Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Adopcje

Adopcje Psy szukające nowego domu: rasowe wilczaki, ale i "wilczakopodobne" psy z polskich schronisk....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-09-2010, 22:16   #1
Furia
Junior Member
 
Furia's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Marki,Warszawa,Ustka, Kielce
Posts: 47
Send a message via Skype™ to Furia
Default Czw bez papierow - lewy miot Cézar Lupus Bohemia Genao

A czy ktoś wie coś o tej psinie???
http://allegro.pl/czechoslowacki-wil...227465049.html
Ogłoszenie conajmniej dziwne "Łagodny harakter i wspaniała atrakcja gdy ktoś Cię zobaczy z wilkiem na smyczy"
Furia jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2010, 23:12   #2
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

Quote:
Originally Posted by Furia View Post
A czy ktoś wie coś o tej psinie???
http://allegro.pl/czechoslowacki-wil...227465049.html
Ogłoszenie conajmniej dziwne "Łagodny harakter i wspaniała atrakcja gdy ktoś Cię zobaczy z wilkiem na smyczy"
A to dobre ... "Wersja" dla lanserów???
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2010, 23:21   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

I stało się, było nieuniknione. To, co było wiadome, ktoś napisał publicznie ("wspaniała atrakcja gdy ktoś Cię zobaczy z wilkiem na smyczy"). Nie od parady tyle jest na WD psów do adopcji;/
Obawiam się tylko, że te zdjęcia są kradzione...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 11-09-2010 at 23:24.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 14:37   #4
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

K**** a wiec tak -Gosc prowadzi mini zoo w Lisznej koło Cisnej.Co do suki to ma ona 3 lata i jest z tej k********j pseudo chodofli z
Wieliczki , została pokryta psem ze Słowacji (ma mi podesłac stronkę do hodowli) szczeniaki sa z maja i jak mi powiedział BARDZO MIŁY pan jedna sunia pojechała aż do Gdańska, jakieś koło Poznania, a dwa na Słowacje.
Na zdjeciu jest matka.W całej Polsce jest tylko koło 200 sztuk tej rasy,rasa jest bardzo łagodna, dlatego pogranicznicy sobie z niej zrezygnowali, bo im eksperyment nie wypalił, a było to na Słowacji.Cena taka wysoka bo jest to połowiczna cena jaką proponują hodowcy.A i musiał przeczytac jaka stronę hodowlaną bo znajome mi się zdawało to co mówił że zawsze chciał mieć wilka.I chętnie zaprasza na obejrzenie zwierzat.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 14:40   #5
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

mam strone hodowli http://wolfdogs.wbl.sk/ i co?? Jak cos to nie ja.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 14:58   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No tak, widać, że gość "coś tam" wie. Zinterpretował na własny użytek i radośnie rozwija drugi obieg rasy, żerując na totalnej głupocie ludzi, którzy chcą mieć przysłowiowego "blabadora" za 700 zł. Swoją drogą, jak na kundelki to cena mocno wyśrubowana
Przypomina mi się awantura o polski miot bezpapierowych po-wilczaków, gdzie było kilkakrotnie pisane, że w takich pojedynczych, pozornie "niewinnych" przypadkach zaczyna się rozwijać efekt skali, bo szczeniaki z takiego lewego miotu pójdą do dalszego rozmnażania bez jakiejkolwiek kontroli. I stało się, było do przewidzenia
Z drugiej strony, jeśli prawdą jest słowacki reproduktor (btw: to jest hodowlany pies, ojciec naszej forumowej Astarte! jakoś nie chce mi się wierzyć, że hodowcy ryzykowaliby własną reputację, może w ogóle o niczym nie wiedzą? a facet bez pytania podaje ich namiary?) - jakikolwiek, to można tylko pogratulowac kolejnemu kretynowi, który własne ułomności i kompleksy leczy potencją psa i pozwala aby ten krył wszystko co się rusza
Ta obsesja jest chyba gorsza od imperatywu rozmnażania "mojej najcudowniejszej pod słońcem suczki"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 15:31   #7
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

http://imgpe.trivago.com/uploadimage...5341965_l.jpeg
http://imgpe.trivago.com/uploadimage...341949_mx.jpeg
http://imgpe.trivago.com/uploadimage...6720987_l.jpeg
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 15:37   #8
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

właścicielkę Cezara miałam okazję poznać na obozie i nie wydaję mi się, żeby się na to zgodziła ale różnie bywa...
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 16:44   #9
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Ciekawe...
Gdansk powiadasz? Moze uda sie w jakis sposob "dorwac"...
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 17:53   #10
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Kurczę, mnie szczęka opadła! Jak tylko wrócę do domu napiszę do Jany czy to prawda... Dziewczyna co prawda bardziej zajmuje się rodeo i końmi, ale też jest mi ciężko uwierzyć żeby się zgodziła na lewe krycie...
Cezar może nie jest najpiękniejszym psem, ale ma ciekawy rodowód i aż szkoda by go było na bez papierkowe krycia....
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 18:24   #11
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Spoko... do Jany napisałam jak tylko przeczytałam te "rewelacje" . Jakoś nie chce mi się w nie wierzyć.
Kilka lat temu pewna pani spod K-wa, która kryła 'bez-papierowo' twierdziła, że ojcem miotu jest wybitny reproduktor z Czech, a tajemnicą poliszynela było, że był to pies z Polski
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 18:27   #12
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Może nie wiedziała, nie sprawdziła czy suka ma papiery, może powiedział że jest z hodowli,no nie wiem.Ale jestem pewna że jeszcze usłyszymy o tej suce bo podobno zostawił sobie psa.
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 21:28   #13
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

O jeszcze jedno mi się przypomniało, a mianowicie sprawa ,,bieszczadzkich burasów'' iii jestem w 90 % przekonana że to te same psy, no chyba że u nas zaczyna się prywatna ,,po hodowlanka ''.Tylko nie pamietam , jaka tam była cena i część szczeniaków była chyba czarna ?Szkoda że na razie nie mogę się tam wybrać...
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 21:54   #14
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

suka prezentowana jako matka ,,bieszczadzkich burasów'' była dużo ładniejsza niż ta, a ojciec stary pies w czeskim typie, więc albo sciema ze zdjęciami albo jednak konkurencja teraz się ogłasza.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2010, 22:08   #15
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ja pamiętam jednego miłego Pana leśnika do którego dzwoniłam w sprawie właśnie bezpapierkowych wilczaków i podejrzewam, że to ten sam koleś bo właśnie twierdził, że ma sukę z hodowli spod wieliczki i jechał na krycie specjalnie na słowację. Ale do głowy by mi nie przyszło, że może mu chodzić o Janę...
Cóż, zobaczymy jak ona się do tego ustosunkuje....
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 08:31   #16
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Miru View Post
Może nie wiedziała, nie sprawdziła czy suka ma papiery, może powiedział że jest z hodowli,no nie wiem.Ale jestem pewna że jeszcze usłyszymy o tej suce bo podobno zostawił sobie psa.
To niemożliwe Przy kryciu musi być wypełniona karta krycia m.in, do Zk idzie cały zestaw dokumentów. Istnieje po prostu cała procedura. Poza tym raczej musi być wiadomo czy przypadkiem oba psy nie są ze sobą spokrewnione. Więc nie ma mowy o pójściu na żywioł. (no, chyba, że mamy wpadkę, ale przy myślących, odpowiedzialnych właścicielach to zwyczajnie NIEMOŻLIWE)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 09:34   #17
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Jefta , popatrz na to zdjęcie suki przy wodopoju ,to ta sama suka co była przy burasach( a przynajmniej to samo zdjęcie).Boszz... jeśli to jednak nie ta suka to ja nie wiem ręce opadają

Właśnie leśnik ,bo ten pan też jest leśnikiem,więc o pomyłce nie może być mowy i to są ,,nasze'' majowe szczeniaki...
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy

Last edited by Miru; 13-09-2010 at 09:45.
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 12:54   #18
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Mam odpowiedź od Jany:
Quote:
moj pes Cezar isto nenakryval ziadnu suku u vas v Polsku...doteraz mal iba 2 krytia s mojou sukou Cona Velky Jarok a daslou Kirby Biely Tesák.
Z tego co zrozumiałam, zadzwoniła do gościa, żeby spytać czemu podaje jej stronę bez żadnego powodu i przyczyny, więc zaczął kręcić, że Cezar jest podobny do psa, którym krył, a gdy go "przycisnęła", oświadczył, że jego sukę pokrył dziki wilk z lasu , bo zazwyczaj ona biega sobie luzem po okolicy. Faktycznie szczeniaczki będą słodkie i łagodne i będą się baaardzo słuchać! Gdyby to była prawda, to prawdziwie rodzinne pieski ludzie by sobie kupili!

Facet miał Janę przeprosić - przyznał, że nie przyszło mu do głowy, że ta informacja może do niej dotrzeć Ciekawe tylko, czy ktoś faktycznie użyczył mu swojego czw, czy ojcem jest jakiś wilczak bez papierów z Polski lub Słowacji (moim zdaniem wersja najbardziej prawdopodobna)
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 13:05   #19
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
nie przyszło mu do głowy, że ta informacja może do niej dotrzeć
Nie docenił Wolfdoga...

Super, w ten sposób praktycznie każdy reproduktor z zagranicy może się stać "ojcem" bezpapierowego miotu w naszym kraju. Ale co się dziwić; skoro faceta nie obchodzi ani los szczeniąt, ani przyszłych właścicieli, którzy będą nabywać u niego "super łagodne krzyżówki CSV i dzikiego wilka latającego po wsi", to raczej nie można liczyć na to, że będzie się przejmował tym, że szarga opinię rzetelnemu hodowcy.
Nóż, nie; SIEKIERA się sama w kieszeni "otwiera"
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 13-09-2010, 13:11   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

I podobnie jak nieprawdziwy jest namiar na "ojca " szczeniąt, nieprawdziwe mogą być zdjęcia- jak najbardziej ładnych i prawdziwych czw Stąd moje podejrzenia o kradzież zdjęć. Zastanawiam sie czy nei warto byłoby dac te zdjęcia na fora w innych językach i spytać, czy ktoś nie rozpoznaje swoich maluchów. Oczywiście bajka o wilku z lasu jest super wiarygodna, jak wiadomo wilki ustawiają się w kolejce do każdej suki w okolicy
W obecnej chwili sensownym wyjściem jest zgłoszenie naruszenia zasad do Allegro.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org