Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wychowanie i charakter (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Czy można ułożyć 7 msc suczkę wilczaka? (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=25696)

Wilczy Deszcz 08-01-2016 02:54

Czy można ułożyć 7 msc suczkę wilczaka?
 
Witam
Od dość długiego czasu mam na oku wilczaka, ale mam obawy czy, aby na pewno podołam tej rasie i tutaj chciałabym się Was zapytać czy jest możliwe żeby wychować już pół rocznego psa? Ja mam determinacje i myślę że odpowiednia wiedze do tego żeby zająć się sunią. Wiem jednak ze to Wilczak a wychowanie najlepiej zacząć jak pies jest mały. Czy w momencie kiedy ona ma 7 miesięcy uda mi się ja socjalizowac? Jakie ma to plusy i minusy? I czy rzeczywiście warto brać podrostka czy lepiej poczekać i wychować szczeniaka po swojemu? Będę wdzięczna za wszystkie porady.

Pastela 08-01-2016 17:10

Nie wiem, jak to jest z wilczakami, ale np. u 5-letniego goldena i 8-letniego husky udało się po pół roku stałej pracy skorygować niewielkie błędy, które powstały: ciągnięcie na spacerach, skakanie na gości itp.
Moim zdaniem przede wszystkim liczy się podejście i wytrwałość, ale trzeba też pamiętać, że sprawa jest o tyle trudna, że każdy błąd może zniweczyć poprzednie działania i cała praca na marne. A wilczak jest na tyle mądry, że potrafi każdą rzecz wykorzystać na swoją korzyść i jest chyba jedną z najmądrzejszych ras z jakimi miałam do czynienia.

Wilczy Deszcz 08-01-2016 17:19

No i właśnie w tym tkwi problem, że nie wiem jak psiak został wychowany u poprzednich właścicieli, a nie chciałabym brać psa i zrobić mu krzywdę niepotrzebnie jeśli z tęsknoty by np. wył albo coś innego.

Pastela 08-01-2016 17:32

Najlepiej poznać psa, rozeznać czy może mieć jakieś problemy, jaki ma charakter i porozmawiać z jego opiekunem, a potem zastanowić się 1000 razy i podjąć decyzję :)

Wilczy Deszcz 08-01-2016 17:54

Z tego co wiem to suczka nie jest agresywna anie się nie boi, jest posłuszna

Predator 10-01-2016 02:51

Jeśli faktycznie jesteś wytrwała, umiesz poprawiać swoje błędy(bo takie zapewne się zdarzą) to jak najbardziej możesz próbować... pies w tym wieku w mojej opinii jest jak najbardziej do ułożenia no ale z Wilczaczkami przede wszystkim nie możesz oczekiwać że one będą ideałami... bo nie będą - mają swoje silne charakterki i to jest piękne!!! co oczywiście NIE OZNACZA, że należy wszystko akceptować "jak leci" tylko dlatego że są trudne ;)

ps. najlepiej brać zwierzę z wiedzą, że może nie udać się tak jak planowaliśmy - wtedy nie ma ciągoty do oddawania itd...

Pozdrawiam ;)

DanielZ 31-01-2016 22:15

Jedna z moich suk przybyła do mnie kiedy miała skończone 2-lata.
Byłem jej 3-właścicielem . Została zemną aż do śmierci -12lat.
Dużo pracy, wyrzeczeń i troszeczkę szczęścia ale było warto.
Jeżeli znasz już troszeczkę rasę a mimo to zadajesz pytanie czy dasz sobie radę to nie ma znaczenia w jaki wieku bierzesz psa - robisz krok do tyłu.
Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji anie nie powie czy dasz sobie radę.
Na tym etapie masz wątpliwości, to dla dobra psa i Ciebie odpuść sobie.

Wilczy Deszcz 06-02-2016 00:33

Nie napisałam, że mam wątpliwości, ale chciałam zapytać i czekałam na jakieś rady.

Gaga 06-02-2016 17:24

7-miesięczy pies to jeszcze gówniarz (gówniara). Ja zaczęłam chodzić z psem na zajęcia w wieku 6 miesięcy. Siano w głowie, do spółki z zabawą. Dopiero to-to odrosło od ziemi i jest bardzo dobrym materiałem na kształtowanie.


All times are GMT +2. The time now is 01:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org