protože celý den, pokud je tam s námi, nebo aspoň celý večer, když je přes den v kotci, je úplně v pohodě, spí nebo si hraje, nebo s ním i doma cvičím a všechno ok. Nejeví žádné známky neklidu. Začne, jakmile jdeme spát. Teplo by mu přece vadilo celou dobu a háravá čuba taky, navíc tu v okolí skoro žádné feny nemáme a která by hárala tři měsíce v kuse?

Na veterině jsme nebyli, nevím, co by nám tam poradili...



A nějaké krmné myši nebo potkany jsi tam neměla? Že by mu taky vadili?

Dneska v noci jsem opět odnesla potkany k našim a jak byli pryč, hned si lehl a spal jako zabitý až do rána. Zjevně mu vadí ti potkani. Ale otázka je, proč to začlo po asi třičtvrtě roce najednou. Musí to mít nějakou příčinu a myslím, že ti potkani nebudou původní problém...
Tak ně jen napadlo, chlapec je v pubertě....a mám li soudit podle mého puberťáka, tak je hooodně žárlivej...zdá se mi že prostě jen žárlí na potkany....
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 14:47   #11
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Tak ně jen napadlo, chlapec je v pubertě....a mám li soudit podle mého puberťáka, tak je hooodně žárlivej...zdá se mi že prostě jen žárlí na potkany....
Já jsem přesvědčená, že jsou to potkani. Něco jsem se snažila načíst. Potkani ale i jiní hlodavci vydavají ultra a infrazvuk a ten je v jisté podobě považován i za biologickou zbraň, vyvolávající stres a strach. Jinak už nevím, co by ho mohlo trápit ... nechce se mi věřit, že by byl nemocný.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 15:25   #12
naja
Junior Member
 
naja's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Liptovská Anna
Posts: 22
Default

kometa, nie hlodavce som nikdy nemala, kŕmim mrazenými, každopádne u nás to nebol pretrvávajúci problém
naja jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 16:08   #13
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Potkany jsem taky v podstatě naráz měla vždycky max. tři, sem tam nějakého dočasně, plus ten jeden vrh. Už od léta mám pouze dvě samičky, takže nadměrný počet potkanů to taky nebude.
Žárlivost se u Dinga nikdy nijak neprojevovala, na jiné psy, lidi, jiná zvířata... naši mají fenku jorkšíra a to dělá, štěká na naše, když se obejmou, když přijdou domů a jsou cítit jiným psem, tak zaleze do kouta a "nemluví s nimi", když měli doma nějaké jiné zvíře, tak s nimi "nemluvila" když se mu věnovali. Dingo tohle nikdy nedělal, když si potkanů všímám, přijde se podívat taky, jak už jsem psala, vrtí na ně ocasem, olizuje je, bleškuje. Možná žárlí skrytě
Zatím jsme potkany dočasně vystěhovali k našim a uvidíme, co bude dál. Psala jsem i na potkaní fórum, jelikož spousta potkanářů má i psi, ale co mi zatím odepsali, tak nikdo nic podobného nezažil.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 11-03-2012, 18:54   #14
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Psala jsem i na potkaní fórum, jelikož spousta potkanářů má i psi, ale co mi zatím odepsali, tak nikdo nic podobného nezažil.
A měl někdo čévéčko?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2012, 15:35   #15
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Napadla mě na prvním místě háravka, napadl mě málo utahaný pes v pubertě, napadlo mě teplo, napadlo mě jestli ho nějaký ten potkan nekousnul(ale to by se s nimi asi nekamarádil ani jindy), ale taky mě napadlo: co když si z něj celou noc ti potkani utahují, a přes den si to nedovolí pže si myslí že by je někdo jiný mohl slyšet!?
Ne vážně, pokud hysterčí jen pes a potkani jsou v klidu, nebude to ani žádný utrazvukový myšoplaš, který mě taky napadl (třeba od sousedů) a psovi by mohl taky vadit. Tak bych se taky přikláněla asi ke "štěbetání" potkanů v rovině kde je člk neslyší nebo si myslí že je to tiché. Potkan je v podstatě noční živočich myslím, ne? Pokud by byli v noci o hodně aktivnější než ve dne mohlo by ho to nervovat a budit, ale až tak ? a kor když na ně předtím byl zvyklý.. ? Uvidíte jestli po třeba týdnu bez potkanů to nepřijde i tak..
Ještě mě napadlo jestli nemají nějaký problém právě potkani, na který by on takhle upozorňoval? - neshody - nemoc??
Evidentně ho to něco ale hodně nervuje, chudáček!!
Zkusila bych i toho veta, začala bych u psa - nejsem odborník nevím jaký nervový problémy by mohly být. Ale pak bych zkoukla i ty pokany, i když možná je to blbost..
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2012, 20:53   #16
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Ještě mě napadlo jestli nemají nějaký problém právě potkani, na který by on takhle upozorňoval? - neshody - nemoc??
Potkani problém mají. Jednak když pískají, tak je to většinou proto, že se o něco perou... oni potkani jsou celkově dost kontaktní a i sebemenší neshody řeší bitkami a pištěním. To už nás taky napadlo, jestli je bere tak nějak jako členy smečky, jestli mu nevadí, že se "hádají", protože když se hádáme my, tak je z toho taky hotový. Ale opět to nevysvětluje, proč to řešil jen v noci a ve dne mu to nevadilo. Je pravda, že potkani jsou aktivní hlavně na večer, ale přes den se taky budí, šramotí, pošťuchují se.
A mají i zdravotní problém. Starší samička má nezhoubný nádor (potkani na to velice trpí, hlavně samice), má ho už od léta, nelze ho operovat. I toto už nás napadlo, že na to jsou psi citliví, že po čichu údajně rozpoznají rakovinu... ale zdá se mi to trochu "přitažené za vlasy". I když už jsem se v rámci svého pátrání po řešení problému dozvěděla o psovi, který prý najednou začal sedět před potkaní klecí celé dny a kňoural, až náhle jeden potkan uhynul a pitva ukázala nádor na mozku, od té doby se zase pes uklidnil. Ale i kdybychom opravdu měli doma takového citlivku, tak to zase nevysvětluje, proč jančí jen v noci.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2012, 23:14   #17
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Naše starší fenka hooodně špatně nese když se hádáme, opravdu se v tu chvíli bojí, i když jí řikám, že ona je hodná. Nejdřív se vnucovala, jakoby si nás chtěla uklidnit, udobřit, později to začala řešit tím že chce pryč, raději jsem zavírala okna, když jsme doma něco řešili, když jsme bydleli ještě v paneláku, pže i když jïndy sebevražedné sklony nemá, v týdle situaci jednou chtěla odejít oknem..
Jo, napadl mě právě nádor, vím že potkani je mívají. Pochopila jsem že jste jich měli víc nebo několik po sobě a kor jestli je ti předchozí měli taky a pak umřeli ať už na nádor nebo něco jiného. Muže si to spojovat. Jenže i kdyby to cítil, že by kvuli tomu tak vyšiloval? "Přitažený" mi to přijde taky a ta noc - !? to je pravda ta nesedí! Ale ono nemocným je večer a v noci huř.. Předpokládám že v chování potkanů nějakou změnu nepozorujete. A v chování vašem? V poměrech - vztazích doma?
Taky mě napalo jeslti nemoh mít někdy večer, třeba bez vás nebo když jste spali nějakou traumatizující zkušenost a nespojuje si několik věcí dohromady? Nebo prostě zjistil že když bude hrát blázna tak si ho budete všímat.. ? Jenže z toho musí být sám unavený - neni?
Já bych zkusila někdy nasimulovat chystání se k spánku v jinou hodinu, třeba o weekendu po obědě, by mě zajímalo jestli by reagoval taky.. A nebo bych naopak někdy šla spát hodně pozdě nebo bez příprav. Ale pokud začíná vyšilovat dřív a dřív tak asi sám od sebe, tak to asi nebude mít vliv. Fakt je to zajímavý! ale hodně blbý když člk neví jak to řešit! A chápu že se myšáků kvůli tomu nechcete zbavovat, kor když s nima jinak vychází! Taková zvláštní alergie.. jenže z toho má evidentně uplný psycho! no ale ono to v podstatě nemusí být jima, jen se to muže zdát.. nemají myšáci třeba nějakou novou podestýlku, nebo žrádlo, ktery by mu vadila čmuchem(opravdu alergie?)že by to večer třeba víc vířili jak jsou aktivnější? nebo nový bydlení, hračku - co by mu vadilo zvukama?
A on někdy předtím na nějaký věci takhle "psycho" reagoval? nebo jen v tědle situacích?
Evidentně mu vadí něco vevnitř když nechce z procházky a asi i něco u myšáků když s nima nechce být v místnosti.. ale zajímavý, že jindy se mu líbí a ve dne s nimi muže být, i když zdá se čim dál tím míň. V podstatě už to není jen v noci pokud s nima nechce být ani než oschne(opadá ) z procházky.
Třeba se tak muže projevovat i žárlivost, i když by to bylo dost podivný.. Když se s myšákama mazlíte tak ale nevyšiluje, ani když se myšáci přiblíží k němu, třeba na ruce?
A teď když jsou potkani pryč tak je pohodě, uplně?
Ještě mě napadlo, nevim jestli potkanice bydlí v jedný kleci nebo odděleně? a nevím jak moc lze potkaní "smečku" nebo rodinku dělit (i kdyby dočasně) zkusit vrátit jen jednu a pak pro změnu druhou. Tím by se mohlo zjistit bud že mu vadí jedna nebo druhá nebo ani jedna samo o sobě, ale jen obě dohromady, jak se hašteří a nebo taky nic
My měli jen morčata, ale na ty naše čsv holky reagovaly dobře nebo vubec a dřív jsme měli doma křečky, ty v noci dělali pořádnej brajgl! ale to jsme neměli psy.
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2012, 23:39   #18
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Naše starší fenka hooodně špatně nese když se hádáme, opravdu se v tu chvíli bojí, i když jí řikám, že ona je hodná. Nejdřív se vnucovala, jakoby si nás chtěla uklidnit, udobřit, později to začala řešit tím že chce pryč, raději jsem zavírala okna, když jsme doma něco řešili, když jsme bydleli ještě v paneláku, pže i když jïndy sebevražedné sklony nemá, v týdle situaci jednou chtěla odejít oknem..
Jo, napadl mě právě nádor, vím že potkani je mívají. Pochopila jsem že jste jich měli víc nebo několik po sobě a kor jestli je ti předchozí měli taky a pak umřeli ať už na nádor nebo něco jiného. Muže si to spojovat. Jenže i kdyby to cítil, že by kvuli tomu tak vyšiloval? "Přitažený" mi to přijde taky a ta noc - !? to je pravda ta nesedí! Ale ono nemocným je večer a v noci huř.. Předpokládám že v chování potkanů nějakou změnu nepozorujete. A v chování vašem? V poměrech - vztazích doma?
Taky mě napalo jeslti nemoh mít někdy večer, třeba bez vás nebo když jste spali nějakou traumatizující zkušenost a nespojuje si několik věcí dohromady? Nebo prostě zjistil že když bude hrát blázna tak si ho budete všímat.. ? Jenže z toho musí být sám unavený - neni?
Já bych zkusila někdy nasimulovat chystání se k spánku v jinou hodinu, třeba o weekendu po obědě, by mě zajímalo jestli by reagoval taky.. A nebo bych naopak někdy šla spát hodně pozdě nebo bez příprav. Ale pokud začíná vyšilovat dřív a dřív tak asi sám od sebe, tak to asi nebude mít vliv. Fakt je to zajímavý! ale hodně blbý když člk neví jak to řešit! A chápu že se myšáků kvůli tomu nechcete zbavovat, kor když s nima jinak vychází! Taková zvláštní alergie.. jenže z toho má evidentně uplný psycho! no ale ono to v podstatě nemusí být jima, jen se to muže zdát.. nemají myšáci třeba nějakou novou podestýlku, nebo žrádlo, ktery by mu vadila čmuchem(opravdu alergie?)že by to večer třeba víc vířili jak jsou aktivnější? nebo nový bydlení, hračku - co by mu vadilo zvukama?
A on někdy předtím na nějaký věci takhle "psycho" reagoval? nebo jen v tědle situacích?
Evidentně mu vadí něco vevnitř když nechce z procházky a asi i něco u myšáků když s nima nechce být v místnosti.. ale zajímavý, že jindy se mu líbí a ve dne s nimi muže být, i když zdá se čim dál tím míň. V podstatě už to není jen v noci pokud s nima nechce být ani než oschne(opadá ) z procházky.
Třeba se tak muže projevovat i žárlivost, i když by to bylo dost podivný.. Když se s myšákama mazlíte tak ale nevyšiluje, ani když se myšáci přiblíží k němu, třeba na ruce?
A teď když jsou potkani pryč tak je pohodě, uplně?
Ještě mě napadlo, nevim jestli potkanice bydlí v jedný kleci nebo odděleně? a nevím jak moc lze potkaní "smečku" nebo rodinku dělit (i kdyby dočasně) zkusit vrátit jen jednu a pak pro změnu druhou. Tím by se mohlo zjistit bud že mu vadí jedna nebo druhá nebo ani jedna samo o sobě, ale jen obě dohromady, jak se hašteří a nebo taky nic
My měli jen morčata, ale na ty naše čsv holky reagovaly dobře nebo vubec a dřív jsme měli doma křečky, ty v noci dělali pořádnej brajgl! ale to jsme neměli psy.
Pravda je, že jsem měla už jednu samičku, kterou jsem na začátku listopadu kvůli nádorům musela nechat uspat. Ale nevím no, jestli je schopný si to až takhle moc spojovat, moc se mi to nezdá...
My se taky hádáme celkem normálně, nic nového se nestalo ))
Večerní špatná zkušenost nás napadla první, ale na nic si nevzpomínáme, ale ono občas se může něco stát, co si ani člověk neuvědomí a pes si to zapamatuje a je to... těžko říct. Po pravdě si pořád myslím, že to tak asi nějak bylo, spojil si večer s něčím nepříjemným a ty myši si za to dosadil.
Unavený asi je, ráno když vstáváme, tak nás poslední dobou ani nevítal, tak jak to dělal jindy, teď co jsou potkani pryč už několikátou noc, ráno je zjevně čilejší.
Spaní v různou dobu jsme zkoušeli, jednou jsme šli "jakože" spát asi v šest, ale nijak nereagoval. Bylo to ale v začátcích problému, nevím, co by dělal dneska. Bez příprav spát jsme chodili už delší dobu, nebo spíš jsme se chystali nenápadně, pak jsme si ještě chvíli sedli a dělali, že nic, aby se zase uklidnil a šli spát, až pak. Pomohlo to akorát v tom, že se začal nervovat o trochu dýl
Potkani v kleci nic nového nemají, co by mu mohlo nějak vadit, ani žrádlo, ani nic, vše při starém.
Podobně psychuje, když mu chci dát postroj Ale to už se nám podařilo celkem odbourat, dřív lezl pod stůl, když jsem otevřela skříň, kde ho mám. Jednou taky na něj cosi vypadlo ze shora ze skříně, lekl se a od té doby utíkal do vedlejší místnosti, když jsem tam něco brala, ale to taky za chvíli přestal. Jinak takhle šíleně psychuje jen na veterině, nebo když vidí lanovku))
Pokud mám potkany v ruce, tak si je vždycky jde nadšeně očichat a i teď, když blbne už ve i dne, chvílemi ještě jde k jejich kleci a vrtí na ně hrabe tlapkou... mě někdy přijde, jakoby nechápal, že ty zvuky protivné dělají ti potkani... ví, že to vychází z té klece, ale přitom potkani mu nevadí, tak já nevím)
Když jsou pryč je v klidu absolutně, úplně jako byl před tím, než začal mít ten problém, vůbec neřeší, že se chystáme jít spát, nic. Rozdělit holky a jednu nebo druhou tu nechat nás už napadlo, asi to zkusíme, mě se nějak nechtělo je ještě rozdělovat, když chuděry bydlí už několik nocí v přepravce Ale tak jednu noc to bez sebe přežijou, asi to zkusíme a uvidíme, jestli mu vadí jen když jsou tu obě, nebo jen některá z nich, nebo co.
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012, 00:20   #19
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Tak koukám že jsem nic novýho nevymyslela
Tak jedině fakt zkusit po jedný, ten pokus by mě docela zajímal! i kdž nemusí se zjistit nic..
Mimochodem, koukala jsem k vám na stránky a potkaní agility je bomba!!!

A postroj i u nás funguje výborně!! taky když ho vyndáme tak najednou nemáme vlky. Dokonce jsme jim tak dělali jeden čas naschvály když zlobily tak se najednou objevil postroj a byly hodňoučký, respektive už nebyly vubec, ale nezlobily!!!
Přitom postroj při nasazování důkladně prokrmujeme!! Aby si náhodou musheři nebo dogtrekaři neČSVí nemysleli že holkám v postroji nějak ubližujeme, na to žrádlo se dá jakž takž dobrovolně nasadit..
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 13-03-2012, 01:01   #20
juliana
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 52
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Tak koukám že jsem nic novýho nevymyslela
Tak jedině fakt zkusit po jedný, ten pokus by mě docela zajímal! i kdž nemusí se zjistit nic..
Mimochodem, koukala jsem k vám na stránky a potkaní agility je bomba!!!

A postroj i u nás funguje výborně!! taky když ho vyndáme tak najednou nemáme vlky. Dokonce jsme jim tak dělali jeden čas naschvály když zlobily tak se najednou objevil postroj a byly hodňoučký, respektive už nebyly vubec, ale nezlobily!!!
Přitom postroj při nasazování důkladně prokrmujeme!! Aby si náhodou musheři nebo dogtrekaři neČSVí nemysleli že holkám v postroji nějak ubližujeme, na to žrádlo se dá jakž takž dobrovolně nasadit..
Mně se teda daří psovi ani feně se nedívat do očí a dělat, jako bych postroj nasazovala na sochu, prostě formalita. Neřeším je a oni neřeší postroj. Stačí sebemenší pozornost vůči jejich názoru na věc a je drama, plazej se po zemi nebo aspoň rozvěsí uši :-)
__________________
http://juliana.dobrodruh.net
juliana jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org