Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport i szkolenie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Bashtee Wilcza Saga (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=25062)

dorotka_z 27-06-2013 01:52

Bashtee Wilcza Saga
 
Gdzie ćwiczą Wilczaki?

Mój Wilczak ćwiczy w Polsce i w Czechach.

Obrona:

http://www.youtube.com/watch?v=TgDU5...ature=youtu.be

avgrunn 27-06-2013 09:52

Ale z niej szczekacz :twisted: zazdroszcze szkolenia i zycze dalszych sukcesow z Baszti

Gia 27-06-2013 13:36

Super!!!!! Świetna jest!!! :)

dorotka_z 27-06-2013 13:57

Dzięki :)

Asia, mówiłam, że jest gaduła ;)

Tutaj sie trochę cofnęliśmy z rękawa na gryzak. Zrobiliśmy to świadomie, żeby dać jej więcej funu i chyba się udało ;)

Dodam może jeszcze, że obrona była po 5 dniach agility, gdzie Baszti biegała 2 razy dzienne w 30 stopniowym upale, więc jestem z niej dumna tym bardziej :)

Wonderfull Wolf ES 27-06-2013 21:45

Ekstra!!! dzięki serdeczne, jak masz możliwość to poproszę o więcej fotek/filmików. Ja nie FBkowy więc chyba mi coś umyka ;)

Joanna 28-06-2013 00:08

To w Czechach obrona? A jak Wam idą przekierowania i posłuszeństwo w obronie? Podrzuć coś!

dorotka_z 28-06-2013 09:29

Paweł, obiecuję wkleić wieczorem parę fotek. Mam tez filmik jak ćwiczymy sobie posłuszeństwo z Basztylianną. Też pokażę :)

Joanna, tak, to Czechy. W Polsce gryzienie cwiczymy z Jackiem Lewkowiczem i baaardzo polecam. Niestety w W-wie raczej nie bywa, ale regularnie spotyka sie we Wrocławiu i w Trójmiescie. Teraz będa obozy w Siewierzu. Myślę, ze można wpaść choćby na weekend a dojazd z W-wy mamy dobry.

Odnośnie posłuszeństwa i obrony, nie mieszamy tego. Posłuszeństwo ćwiczymy sobie oddzielnie pod kątem obediense. A gryzienie w ramach zabawy, nie mam tutaj planów startów w zawodach, wiec nie patrzę na to w ten sposób. Dla nas gryzienie (po czesku kąsanie, bardzo wdzięcznie :)) to zabawa z pozorantem i chęć zabrania rękawa. Baszti od małego miała złodziejskie skłonnosci, wiec jak może zabrać rękaw jest w siódmym niebie ;).

Joanna 28-06-2013 12:46

Quote:

Originally Posted by dorotka_z (Bericht 456258)
Odnośnie posłuszeństwa i obrony, nie mieszamy tego. Posłuszeństwo ćwiczymy sobie oddzielnie pod kątem obediense. A gryzienie w ramach zabawy, nie mam tutaj planów startów w zawodach, wiec nie patrzę na to w ten sposób. Dla nas gryzienie (po czesku kąsanie, bardzo wdzięcznie :)) to zabawa z pozorantem i chęć zabrania rękawa. Baszti od małego miała złodziejskie skłonnosci, wiec jak może zabrać rękaw jest w siódmym niebie ;).

Weekendy są dzieckowe chyba, że pogoda dobra i Szkodnik jedzie na "obronę" ze mną. Zawsze są jakieś dzieci, więc ma ubaw. Nie mam zacięcia, by jechać do Wrocka.

Pytałam o przekierowanie, bo jakby Dewi TAK chciała rękawek, to nasze posłuszeństwo wyglądałoby fajniej. Motywatorem jest pozorant a nagrodą chwyt.

dorotka_z 28-06-2013 13:03

Tak, to dobra motywacja. My gryzienie dopiero zaczynamy. Baszti miała do tej pory jakieś 15-20 wejść. Posłuszeństwo jako takie ćwiczę w domu, bez pozoranta, więc nie mam takiego motywatora na co dzień. Zobaczymy co bedzie dalej. Jak już będzie pewna i wystarczająco zmotywowana może będziemy probowali ćwiczyć posłuszeństwo przy rękawie. Na razie chyba jeszcze na to za wcześnie. Zresztą zobaczymy co powie trener :)

Seminarium weekendowe z Jackiem można zorganizować w W-wie. Powiedział, że przyjedzie jeżeli zbierze się parę osób. Ja na razie nie mam do tego głowy i nie wiem jak się do tego zabrać, ale w przyszłości pomyślę czy nie udałoby się tego zorganizować.

Joanna 28-06-2013 14:48

Quote:

Originally Posted by dorotka_z (Bericht 456277)
Tak, to dobra motywacja. My gryzienie dopiero zaczynamy. Baszti miała do tej pory jakieś 15-20 wejść. Posłuszeństwo jako takie ćwiczę w domu, bez pozoranta, więc nie mam takiego motywatora na co dzień. Zobaczymy co bedzie dalej. Jak już będzie pewna i wystarczająco zmotywowana może będziemy probowali ćwiczyć posłuszeństwo przy rękawie. Na razie chyba jeszcze na to za wcześnie. Zresztą zobaczymy co powie trener :)

Seminarium weekendowe z Jackiem można zorganizować w W-wie. Powiedział, że przyjedzie jeżeli zbierze się parę osób. Ja na razie nie mam do tego głowy i nie wiem jak się do tego zabrać, ale w przyszłości pomyślę czy nie udałoby się tego zorganizować.

Takie posłuszeństwo na inny motywator jest dla mnie fajne bo:
- nagroda dla psa jest mega frajdą
- może być zrobione zawsze przed "wejściem" albo jako przerywnik (zależnie od układu itd)
- można spróbować skupić na sobie psa przy większych rozproszeniach

Miłej zabawy!

dorotka_z 28-06-2013 18:14

Obiecane filmiki :)

http://www.youtube.com/watch?v=748Tu...ature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=oAeWaMPS76w

na co dzień ćwiczymy inaczej niż na tych filmikach tzn robię dużo krótsze serie i więcej nagradzam. Więcej tez biegam i gadam do psa ;) Na przykład takie ćwiczeniowe chodzenie przy nodze to jest kilka kroków -> nagroda, jeden krok -> nagroda, 2 kroki -> nagroda, tak, żeby przemycić więcej smaków :)

avgrunn 28-06-2013 19:27

Mnie sie bardzo podoba, ide pokazac mendzie, niech mu wstyd bedzie :lol:

Joanna 28-06-2013 20:40

Bardzo ładnie. Jak na wilczaka :rock_3

Wonderfull Wolf ES 28-06-2013 23:08

Quote:

Originally Posted by dorotka_z (Bericht 456277)
T

Seminarium weekendowe z Jackiem można zorganizować w W-wie. Powiedział, że przyjedzie jeżeli zbierze się parę osób. Ja na razie nie mam do tego głowy i nie wiem jak się do tego zabrać, ale w przyszłości pomyślę czy nie udałoby się tego zorganizować.

ekstra - ja chętnie pomogę !!!

dorotka_z 28-06-2013 23:26

Paweł, super, może można by zagadać z Asią o plac treningowy? Tylko jeszcze pytanie czy znalazłaby się wystarczająca ilość chętnych. Mam nadzieję, ze tak, bo wzięlibyśmy nie tylko wilczakowców.

Jacek zna i świetnie czuje psy i myślę, ze jest jak najbardziej kompetentną osobą, żeby pomóc również w problemach wychowawczych, poradzić przy tropieniu i pomóc w ćwiczeniu posłuszeństwa. Poza tym, lubi Wilczaki, i chętnie z nimi trenuje, to ważne, bo nie każdy szkoleniowiec się na to pisze :)
Poza tym fajnie byłoby dać możliwość ćwiczenia na miejscu bo nie każdy może i chce jechać aż do Wrocławia czy Gdańska.

Może uda nam się pojechać w lipcu potrenować to zapytam jak dokładnie miałoby to wyglądać, jakie terminy wchodzą w grę i jakie będę koszty itd. Pewne jest, że trzeba mieć plac i nocleg dla szkoleniowca, ale myślę, że razem coś wymyślimy :)

Wonderfull Wolf ES 28-06-2013 23:30

Quote:

Originally Posted by dorotka_z (Bericht 456331)
Paweł, super, może można by zagadać z Asią o plac treningowy? Tylko jeszcze pytanie czy znalazłaby się wystarczająca ilość chętnych. Mam nadzieję, ze tak, bo wzięlibyśmy nie tylko wilczakowców.

Jacek zna i świetnie czuje psy i myślę, ze jest jak najbardziej kompetentną osobą, żeby pomóc również w problemach wychowawczych, w tropieniu i w posłuszeństwie. A fajnie byłoby dać możliwość ćwiczenia na miejscu bo nie każdy może i chce jechać aż do Wrocławia czy Gdańska.



Spoko, spytam i poogarniam. Przez najbliższe 1,5 tyg. nie dam rady, ale potem pozałatwiam to co będę mógł. Psy myślę, że spokojnie znajdziemy. Jest jakaś ilość wymagana?

dorotka_z 28-06-2013 23:35

Quote:

Originally Posted by Wonderfull Wolf ES (Bericht 456332)
Spoko, spytam i poogarniam. Przez najbliższe 1,5 tyg. nie dam rady, ale potem pozałatwiam to co będę mógł. Psy myślę, że spokojnie znajdziemy. Jest jakaś ilość wymagana?


Super! O tą ilość zapytam, mam nadzieję, w lipcu, ale też się szczególnie, o to, nie martwię :)

anula 29-06-2013 00:10

Quote:

Originally Posted by dorotka_z (Bericht 456333)
Super! O tą ilość zapytam, mam nadzieję, w lipcu, ale też się szczególnie, o to, nie martwię :)

My chetnie wezmiemy udzial, wiec mozna nas policzyc...

Joanna 29-06-2013 22:34

A ja pogadam ze swoimi. Po obecnych mistrzostwach ipo już powinni wrócić do rzeczywistości.

dorotka_z 03-01-2014 15:14

agility
 
No to teraz coś na wesoło :) Pokazywałam już na FB, ale wiem, że nie wszyscy zaglądają (Paweł ;>).

Maciek trenował agility tylko tydzień w czerwcu a Baszti też od tamtego czasu ma przerwę. Jak widać nie przeszkadzało im to w udanym starcie :D

http://www.youtube.com/watch?v=Jplt3...ature=youtu.be


All times are GMT +2. The time now is 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org