Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Żywienie i zdrowie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Jakie karmy dajemy wilczakom? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=2942)

Piter 05-08-2014 23:34

ja daje surowiznę ( albo ociekające ciepła krwia lub 2-3 dniowe takie już capiące ...teraz wystarczy 1 dzionek ) lub suche Fish4Dogs Finest Salmon Complete 12kg

Rybka 06-08-2014 14:44

Moje od kilku dni wcinają Euknubę dla dużych ras. Coś mnie tknęło i kupiłam (ładne, różowe wiaderko było gratis).
Smakuje im bardzo, kupki ładne, regularne i nie za duże. Błyskota się nie drapie (a po niektórych jej się zdarza). Jestem zadowolona.

Louve 06-08-2014 15:19

Nasze wilczaki od kilku miesięcy jedzą Natural&Delicious z dorszem tudzież z jagnięciną. Zdecydowanie polecam. Ponadto wcinają też gotowane serca wołowe z indykiem, marchewką, ziołami i płatkami ryżowymi. W swojej diecie mają też uwzględnione surowe mięso i podroby. :)

eMMki 06-08-2014 21:07

Quote:

Originally Posted by Rybka (Bericht 461639)
Moje od kilku dni wcinają Euknubę dla dużych ras. Coś mnie tknęło i kupiłam (ładne, różowe wiaderko było gratis).
Smakuje im bardzo, kupki ładne, regularne i nie za duże. Błyskota się nie drapie (a po niektórych jej się zdarza). Jestem zadowolona.

Nasza wetka też chwali, chociaż karma w dłoni słabo wygląda, ale jej suczka też bardzo ją polubiła i kupale ma spoko... może spróbujemy... tylko wtedy Gia nas może zamordować... :twisted:

Grin 07-08-2014 08:52

Tak trochę przewrotnie i pod włos; zastanawiam się, czy akurat w przypadku suchych karm tzw. "ładne kupki" mogą być dla nas dowodem na to, że dana karma naprawdę służy naszym psom? W dzisiejszych czasach,jak mi się wydaje, to chyba nic trudnego, dodać do karmy składniki, które spowodują odpowiednią "jakość" kupy, jak myślicie? Podobnie jak środki na poprawę jakości sierści/włosa itp.? Jestem pewna, że gdzieś o tym czytałam, nie pamiętam gdzie.
Tzn. jasne, że nie dawałabym psu karmy, jeśli miałby po niej (pardon) srakę, argumentując, że ta jest dobra, bo nie ma "sztucznych" dodatków, które by to eliminowały, ale też sytuacja przeciwna wcale by mnie automatycznie nie utrzymywała w błogiej świadomości, że karma jest na pewno ok, bo pies ma "ładne kupki". ;)
(Piszę to oczywiści abstrahując od tego konkretnego przykładu, o którym piszecie powyżej, czyli Eukanuby; taką ogólną refleksją się dzielę. :) ).

anula 07-08-2014 18:00

ja zainwestowalam ostatnio w... zamrazarke, ok 170 l, tym bardziej, ze chrupki u nas sa jedzone w ostatecznosci (po 2 dniach glodowki).
surowe jest niewygodne na wyjazdach, ale niestety jak B juz raz surowego zaznal, to jakos nie chce wrocic do suchego substytutu jedzenia...

wolfin 08-08-2014 16:56

Anula, dwa dni to nie glodowka :) wilcak na wyjazdach moze i tydzien nie jesc i nic. ja mam takie psy ze biore na tydzien prawe 5 kilo na kazdego a wracami z .... 3 kilo na kazdego do domu, bo nie chca jesc.

netah 21-03-2015 11:54

A czy ktoś ma jakieś doświadczenie (pozytywne lub negatywne) z karmami Bozita?

Wonderfull Wolf ES 21-03-2015 14:30

swego czasu Wondera pochłaniała karmy mokre Bozity. Odstawiliśmy w wyniku biegunek, które zaczęła mieć, ale nie wiem czy to z uwagi na karmę - ona ma generalnie delikatny żołądek i gotowanie pokarmu ustabilizowało sytuację

netah 02-06-2015 06:15

Quote:

Originally Posted by Wonderfull Wolf ES (Bericht 462797)
swego czasu Wondera pochłaniała karmy mokre Bozity. Odstawiliśmy w wyniku biegunek, które zaczęła mieć, ale nie wiem czy to z uwagi na karmę - ona ma generalnie delikatny żołądek i gotowanie pokarmu ustabilizowało sytuację

Przetestowano :
Bozita Sensitive Lamb & Rice i którąś normalną "tańszą" ale dokładnej nazwy nie pomnę. Dupy nie urywa ale w tym wypadku to raczej pozytywna recenzja :-))

DanielZ 09-06-2015 21:17

Nie daje karm gotuje. Jak już koniecznie muszą dostać te " chińskie zupki" to Farmina.

Vedere 30-10-2016 14:38

A jaką macie opinię o Acana Large breed dla wilczaka 4,5 miesiąca???

p.zet 01-11-2016 11:16

Quote:

Originally Posted by Vedere (Bericht 463878)
A jaką macie opinię o Acana Large breed dla wilczaka 4,5 miesiąca???

Kiedyś próbowaliśmy sił z Acaną, ale skończyło się na mega biegunce. Później przestawilismy się na Brit Care ale mączka w składzie jakoś mnie nie przekonała. Teraz podaje młodemu Essential Begining Large Breed , od czasu do czasu urozmaicam karmą Applaws dla szczeniąt dużych ras i mokrą karmą Dolina Noteci - linia pure z jagnieciną lub wołowiną ;)

Vedere 03-11-2016 10:20

Od tygodnia testujemy Flatazor maxi junior. Ciagle są "torty"... przy Acanie miał biegunki co 3-4 tygodnie. O ile to od karmy, bo pewnosci nie mamy. Poczekamy...

Gia 03-11-2016 16:34

Maluchy często mają biegunki, często nie wiadomo skąd, po czym, co równie często samoistnie mija kiedy podrosną. Sprawdzaliście pasożyty w kale? Żeby wiedzieć jak karma służy trzeba nią karmić przynajmniej z miesiąc, dwa :) Maluchom staramy się urozmaicać smaki, dajemy przeróżne nowości, może to stąd takie sensacje?

Vedere 22-11-2016 19:48

Tak mamusiu Kalinko,pasożyty pod kontrolą a torty jak były tak są... teraz testujemy earthborn i ciągle to samo. Chyba zaczne gotowac dla tej małej dupki!!!!!! Tylko nie wiem co i jak dokładnie...
Pozdrowienia dla mamusi od syneczka Drogo:lol:

Gia 23-11-2016 14:38

Gotowanie zabija wszelkie dobro w mięsku :(
Jakie karmy już "przerobiliście"? Jakie składy?

Quote:

Originally Posted by Vedere (Bericht 464219)
Tak mamusiu Kalinko,pasożyty pod kontrolą a torty jak były tak są... teraz testujemy earthborn i ciągle to samo. Chyba zaczne gotowac dla tej małej dupki!!!!!! Tylko nie wiem co i jak dokładnie...
Pozdrowienia dla mamusi od syneczka Drogo:lol:


Piter 29-11-2016 12:40

Quote:

Originally Posted by Gia (Bericht 464220)
Gotowanie zabija wszelkie dobro w mięsku :(


a niech tam zabiorę głos :lol: . a ja cały czas surowiznę , czasami jeszcze takie ruszające się :p:twisted:

wbal 11-01-2017 19:12

Quote:

Originally Posted by Piter (Bericht 464222)
a niech tam zabiorę głos :lol: . a ja cały czas surowiznę , czasami jeszcze takie ruszające się :p:twisted:

A u nas przez 2 lata próby z kilkoma markami. Finalnie ON bez zastrzeżeń toleruje 90% z nich a CSV... chyba zero. Najlepsze efekty co do suchej wyszły prawdopodobnie na stosunkowo taniej BRIT Premium Large ale i tak były to bardzo luźne stolce :( Podpisuję się pod tą teorią żę CSV źle trawią/nie trawią mączek roślinnych. Najlepsze efekty wg mnie to surowe mięso z kością, serca, żolądki, wątroba (proporcje do indywidualnego testowania) doprawione surową marchewką ( część z niej wylatuje spowrotem ale nie powoduje biegunki a strawiona wartość wnosi minerały i mikroelementy). Dodatkowo podroby można od czasu do czasu "spanierować" łyżką czy dwiema uniwersalnych witamin i mineralow. Od wiosny do jesieni futrzak, podobnie jak wilki potrafi podgryzać rośliny neutralizując tym samym faunę żoładka i bilansując karmę... Dodatkowo, może to być też dla nas wskaźnik do do potrzeby bliższego przyjrzenia się bilansowi karmy...


All times are GMT +2. The time now is 10:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org