Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-10-2008, 21:02   #1
achocholousek
Junior Member
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 2
Default Daruji 3 letou fenu ČSV - Magie Eden Severu

Daruji 3 letou fenu ČSV Magie Eden Severu s PP. Bohužel vzhledem k založení rodiny (2 malé děti), zhoršení ekonomické situace, 3 směnnému zaměstnání apod. Není v mých silách nadále pečovat o fenu. Je zvyklá na společnost (žila převážně v bytě), když jí někam zavřu tak se snaží útéct, nechce být sama, když potřebujem někam jet, tak se do auta takřka nevejdem, starší syn jí stále otravuje, takže se po ňom občas ožene aniž by jí něco udělal. Je celkem kamarádská ale nepošlušná, zejména když uteče ze špagátu ví moc dobře že jí nechytím a dělá si co chce. Region: Jížní Čechy

Email: [email protected]
achocholousek jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2008, 22:52   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Obraťte se nejdřív na Lucii, pochybuji, že by vám jako chovatelka nepomohla.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 06:15   #3
hybl
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Tvorovice
Posts: 19
Send a message via ICQ to hybl Send a message via Skype™ to hybl
Default Tak na co jste si ji pořídili?!

Snad se sestřičce bude u někoho vést lépe, nechápu proč jste si toho psa brali a to se Lucie snaží budoucí majitele vybírat!
hybl jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 09:04   #4
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Kdyby moje fena byla věčně zavřená nebo na špagátu, taky jí nechytím nikdy když se konečně dostane na svobodu, neposlušnost psa má své příčiny, taky nejsem v lehké situaci,celkem bez peněz,hypotéka, rekonstrukce baráku,pomalu žádný čas ale abych se zbavovala psa....nevím jaká je situace u Vás, ale zdá se mi divné že se ohání po dítěti a Vám to vadí až teď,kdyby ho chtěla sežrat tak už to udělala, a že nesnese děti pořád? Tak to asi nikdo, Vy si od nich nechcete odpočinout? Ale beru za plus že se snažíte fenu někomu darobvat, ne prodat nebo ji někam vypustit. Příště bych si ale pořízení zvířete za které musí být člověk zodpovědný a musí ho vychovat, aby nebyl neposlušný silně rozmyslela...
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 09:43   #5
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Zdravím,
smutné a pro mě naprosto nepochopitelné důvody
Ale nebudu tady nikoho soudit!!
SAMOZŘEJMĚ !!
Pokud by se pan Chocholoušek ozval přímo mě ,řekla bych fenu přivezte a pokusím se jí najít jiný domov !
Vždyť kontakt a přímo odkaz o tomto je ve smlouvě.

Doufám,že aspoň nyní se ozvete,abychom se domluvili !

Děkuji všem kteří mě znají ,že je ani nenapadlo ,že bych toto neřekla a bylo jim jasné,že o tom nevím.

Chovatelka
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 13:53   #6
Roxxy
Junior Member
 
Roxxy's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Brňany-Litoměřice
Posts: 5
Question

Je pravda,že se to mělo nejdřív hlásit chovateli a myslím,že Lucka je velmi dobrá chovatelka se srdíčkem na pravým místě,ale přeci jenom,někdy jak finanční situace a založení rodiny prostě pejska odhodí na druhou kolej.Myslím,že to pochopí jen ti,co mají děti.Nevím,proč hned soudíte lidi,kteří zjistili,že jim na čévéčko síly nestačí.Myslím,že je dobře,že majitel jsem dal inzerát aby tak našel dobrý domov fence.Rozhodně lepší,než jí někde vyhodit!!!!To Vám nedochází,že fenku mají rádi,proto to jsem napsali a to,že to neoznámili chovateli se snad dá odpustit.Jsme jenom lidi a odpouštět je lidské.Měli byste se někteří zamyslet nad tím,co tu píšete.
Roxxy jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 14:01   #7
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Quote:
neposlušnost psa má své příčiny
U vlčáka si tím vždycky tak jistý nejsem. Nepřijde vám to skvělý a úžasný, pokaždé když k vám přijde vlčák na první zavolání? Mě jo. Vždycky si říkám: "Proč to vlastně dělá?"
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 14:38   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Roxxy - ano jistě, odpouštět je lidské.Tady ale nikdo majitele nepřibíjí na kříž nebo neupaluje. Je milión důvodů, proč se lidé musí zbavit psa, které dokážu pochopit. Ale určitě mezi ně nepatří založení rodiny a zhoršení ekonomické situace. To vypovídá o člověku lépe než cokoliv jiného. Pes je pro něj prostě jen věc, kteroui si pořídí z náhlého okouzlení bez jakéhokoliv pocitu zodpovědnosti. A korunováno to je ještě zmínkou, že 3 letá fena vůbec neposlouchá !!! Jasný odstrašující případ, jakým lidem by chovatelé neměli svá zvířata prodávat.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 14:38   #9
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Roxxy View Post
Je pravda,že se to mělo nejdřív hlásit chovateli a myslím,že Lucka je velmi dobrá chovatelka se srdíčkem na pravým místě,ale přeci jenom,někdy jak finanční situace a založení rodiny prostě pejska odhodí na druhou kolej.Myslím,že to pochopí jen ti,co mají děti.Nevím,proč hned soudíte lidi,kteří zjistili,že jim na čévéčko síly nestačí.Myslím,že je dobře,že majitel jsem dal inzerát aby tak našel dobrý domov fence.Rozhodně lepší,než jí někde vyhodit!!!!To Vám nedochází,že fenku mají rádi,proto to jsem napsali a to,že to neoznámili chovateli se snad dá odpustit.Jsme jenom lidi a odpouštět je lidské.Měli byste se někteří zamyslet nad tím,co tu píšete.
..nemůžu než souhlasit. Podle toho,co pán píše nemám dojem, že by šlo o krátkodobý rozmar mít psa. Někdy se věci opravdu semelou různě. Myslím, že nikdo nevíme co bude za rok, za dva..nebo za 8let.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 14:42   #10
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Přece na sebe nebudeme vrčet.
Myslím že psa darovat je lepší než se o něj nestarat a když na to majitel nestačí a má aspoň odvahu si to přiznat, tak je to taky dobře. Určitě se Lucce ozve a Magii držím palce aby tohle stěhování bylo její poslední.
Možná trošku mezilidské slušnosti by se taky hodilo. To, že nesouhlasím s důvody, není třeba podávat nijak radikálním způsobem.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 14:51   #11
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Roxxy - Jasný odstrašující případ, jakým lidem by chovatelé neměli svá zvířata prodávat.
Jak se takoví lidé poznají??????
Jak poznám, že za 3roky nebudou mít možnost se o psa starat?
Jak poznám, že budou zacházet se psem tak, až mu nezbyde než na ně vrčet a pak ho budou dávat pryč???
Jak poznám že budou mít na psa takové nároky až mu to podlomí zdraví?

Last edited by RadeKKK; 15-10-2008 at 14:55.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 14:54   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Jak se takoví lidé poznají??????
Bohužel velice těžko, ale určitě se hodně pozná z toho, pokud se s tím člověkem vícekrát setkám a komunikuji už před prodejem. Z vlastní zkušenosti vím, že se dá vytvořit poměrně efektivní filtr, jak poznat ty dobré.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 15:01   #13
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Bohužel velice těžko, ale určitě se hodně pozná z toho, pokud se s tím člověkem vícekrát setkám a komunikuji už před prodejem. Z vlastní zkušenosti vím, že se dá vytvořit poměrně efektivní filtr, jak poznat ty dobré.
...tak šup sem s těmi filtry, ať se taky poučím!
Třeba budu mít to štěstí, že budu hledat pro štěnda taky majitele..a každá rada dobrá:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 19:45   #14
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

To je moje know-how, ale můžeš se zeptat kohokoliv, kdo má ode mne psa, jak jsem je prověřoval a co vše jsem po nich požadoval
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008, 21:28   #15
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To je moje know-how, ale můžeš se zeptat kohokoliv, kdo má ode mne psa, jak jsem je prověřoval a co vše jsem po nich požadoval
...bez komentáře
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2008, 14:54   #16
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Já jsem nechtěla nikoho napadat.jsem ráda že feně aspoň hledají náhradní domov,já si neumím představit.že bych dala Affi pryč,mám dva psy,a neměla jsem kde bydlet,když jsem se rozešla s bývalým,nikdo mě s dvěmi psi nechtěl,a nebyl to důvod je dát pryč,přítel současný chce taky abych je dala pryč, aspoň malého,to radši vyměním jeho. Člověk se dostane do různých situací, ale pro mě je třeba pes jako dítě, když už si ho pořídím tak je to na pořád, neodložím ho přeci...Nutno dodat,že bez psychické pomoci naší nejmilejší chovatelky bych to zvládala těžko.
Proto se omlouvám za můj názor,který může připadat někomu útočný,ale tak to cítím já.
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2008, 15:50   #17
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

"To je moje know-how, ...."



....vím jak na to, ale neprozradím...

To jsi, Pavle, budoucím začínajícím chovatelům (potažmo jejich štěňatům) moc nepomohl. To je přístup typu "já jsem hvězda a na ostatní se koukám, jak jim to nejde a směju se jim (popřípadě kritizuju, když se něco nepovede)". Moc kolegiální to tedy není. No nic, půjdem pro radu za někým sdílnějším.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2008, 16:10   #18
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Tak ja by som to skor videla ako ochranu pred tymi, ktori sa naucia co a ako maju odpovedat a s tym pojdu na nakupy.. skus sukromnu spravu, takto ti mozno poradi
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2008, 17:44   #19
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Sice máme s Tajgou za sebou pouze jeden vrh, ale už nyní mohu prohlásit, že do lidí člověk nevidí.
Lustrovat mohu sebelíp ale skutečnost je pak často jiná....detektor spolehlivosti nových majitelů nevlastním. Pokud se z majitele stane chovatel, musí počítat i s tím, že se sekne, co se odhadu týče. Jsem jen lidé.
Výsledek (možná trochu paradoxní) mé lustrace byl ten, že mi vedle plánovaného Mia zbyla i původně neplánovaná a novým majitelem již zaplacená Kačenka. Peníze jsem vrátila a Kačka zůstala doma. Dál jsem jí inzerovala, lustrovala a lustrovala ....
Nikdo mi nebyl dostatečně dobrý k tomu abych mu Kačku dala.
Stejně nemohu s jistotou tvrdit, že jsem udělala dobře.
Kačku mám, nelituju a víc už dnes neřeším.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008, 10:52   #20
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Můj chovatel mi po roce přiznal, že vážně přemýšlel mi psa neprodat a že nakonec se má z jeho štěňat nejlíp. Naopak člověk který vypadal, že to má všechno srovnaný, po měsíci zmizel i se psem a nepodařilo se ho vypátrat. Ve smlouvě mám body jako:
-pravidelné zasílání informací a fotek
-v případě zbavování se, povinnost nabídnout psa chovateli za 1kč
Je toho spousta, ale stejně to většinou nestačí.
Já toho pána co daruje holku snad i nedávno potkal/snad jsem ho sem dokonce navedl/ a vím, že měl dost starost o to kde skončí.
Vážně těžko někoho soudit. To, že jsem úchyl který má kvůli vlčákům život postavený na hlavu, tráví s nima 24 hodin a odmítá celkem pravidelně práce za 4x víc/ale bez psů!!...to je drzost..../ neznamená, že bych to měl chtít po každém. Přiznávám. Též občas když sedím ve studeném nočním lese na pařezu a ve stresu očekávám návrat delikventa zašeptá rarach v hlavě: "Hele co jestli se už nevrátí? To by byl život!". No jo byl, ale za týden bych určitě hledal dalšího žlutookého.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org