Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

 
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-01-2009, 16:12   #1
Mikistos
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 5
Default Dotaz - jak začít se štěnětem ČsV

Dobrý den,

můžete mi poradit jak začít se štěnětem ČsV. Máme zahradu, má přípravený kotec i boudu. Nevím jestli v těchto mrazech mu nějak neublíží být hned venku. Myslíte, že ho mam hned dát do své boudy, nebo ho zatím nechat doma a počkat až se oteplí.

Můžete mi poradit podle čeho si vybrat to " správné " štěně ( to, že ho nekoupím od překupníků nebo bz PP je mi jasné ). Ale jaké mohou být indicie něčeho špatného u štěňat ( např. jestli je více či méně aktivní nebo tak ). Nebo víte o někom kdo právě má k dispozici štěně - fenku ?

Posledních pár dnů jsem četl spoustu příspěvků ze světa ČsV. Z několika článků jsem pochopil určitý rozkol mezi jádrem klubu ČsV a některými chovateli. Působí to na mě dojmem toho, že je určitá uzavřená skupina lidí, kterým nejde tolik o klub jako takový, ale spíše o svoje zájmy. Důvod proč se ptám je ten, že přesně takové to bylo v místě kam jsem chodil na cvičák ( nebudu říkat kam, protože to prostě mohla být i moje chyba, že jsem neby schopný najít ty správné lidi ). Chodil jsem tam se svým NO ( který před několika týdny zemřel ve věkou 8 let na přetočení sleziny a žaludku ) a ze začátku to bylo fajn. Bohužel tam byla uzavřená skupina lidí, kteří ho i provozovali. Byl to první pes s PP a chtěl jsem s ním opravdu pracovat. Problém byl, že jsem prostě nevěděl jak na to. Myslel jsem, že cvičík bude to pravé místo, kde mě naučí pracovat se psem a mě to třeba tak chytne že budu jezdit i na výstavy a tak. Skutečnost byla taková, že když na to teď vzpomínám nikdy mi tam nikdo neporadil jak mohu mého psa něco naučit ( občas se stalo, že jsem tam přije v 8.00 do 9,30 se sedělo v klubovně a čekalo kdo se ujme organizace výcviku a 10.00 se na půl hodiny " vyběhlo " ven a udělalo se pár cviků. Po čase jsem z toho ztratil zájem o dění kolem cvičáků a výstav.
Když jsem posledních pár dnů četl spoustu příspěvků zjistil jsem, že to není takové všude. Zase jsem začal uvažovat o tom, že bych se se svým budoucím novým psem začal zůčastňovat i nějakých akcí. Články ve kterých se evideňtně rozpor mezi vedeník klubu ČsV a skupinou chovatelů na mě působí dost negativně a trochu mam strach, že pokud člověk nebude znát ty lidi na správném místě může se ne různé akce jezdit jenom dívat. Proto bych se chtěl zeptat jaká je skutečnost ?
Víte v příbramském okrese o nějakém dobrém cvičáku, kde by mi pomohli pracovat se psem ( slyšel jsem, že v březnici je vyhlášený cvičák )?

Děkuji za odpovědi
Mikistos jest offline   Reply With Quote
 


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org